View Single Post
  #11  
Παλιό 21-10-2010, 09:33
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΩΛΕΙΤΑΙ Ή ΑΝΤΑΛΛΑΣΕΤΑΙ ΠΟΔΗΛΑΤΟ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Orfeus Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχω μιλησει με τους τυπους και μπορουν να ριξουν τα μτφ μεχρι 38λιρες.Επι της ουσιας.Εφοσον εχει shimanο μη φοβασαι τπτ.Στον ποδηλατικο γυρο πετυχα εναν που εχει τετοιο σπαστο.Δεν ειχε κανενα θεμα με το ποδηλατο πλην του οτι ηταν αρκετα βαρυ σε σχεση με αλλα σπαστα και οτι το διπλωμα ξεδιπλωμα δεν ηταν τοσο ευκολο.(διπλωνουν κ συγκρατουνται με μαγνητες και στο συγκεκριμενο αν δεν το κουβαλαγες σε τσαντα ξεδιπλωνοταν).Επισης παρεχουν εγγυηση.Κ για να ειμαστε ρεαλιστες το μονο που μπορει να χαλασει σε ενα ποδηλατο και να ναι δυσβασταχτο,ειναι να σε αποχαιρετισει το πλαισιο.Ολα τα αλλα λυνονται.
Επισης καποια στιγμη η μεταφορα ποδηλατων στο μετρο θα ανοιξει.Μεχρι τοτε τα σπαστα θα ναι αναγκαια.
Τελος,ως ιδιοκτητης μονο σπαστου θα περιοριστεις αρκετα.(φανταζομαι το ξερεις)

Το ποδηλατο που σταμπαρισα ζυγιζει 12κιλα. Ειναι φυσιολογικο βαρος.
Αυτο με το ανοιγμα ολων των ποδηλατων στο μετρο δεν το ηξερα.

Μαλλον δεν το ξερω πως θα περιοριζομαι με μονο σπαστο ποδηλατο. Για πες μου μερικα πραγματα για να δω αν με συμφερει τελικα. Εγω το θελω μονο για την πολη φυσικα. Αυτο που με νοιαζει (αλλα και να μην γινεται δεν τρελαινομαι) ειναι να μπορω να βαλω ενα πλαινο σακιδιο στη πισω σχαρα ή καπως αλλιως και να μπορω να βαζω και το καρεκλακι του μικρου για να τον πηγαινω βολτα.

Καποιος αλλος μου προτεινε την ιδεα να παω σ εναν ηλεκτροσυγκολητη και να μετατρεψω αυτο που εχω σε σπαστο, βαζοντας φυσικα και τους καταλληλους μεντεσεδες. Το θεμα ειναι ΠΟΥ βρισκουμε αυτους τους μεντεσεδες και αν η μετατροπη αυτη θα γινει σωστα. Επισης αν υποθεσουμε οτι γινεται, μπορει να μπει ενα ποδηλατο σπαστο με 28" ζαντες στο μετρο ή σε πετανε εξω;

Πολλες ερωτησεις που περιμενουν απαντησεις....!