GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #241  
Παλιό 24-12-2010, 00:58
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Αρχισαν τα οργανα.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω πεινασα...!
φάε bicarbonate!
Reply With Quote
  #242  
Παλιό 24-12-2010, 04:36
Xarleas Ο/Η Xarleas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Άλιμος
Μoto: H-D Road King 1450cc
Μηνύματα: 1,045
Προεπιλογή Απάντηση: Αρχισαν τα οργανα.....

ΧΑΡΑ ΣΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΑΣ φιλαράκια να απαντάτε στα συγγράματα.... Εγώ έχω παραιτηθεί απο καιρό...
Δεν αντέχεται...
Reply With Quote
  #243  
Παλιό 24-12-2010, 11:25
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: Αρχισαν τα οργανα.....

Φιλαράκια το θέμα είναι αν διαφωνούμε ή συμφωνούμε με την κάθε μορφή βίας!!!

Εγώ έχω αναφερθεί και επί προσωπικού στοn GeorgeP όταν πέρυσι που είχε βγεί το ΠΑΣΟΚ τον είπα μέχρι και κομματόσκυλο.Μου απάντησε βέβαια πολύ όμορφα και όχι όσο "ασχημα" του μίλησα εγώ και όταν τον γνώρισα κατάλαβα πόσο μεγάλη διαφορά έχει να κάθεσαι μπροστά στον υπολογιστή και να παραθέτεις απόψεις και πόσο να είσαι απο κοντά καο να συζητάς....μιλάμε για άνθρωπο που έχω να πάρω και ώρες να μου μίλαγε θα καθόμουνα απλά να τον άκουγα!!! Προσοχή όχι να τον εστερνιστώ αλλά να έπερνα απο αυτόν!!!!

Συμφωνώ ξεκάθαρα απι του θέματος με την άποψη του Γιώργου όπως και άλλων συμφοφουριτών....απαράδεκτο η πράγμα η ΒΙΑ......εγώ προσωπικά αν ήμουνα εκεί ίσως έμπαινα και στην μέση να "προστατέψω" τον συγκεκριμένο άνθρωπο......

Άλλο προπηλακισμός άλλο η βια.....προπηλακίστε τους ....βρίστε τους.....αλλά να σηκώνουμε 50 μαντραχαλαίοι χέρι σε ένα άτομο είναι πολύ κατακριταίο!!!!

Είμαι ενάντια στο γεγονός!!!!

Το αμφισβητώ κιόλας σαν γεγονός....πιστεύω ότι αυτοί που πραγματικά ήταν στους δρόμους ....θέλανε να διαδηλώσουνε......δεν κυνήγησαν τον βουλευτή.....κάποιοι άλλοι θα το έκαναν .....δηλαδή αν κάποιος απο εμάς ήταν στη βουλή και έβλεπε έναν πολιτικό να φεύγει θα τον κην΄θγαγε κανένα χιλιόμετρο για να του ρίξει μια καρπαζιά??????Έλεος ρε παιδια!!!!

Κατανοώ σε μεγάλο επίπεδο την απόγνωση-την στεναχωρία-την έλλειψη πίστης-που όλα αυτά οδηγούνε σε μίσος τις περισσότερες φορές τών ανθρώπων που πινάνε που είναι άνεργοι.....των μεγάλων που δεν έχουν να ταισουν τα παιδιά τους ,,,,αυτών που τρώνε στα συσσίτια.....αλλά δεν πιστέυω ότι κάποιος απο αυτούς ήταν σε εκείνους που βάρεσαν τον βουλευτή.......Κατανοώντας όλους αυτούς και τι κατάσταση που είναι η ελλινική κοινωνία προβλέπω πολύ χειρότερα στο μέλλον!!!


Παλαιότερα σε έναν τσακωμό που είχα και ΄το είπα στο πατέρα μου.....μου είπε μια σωστή κουβέντα!!!

Όποιος δεν έχει επιχειρήματα......χρησιμοποιει την βία και αρχίζει και φωνάζει κτλ κτλ για να αντιστραφεί η κατάσταση και να χαθεί τελικά το νόημα!!!

