View Single Post
  #27  
Παλιό 04-06-2009, 09:52
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: service 20.000 χλμ. F800GS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nek21 Εμφάνιση μηνυμάτων
μαλλον τοτε ηρθε ο καιρος να αλλαξεις μηχανη.μπραβο ρε θηριο,3 και την παλευεις ακομη.πλακα κανω αδερφε αλλα νομιζω οτι τα φρενα της μιας με την αλλη ειναι σαν τη μερα με τη νυχτα.α που εισαι μηπως τα συγκριτικα που διαβαζεις δινουν το varadero καλυτερο και σ ολες τις υπολοιπες επιδοσεις?
πλακιτσα, πλακιτσα????

Θα παω και για το τεταρτο και βάλε αν αλλαξει τα μηχανολογικα του!!!! 10 χρονια με τα ιδια ψιλοβαρεθηκα!! αν οχι θα μεινω με αυτο εδω!!

Το να αλλαξω brand name το επιχειρησα και το εκανα πραγματικοτητα το 1999 φευγοντας απο το Αφρικα Τουιν μου (κι απο αυτα 3 ειχα) και πηγαινοντας στην GS 1150!! Αντεξα 6-7 μηνες ¨η χρονο δεν θυμαμαι, παντως κατω απο 12 μηνες!!! Εχω ποσταρει σχετικά!! Προβληματα μηχανο/ηλεκτρικα πολλα και το μπροστινο δεν συνηθιζόταν με τιποτα!!! Το τελευταίο, που θα πηγαινε θα το συνηθιζα αλλα τα άλλα με τιποτα!! 7 μηνες φίλε μου 15 φορές συνεργείο πηγε για διαφορα!!! Αστα!! αν θες περισσοτερες πληροφορίες για εκεινη την αξεχαστη περίοδο της ζωης μου με ΠΜ, μην το μαμησουμε το νημα!!!

Η GS ειναι καλυτερη στα γκαζια φυσικά!! Οσο για τα φρένα ξερεις ο καθενας οδηγός, τεσταδόρος, καθημερινος χρηστης εχει και μια διαφορετικη άποψη περι ''καλλυτερου''!!Ετσι διαβαζοντας χιλια δυο ξενα και ελληνικα περιοδικα του ειδικου τύπου ο καθενας λεει την προσωπικη του άποψη!! Οσο για μενα πειδη ειχα και BMW ιθεωρω τα του Βαραντερο καλυτερα σε αισθηση λογω εναλαλκτικου μπροστινου της GS, πραγμα που συμφωνουν ολοι οι ξενοι κι ελληνες τεστμαν, και για μενα αποδοση!!

τι να σου πω ο καθεις με την αποψη του!!!!

Last edited by GeorgeP; 04-06-2009 at 09:57.
Reply With Quote