GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 11-11-2009, 19:56
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: TEST RIDE με R1200GS-περιστατικό με δυσάρεστα παρελκόμενα..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων

Σημ. Αν η 1150 δεν με ειχε στείλει στο συνεργείο 20 φορές αυτους τους 6 μηνες (δισκο 2 φορες, πλατό, τριπ μαστερ 2 φορες αλλαγη, ABS ...........κ.λ.π.) ισως να κυκλοφορουσα ακομη με εκεινην την 1150!!!
φιλε τι φταινε οι bmw αν εσυ εισαι γκαντεμης!
Reply With Quote
  #52  
Παλιό 12-11-2009, 11:08
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: TEST RIDE με R1200GS-περιστατικό με δυσάρεστα παρελκόμενα..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε τι φταινε οι bmw αν εσυ εισαι γκαντεμης!
Μακαρι να ηταν ετσι αγαπητέ Ντινόπουλε!!!!!!
Reply With Quote
  #53  
Παλιό 12-11-2009, 16:19
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: TEST RIDE με R1200GS-περιστατικό με δυσάρεστα παρελκόμενα..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειναι σαν την ομορφη σαν αμαρτια γυναικα, με τα μέα της και τα σέα της. Περνας καλα 1 μηνα και μετα αρχιζει την μουρμουρα,το δεν μου αρεσει αυτο, δεν μου αρεσει το άλλο, γιατι να πάμε εκει κι οχι αλλου, σε στηνει, σου γυρναει επιδεικτικα την πλατη και σε γραφει..........κ.λ.π. Κι εκει παει η καψουρα!!!!
Ναι, αλλά όταν την παρατάς, δεν βγαίνεις και στην Πάνια να την κράζεις !!


Εγώ ξέρω ότι έχω κάνει 33.000 χλμ, πολλά από αυτά σε δύσκολες συνθήκες, βροχές, χωματόδρομοι με κροκάλα, δασικοί δρόμοι και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα όπως και πολλοί άλλοι φίλοι στο forum,

Tέλος πάντων η κουβέντα είναι άσχετη με το thread, και αν θέλεις την συνεχίζουμε αλλού, ήδη διάβασα κάτι σχετικό σε ένα νέο post

Καλή τύχη στο Ηρακλή που έχει μπλέξει με έναν κακό επαγγελματία
"μας κλέψαν τον γάιδαρο, μας ζητάν και το σαμάρι" είναι η υπόθεση.


Ο φίλος έμπλεξε με έναν κακό επαγγελματία
Reply With Quote
  #54  
Παλιό 12-11-2009, 19:42
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: TEST RIDE με R1200GS-περιστατικό με δυσάρεστα παρελκόμενα..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι, αλλά όταν την παρατάς, δεν βγαίνεις και στην Πάνια να την κράζεις !!
εξαρταται απο το ποσο κι αν την εχεις πληρωσει αγαπητέ μου!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ ξέρω ότι έχω κάνει 33.000 χλμ, πολλά από αυτά σε δύσκολες συνθήκες, βροχές, χωματόδρομοι με κροκάλα, δασικοί δρόμοι και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα όπως και πολλοί άλλοι φίλοι στο forum,
Και σου ευχομαι να συνεχισει ετσι η καλή σου!! αλλα δεν εισαι/στε στην πλειοψηφια δυστυχως!!!



Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο φίλος έμπλεξε με έναν κακό επαγγελματία

Αυτο ξαναπεστο!!!
Reply With Quote
  #55  
Παλιό 12-11-2009, 21:16
jbiltls Ο/Η jbiltls βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ATHINA
Μoto: GS1150
Μηνύματα: 82
Προεπιλογή Απάντηση: TEST RIDE με R1200GS-περιστατικό με δυσάρεστα παρελκόμενα..

ΟΠΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ SERVICE,,ΟΠΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΠΩΛΗΣΕΙΣ AUTO H ΜΟΤΟ ΟΠΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΘΕ ΜΑΚΑΚΑ ΠΟΥ ΣΕ ΧΡΕΩΝΕΙ ΧΡΥΣΟ ΜΕ ΑΠΛΗ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΔΩ...ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΗΣΙΟΣ ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ ΛΕΕΙ ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΑ ΣΠΑΣΜΕΝΑ....ΜΗΝ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ Α ΜΕ ΙΑΠΩΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΥΤΟ.....ΕΙΝΑΙ Ο ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΠΟΥ EKΑΣΤΟΣ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ...ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΘΕΤΙΚΑ ΓΙ ΑΥΤΟΝ.ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ.


(GS 1150 ADV)
Reply With Quote
  #56  
Παλιό 13-12-2009, 13:25
Cogar Ο/Η Cogar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: ATHINA
Μoto: GS1200
Μηνύματα: 38
Προεπιλογή Απάντηση: TEST RIDE με R1200GS-περιστατικό με δυσάρεστα παρελκόμενα..

Εμπλεξες στα γρανάζια ενός χαλασμένου σαζμάν.Καλό ξεμπέρδεμα.Είμαστε στο πλαι σου.
Reply With Quote
  #57  
Παλιό 13-12-2009, 18:49
sakis656 Ο/Η sakis656 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Δράμα
Μoto: BMW R1200GS '04
Μηνύματα: 267
Προεπιλογή Απάντηση: TEST RIDE με R1200GS-περιστατικό με δυσάρεστα παρελκόμενα..

Φίλε Ηρακλή ελπίζω να έχει για εσένα αίσιο τέλος η ιστορία...
Reply With Quote
  #58  
Παλιό 16-12-2009, 14:34
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: TEST RIDE με R1200GS-περιστατικό με δυσάρεστα παρελκόμενα..

Διάβασα το πρώτο post (φίλε σκίσε τους) και πιο κάτω είδα το post του GeorgeP.
Δεν είναι δυνατό (αφού κάνω catch up μηνών) να κάτσω να διαβάσω και τις 6 σελίδες, έτσι πάτησα να δω το τέλος του thread ΣΙΓΟΥΡΟΣ για το τι θα δω.

Ρε παιδιά έπεσα μέσα σε αυτό που περίμενα.
Το thread είχε εξελιχτεί σε GeorgeP απέναντι σε όλους.
Συνήθως ή έτσι είναι, ή έχει μετεξελιχθεί σε ένα παθητικό "ναι αλλά οκ μωρέ φταίει και το τάδε" από τους άλλους απέναντι του οπότε ξανά "όλοι φίλοι" (δεν του πήγαμε πολύ κόντρα, δέχτηκε και αυτός ότι είναι και άλλοι παράγοντες και όλα οκ). Ουφ. Αλλά ουφ, δεν ξέρω πως να το πω αλλιώς.

Χωρίς καν να ασχοληθώ με το περιεχόμενο των posts θα σχολιάσω μόνο το εξής γενικό: Ρε γμτ μωρέ Γιώργο... Τα παίρνουμε από την BMW, μας λαδώνει, μας ρίχνει και κάτι στον καφέ και μας αποβλακώνει και εξακολουθούν να μας αρέσουν και να τις καβαλάμε. Επίσης στους περισσότερους από εμάς μας αρέσει λιγότερο ή και καθόλου η Varadero. Αλήθεια σου ορκίζομαι οι περισσότεροι από εμάς δεν θέλουμε κανέναν να μας βάλει στον ίσιο δρόμο, ενώ όσοι θέλουμε είμαστε σε άλλα forum και ρωτάμε το πως να έρθουμε σε αυτόν τον καλύτερο δρόμο. ΔΕΝ θέλουμε πίστεψε με πραγματικά για 1537η φορά να μας πεις τα λάθη μας και πως εσύ δεν τα κάνεις, ή τα έκανες και έμαθες, ή πως η BMW τα κάνει ##### και η Honda όχι. Το ξέρουμε ήδη.

Εγώ αυτό το πράγμα το έχω βαρεθεί. Αν εσάς σας αρέσει, πάσο.

Αυτά είχα να πω συγνώμη για την ενόχληση (αλλά δεν νομίζω να χάλασα το thread - είχε ήδη ένα σωρό άσχετα όπως βλέπω από την 6η σελίδα).
Reply With Quote
  #59  
Παλιό 16-12-2009, 18:30
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: TEST RIDE με R1200GS-περιστατικό με δυσάρεστα παρελκόμενα..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
Διάβασα το πρώτο post (φίλε σκίσε τους) και πιο κάτω είδα το post του GeorgeP.
Δεν είναι δυνατό (αφού κάνω catch up μηνών) να κάτσω να διαβάσω και τις 6 σελίδες, έτσι πάτησα να δω το τέλος του thread ΣΙΓΟΥΡΟΣ για το τι θα δω.

Ρε παιδιά έπεσα μέσα σε αυτό που περίμενα.
Το thread είχε εξελιχτεί σε GeorgeP απέναντι σε όλους.
Συνήθως ή έτσι είναι, ή έχει μετεξελιχθεί σε ένα παθητικό "ναι αλλά οκ μωρέ φταίει και το τάδε" από τους άλλους απέναντι του οπότε ξανά "όλοι φίλοι" (δεν του πήγαμε πολύ κόντρα, δέχτηκε και αυτός ότι είναι και άλλοι παράγοντες και όλα οκ). Ουφ. Αλλά ουφ, δεν ξέρω πως να το πω αλλιώς.

Χωρίς καν να ασχοληθώ με το περιεχόμενο των posts θα σχολιάσω μόνο το εξής γενικό: Ρε γμτ μωρέ Γιώργο... Τα παίρνουμε από την BMW, μας λαδώνει, μας ρίχνει και κάτι στον καφέ και μας αποβλακώνει και εξακολουθούν να μας αρέσουν και να τις καβαλάμε. Επίσης στους περισσότερους από εμάς μας αρέσει λιγότερο ή και καθόλου η Varadero. Αλήθεια σου ορκίζομαι οι περισσότεροι από εμάς δεν θέλουμε κανέναν να μας βάλει στον ίσιο δρόμο, ενώ όσοι θέλουμε είμαστε σε άλλα forum και ρωτάμε το πως να έρθουμε σε αυτόν τον καλύτερο δρόμο. ΔΕΝ θέλουμε πίστεψε με πραγματικά για 1537η φορά να μας πεις τα λάθη μας και πως εσύ δεν τα κάνεις, ή τα έκανες και έμαθες, ή πως η BMW τα κάνει ##### και η Honda όχι. Το ξέρουμε ήδη.

Εγώ αυτό το πράγμα το έχω βαρεθεί. Αν εσάς σας αρέσει, πάσο.

Αυτά είχα να πω συγνώμη για την ενόχληση (αλλά δεν νομίζω να χάλασα το thread - είχε ήδη ένα σωρό άσχετα όπως βλέπω από την 6η σελίδα).
κι ελπιζω να σταματησεις να ασχολεισαι αφου μονιμως με παρεξηγείς!! Δεν πειραζει!!!! Υπαρχουν τοσοι και τοσοι σε αυτο το φορουμ που βλέπουν με άλλο ματι τα γραφομενα μου, πιο παρεϊστικο, το οποιο ειναι και ο σκοπος μου!!!! Το να εμπαιδωνουμε συνεχως το ''ολα καλα κι ολα ωραια και εσυ ησουν με αλλονε παρέα'' ειναι παλιομοδιτικο!!! Καποιος πρέπει να μας σφυριξει οτι ητανε με αλλονε παρεα για να λαβουμε τα μετρα μας!!!