Είμα κατά αυτής της πράξης!!!!

Και μιας και συζητάμε και κάποιοι ανάφερανε ότι οι ΕΛΑΣ έχει τις φοτογραφίες αυτών που τον χτυπήσανε...θα έβαζα στοίχημα ότι έχω και δεν έχω ότι 9 στους 10 απο αυτούς μέχρι και στις τελευταίες εκλογές πήγαν και ψηφίσανε ΝΔ-ΠΑΣΟΚ !!!!!!


Οι άνθρωποι που πραγματικά έχουν τ'οσα πολλά προβλήματα λείπανε απο αυτόν τον τραμπουκισμό και είμαι σίγουρος για αυτό!!!!



Γενικότερο σχόλιο:
Προβλέπονται χειρότερες εξελιξείς, καλώς ή κακώς απο τη στιγμή που μπήκε η τρόικα και το μνημόνιο το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να δούμε τι αποτέλεσμα θα έχει......

Μέχρις στιγμής όλα πάνε στο χειρότερο.....ενοώντας ότι πλείτονται κατα πολύ τα νοικοκυριά....σε συνδιασμό με το τιποτα δεν φαίνεται να πηγαίνει προσ το καλύτερο δυστυχώς.....και άλα πολλά στοιχεία που δεν είναι επι του θέματος.
Reply With Quote
  #244  
Παλιό 24-12-2010, 11:40
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Αρχισαν τα οργανα.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν τρώγεστε με τίποτα!!!! ανατρίχιασα!!!!
Ευαίσθητε… (τα μυαλά μας όμως, πανέ με κρουτονάκια!!!)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω πεινασα...!

Πάμε για τίποτα μυαλά στα κάγκελα? 'Ριγμένα' από τον 5ο όροφο και περασμένα στο ‘δόρυ’ της περίφραξης?
Reply With Quote
  #245  
Παλιό 24-12-2010, 17:19
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Αρχισαν τα οργανα.....

Επειδη δεν μου αρεσει να με λιδορουν και ειρωνευονται μονίμως αλλα αντιθετως μου αρεσει ο γονιμος διαλογος (παρα την σκληρη μου γλωσσα ενιοτε) απο τον οποιο κατι μπορει να ''βγει'', αλλα κι επειδη θα συνεβρεθουμε ξανα, και με μεγάλη μου χαρα ειναι η αληθεια, σε καποια απο τις εκδρομες του φορουμ, εχω να σου πω τα εξης φιλε Γιωργο (Gemara).

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σου βρε Γιώργο οικονομολόγε και ειδήμονα επί παντός επιστητού!;
Ουτε οικονπμολογος ειμαι ουτε ειδημονας επι παντος επι στητου!! ειδημονα θεωρω τον εαυτο μου στα μηχανολογικα και μονον σε αυτα! Αν κανω καπου λαθος προκαλω τον οποιοδηποτε να μου το αποδειξει!! Στα υπολοιπα λεω την γνωμη μου και μονον την γνωμη μου χωρις να εισερχομαι σε δουλειες άλλων.


