GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 20-05-2011, 16:20
Jefe Ο/Η Jefe βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΡΙΟΝ
Μoto: 1200GS Adventure
Μηνύματα: 11,154
Προεπιλογή Απάντηση: Πως να αλλάξω μπαταρία στο iPhone





Jefe
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 20-05-2011, 16:54
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Πως να αλλάξω μπαταρία στο iPhone

Αααα ... μάλιστα ... και στις φωτό, το είδα για σταυρωτό ...

Οκ ... το κοιτάμε κ τα ξαναλέμε ...
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 20-05-2011, 17:19
lepanto Ο/Η lepanto βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μoto: GS1200 ADV
Μηνύματα: 4,603
Προεπιλογή Απάντηση: Πως να αλλάξω μπαταρία στο iPhone

Νικολα θεωρο οτι εισαι ετοιμος, αυτο που μενει ειναι να μου στειλεις ανα βιογραφικο σου
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 21-05-2011, 06:43
gepol Ο/Η gepol βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: Honda ST 1300 Pan European
Μηνύματα: 1,483
Προεπιλογή Απάντηση: Πως να αλλάξω μπαταρία στο iPhone

Ψιλάσχετο, αλλά ελπίζω όλοι με αειφόουν, να κάνετε συντήρηση της μπαταρίας, πράγμα που ισχύει για όλα τα κινητά βέβαια.

Κάθε μήνα μια πλήρη αποφόρτιση και όταν λέω πλήρη εννοώ πλήρη. Οταν σας δείξει την ένδειξη ότι δεν μπορεί να ανοίξει λόγω πεσμένης μπαταρίας, το αφήνετε κελιστό το βράδυ και το πρωί θα έχει πάρει λίγο τα πάνω της, το ανοίγετε και το αφήνετε να αποθάνει, και επαναλαμβάνετε όσες φορές μπορείτε. (εφόσον βέβαια είναι εφικτό ανάλογα την χρήση που του κάνετε).

Βέβαια για το θέμα αυτό έχουν γίνει πολλές συζητήσεις, και πολλοί διαφωνουν, αλλά η προσωπική μου εμπειρία, που το τηρώ ευλαβικά, λέει ότι έτσι πρέπει να γίνεται. Δεν έχω αλλάξει ποτέ μπαταρία σε κινητό, και δεν έχω σχεδόν καθόλου μείωση απόδοσης.

Last edited by gepol; 21-05-2011 at 06:44.
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 21-05-2011, 09:05
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή Απάντηση: Πως να αλλάξω μπαταρία στο iPhone

μικρή και ταπεινή γνώμη ,

μην σκαλίζεται την μπαταρία του iphone , θα μπλέξετε σε δύσκολα και επικίνδυνα πράγματα.

Κάντε σωστή χρήση της μπαταρίας όπως το λέει ο gepol και φορτίζεται και με τον φορτιστή αλλά και με usb (οι γνώμες διίστανται για το ποιος τρόπος είναι καλύτερος οπότε χρήση και των δύο και είστε καλυμμένοι) .

Αν τώρα κάποιος χρειάζεται μεγαλύτερη αυτονομία (όπως στην απίθανη περίπτωση ενός πολυήμερου ταξιδιού χωρίς ρεύμα) θεωρώ ότι υπάρχει πληθώρα συσκευών που φορτίζουν το κινητό με την μπρίζα του αυτοκινήτου - μηχανής, τον ήλιο, με μανιβέλα κ.α. Υπάρχουν επίσης εξαρτήματα που εφαρμόζουν απευθείας στο iphone και κρατάνε την μπαταρία στο iphone και μέχρι 1,5 φορά παραπάνω.

πάρτε μερικές ιδέες από το google

iPhone 3G, 3GS, 4 and iPod touch battery extender case, charger and more from mophie

RichardSolo.Com - iPhone, iPod, iPad Accessories

5 Best iPhone 3G Battery Extenders (Update)

PhoneSuit: Primo Battery Packs, for Apple iPhone, iPad, iPod, Android, Blackberry, Samsung, HTC, Motorola
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 21-05-2011, 11:47
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Πως να αλλάξω μπαταρία στο iPhone

Διαφωνώ και διαφωνώ μετά από αρκετό ψάξιμο και εμπειρία σε τέτοια θέματα. Εξάλλου η πληροφορική (κακώς ίσως) στην Ελλάδα "εφάπτεται" και με τέτοια... αφού δεν αλλάζουμε βρύσες πάλι καλά. Εντάξει υπερβάλω γιατί τέτοιες μπαταρίες δεν έχουν μόνο κινητά και iphones αλλά και laptops, tablets κλπ.

Στις μπαταρίες λιθίου ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ να αδειάζουν.
Δεν χρειάζονται conditioning όπως άλλες.
Αντιθέτως καλό είναι να μένουν πάντα πάνω από το 30% τους.

Είπες ότι πολλοί θα διαφωνήσουν άντε ξεκινήσαμε. Και εγώ τηρώ αυτό που λέω και επίσης δεν έχω αποχαιρετήσει μπαταρία ακόμα. Νομίζω μάλιστα ότι έχω ένα από τα παλιότερα gadgets τέτοιας μπαταρίας που ακόμα ζει ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ (πρέπει να το έχω 11 χρόνια... τι έχεις να πεις;...).

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gepol Εμφάνιση μηνυμάτων
Ψιλάσχετο, αλλά ελπίζω όλοι με αειφόουν, να κάνετε συντήρηση της μπαταρίας, πράγμα που ισχύει για όλα τα κινητά βέβαια.

Κάθε μήνα μια πλήρη αποφόρτιση και όταν λέω πλήρη εννοώ πλήρη. Οταν σας δείξει την ένδειξη ότι δεν μπορεί να ανοίξει λόγω πεσμένης μπαταρίας, το αφήνετε κελιστό το βράδυ και το πρωί θα έχει πάρει λίγο τα πάνω της, το ανοίγετε και το αφήνετε να αποθάνει, και επαναλαμβάνετε όσες φορές μπορείτε. (εφόσον βέβαια είναι εφικτό ανάλογα την χρήση που του κάνετε).

Βέβαια για το θέμα αυτό έχουν γίνει πολλές συζητήσεις, και πολλοί διαφωνουν, αλλά η προσωπική μου εμπειρία, που το τηρώ ευλαβικά, λέει ότι έτσι πρέπει να γίνεται. Δεν έχω αλλάξει ποτέ μπαταρία σε κινητό, και δεν έχω σχεδόν καθόλου μείωση απόδοσης.

Last edited by NLS; 21-05-2011 at 11:52.
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 21-05-2011, 13:31
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Πως να αλλάξω μπαταρία στο iPhone

Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Πως να κοιμάσαι στο γραφείο χωρίς να το καταλάβει ο προϊστάμενος polis Χρήσιμα 24 15-04-2011 00:10
Πως να πάρω το βίντεο από την κάμερα στο pc μου ??? babis66 Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 25 18-03-2011 13:48
Πως να τρελανετε τους συνεπιβατες σας στο αεροπλανο!!! DERTILAS Χιούμορ 15 09-03-2010 14:02
Πως να κρυφτείτε στο γραφείο σε 5″ !! Alext Αστεία Video 7 08-09-2009 17:15
Τί έχει τελικά η εξάτμιση της μοτοσικλέτας μου και πρέπει να την αλλάξω;!!!!!!! riko46 Τεχνικά θέματα διάφορα 35 02-09-2009 09:01


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:03.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!