GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Εξοπλισμός αναβάτη > Μπότες

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 24-05-2011, 15:32
N4pSt3R Ο/Η N4pSt3R βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Ορεστιάδα N 41.500269,E 26.532206
Μoto: R1200 GS TT Desierto 3
Μηνύματα: 3,259
Προεπιλογή Επιστραγαλίδα.

Επιδή έχω ένα θέμα με τον αστράγαλο και επιδή δεν ξέρω τι να κάνω με τις μπότες θα ηθελα αν έχεις κάποιος κάποια γνώμη η αν έχει γνώση να μου πει κάποια επιστραγαλίδα για να φοράω μέσα από την μπότα!!!Ευχαριστώ!!!
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 24-05-2011, 16:21
z_atomic Ο/Η z_atomic βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: athens - volos
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 584
Προεπιλογή Απάντηση: Επισταγαλίδα.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από N4pSt3R Εμφάνιση μηνυμάτων
Επιδή έχω ένα θέμα με τον αστράγαλο και επιδή δεν ξέρω τι να κάνω με τις μπότες θα ηθελα αν έχεις κάποιος κάποια γνώμη η αν έχει γνώση να μου πει κάποια επιστραγαλίδα για να φοράω μέσα από την μπότα!!!Ευχαριστώ!!!
Εχει σημασία να μας πεις τι θέμα έχεις όπως επίσης έχει περισσότερη σημασία να συμβουλευτείς κάποιον ειδικό. Και σου το λέω διότι εγώ που έχω αντίστοιχο θέμα με τον αστράγγαλο μου, η συμβουλή του φυσιοθεραπευτή είναι ενδυνάμωση -ενδυνάμωση -ενδυνάμωση. Η επισαστραγαλίδα είναι αν θες να παίξεις πχ μπάσκετ για μια - δύο ώρες και υπάρχει μεγάλη πθανότητα να γυρίσει το πόδι σου περισσότερο επειδή θα πατήσεις πάνω σε άλλο πόδι και όχι λόγω αστάθειας ποδιού. Αν φορέσεις για πολλές ώρες έστω και στο σπίτι την επιαστραγαλίδα τότε θα καταλάβεις πόσο αδύναμο θα αισθάνεσαι το πόδι σου μετά (αν δεν σου έχει κοπεί το αίμαι πιο πριν από το σφίξιμο).
Θα έλεγα καλύτερα να συμβουλευτείς κάποιον ειδικό.
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 25-05-2011, 09:55
spirossam Ο/Η spirossam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 393
Προεπιλογή Απάντηση: Επισταγαλίδα.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από N4pSt3R Εμφάνιση μηνυμάτων
Επιδή έχω ένα θέμα με τον αστράγαλο και επιδή δεν ξέρω τι να κάνω με τις μπότες θα ηθελα αν έχεις κάποιος κάποια γνώμη η αν έχει γνώση να μου πει κάποια επιστραγαλίδα για να φοράω μέσα από την μπότα!!!Ευχαριστώ!!!
Φίλε μου καλημέρα.
ΔΕΝ χρειάζεται να φορέσεις καμία επιστραγαλίδα ειδικά μέσα από την μπότα.
Στο λέω,1ον γιατί παίζω μπάσκετ,2ον έχω πάθει καμιά 15αρια διαστρέμματα και στα 2 πόδια με αποτέλεσμα ένα από τα τελευταία πριν 3 χρόνια να με στείλει χειρουργείο για αρθροσκόπηση (καθαρισμό από οστεόφυτα)...

Η μπότα είναι από μόνη της σταθερή και ήδη πολύ βαριά,ώστε να επιβαρύνεις παραπάνω τον αστραγαλό σου και με επιστραγαλίδα...

Η ενδυνάμωση είναι ό,τι καλύτερο μπορείς να κάνεις.Υπάρχουν ασκήσεις με λάστιχα ειδικά και κάποιες άλλες απλές κινήσεις που βοηθούν να ενδυναμώσεις γαστροκνήμιο

Ό,τι άλλο θέλεις είμαι στη διαθεσή σου,μην διαστάσεις να στείλεις π.μ. ή οτιδήποτε
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 25-05-2011, 10:49
N4pSt3R Ο/Η N4pSt3R βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Ορεστιάδα N 41.500269,E 26.532206
Μoto: R1200 GS TT Desierto 3
Μηνύματα: 3,259
Προεπιλογή Απάντηση: Επιστραγαλίδα.

Σας ευχαριστώ και τους 2!!!Περιμένω τώρα το ραντεβού με το γιατρό.
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 25-05-2011, 12:54
z_atomic Ο/Η z_atomic βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: athens - volos
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 584
Προεπιλογή Απάντηση: Επιστραγαλίδα.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από N4pSt3R Εμφάνιση μηνυμάτων
Σας ευχαριστώ και τους 2!!!Περιμένω τώρα το ραντεβού με το γιατρό.
Πηγαινε στο γιατρό αλλά επειδή είχα ατύχημα πρόσφατα ένα θα σου πω....μόνο ο φυσιοθεραπευτής με έψαξε τόσο και βρήκε ακριβώς τι είχα. Πήγαινε σε ένα καλό φυσιοθεραπευτή και θα βρεις την υγεία σου. Αν θέλεις να σου συστήσω τον δικό μου στείλε μου pm. Εγω επανήλθα πλήρως μετά το ατύχημα και διόρθωσα και άλλα κακώς κείμενα σε πόδια χέρια πλάτη.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:44.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!