GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Αθλητισμός

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 28-11-2011, 13:38
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Μπράβο Πύρρο Δήμα

θα ήθελα πρώτα να ακούσω ακριβώς τί απάντησε και όχι μόνο να το διαβάσω....too good to be true.....πολύ διπλωματικά σωστή η απάντηση σε ερώτηση παγίδα από ...ανήλικο...

και επειδή ο σκοπός δεν αγιάζει τα μέσα στη συγκεκριμένη περίπτωση, τέτοιου είδους πρωταθλητισμός, ΝΑΙ με "χαλάει" και δεν θα χαράμιζα τα παιδιά μου γι' αυτόν....

για τα λοιπά γούστα....περί ορέξεως...κολοκυθόπιττα....
εγώ πάντως τέτοιον κορίτσαρο δεν θα τον άφηνα για τα μάτια (?) του Πύρρου....
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 28-11-2011, 15:14
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Μπράβο Πύρρο Δήμα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Χρήστο μήπως είσαι εκτός θέματος??

αυτά που λες έτσι είναι αλλά ξέρεις εσύ κάποιον αθλητικό χώρο με άλλα στησίματα??
Αφού έτσι παίζετε το παιχνίδι...ο Πύρος είναι ο κακός??

Σε ποιον προπονητη θα εμπιστευόσουν τα παιδιά σου?

Για μοιράσου την γνώση

Χάρη η πρόταση Είναι ή δεν είναι παράδειγμα προς μίμηση για όλους ο Πύρρος Δήμας είναι εντός θέματος. Αλλά και εκτός να ήμουν... τί? Αλλάζει η αλήθεια? Στην περιρρέουσα ατμόσφαιρα δεν είναι και η αναφορά μου?

Όντως δεν ξέρω κανέναν άλλο αθλητικό χώρο με άλλα στησίματα... Παντού τα ίδια γίνονται στον πρωταθλητισμό. Ξέρω όμως πολλούς άλλους αθλητικούς χώρους με τελείως διαφορετικά... 'στησίματα'. Και ναι. Δεν είμαι politicaly correct.

Ο Πύρρος δεν είναι ο ΜΟΝΟΣ κακός. Αυτός όμως αναφέρθηκε στο συγκεκριμένο post, για αυτόν και έγραψα. Όπως έγραψα και για τον προπονητή του, τον άλλον - τον συνεταίρο του - στην υπόθεση με τα αναβολικά, που τελικά απαλλάχτηκαν, την Κεντέρη, τον Θάνου (που έχουν αλλάξει όψη από το αναβολικό) κλπ. Τα ονόματα των προπονητών δεν τα θυμάμαι, είχαν όμως σίγουρα επιχείρηση με ΑΦΜ. Για αναβολικά.!!! Είχε γίνει μεγάλο θέμα τότε στην Ολυμπιακή Επιτροπή. Και για όσους δεν το ξέρουν, είχα την τιμή να είμαι διευθυντής στην συγκεκριμένη διεύθυνση του Λειτουργικού Σχεδιασμού 8 Εγκαταστάσεων της 'Αθήνα 2004', με μια από αυτές την Νίκαια. Είχαμε κατασκευάσει και για τους αθλητές έναν ξενώνα, μετά από αίτημα του Αθλήματος, διότι δεν είχαν πού να κοιμούνται, τότε. Μας ευγνωμονούσαν λοιπόν τότε και μας το ανταπέδωσαν με την χείριστη χρήση αυτών των ξενώνων.

Και βέβαια ΟΧΙ λοιπόν. Και βέβαια ΔΕΝ αποτελούν παραδείγματα προς μίμηση άτομα σαν αυτά. Ίσα - ίσα αποτελούν παραδείγματα προς αποφυγήν.

Αν έπρεπε να διαλέξω προπονητή, σε κάθε άθλημα, θα διάλεγα πρώτα από όλα, κάποιον που δεν θα πήγαινε το παιδί για πρωταθλητισμό. Εκεί δηλαδή όπου τους δίνουν και τα αναβολικά/ ναρκωτικά. Και μετά θα ήμουν σαν τον αετό από πάνω να παρακολουθώ. Όπως με την μηχανή στο συνεργείο ένα πράγμα...

Κάποτε στρέφαμε τα παιδιά στον αθλητισμό, για να τα κρατήσουμε μακριά από τα ναρκωτικά. Τώρα τα ρίχνουμε μέσα.

Εγώ όχι. Επώνυμα λοιπόν πάντα, όπως και πολλές φορές έχω κακοχαρακτηρισθεί από το εδώ μέσα παρεάκι, χωρίς να κωλώνω ποτέ. Αυτοί ξέρεις είναι οι ξεδιάντροποι. Δεν είμαστε εμείς οι νοικοκυραίοι. Εξ ου και η δημοσιοποίηση του ονόματος του Kein στην υπόθεση του Akyla. Και με επώνυμες καταγγελίες, προσπαθούμε να μοιράσουμε την γνώση, όπως πολύ καλά μου είπες και για αυτό σου απαντώ έτσι εκτενώς. Και όχι βέβαια για να προωθήσω την γνωριμία μου με τον κάθε Δήμα ή Σγουρό, τον τώρα Περιφερειάρχη Αττικής - έτσι ξεπληρώνονται οι χάρες στους πολιτικούς - που από ότι κατάλαβες, μάλλον δυσάρεστη ήταν και ντροπή μου προκάλεσε για την χώρα μου, η εμπειρία της γνωριμίας μου μαζί τους.

Reply With Quote
  #23  
Παλιό 28-11-2011, 15:39
ckalfas Ο/Η ckalfas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Yamaha Virago XV250 BMW R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 1,982
Προεπιλογή Απάντηση: Μπράβο Πύρρο Δήμα

Γιατί γίνεται η συζήτηση;
Για τα αναβολικά ή ...
για τα αλβανικά;


Πάντως, καταφέρνουμε και στα πιο προφανή να διαφωνούμε!
Ας διαβάζουμε πρώτα λίγο το "θέμα" και μετά ας αναπτύσουμε τα επιχειρήματά μας!
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 28-11-2011, 15:42
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Μπράβο Πύρρο Δήμα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckalfas Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατί γίνεται η συζήτηση;
Για τα αναβολικά ή ...
για τα αλβανικά;

Πάντως, καταφέρνουμε και στα πιο προφανή να διαφωνούμε!
Ας διαβάζουμε πρώτα λίγο το "θέμα" και μετά ας αναπτύσουμε τα επιχειρήματά μας!
δεν διακρίνω καμία ένταση...πραγματικά....
επιμένω όμως ότιγια να είμαι σωστός στη κρίση μου, θα ήθελα να την ακούσω την συνομιλία και όχι μόνο να τη διαβάσω......
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 28-11-2011, 15:49
XCHALLENGE Ο/Η XCHALLENGE βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 892
Προεπιλογή Απάντηση: Μπράβο Πύρρο Δήμα

Δυστηχως και ...η dream team ηταν τελικα τοσο μεγαλη φουσκα οπως τοσες και τοσες που εσχατως ανακαλυπτουμε...

Τα λεμε...
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 28-11-2011, 18:26
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Μπράβο Πύρρο Δήμα

Δεν του το είχα,ωραίος
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:59.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!