GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Previous Post   Next Post Next
  #1  
Παλιό 28-02-2012, 01:34
JOHN-X Ο/Η JOHN-X βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 327
Cool Κώστας Τσόκλης στο MEGA-όταν έχεις 4 @ρχίδια μην χαρείς !!!

Δείτε το βίντεο και στο 4:25 και ακούστε την παροιμία του ΜΑΟ !!

Ο Μάο έλεγε όταν νομίζεις ότι έχει τέσσερα @ρχίδι@ μη νομίσεις ότι είσαι υπεράνθρωπος, να είσαι βέβαιος ότι εκείνη τη στιγμή σε γ@μάνε

Ο γνωστός εικαστικός Κώστας Τσόκλης ήταν καλεσμένος σήμερα στο Mega Σαββατοκύριακο.
"Ο τόπος σήμερα έχει διαφθαρεί. Οι άνθρωπο μας είναι χαλασμένοι σήμερα".
"Ο ενθουσιασσμός" αυτός είναι για εκείνον η πηγή των παθών μας.
Ποια είναι η μεγαλύτερη κακοδαιμονία της φυλής μας: «Ο ενθουσιασμός» λέει ο Κ. Τσόκλης μνημονεύοντας μάλιστα μια τολμηρή ρήση του Μάο:

«Ο ενθουσιασμός είναι ό,τι πιο επικίνδυνο. Βαδίζαμε με ύφος σπουδαίων ανθρώπων, με Ολυμπιάδες, με βαλάντια που δεν σήκωνε η τσέπη και ο τόπος. Φταίνε όλοι κι αυτοί που έκλεψαν πολλά κι αυτοί που έκλεψαν λίγα κι αυτοί που δεν τους δόθηκε η ευκαιρία να κλέψουν… Οταν νιώθετε ενθουσιασμένοι να ανησυχείτε πολύ. Επιτρέψτε μου ένα βρωμόλογο: Ο Μάο έλεγε όταν νομίζεις ότι έχει τέσσερα @ρχίδι@ μη νομίσεις ότι είσαι υπεράνθρωπος, να είσαι βέβαιος ότι εκείνη τη στιγμή σε γ@μάνε».

«Είμαι μπερδεμένος μέσα σ΄ αυτή την κοινωνία και προσπαθώ να ισορροπήσω την προσφορά μου μ΄ αυτή των άλλων ανθρώπων»

«Σκέφτομαι ότι δεν έχω το δικαίωμα να κατηγορήσω τους πολιτικούς για την σημερινή κατάσταση, και καταπίνω τον θυμό μου. Μήπως εγώ, στον τομέα μου, την τέχνη, κατόρθωσα να βάλω την Ελλάδα ψηλότερα; Αρα κι εγώ απέτυχα. Γιατί λοιπόν να θυμώσω επιλεκτικά με τους πολιτικούς. Ας το δούμε ο καθένας προσωπικά».

«Οταν πιάνω τον εαυτό μου να πρέπει να υπερασπιστεί την ελληνικότητά μου θυμώνω. Ποια ελληνικότητα; Δέστε το όνομά μου: Τσόκλης είναι τούρκικο και το «τσοκ» σημαίνει πολύ. Για ποιον Ελληνα μιλάμε;»

Ακούστε τον...
Σκληρά λόγια αλλά σε κάποια θα βρούμε πολλοί ... πολλές και σκληρές αλήθειες.



Reply With Quote
 


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Mega scooter απo την BMW; danaos Νέα μοντέλα BMW 12 12-04-2011 07:35
Ο Παπακωνσταντίνου στο MEGA ortho Επικαιρότητα 10 31-03-2011 16:51
MEGA CHANNEL diomiles Ελλάδα 17 18-02-2011 11:54
Τζαβαρας vs MEGA ortho Ελλάδα 60 23-01-2011 23:20
Εχουμε contact Person Απο το MEGA BAZAAR ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ Πειραιως? vasorfa Διάφορα 4 18-02-2010 21:44


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:58.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!