GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 19-07-2011, 19:34
jimm Ο/Η jimm βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ-αθηνα
Μoto: KAWASAKI-Versys
Μηνύματα: 382
Προεπιλογή Απάντηση: F 800 GS ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mrdaellis Εμφάνιση μηνυμάτων
συγνώμη αλλα δεν ξέρω τι είναι ο εναλακτηρας!!! λίγη βοήθεια; και γιατί δεν το βρήκανε απο την αρχή; άρα η μπαταρία ήταν οκ!!! άρα μειον 170 αν θυμάμαι καλα;


καλα ferrari πηρες?το ειπαν ελληνικα οι ανθρωποι !!!!!!!!!!!!!!!!! δυναμο!!!.............για να σου φυγει η απορια μιας και θα πληρωσεις 800+ ευρω να μην ξερεις τι ειναι????
οσο για τα 170 πανε αυτα.θα αρχισουν τα γνωστα μαντολατα τους ..ε!! εφταιγε κι αυτη, και παλι καλα γιατι θα ειχες και αλλα χειροτερα!!!!..............ουστ ρε ασχετοι ...........
.....μην πω τιποτα αλλο!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 25-07-2011, 22:50
tsoapo Ο/Η tsoapo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: F 800 GS
Μηνύματα: 134
Προεπιλογή Απάντηση: F 800 GS ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!

Μάγκες σήμερα με πήρανε τηλέφωνο απο την αντιπροσωπία για να πάω να πάρω αύριο την μπέμπα μου! Η τιμή όπως σας έχω γράψει και πιο πάνω είναι στα 850 ευρώ!!! Η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι που μεθαύριο θα ξεκινήσω ΠΑΛΙ για καβάλα ( γιατί μόνο για εκεί με φτάνουν τα λεφτά μου για διακοπές μετά το συμβάν) μήπως και με προδόση η μπέμπα μου για τρίτη φορά. Ευχομαι αύριο βράδυ να μη γράφω ξανά για το προβλημά μου γιατί θα αναγκαστώ να την δώσω την μπεμπούλα μου και δεν το θέλω καθόλου!!!! Ξέρω ότι πολύ μέσα από το forum δεν συμπαθούνε οτιδήποτε δεν είναι μπόξερ αλλά η άποψή μου είναι ότι κάνουνε λάθος. Χωρίς παρεξηγήσεις!!! Το 800άρι είναι (για εμένα πάντα) μηχανή με αρχ@@@α! Συγνώμη για την έκφραση διαχείρηση. Δεν έχει της ιδιοτροπίες του 1200 και είναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ! Οποιος κάτοχος 1200 βρεθεί σε test ride του 800 μην το σνομπάρει και ας το δοκιμάσει για να το διαπιστώσει και μόνος του. Καλά χιλιόμετρα σε όλους και ΠΑΝΤΑ όρθιοι!!!!! Α.... και κάτι ακόμα... ταξιδέψτε όσο περισότερο μπορείτε!!!
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 26-07-2011, 01:39
alx_k Ο/Η alx_k βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Βολος
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 1,774
Προεπιλογή Απάντηση: F 800 GS ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!

Εγώ λέω να το πας και σε κάνα συνεργείο που να ξέρουν τι τους γίνεται. Σε κάνα μάστορα που να αξίζει τα λεφτά του. Δυναμό παίζουν και από τρακαρισμένα ή απο εξωτερικό. Ψαξτο καλά πριν κάνεις οτιδήποτε!
Και κάτι τελευταίο... Πήγαινε διακοπές (ας είναι και χωρίς μηχανή), μην τις χάσεις για ενα ανταλλακτικό. Το μηχανάκι φτιάχνεται και αργότερα...
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 26-07-2011, 12:49
kwon Ο/Η kwon βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: BMW F800GS 11
Μηνύματα: 201
Προεπιλογή Απάντηση: F 800 GS ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsoapo Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάγκες σήμερα με πήρανε τηλέφωνο απο την αντιπροσωπία για να πάω να πάρω αύριο την μπέμπα μου! Η τιμή όπως σας έχω γράψει και πιο πάνω είναι στα 850 ευρώ!!! Η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι που μεθαύριο θα ξεκινήσω ΠΑΛΙ για καβάλα ( γιατί μόνο για εκεί με φτάνουν τα λεφτά μου για διακοπές μετά το συμβάν) μήπως και με προδόση η μπέμπα μου για τρίτη φορά. Ευχομαι αύριο βράδυ να μη γράφω ξανά για το προβλημά μου γιατί θα αναγκαστώ να την δώσω την μπεμπούλα μου και δεν το θέλω καθόλου!!!! Ξέρω ότι πολύ μέσα από το forum δεν συμπαθούνε οτιδήποτε δεν είναι μπόξερ αλλά η άποψή μου είναι ότι κάνουνε λάθος. Χωρίς παρεξηγήσεις!!! Το 800άρι είναι (για εμένα πάντα) μηχανή με αρχ@@@α! Συγνώμη για την έκφραση διαχείρηση. Δεν έχει της ιδιοτροπίες του 1200 και είναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ! Οποιος κάτοχος 1200 βρεθεί σε test ride του 800 μην το σνομπάρει και ας το δοκιμάσει για να το διαπιστώσει και μόνος του. Καλά χιλιόμετρα σε όλους και ΠΑΝΤΑ όρθιοι!!!!! Α.... και κάτι ακόμα... ταξιδέψτε όσο περισότερο μπορείτε!!!

