View Single Post
  #25  
Παλιό 03-06-2009, 14:05
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: service 20.000 χλμ. F800GS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nek21 Εμφάνιση μηνυμάτων
αστο φιλε ειχα βαραντερο και τα αλλαζα το πολυ καθε 8000.εσυ μαλλον πας αφρεναριστος.επισης ξεχασα να σου πω οτι η bmw φρεναρει,προσεξε φρεναρει μιλαμε.εγω στο gsa εχω 15000 και ακομη δεν τα χω αλλαξει.
Αστο φιλε, εσυ ειχες ενα εγω αισίως καβαλάω το τριτο μου!!!! Για εμπρος τακακια μιλάω φίλε μου!!!! 27000κμ κι ακομα εχουν καπου στο 1mm!! Το πισω ναι αν εισαι πισωφρενάκιας! Στα τρια δικα μου βαραντερο με σχεδόν αποκλειστικη χρηση εμπρος φρενου, με διορθωτικα ΜΟΝΟΝ πατηματα στο ποδοφρενο (δεν κατεβαινω την Συγγρου με 120 και ταματαω με πισω φρενο στην Ιντεραμερικαν π.χ), το πισω τακακι αλλαζεται καθε 15000-20000κμ και τα μπροστά ως ειπα πιο πανω!!!

Και το Βαραντερο φρεναρει αγαπητέ μου, προσεξε κι εσυ....φρεναρει!!!!! Απλα η αισθηση που σου δινει το GS ειναι καλυτερη απο το Βαραντερο λογω λιγοτερου μπρουμουτισματος ελεω εμπρος εναλλακτικου συστηματος της BMW. Αν πας στα συγκριτικα των μοτοπεριοδικων μεταξυ των δύο μοτοσυκλετων οι αποστασεις φρεναρισματος ειναι ιδιες!! Με κατι εκατοστα υπερ του Βαραντερο!!!

Last edited by GeorgeP; 03-06-2009 at 14:07.
Reply With Quote