GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Εξοπλισμός μοτοσικλέτας

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 20-06-2012, 15:12
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή

Να επανελθω με νεοτερα.....
Χθες καηκαν οι λαμπες στο vara του αδερφου μου και βαλαμε κατι νορμαλ που υπηρχαν απο το forester που φοραει κι αυτο Η4.
Η διαφορα στο φως που εκπεμπουν ειναι εμφανης! Η δεσμη δεν αλλαζει, ενω η αποσταση που βλεπεις βελτιωνεται. Επισης βλεπεις πιο καθαρα με τις ακριβοτερες (night brake) κλπ.
Τελικα τη διαφορα τη διαπιστωνουμε οταν παμε πισω.......
Ο αδερφος παει αμεσα για νεες λαμπες, αξιζουν σιγουρα τα 20€ που κοστιζουν παραπανω απο τις απλες.


Send by Forester via iPhone using Tapatalk
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 20-06-2012, 16:00
mikochem Ο/Η mikochem βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2011
Περιοχή: Μαρούσι
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 172
Προεπιλογή Απάντηση: τα φώτα σας για φώτα !!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από chrmakry Εμφάνιση μηνυμάτων
επειδή μίλησα με τον mikochem, τα έβαλε εκεί που ρώτησα και έγραψα και εγώ:

2. Λ. Ηρακλείου 480 (Ν. Ηράκλειο, κοντά στην έξοδο της Αττικής οδού)
80 euro και για τις 2 σκάλες
2 χρόνια εγγύηση το μπάλαστ - 2 οι λάμπες
η λύση είναι για can-bus
η τιμή είναι τελική με την τοποθέτηση (0.5 ώρα επέμβαση κατά δήλωση του μάστορα)

μάλλον φαίνεται πως τα χρεώνει τώρα 80 αντί για 50?
Ρωτάς και εάν θες μας λες!
Εγώ όταν είπα 50€ εννοούσα για την μία σκάλα. Νομίζω το είχα γράψει κι όλας για την μεσαία.

80€ για τις δύο σκάλες σε σχέση με ανταγωνισμό ακούγεται καλά. Φυσικά και είναι κινέζικα έτσι. Μην ρωτήσει κανείς

Εγώ δεν έβαλα στην μεγάλη γιατί δεν την χρησιμοποιώ πολύ. Την έχω μόνο για σινιάλο και αν είμαι επαρχία ανάβω το xenon προβολάκι της touratech.

Η μηχανή είναι 1200gs του 04 και όταν την αγόρασα δεν έβλεπα καλά ούτε μέσα στην Αθήνα. Με άλλον που μίλησα με μηχανή του 11 είπε ότι βλέπει μια χαρά μες στην Αθήνα με τα μαμά φώτα. Ισως για μεταγενέστερα έχουν αλλάξει ποιότητα σε φανάρι τι να πω.

Εγώ και κάθε 2 χρόνια αν καίγεται το ballast θα δίνω 20 - 30€ και θα το αλλάζω χωρίς xenon βράδυ δεν οδηγάω.

Η επιλογή δικιά σου
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 30-06-2012, 14:11
Timos Ο/Η Timos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: ATH
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 61
Προεπιλογή Απάντηση: τα φώτα σας για φώτα !!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mikochem Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ όταν είπα 50€ εννοούσα για την μία σκάλα. Νομίζω το είχα γράψει κι όλας για την μεσαία.

80€ για τις δύο σκάλες σε σχέση με ανταγωνισμό ακούγεται καλά. Φυσικά και είναι κινέζικα έτσι. Μην ρωτήσει κανείς

Εγώ δεν έβαλα στην μεγάλη γιατί δεν την χρησιμοποιώ πολύ. Την έχω μόνο για σινιάλο και αν είμαι επαρχία ανάβω το xenon προβολάκι της touratech.

Η μηχανή είναι 1200gs του 04 και όταν την αγόρασα δεν έβλεπα καλά ούτε μέσα στην Αθήνα. Με άλλον που μίλησα με μηχανή του 11 είπε ότι βλέπει μια χαρά μες στην Αθήνα με τα μαμά φώτα. Ισως για μεταγενέστερα έχουν αλλάξει ποιότητα σε φανάρι τι να πω.

Εγώ και κάθε 2 χρόνια αν καίγεται το ballast θα δίνω 20 - 30€ και θα το αλλάζω χωρίς xenon βράδυ δεν οδηγάω.

Η επιλογή δικιά σου

Reply With Quote
  #44  
Παλιό 30-06-2012, 21:27
PACO Ο/Η PACO βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: kareas
Μoto: GS1150ADV
Μηνύματα: 1,087
Προεπιλογή Απάντηση: τα φώτα σας για φώτα !!

....για να μην ξεκινησω νεο θεμα και συγνωμη για το spam γνωριζει καποιος που μπορω να κανω τα προβολακια hella που εχω σε xenon?H3 νομιζω...μαγαζι καλο να γινει αγορα τοποθετηση,,καθε ιδεα αποδεκτη
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 01-08-2012, 12:51
bmwf650gs2008 Ο/Η bmwf650gs2008 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2012
Περιοχή: Ναύπακτος
Μoto: F650 GS Twin 2008
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή Απάντηση: τα φώτα σας για φώτα !!

Εγώ μόλις έβαλα τις
ΛΑΜΠΕΣ OSRAM H7 X- RACER ΓΙΑ BMW F 650 GS 2008-11 και είμαι πολύ ευχαριστημένος από το φωτισμό και την αποχρωσή τους.


Έχουν πολύ λευκή απόχρωση 4000κ και πλησιάζουν πολύ σε λευκά xenon 4000κ και σε συνδιασμό με το παρακάτω led είναι ένα πολύ οικονομικό και ωραίο αποτέλεσμα. Σύνολο 28€ για 2 λάμπες σε συσκευασία με δώρο ένα κρανάκι για αποθήκευση μίας λάμπας και 1 led απο ebay.

ERROR FREE CANBUS W5W T10 501 5 SMD LED SIDE LIGHT BULB | eBay

Tα προτείνω ανεπιφύλακτα
Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:51.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!