View Single Post
  #53  
Παλιό 10-12-2013, 14:23
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε

«Είμαι Χρυσή Αυγή γιατί είμαι επαναστάτης. Να σκοτώσουμε τον Εβραίο που όλοι κρύβουμε μέσα μας».

«Όσοι γκρινιάζουν αλλά αρνούνται να σηκωθούν από τον καναπέ είναι σκουλήκια και αξίζει να τους πατήσουμε την ημέρα της κρίσης. Μακριά από τις παπαδίστικες θεωρίες για άφεση αμαρτιών, δεν θα ρωτήσουμε αν μέχρι τότε ταλαντεύονταν από αριστερά ή δεξιά. Γιατί απλούστατα θα ταλαντεύονται από τον κρεμασμένο τους λαιμό».

«Ναι είμαι ναζί. Αν κάποιοι το θέλουν και μαζί θα αλλάξουμε τον κόσμο. Όλοι είναι προδότες και τους αξίζει πέλεκυς βαρύς».

«Λένε ότι εμείς είμαστε οι κακοί φασίστες, οι εθνικιστές. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχουν άδικο. Είμαστε όλα αυτά. Σκοπός μας δεν είναι να βελτιώσουμε αυτούς που βρίσκονται σήμερα στο Κοινοβούλιο ή να διορθώσουμε τις πολιτικές δυνάμεις που είναι διεφθαρμένες και τελειωμένες, αλλά να τους τελειώσουμε μια για πάντα»
. Νίκος Μιχαλολιάκος σε ταβέρνα πριν τις εκλογές του Μαΐου του 2012.

Στο φως έρχονται πια νέα στοιχεία από τη δικογραφία για τη δομή και την οργάνωση της Χρυσής Αυγής. Πρόκειται για οπτικοακουστικό υλικό το οποίο παρουσιάζει την ορκωμοσία νέων μελών στα γραφεία του κόμματος. Ολόκληρο το υλικό, που βρίσκεται πλέον στα χέρια των ανακριτριών Ιωάννας Κλάπα και Μαρίας Δημητροπούλου, συγκεντρώθηκε από τους υπολογιστές των Μιχαλολιάκου, Γερμενή, Κασιδιάρη και Λαγού.

πηγη
Attached Images
File Type: jpg image 1.jpg (91.9 KB, 8 views)
File Type: jpg image 2.jpg (89.2 KB, 11 views)
File Type: jpg image 3.jpg (89.2 KB, 6 views)
Reply With Quote