View Single Post
  #26  
Παλιό 24-04-2010, 15:50
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: ...Να!...γιατι Boxer! ...χαλαρωτικο, μοτο-clipακι στα περιξ!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΙoannisPanagiotidis Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαιρομαι πραγματικα πολυ που σας αρεσει παιδες!....

...το ολο πλανο αυτου του 3λεπτου ξεκινησε σχεδον απ τα μεσα Σεπτεμβρη του προηγούμενού χρονου!...εξου και τα πεσμενα φυλλα στις ακρες του δρομου σε μερικες λειψεις!...καθοτι το λοιπον στην αρχη του ψαξιματος και πολυ ερασιτέχνης ακομα με το συγκεκριμενο προγραμμα επεξεργασιας(Premiere) ...μου πηρε πολυ χρονο σε συνδυασμό φυσικα και με το βάρη χειμωνα που ειχαμε φετος και τα χιονια που δεν λεγαν να λιωσουν σχεδον μεχρι και τα μεσα Μαρτιου. Απο τοτε εχω δοκιμασει τουλαχιστον 10 διαφορετικες βασεις και τροπους εγκαταστασης του "ματιου" της καμερας σε διαφορετικες θεσεις πανω στη μηχανη για μπορεσω να παρω καλα αποτελεσματα χωρις κραδασμους!... οι βασεις ειναι απο αλουμινιο και εντελως χειροποιητες στη φρεζα ...σε αυτο μεγαλη η βοηθεια καλου μου φιλου και μοτοσικλετιστή που εργαζετε σε φιρμα με CNC μηχανες και αφιέρωσε πολυ χρονο με υπομονη να δωσει μορφη στις ιδεες/ανησυχίες μου!

...οι 2 βασεις που τελικα καταληξαμε και τις τοποθετω ελευθερα απο το πισω πατούρι του συνοδηγου, τα καγκελα του κινητηρα μεχρι και το σωληνακι πανω απ το ψυγείο του λαδιου ,(για να παίρνετε και σεις ιδεεες σε παρομοια projekt,) ειναι οι παρακατω!




...ενω την ψαχνω να βγαλω και ληψη απο κατω απ το κινητηρα με κατευθηνση το πισω τροχο!...εννοω μια βαση βιδωμενη στο προστατευτικο καπακι. Αλλα πρεπει να βρω πρωτα τροπο να περασω το καλωδιο χωρις να υπαρχει περιπτωση να καταστραφει σε καποιο μερος της καταλητη!

...αργα ή γρηγορα θα γινει και αυτο ...και θα επιστρεψω με νεοτερα!

...μεχρι τοτε !..... καλες μας βολτες!



Τί κάθεσαι και φτιάχνεις ρε "μαμούνι" ;;;;;

Μήπως για το καλώδιο, θα εξυπηρετούσε ένα σωληνάκι αμιάντου ;;;;

Άμα το βρεις ..... γιατί για οικολογικούς λόγους,

έχει εξαφανιστεί ο αμίαντος ....
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote