GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 04-02-2010, 17:48
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή Απάντηση: Να ρωτησω κατι εσας τους BMW-ακηδες;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από skippybi Εμφάνιση μηνυμάτων
περί ορέξεως...

άλλοι απορούν γιατί παίρνουμε BMW και όχι κάτι άλλο...

άλλοι απορούν γιατί παίρνουμε GS και όχι κάτι άλλο...

τουλάχιστον εσύ απορείς απλά γιατί το έχουν τριβάλιτσο
Ναι,γιατι ειχα καποτε GS.
Reply With Quote
  #52  
Παλιό 04-02-2010, 23:39
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Να ρωτησω κατι εσας τους BMW-ακηδες;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από emix Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι,γιατι ειχα καποτε GS.
Μου θυμίζεις την διαφήμιση, με τον πελάτη που λέει "ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΩ" (ότι οι Bmwδάκηκες είναι επιδειξίες).
Έχω όμως μία απορία :
Γιατί κάνεις ΤΩΡΑ αυτήν την ερώτηση και δεν την έκανες όταν είχες ΒΜW, τί άλλαξε, ή μη μου πεις ότι πριν 3-4 μήνες δεν κυκλοφορούσαν με τριβάλιτσα στο κέντρο ;
Reply With Quote
  #53  
Παλιό 05-02-2010, 10:46
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Να ρωτησω κατι εσας τους BMW-ακηδες;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Μου θυμίζεις την διαφήμιση, με τον πελάτη που λέει "ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΩ" (ότι οι Bmwδάκηκες είναι επιδειξίες).
Έχω όμως μία απορία :
Γιατί κάνεις ΤΩΡΑ αυτήν την ερώτηση και δεν την έκανες όταν είχες ΒΜW, τί άλλαξε, ή μη μου πεις ότι πριν 3-4 μήνες δεν κυκλοφορούσαν με τριβάλιτσα στο κέντρο ;
η αληθεια ειναι οτι το φαινομενο παρατηρειται τους τελευταιους μηνες...υποπτο!
Reply With Quote
  #54  
Παλιό 05-02-2010, 11:27
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή Απάντηση: Να ρωτησω κατι εσας τους BMW-ακηδες;

Να πω τωρα και γω μερικα πραγματα γιατι οι περισσοτεροι απο εσας νομιζετε οτι επειδη πλεον εχω κτμ μισω τις bmw και τους κατοχους τους.

Στο γραφειο μου στον τοιχο εξακολουθω να εχω μια φωτογραφια με την GS μου. Δεν την εχω βγαλει και δεν θα την βγαλω ποτε.
Με το GS περασα τα καλυτερα χρονια της μοτοσυκλετιστικης μου ζωης. Εκανα πολλα πραγματα και κυριολεκτικα το "εστιψα" το μηχανακι.
Εξακολουθω να ειμαι λατρης αυτης της μηχανης, αλλα ειλικρινα δεν ξερω αν θα την ξαναεπαιρνα. Οι λογοι, δεν εχουν να κανουν με την αξιοπιστια, αλλα πιο πολυ με την τιμη της. Γι αυτο αλλωστε και πηρα μεταχειρισμενη.

Παντα ειχα αυτη την απορια με τις τριπλετες. Το θεωρουσα και το θεωρω περιττο να κυκλοφορεις ετσι μεσα στην Αθηνα. Την εξεφρασα τωρα,ναι,που εχω κτμ αλλα αυτο δεν σημαινει τιπτοα. Αλλωστε ποτε δεν κυκλοφορησα με τριπλετα στην Αθηνα. Θα ενοιωθα τον εαυτο αστειο.
Και αδιαβροχο,καλτσες,σωβρακα να θες να κουβαλας μαζι σου, μ ενα σακιδιο πλατης μπορεις να το κανεις ανετα. Τωρα για τα κομπρεσερ και τις τρομπες που ειπε ο αγαπητος Κωστας, τι να πω; Διαφωνω μαζι του, αλλα ο καθενας κανει οτι του αρεσει.

Το να κανεις την φιγουρα σου ή την επιδειξη σου ειναι δικαιωμα σου.Ποτε δεν το αρνηθηκα αυτο. Εχω δει GS που στο τιμονι εχουν δυο-τρεις βασεις για δυο GPS και ενα κινητο, βαση για τον φραπέ, βαση για καμερες κλπ.
Οκ, γουστο τους, καπελο τους. Για καποιον λογο εχουν την αναγκη να κανουν φιγουρα, οπως και ολοι μας μερικες φορες.
Επισης εχει σημασια πως βλεπει ο καθενας τον μοτοσυκλετισμο. Οπως ειπα, υπαρχουν αρκετοι που νομιζουν οτι βρισκονται σε καθημερινη βαση σε ταξιδι τυπου LWR ή LWD. Κι αυτο γουστο τους.

Αυτα και τελος.
Reply With Quote
  #55  
Παλιό 05-02-2010, 17:16
Kolokas Ο/Η Kolokas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Argyroupoli
Μoto: Africa Twin 750
Μηνύματα: 390
Προεπιλογή Απάντηση: Να ρωτησω κατι εσας τους BMW-ακηδες;

Εχω δει κανα 2 τυπους που τις βαζουν για να πανε λαικη!!! βολευει και για τις κοτσιδες με τα σκορδα!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποσοι απο εσας αγαπατε το travel enduro; emix Χωμάτινες εξορμήσεις 48 08-02-2012 19:45
Άμα έχεις τέτοιους φίλους, τι τους θέλεις τους εχθρούς; georgekostas Κόσμος 1 09-12-2009 03:31
Σας θυμιζει κατι? wolferin Κόσμος 11 27-09-2009 23:14
Πως μπορει να ισχυει κατι τετοιο?????? antonis1150GSA Γενικά - Μοτοσυκλέτα 19 12-05-2009 15:52
κατι νεοτερο για ην πανελληνια? FANISGS Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις) 10 05-05-2009 01:39


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:12.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!