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Άμα εξακολουθείς να πιστεύεις και να θες να σε πιστέψουμε ότι οι διεθνείς σχέσεις και οι στρατιωτικές αναλύσεις δεν έχουν σχέση με τα οικονομικά, χάνουμε την ώρα μας...;
Δεν ειπα τετοιο πραγμα!!!! Αλλα, αλλο η σχεση και η συνδεση των στρατιωτικων αναλυσεων επι στρατιωτικων θεματων και των διεθνων σχεσεων μεταξυ των κρατων με την οικονομικη κατασταση καθε κρατους και άλλο να λες ''.....*Είναι απύθμενο το θράσος να περικόπτουν μισθούς και συντάξεις από εκατομμύρια ανθρώπους. ¨η ''Αυτή η χαμαιλεοντική τακτική δεν μπορεί να συνεχιστεί και στα δυο προσεχή καυτά νομοσχέδια για το ΕΝΙΑΙΟ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΟ και το ΑΝΟΙΓΜΑ των ΚΛΕΙΣΤΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΩΝ''
Δεν ειναι η δουλεια ενος στρατιωτικου αναλυτη αυτη ουτε ενος διεθνολογου να κρινει τις κινησεις μιας κυβερνησης για το πως θα αντιμετωπισει μια οικονομικη κριση! Τις επιπτωσεις της κρισης ναι οχι ομως και την αντιμετωπιση της!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν διαβάσεις και λίγο σοβαρή ιστορία (όχι copy paste τυχαία links από το ίντερνετ), θα δεις τι έχουν πάθει όλες οι χώρες που η οικονομία τους πήγε κατά διαόλου. Επίσης θα δεις τι έχουν πάθει όταν δεν είχαν στρατιωτική δύναμη, όπως επίσης θα δεις τι έχουν πάθει όταν ήταν διεθνώς απομονωμένες. Άσχετα όλα μεταξύ τους...;
Η ιστορια γραφεται απο ανθρωπους με πολιτικα πιστευω, ποτε δεν γραφεται αντικειμενικα, παντα υπαρχει το υποκεμενικο στοιχειο μεσα της!! Την οικονομικη ιστορια της Αργεντινης της εχω διαβασει απο 4 διαφορετικους οικονομολογους οι οποιοι λενε 4 διαφορετικες ιστοριες!! Το μονο κοινο σημειο τους ηταν οτι η Αργεντινη χρεωκοπησε με ευθυνη της κυβερνησης!
Οσο για την στρατιωτικη δυναμη που λες, δεν διαφωνω αντιθετως συμφωνω καια υτο ειναι δουλεια του στρατιωτικου αναλυτη και διεθνολογου και οχι τα περι αντιμετωπισης/εξοδου της οικονομικης κρισης αλαλ ουτε και για το μεγεθος αυτης!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Του εν λόγω καθηγητή έχω υπάρξει μαθητής για ένα χρόνο και είναι από τους πλέον σοβαρότερους στρατιωτικούς αναλυτές και διεθνολόγους που τον έχουν χρησιμοποιήσει όλες οι κυβερνήσεις για σειρά ετών.;
Ποιος αντιλεγει γιαυτο? Στον τομεα του σαν στρατιωτικος αναλυτης/διεθνολογος ειναι αριστος μαλιστα!!!! Στον τομεα της οικονομιας και της αντιμετωπισης της να μην επισερχεται διοτι τοτε χανει την σοβαροτητα του!! Μπορει να επισερχεται σε αυτην (οικονομια) μονον ως προς τις πιθανες συνεπειες της σε μια χωρα και μονον και οχι να την πολιτικοποιει λεγοντας ''Φυσικά δεν πείθει και η ΝΔ οπότε δεν θα έχουμε σταθερή κυβέρνηση. ΕΝΩ η ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΘΑ κατρακυλά περαιτέρω .ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΕΚΛΟΓΕΣ.''
