GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Νέα μοντέλα BMW

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Previous Post   Next Post Next
  #11  
Παλιό 29-04-2009, 01:05
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Honda Varadero 2009

vtheo χαίρομαι για την αναφορά σου γιατί μου δίνεις ευκαιρία να σχολιάσω λίγο ακόμα

1) τη Honda και εγώ τη σέβομαι και δίτροχη και τετράτροχη...

2) ...πέρα από αυτό όμως, τη γνώμη μου για τα rumor designs παραπάνω ήδη την είπα, αυτό που δεν είπα είναι ότι το πρώτο (και 2ο varadero) -και σόρρυ από τους ιδιοκτήτες του αλλά γνώμη μου είναι- ήταν ΜΕΓΑΛΕΣ αηδίες... χοντρομπαλάδες χωρίς λόγο, μάλιστα το πρώτο varadero δεν εισήχθη στην Αγγλία γιατί ο εισαγωγέας είχε πει "δεν μπορεί αυτό να λέγεται honda"... από εκεί και πέρα κύλισε νερό στο αυλάκι, το τελευταίο (όχι η αηδία αυτού του thread) είναι αρκετά όμορφο και ω τι θαύμα πιο αδύνατο από τα παλιότερα varadero (αλλά πάλι ούτε καν 2ο στην κατηγορία, αλλά οκ γνώμη μου πάντα)

3) όπου ακούτε φήμες κρατάτε και μικρό καλάθι (παράφραση)

4) tenere 1200... θα είναι ενδιαφέρουσα κίνηση, αλλά μείνανε πολύ καιρό μακριά από αυτό το παιχνίδι... βέβαια ξέροντας ότι υπάρχει και TDM και άλλα και άρα η yamaha δεν είναι πια "τα λεφτά μου να'χα", ποτέ δεν ξέρεις τι να περιμένεις... που πάει όμως ο καραμήτρος εν έτη 2009 οι άλλοι έχουν κάνει πολλά βήματα από τότε

5) ktm 1200... μάλλον η πιο ρεαλιστική από τις φήμες, αλλά για μένα είναι απλά παραδοχή από την ktm για το τι εστί 1200GS... από εκεί και πέρα ειδικά αυτές οι δυο εταιρίες (KTM/BMW) αν δεν έχετε καταλάβει ακόμα ότι πίσω από την πλάτη μας συνεργάζονται και έχουν μοιράσει την πίτα (άστε που το 950/990 δεν είναι ίδιο είδος μηχανής με το 1200GS, μόνο στην Ελλάδα τα μπλέκουμε), ψάχτε το καλύτερα

η επόμενη 5ετία τι φέρνει κατ' εμέ;
καλύτερα GS και καλύτερα KTM Adventure και τους άλλους να εξακολουθούν να ψάχνονται
Reply With Quote
 


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Honda Z50 Monkey 2009....(Μπόμπος).. riko46 Νέα μοντέλα BMW 8 10-03-2009 21:42
Αναγνώριση Χρονολογίας Varadero Vakalos Άλλες εταιρίες 3 03-01-2009 18:30
ΔΟΚΙΜΗ Honda Jazz 1.4: arisxios Αυτοκίνητο 2 27-12-2008 21:50
Ανακλήσεις μοτοσικλετών Honda !!! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Άλλες εταιρίες 2 22-12-2008 14:12
Το νέο Honda Jazz ψηφίστηκε Αυτοκίνητο του 2009 teo40 Αυτοκίνητο 1 14-12-2008 18:21


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:58.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!