View Single Post
  #10  
Παλιό 27-12-2013, 16:56
Al Bandy Ο/Η Al Bandy βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2013
Περιοχή: Κρήτη
Μoto: R 1100 RT
Μηνύματα: 323
Προεπιλογή Απάντηση: Και επίσημα “στρατιωτικός νόμος” για την αιθαλομίχ

Μάλιστα! Άντε βρε, με το καλό και στα τανκς. Όσο πιο γρήγορα τόσο καλύτερα. Να γίνει ξεκάθαρο το πράγμα να ξέρουμε τι θα κάνουμε.


Δηλαδή, έκαναν σύσκεψη για το πρόβλημα -που παρεμπιπτόντως δημιούργησαν οι ίδιοι- και το καλύτερο που βρήκαν αυτά τα πεφωτισμένα μυαλά ήταν να απαγορεύσουν τα τζάκια?

Και έρχεται και ο γνωστός και το βγάζει και αυτό σωστό επειδή η κόρη του έχει άσθμα?
Λυπάμαι για το κοριτσάκι και το λέω ειλικρινά, αλλά οι άνθρωποι που κρυώνουν και πρέπει να ζεσταθούν είναι περισσότεροι.
Το σενάριο να μειώσουν το ρεύμα και το πετρέλαιο ώστε να μπορεί να ζεσταθεί ο κόσμος χωρίς την ρύπανση τού περιβάλλοντος ώστε να μην επιβαρύνεται η υγεία τής κόρης σου, δεν παίζει? Με απαγορεύσεις πάμε να λύσουμε το πρόβλημα? Πώς θα ζεσταθεί ο κόσμος? Και καλά, εμείς εδώ έχουμε +15, πάει στο καλό. Στην Φλώρινα που πρέπει να καίει η θέρμανση όλη μέρα πώς θα την παλαίψουν?

Δεν πειράζει, άσ' τους να φτάσουν τον κόμπο στο χτένι να τους πετάξουμε επιτέλους στην θάλασσα!




ΥΓ: Κι εγώ πήρα αντιβίωση τις προάλλες συν άλλα δύο φάρμακα εξ αιτίας τού καπνού από το τσιγάρο στα μαγαζιά που δουλεύω, μέχρι που ο γιατρός μού είπε να κόψω το τσιγάρο ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΠΝΙΣΤΗΣ, και κουβαλάω μαζί μου πάντα και εισπνοές και αποσυμφορητικό, αλλά δεν είδα κανένα να ενδιαφερθεί για την εφαρμογή τού αντικαπνιστικού νόμου. Γελοίοι!

Last edited by Al Bandy; 27-12-2013 at 17:00.
Reply With Quote