Ακομα, πολιτικοποιειται και ο ιδιος, πραγμα ανεπιτρεπτο για την ειδικοτητα του ειδικα οταν βγαινει δημοσια και μιλαει λεγοντας, ''*ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ Ο ΛΑΟΣ''
Τελος 1) δειχνει μια ανευ προηγουμενου αντιπαθεια προς κρατη τα οποια (οχι με το αζημειωτο) βοηθουν την ελλαδα γραφοντας ''Πάντοτε ήμουνα και είμαι με τη ΔΥΣΗ. Ποτέ δεν το έκρυψα. Πολέμιος των Σοβιετανθρώπων και των τρισάθλιων καθεστώτων του τότε ανατολικού μπλοκ. ΣΤΟΝ ΨΥΧΡΟ ΠΟΛΕΜΟ ΠΑΝΤΑ με τη ΔΥΣΗ. Και σε όλες τις χρονικές περιόδους υποστήριζα και υποστηρίζω τη ΔΥΣΗ.'' Δηλαδή ο αγωγος Μπουργκας=αλεξανδρουπολης να μην γινει!! Υγραεριο να μην παιρνουμε απο την Ρωσια αλλα.......απο που? και 2) δειχνει μια ρατσιστικη αλλα και υποτιμητικη διαθεση προς αλλα κρατη τα οποια θελουν να αποκτησουν Στρατιωτικη ισχυ λεγοντας ''και οι Κινέζοι-Ιρανοί κλπ σήμερα δεν ήσαν ποτέ οι συμπαθείς σε εμένα. ΕΝΘΕΡΜΟΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΧΤΗΣ ΤΗΣ ΕΕ και της ΑΤΛΑΝΤΙΚΗΣ ΣΥΜΜΑΧΙΑΣ. Και τότε και πάντα''
Δηλαδη Κε Καθηγητά η Αμερικη παντου και παντοτε πανω απο ολους και απο ολα??? Δηλαδη ναι στους πολεμους που παρασσερνους και άλλα κρατη με δικαιολογιες του τυπου ''οπλα μαζικης καταστροφης'' τα οποια και δεν βρεθηκαν ποτε? Λυπαμαι αλλα παιξατε και χασατε πια!! Η Κινα κραταει το 60% των ομολογων της αμερικης, αν κανει οτι ξεφορτωνεται το 10% αυτων η αμερικη χρεωκοπησε και εχουμε τον 3ο Παγκοσμιο πολεμο!! Νομιζετρε ειναι τυχαιο που το 90% της παραγωγικης βιομηχανιας της Αμερικης μετακομισε στην Κινα? Tiberland που ξαφνικα μπορει να τα αγορασει ο καθενας ενω πριν λιγα χροναι μονον οι εκλεκτοι, Levis, Nike και ποσοι άλλοι!! Ας μην δειχνουμε λοιπόν τοσο υποτιμητες αυτων που στηριζουν πια την αμερικη!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Φαντάσου τώρα πόσο γραφικός γίνεσαι όταν λες εσύ για τέτοιους ανθρώπους που ούτε καν έχεις ιδέα ποιος είναι:;
Γραφικος εεε? Γραφικος Γιωργο μου θα γινομουνα α)αν εβγαζα ιατρικη διαγνωση αντι του γιατρου, και β) γραφικος θα γινομουνα αν προσπαθουσα να λυσω το οικονομικο προβλημα της χωρας με ανυπαρκτες γνωσεις οικονομιας, τελος γραφικοτερος του γραφικου θα γινομουνα αν προσπαθουσα να πεισω και τους αλλους για το δικιο μου στα (α) και (β).