H συμπεριφορα σου και η σταση σου απεναντι σε ολα αυτα που παρακολουθω ειναι αψογη(παρα την ταλαιπωρια σου) Ευχομαι ειλικρινα απο καρδιας να εισαι καλα παντα ορθιος και πολλα πολλα χιλιομετρα....γιατι αν σταματησουμε να ονειρευομαστε και να ελπιζουμε ειμαστε χαμενοι!!!!
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 26-07-2011, 13:51
Aggelos-Syros Ο/Η Aggelos-Syros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ
Μoto: kymco xciting 300r
Μηνύματα: 2,247
Προεπιλογή Απάντηση: F 800 GS ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsoapo Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάγκες σήμερα με πήρανε τηλέφωνο απο την αντιπροσωπία για να πάω να πάρω αύριο την μπέμπα μου! Η τιμή όπως σας έχω γράψει και πιο πάνω είναι στα 850 ευρώ!!! Η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι που μεθαύριο θα ξεκινήσω ΠΑΛΙ για καβάλα ( γιατί μόνο για εκεί με φτάνουν τα λεφτά μου για διακοπές μετά το συμβάν) μήπως και με προδόση η μπέμπα μου για τρίτη φορά. Ευχομαι αύριο βράδυ να μη γράφω ξανά για το προβλημά μου γιατί θα αναγκαστώ να την δώσω την μπεμπούλα μου και δεν το θέλω καθόλου!!!! Ξέρω ότι πολύ μέσα από το forum δεν συμπαθούνε οτιδήποτε δεν είναι μπόξερ αλλά η άποψή μου είναι ότι κάνουνε λάθος. Χωρίς παρεξηγήσεις!!! Το 800άρι είναι (για εμένα πάντα) μηχανή με αρχ@@@α! Συγνώμη για την έκφραση διαχείρηση. Δεν έχει της ιδιοτροπίες του 1200 και είναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ! Οποιος κάτοχος 1200 βρεθεί σε test ride του 800 μην το σνομπάρει και ας το δοκιμάσει για να το διαπιστώσει και μόνος του. Καλά χιλιόμετρα σε όλους και ΠΑΝΤΑ όρθιοι!!!!! Α.... και κάτι ακόμα... ταξιδέψτε όσο περισότερο μπορείτε!!!
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 27-07-2011, 08:21
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: F 800 GS ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!

Ελπιζω η μηχανη να δουλευει πλεον και παλι τελεια και να εισαι ηδη μαζι της διακοπες!
Απλα θελω να σου πω οτι μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση πως σου αλλαξαν τη μπαταρια και δεν εκαναν τον κοπο να μετρησουν κατα ποσο φορτιζει σωστα με αποτελεσμα να ξαναμεινεις στο δρομο και να αχρηστευθει ετσι και η καινουργια.
Επισης οι τιμες που κληθηκες να πληρωσεις μου φαινονται εξωφρενικες.
Ειναι βεβαια οι τιμες του επισημου δικτυου αλλα αν εκανες τον κοπο να ψαξεις για μπαταρια στις ομαδικες του φορουμ η για το ακριβο ανταλλακτικο στο διαδικτυο θα γλυτωνεις ενα σεβαστο ποσο.
Σου θυμιζω πως σχεδον καθε Τεταρτη μαζευομαστε εδω στη Σαλονικη και φυσικα παντα συζηταμε και για τις παραλληλες και φθηνοτερες μεθοδους συντηρησης και επισκευης των αγαπημενων μας..

Καλες βολτες με το αγαπημενο ΜΑΣ 800αρι
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ABS ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΒΟΗΘΕΙΑ !!!!!!!!!!!!! jimpa Τεχνικά θέματα διάφορα 8 23-05-2011 18:50
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΡΕΥΜΑΤΟΣ ΜΠΟΥΖΙ Hlias850GS Τεχνικά θέματα διάφορα 0 03-04-2011 13:17
ΠΛΕΞΟΥΔΑ...ΠΡΟΒΛΗΜΑ... lostre7 Τεχνικά θέματα διάφορα 5 25-11-2010 16:59
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ESA. pattakos Τεχνικά θέματα διάφορα 19 04-05-2010 08:36
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ABS ??? xomateros Τεχνικά θέματα διάφορα 12 13-03-2009 22:52


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:15.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!