Αν καμια φορα εμφανιστεις σε καμια εκδρομη του φορουμ και ''καταδεχτεις'' να κανουμε παρεα θα δεις οτι ολοι οι αλλοι, μελη του φορουμ, που με ακολουθουν σε καποιες εκδρομες, που τους ακολουθω σε άλλες, που καθομαστε τα βραδια και τα λεμε διπλα στο τζακι πινοντας τσιπουρα (δες Γραβια, Κοσμα) βλεπουν δυο χιλιαδες άλλα πραγματα στον GeorgeP που εσυ (μόνος εσυ) δεν...........!!! Δεν μπορω δυστυχως να κανω τιποτε γιαυτό!!!
Παντως και για τελευταια φορά θα σου πω οτι ο σκοπος μου δεν ειναι να θιξω καμια εταρεία, ο σκοπος μου ειναι να θιξω τα κακως κειμενα ΚΑΘΕ εταιρειας και καθε μοντέλου που αυτη παραγει και παντα κατα την γνωμη μου η οποια δεν ειναι απαραιτητο να την ασπαστει κανεις!!!! Μεσα απο την συζητηση μαθαινουμε αμφοτεροι, καλαμπουριζουμε, λεμε το μακρυ μας και το κοντο μας και περναμε ΟΜΟΡΦΑ!! Οπως δηλαδη ακριβως στον Κοσμα και την Γραβια!!!! Αν θελεις το πιστευεις ρωτησα, με πολυ καλη διαθεση, τους υπευθυνους του φορουμ στην Γραβια αν ξερουν γιατι εξαφανιστικες!! Δεν ηξεραν και δεν μου απηντησαν!! Διοτι πιστευω οτι ΟΛΟΙ οι ανθρωποι ειναι χρησιμοι μεσα απο τις διαφωνιες και τις συμφωνιες τους!!!
Και κατι για το τέλος, αν και μελος διαφορων φορουμς, μεταξυ αυτων φυσικα και των του Βαραντερο, περισσότερη συμετοχη (τι περισσότερη δηλαδη σχεδον καθολικη) στις διαφορες εκδηλωσεις του εχω σε αυτο εδω το φορουμ παρα σε οποιοδηποτε άλλο!!! Κι ας καβαλανε ολοι τους το ''μισητο'' GS!! Κατι λεει αυτο, αν οχι σε εσενα αγαπητε συνοδοιπορε ευτυχως σε όλους τους υπόλοιπους!!!

Last edited by GeorgeP; 16-12-2009 at 18:34.
Reply With Quote
  #60  
Παλιό 16-12-2009, 19:06
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: TEST RIDE με R1200GS-περιστατικό με δυσάρεστα παρελκόμενα..

εδώ δεν προλάβαινα να μπω, μου λες για εκδρομή
μακάρι να έρθω σύντομα
με τα χίλια ζόρια έκανα στο τελευταίο δίμηνο μια εκδρομή μισής μέρα (ΜΙΣΗΣ μαζί με την επιστροφή) στη Βυτίνα μια Κυριακή... και αυτό για να κάνω παρέα σε έναν φίλο (με ΚΤΜ 950 btw...)

τέσπα θα το συζητήσουμε κάποια στιγμή
έχω ξαναπεί παλιότερα η ένσταση μου δεν είναι καν το τι λες (πια)... είναι ότι σε ΚΑΘΕ ευκαιρία (ακόμα και εκεί που δεν κολλάει) θα το ξαναπεις
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
BMW and Connect Ride essel Τεχνικά θέματα διάφορα 7 16-08-2009 08:55
BMW Megamoto με ABS!!!!! riko46 Νέα μοντέλα BMW 3 29-06-2009 01:17
TEST RIDE nsepsas Γενικά - Αναβάτης 21 03-06-2009 20:12
R1200GS με τεπόζιτο από Adventure! Arkas Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 14 23-04-2009 00:04
BMW Connected Ride. arisxios Γενικά - Μοτοσυκλέτα 1 11-04-2009 01:12


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:04.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!