Για το ποιος ειναι ο καθενας δεν χρειαζεται να τον δω φατσικά, μου αρκουν τα γραπτα του και τα λεγομενα του! Αν τον συναντησω δε, θα κοιταξω να καταλαβω ποσο πιστος ειναι στα γραφομενα/λεγομενα του και τοτε θα διαμορφωσω πληρη αποψη. Νομιζω οτι καταλαβαινεις τι θελω να πω!!


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλήθεια, τι έχεις σπουδάσει και ποια είναι η επαγγελματική ειδικότητά σου είπες; Από που αντλείς τη συνεχή ενημέρωσή σου;
Οπως το εχω πει δεκαδες φορες, εχω τελειωσει Μηχανικος αεροσκαφων στην τοτε Ωμεγα. Εφυγα για ειδικευση στο περθ της Σκωτιας και στο Perth College Uhi, UK. Δυστυχως το 1981 η Ελλαδα δεν ηταν ετοιμη να δεχτει στην Ολυμπιακη καποιον σαν κι εμενα και κατεληξα στην ναυτιλια την οποια υπηρετω μεχρι σημερα.

Την πολιτικη μου ενημερωση την αντλω απο το ιντερνετ και απο 10 διαφορετικες πηγες για καθε θεμα ξεχωριστα!! Διαβαζω του καθενος Κου Δρουγου το μακρυ και τον κοντο του και σχηματιζω ιδιαν γνωμη, βασει αυτων γραφω κι εδω μεσα! Δεν ειμαι μονοπλευρος φιλε Γιωργο αλλα δεν θα διαβαζα ποτε για οικονομικα θεματα τα γραφομενα ενος διεθνολογου και στρατιωτικου αναλυτη! αντιθετως διαβαζω τα παντα απο αυτους οσον αφορα τα στρατιωτικα θεματα και δη την σχεση Ελλαδας -Τουρκιας!! Θα διαβαζα επισης, οπως και διαβαζω, τα γραφομενα ενος διεθνολογου και στρατιωτικου αναλυτη για τις επιπτωσεις μιας οικονομικης κρισης στην Εθνικη κυριαρχια ενος κρατους! Ο καθενας στον τομεα του φιλε Γιωργο!!

Αυτα για την αποκατασταση της ταξης οσον αφορα εμενα και για να δικαιολογησω με επιχειρηματα το ''....τον γραφω στα παλιοτερα των υποδηματων μου''!!! Ελπιζω να εγινα κατανοητος!

Last edited by GeorgeP; 24-12-2010 at 17:27.
Reply With Quote
  #246  
Παλιό 24-12-2010, 18:13
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Αρχισαν τα οργανα.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
αλλα δυστυχως δε γινεται να φαμε το μυαλο τους που θα ηταν ωραιος μεζες επειδη αυτα τα ζωα ειναι ...αρρωστα!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
Στυλ Dr Cannibal Lecter, που έφαγε το μυαλό του τυπάκου. Με τον τυπάκο εν ζωή…
Θεϊκό????

Reply With Quote
  #247  
Παλιό 25-12-2010, 05:15
Capitain Ο/Η Capitain βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: 2005 R1200RT
Μηνύματα: 1,335
Προεπιλογή Απάντηση: Αρχισαν τα οργανα.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από fguy Εμφάνιση μηνυμάτων
Πρεπει να βρεθει λυση...αμεσα. Ουτε τα ακρα ειναι λυση. Τι να κανουν τα σωματα και οι ασφαλιτες? να αφησουν τους ψευτοαναρχικους να κανουν κουμαντο? Μετα θα λεμε οτι η αστθνομια καθεται με σταυρωμενα τα χερια!
Μην καταντησουμε να επαναλαμβανουμε σαν παπαγαλακια τις μαλ@κιες του Λακη Λαζοπουλου!!!!!
Πάλι ως γνωστόν, οι δημοσιογράφοι πληρώνονται για αυτά που δε λένε, όχι για αυτά που λένε...
Η αστυνομία πεινάει μαζί μας, και θα είναι κι αυτοί μαζί όταν γίνει το ντου...
Η μιζέρια δεν υποφέρεται όταν σου την επιβάλλουν και δεν φταις...
Reply With Quote
  #248  
Παλιό 25-12-2010, 05:16
Capitain Ο/Η Capitain βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: 2005 R1200RT
Μηνύματα: 1,335
Προεπιλογή Απάντηση: Αρχισαν τα οργανα.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από fguy Εμφάνιση μηνυμάτων
Πρεπει να βρεθει λυση...αμεσα. Ουτε τα ακρα ειναι λυση. Τι να κανουν τα σωματα και οι ασφαλιτες? να αφησουν τους ψευτοαναρχικους να κανουν κουμαντο? Μετα θα λεμε οτι η αστθνομια καθεται με σταυρωμενα τα χερια!
Μην καταντησουμε να επαναλαμβανουμε σαν παπαγαλακια τις μαλ@κιες του Λακη Λαζοπουλου!!!!!
Πάλι ως γνωστόν, οι δημοσιογράφοι πληρώνονται για αυτά που δε λένε, όχι για αυτά που λένε...
Η αστυνομία πεινάει μαζί μας, και θα είναι κι αυτοί μαζί όταν γίνει το ντου...
Η μιζέρια δεν υποφέρεται όταν σου την επιβάλλουν και δεν φταις...
Reply With Quote
  #249  
Παλιό 25-12-2010, 05:19
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Αρχισαν τα οργανα.....

Κατά την γνώμη μου ότι και να λέμε …δεν την γλιτώνουμε την ..£ουτσα (πτώχευση).

