GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Previous Post   Next Post Next
  #1  
Παλιό 15-12-2009, 20:01
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή ΠΕΡΙ ΦΘΗΝΩΝ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΩΝ...

Με αφορμή θέμα για την αλλαγή δίσκου ή ανάρτησης σε 1200gs, αλλά και επειδή έχω στο μυαλό μου την πρόσφατη γκρίνια ενός φίλου,που είναι κάτοχος ενός gs,θα ήθελα να υπενθυμήσω δυό πράγματα,έτσι για να μην ξεχνιόμαστε.

με γνώμονα,ότι τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και μεταξωτούς κwλους !!
μήπως τελικά είναι προτιμότερο να μην απλώνουμε το χέρι μας εκεί που δεν μας παίρνει?
διότι δεν μπορεί να αγοράζεις μια μηχανή των 15.000 ευρώ και μετά να γκρινιάζεις για τα ανταλακτικά..
Αν τα έχεις τα φράγκα με γειά σου με χαρά σου.αν πάλι όχι,πρέπει να ξέρεις,ότι όλα τα μοτόρια φθείρονται και κάποια στιγμή,θα σου ζητήσουν κάτι.
και όλες οι εταιρίες έχουν βγάλει κάποια κομάτια ελατωματικά απο την γραμή παραγωγής.γιατί δηλαδή η bmw να μην χαλάει


απο την στιγμή λοιπόν,που έχεις στριμωγμένα οικονομικά,γιατί να μην αγοράσεις μια παλιά gs και μια ακόμη για ανταλακτικά,και να τελειώνεις.
να μην χρειαστει να πληρώσεις ποτέ και για τίποτε..άντε μια τοποθέτηση,αν είναι κάτι δύσκολο..


εγώ για παράδειγμα στο triumph,(αν και με μέχρι τώρα στα 120.000 χλμ δεν μου ζήτησε απολύτως τίποτα,ούτε καν δίσκους!) σε περίπτωση που χρειαστώ κάτι,περιμένει αυτό...




όπου με 800 ευρώ απο γερμανία,θα με ξεμπελιάσει για τα επόμενα 30 χρόνια,απο τρέξιμο,χρήμα και μηχανικούς που ζαλίζουν έρωτα.
να ξέρατε μόνο,πόσα παλιά gs σε πένα κατάσταση στην γερμανία και το βέλγιο,περιμένουν να γίνουν ανταλακτικά,με 2.000 και 3.000 ευρώ.

αντί αυτού όμως,βάζουμε το κεφάλι μας στον ντουρβά,άσχετα αν η τσέπη μας είναι άδεια και αγοράζουμε ότι μας κατέβει χωρίς κανέναν προγραματισμό.
ζήσε το σήμερα και το αύριο...αύριο!

αμ το άλλο που το πας...
να έχεις ξεφραγκιαστεί για να αγοράσεις το μοτόρι και μετά να τρέμει το φιλοκάρδι σου κάθε φορά που του ανοίγεις το γκάζι,μην φθαρεί...έλεος!
Reply With Quote
 


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:20.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!