GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 13-05-2012, 18:25
ltsiorak Ο/Η ltsiorak βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: veroia
Μoto: VFR 1200 DCT, HONDA VARADERO 1000, XT 660R,
Μηνύματα: 433
Προεπιλογή Απάντηση: Μπλόκαραν την ιστοσελίδα της "Χρυσής Αυγής"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν με ενδιαφέρει ούτε το indymedia, ούτε οι χρυσαύγουλοι... και σιγά μην κατέβασαν τη σελίδα τους γιατί φοβήθηκαν μην κυριεύσουν το σύμπαν τα σούργελα... μάλλον άκουσαν την προτροπή τους για ξεβρώμισμα και άρχισαν από τα πιο σιχαμερά.
Εδώ κοτζαμάν καρατζαφέρης με κόλπα, τσαχπινιές και κορδελίτσες και ψόφησε σύντομα... ανάλογη τύχη θα έχουν κι αυτοί, μόνο που επειδή είναι εντελώς γκα-γκα και στουρναρόπετρες, όλο και κάποιον άτυχο θα "φάνε", μέχρι να νοιώσουν τη ντροπή όσοι τους υποστήριξαν... και φυσικά σαν άλλοι χριστόδουλοι και λοβέρδοι, "δεν ήξεραν", "δεν είδαν"... ήταν απασχολημένοι, διάβαζαν τους βίους αγίων...


Έχω, εν ζωή δύο αδέρφια του παππού μου, που πολέμησαν αντίκρυ στο βουνό, ο ένας από τη μιά κι ο άλλος από την άλλη. Αυτό λέγεται ΕΜΦΥΛΙΟΣ, εκτός κι αν εννοείται συμμορίτες τους δωσίλογους, συνεργάτες των κατακτητών προδότες, μαυραγορίτες, ταγματασφαλίτες, κουκουλοφόρους και λοιπά αποβράσματα, που αναβαπτίστηκαν στην κολυμπήθρα του εθνικιστικού σιλωάμ και πήραν άφεση αμαρτιών και φυσικά καλές δουλειές και συντάξεις, προκειμένου να βοηθήσουν στον καθαρισμό από τα "μιάσματα".
Δεν υποστηρίζω τις ιδέες του ΚΚΕ (αυτό έλειπε!!!) και έχω εξηγήσει σε πιο βαθμό και για ποιούς λόγους θα το ψήφιζα, εάν και εφ' όσον ήμουν στη χώρα. Έχει δικαίωμα φυσικά όποιος θέλει να αμφισβητήσει ή και να ειρωνευτεί την επιλογή μου... από εκεί μέχρι του σημείου να φτιάχνουμε το τουρλού-τουρλού του Αγκόπ, με ότι π@π@ριά μας βολεύει την κάθε "ιδεολογική εβδομάδα", δεν είναι και για καμάρι... καμάρια μου!!!!


Επίσης "νεόκοπε λοβερδοχριστόδουλε" που δεν είδες, δεν άκουσες, δεν σου μύρισε... σε άλλα σε βρήκα "ενημερωμένο". Πως σου ξέφυγε ή μήπως εμπίπτει στην νέα γραμμή του μιχαλόλϊα!??!!?
Όσο για τις "βρισιές"... δεν είναι τίποτε άλλο από επισήμανση. Ποτέ δεν κατέφυγα σε κουραδομαγκιές κρυμμένος πίσω από φουστάνια και πληκτρολόγια. Και "πίστεψέ" με αν και κατά κανόνα υποχωρώ απέναντι σε όσους θεωρώ αδύναμους, τρώω κόλλημα με τους "ράμπο". Δεν ήμουν πάντα ο δυνατότερος και έχω βρεθεί κι εγώ με την πλάτη στο χώμα, αλλά κανένας δεν με κατηγόρησε ως ρίψασπη. Βέβαια, εσύ για να είσαι τόσο σίγουρος για την υπεροχή σου, χωρίς να με γνωρίζεις, προφανώς θα είσαι από τους "εκπαιδευμένους" στα σκηνάκια που σχολιάζοντε σε άλλο σημείο... Ε, τι να κάνουμε... τέτοιοι τύποι δεν είναι και αξιοζήλευτοι σε μια κοινωνία που θέλει να ξεφύγει από τη μιζέρια και την κακομοιριά...

Εν κατακλείδι, για να το ξεκαθαρίσω, με ενόχλησε η ευκολία που αρνείστε παθήματα και μαρτύρια του τόπου, προκειμένου να το παίξετε politicaly correct και να ακολουθήσετε το lifestyle της εβδομάδας... ούτε ο κωστόπουλος, τέτοια σπουδή...

Τωρα αν σε πω οτι δεν κατάβαβα τιποτε θα εκνευριστείς???
Reply With Quote
  #52  
Παλιό 13-05-2012, 18:44
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Μπλόκαραν την ιστοσελίδα της "Χρυσής Αυγής"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ltsiorak Εμφάνιση μηνυμάτων
Τωρα αν σε πω οτι δεν κατάβαβα τιποτε θα εκνευριστείς???
Όχι φυσικά αγαπητέ μου!!!
Ούτε είσαι υποχρεωμένος να παρακολουθείς όλες τις κουβέντες που γίνοντε εδώ, ούτε να γνωρίζεις τα φιλικά εκτονώματα!!!
Ακόμα και με τον forester , συνήθως συνέπιπταν κάποια σχόλια... γι αυτό και με παραξένεψε η τόοοοση και καλά, άγνοια...
Reply With Quote
  #53  
Παλιό 13-05-2012, 19:00
tsak8 Ο/Η tsak8 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS '05
Μηνύματα: 545
Προεπιλογή Απάντηση: Μπλόκαραν την ιστοσελίδα της "Χρυσής Αυγής"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν με ενδιαφέρει ούτε το indymedia, ούτε οι χρυσαύγουλοι...