Εδώ ο ΓΑΠ δεν έχει ούτε από τους υπουργούς του αυτήν την φανατική υποστήριξη των πασοκοδιαιτων υπερδιανοουμένων παντογνωστών .

Βέβαια εάν τα όργανα συνεχίσουν να παίζουν θα πρότεινα στα κυβερνητικά φερέφωνα να πάνε να προστατεύσουν αυτά τους εθνικούς σωτήρες – φωστήρες από τον κόσμο που επειδή δεν έχει πτυχίο οικονομικών απαγορεύεται να κρίνει τις οικονομικές κινήσεις της κυβέρνησης ,επιτρέπεται όμως τις ομπρελιαζει. !!!!

Γιώργο(Gemara) αφού έμαθες πολλά σωστά πράγματα όπως π.χ. ότι η μηχανή σου έχει δίπλα ψαλίδια ,ότι με ρεκτιφιέ –αλλαγή ελατήριων σε παλαιό φθαρμένο κινητήρα δεν μεταβάλλεται η συμπίεση του κυλίνδρου…κ.α…..τώρα δυστυχώς λούσου με ρεξονα και θα δεις το λάθος του καθηγητή σου να κρίνει την οικονομική πολιτική του ΓΑΠ (πως τόλμησε χωρίς πτυχίο οικονομικών ο άσχετος ,ο αμόρφωτος ο ανειδίκευτος) …και σκέψου που είμαστε γραμμένοι εμείς και όλοι όσοι τολμούν να εκφέρουν γνώμη κατά της οικονομικής πολιτικής της κυβέρνησης.*
Αλληλούια… αλληλούια …(Χαρρυ Κλυνν).




*και όχι μόνο …θυμάμαι μια συμφορουμιτησα(stefi orf) που τόλμησε να πει ότι οι αναβάτες GS έχουν ωραιότερη παρουσία (μέχρι να βγάλουν το κράνος) από αυτούς με βαραντερο και εντεχνως χαρακτηρίστηκε αμέσως ελαφρών ηθών (’short time pleasure business only’ ).
BMW ή VARADERO post 78 , 83 ...


http://www.gsforum.gr/%CE%94%CE%B9%C...25/index8.html
Reply With Quote
  #250  
Παλιό 25-12-2010, 05:31
Capitain Ο/Η Capitain βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: 2005 R1200RT
Μηνύματα: 1,335
Προεπιλογή Απάντηση: Αρχισαν τα οργανα.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων

*και όχι μόνο …θυμάμαι μια συμφορουμιτησα(stefi orf) που τόλμησε να πει ότι οι αναβάτες GS έχουν ωραιότερη παρουσία (μέχρι να βγάλουν το κράνος) από αυτούς με βαραντερο και εντεχνως χαρακτηρίστηκε αμέσως ελαφρών ηθών (’short time pleasure business only’ ).
BMW ή VARADERO post 78 , 83 ...


http://www.gsforum.gr/%CE%94%CE%B9%C...25/index8.html
Προτιμώ μια γυναίκα που να την χαρακτηρίζουν ελαφρών ηθών και να έχει άποψη που να μη διστάζει να εκφράσει επειδή ίσως πει μ@λακία, παρά μια που να λεει ο αντρας μου έχει μια μαύρη μηχανή...Μεγάλη..
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόσο ζημιογόνα είναι τα smartphones όταν δεν τα έχεις; staren Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 2 13-08-2010 14:16
Μάθετε τα πάντα για τα αντιβιοτικά skippybi Υγεία 1 04-11-2009 20:26
Πώς θα ήταν τα μωρά αν τα μεγάλωναν μόνο οι μπαμπάδες zastava Χιούμορ 1 21-10-2009 17:38
Θα τα εκατοστήσουν τα περισσότερα μωρά skippybi Υγεία 4 06-10-2009 21:57
Με τα φώτα αναμμένα θα κυκλοφορούν τα δίκυκλα!!!!!!!! riko46 Ασφάλεια και τεχνικές οδήγησης 8 23-06-2009 17:36


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:40.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!