GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 23-04-2012, 23:42
Vagelis Gar Ο/Η Vagelis Gar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Τρίκαλα
Μoto: Γριά
Μηνύματα: 2,014
Προεπιλογή Προβλήματα που ζητούν άμεση λύση (τα φώτα σας παιδιά...)

2 τα προβλήματα που αντιμετωπίζω.

Το ένα τελείως κουφό και με όσους φίλους έχω μιλήσει δεν το έχει ξανασυναντήσει κανένας, και εξηγώ...
Κατά την πρόσφατη εκδρομή και την αποτυχημένη προσπάθεια εισόδου στο Άγιο Όρος () έβγαλα περί τις 400 φωτογραφίες (σε Raw) και γέμισε η μικρή σχετικά κάρτα της φωτογραφικής μου (4gb η κάρτα, Nikon D5000 η φωτογραφική). Κατά την επιστροφή μου στη Σάρτη επισκευθήκαμε με τον Δημήτρη (1974) ένα internet cafe για να αδειάσω την κάρτα και να γράψω τις φωτογραφίες σε ένα DVD. Μέχρι εδώ όλα καλά. Το περίεργο της υπόθεσης ξεκινά από εδώ και πέρα. Στην επιστροφή μου στο σπίτι έβαλα το dvd στην μονάδα του υπολογιστή και αντέγραψα τις φωτογραφίες στον σκληρό δίσκο. Ανοίγοντας τον φάκελο των φωτογραφιών στον σκληρό βλέπω έκπληκτος πως από τις 400 φωτογραφίες οι 150 περίπου έχουν μέγεθος 330 GB !!!!!!! Δηλαδή μου βγάζει πως η κάθε φωτογραφία είναι 2,6 gb !!!!!! Απίστευτο? Και όμως ΑΛΗΘΙΝΟ. Ανοίγοντας δε με δεξί κλικ τις ιδιότητες του DVD μου δείχνει πως το δισκάκι έχει χωρητικότητα 330GB !!!!!

Το 2ο πρόβλημα αφορά τον 2ο λογαριασμό που έχω στον υπολογιστή μου τον οποίο όταν ανοίγω ξεκινά να φορτώνει η επιφάνεια εργασίας και όταν ολοκληρώνεται η διαδικασία σβήνουν τα πάντα και μένει μόνο η φωτογραφία που έχω σαν screen saver και ανοίγει ο πίνακας της βιβλιοθήκης. Μπορώ να μπω σχεδόν σε όλα τα προγράμματα, επιφάνεια εργασίας, broswer κτλ αλλά δεν υπάρχουν τα εικονίδια καθώς και η επιφάνεια εργασίας.

Θα εκτιμούσα αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει. Ειδικά αυτό με τις φωτογραφίες είναι κάτι που δεν μου έχει ξανασυμβεί και δεν ξέρω τι να κάνω....
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 23-04-2012, 23:51
Airman67 Ο/Η Airman67 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2012
Περιοχή: Καλαμάτα
Μoto: R 1150GS 1999
Μηνύματα: 70
Προεπιλογή Απάντηση: Προβλήματα που ζητούν άμεση λύση (τα φώτα σας παιδιά...

Ας του δώσουμε ένα όμορφο όνομα του ιού σου...

εγώ λέω να τον πούμε Γιγαντούλη ....
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 24-04-2012, 11:18
Giof Ο/Η Giof βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: ΤΡΙΠΟΛΗ
Μoto: BMW R1200GS ADVENTURE
Μηνύματα: 470
Προεπιλογή

Για το δεύτερο θέμα μπορω να πω οτι δεν είναι ιός . Είναι ενα πρόβλημα που βγάζουν τα windows. Κανε μια αναζητηση στο google και θα βρεις τη λύση. Αν δεν τα καταφέρεις στείλε μου ενα πμ να σου πω τι να κανείς .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 24-04-2012, 12:01
nasos Ο/Η nasos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: BYRONAS
Μoto: 1200 GS
Μηνύματα: 144
Προεπιλογή Απάντηση: Προβλήματα που ζητούν άμεση λύση (τα φώτα σας παιδιά...

Για το 2ο δεν ξέρω τι να κάνεις.Εγώ έχω τα ταπεινά ΧΡ και δεν έχω κανένα πρόβλημα.
Για το 1ο θα σου πω οτι μου έχει συμβεί και εμένα.Ο σκληρός ανάλογα με τα sections που φτιάχνει, οταν είναι μεγάλα αρχεία(έως πολύ μεγάλα) καταλαμβάνει όλο το κομάτι του section και ας είναι το αρχείο μικρότερο.Αυτό βέβαια το κάνουν όπως μου το εξήγησε πέρισι που είχα το πρόβλημα φίλος μου, μόνο τα ταπεινά ΧΡ που δεν μπορούν να διαχειριστούν καλύτερα το δίσκο.
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 24-04-2012, 12:26
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Προβλήματα που ζητούν άμεση λύση (τα φώτα σας παιδιά...

Γειά σου Βαγγέλη...

Δοκίμασε αυτά, για τις φωτογραφίες

Free Pandora File Recovery - Find and recover deleted files of any type.

Welcome to the Transcend Info Website


διαφορετικά έχεις μία καλή αφορμή να ξαναπάς στο Άγιο Όρος...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Κατάργησαν τους μεσάζοντες στις πατάτες ortho Επικαιρότητα 15 28-02-2012 12:38
Ιαπωνία: Αδύνατη η άμεση αποκατάσταση SenseiG Κόσμος 0 17-04-2011 17:50
H διαφορά ανάμεσα στο γραφείο σου... Carduelis Αστεία Video 14 17-11-2010 12:10
Καλό μεσημέρι smigol Καλώς ήλθατε 14 22-12-2009 23:01
Αμεση αγορα μοτο vpentza Ζήτηση 27 01-09-2009 11:24


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:15.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!