Έχω, εν ζωή δύο αδέρφια του παππού μου, που πολέμησαν αντίκρυ στο βουνό, ο ένας από τη μιά κι ο άλλος από την άλλη. Αυτό λέγεται ΕΜΦΥΛΙΟΣ, εκτός κι αν εννοείται συμμορίτες τους δωσίλογους, συνεργάτες των κατακτητών προδότες, μαυραγορίτες, ταγματασφαλίτες, κουκουλοφόρους και λοιπά αποβράσματα, που αναβαπτίστηκαν στην κολυμπήθρα του εθνικιστικού σιλωάμ και πήραν άφεση αμαρτιών και φυσικά καλές δουλειές και συντάξεις, προκειμένου να βοηθήσουν στον καθαρισμό από τα "μιάσματα".
Δεν υποστηρίζω τις ιδέες του ΚΚΕ ..
Αυτο ακριβώς, τίποτε άλλο και για εμένα
Reply With Quote
  #54  
Παλιό 13-05-2012, 20:51
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Μπλόκαραν την ιστοσελίδα της "Χρυσής Αυγής"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Όχι φυσικά αγαπητέ μου!!!
Ούτε είσαι υποχρεωμένος να παρακολουθείς όλες τις κουβέντες που γίνοντε εδώ, ούτε να γνωρίζεις τα φιλικά εκτονώματα!!!
Ακόμα και με τον forester , συνήθως συνέπιπταν κάποια σχόλια... γι αυτό και με παραξένεψε η τόοοοση και καλά, άγνοια...
Μπορεί να σε παραξενέψει ό,τι θες!
Μπορεί να συνέπεσαν και σχόλια!
Μπορεί να ξανά- συμπέσουν, ενίοτε...
Θα το πω ακόμα μια φορά: αν ήμασταν σε κατά πρόσωπο συζήτηση, δεν υπάρχει περίπτωση να με έβριζες! Για 1002 λόγους. Εσύ βέβαια προτιμάς , ως λόγο, "την υπεροχή της δύναμης", ή την έλλειψη αυτής..... ΟΚ καταλαβαίνω το επίπεδο και δεν συνεχίζω απαντώντας στο συνονθύλευμα αρλούμπας που παρέθεσες , ως άποψη για το συμμοριτοπόλεμο.
Σε κάθε περίπτωση , η κάθε άποψη σεβαστή!
Αρκεί να μη βριζόμαστε και επιπλέον, καλό είναι να καταλαβαίνουμε πότε η διάσταση απόψεων είναι τόσο μεγάλη, που δεν υπάρχει περίπτωση συμφωνίας. Οπότε ο διάλογος δεν ωφελεί και πρέπει να σταματάει, αλλιώς καταντάει ατέρμονη και κουραστική -για όλους- διαδικασία.
Πάντα φιλικά, είτε φαίνεται, είτε όχι. Δεν έχουμε να χωρίσουμε κάτι εδώ, σ' αυτό χώρο
Reply With Quote
  #55  
Παλιό 14-05-2012, 01:26
ltsiorak Ο/Η ltsiorak βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: veroia
Μoto: VFR 1200 DCT, HONDA VARADERO 1000, XT 660R,
Μηνύματα: 433
Προεπιλογή Απάντηση: Μπλόκαραν την ιστοσελίδα της "Χρυσής Αυγής"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορεί να σε παραξενέψει ό,τι θες!
Μπορεί να συνέπεσαν και σχόλια!
Μπορεί να ξανά- συμπέσουν, ενίοτε...
Θα το πω ακόμα μια φορά: αν ήμασταν σε κατά πρόσωπο συζήτηση, δεν υπάρχει περίπτωση να με έβριζες! Για 1002 λόγους. Εσύ βέβαια προτιμάς , ως λόγο, "την υπεροχή της δύναμης", ή την έλλειψη αυτής..... ΟΚ καταλαβαίνω το επίπεδο και δεν συνεχίζω απαντώντας στο συνονθύλευμα αρλούμπας που παρέθεσες , ως άποψη για το συμμοριτοπόλεμο.
Σε κάθε περίπτωση , η κάθε άποψη σεβαστή!
Αρκεί να μη βριζόμαστε και επιπλέον, καλό είναι να καταλαβαίνουμε πότε η διάσταση απόψεων είναι τόσο μεγάλη, που δεν υπάρχει περίπτωση συμφωνίας. Οπότε ο διάλογος δεν ωφελεί και πρέπει να σταματάει, αλλιώς καταντάει ατέρμονη και κουραστική -για όλους- διαδικασία.
Πάντα φιλικά, είτε φαίνεται, είτε όχι. Δεν έχουμε να χωρίσουμε κάτι εδώ, σ' αυτό χώρο

Θα συμφωνησω, αγαπατε αλληλους... δεν ειμαστε εδω να σκοτωνομαστε...
Reply With Quote
  #56  
Παλιό 14-05-2012, 02:20
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Μπλόκαραν την ιστοσελίδα της "Χρυσής Αυγής"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορεί να σε παραξενέψει ό,τι θες!
Μπορεί να συνέπεσαν και σχόλια!
Μπορεί να ξανά- συμπέσουν, ενίοτε...



Μπορεί... και αυτό δεν σημαίνει σίγουρα συμφωνία σε όλα.



Θα το πω ακόμα μια φορά: αν ήμασταν σε κατά πρόσωπο συζήτηση, δεν υπάρχει περίπτωση να με έβριζες! Για 1002 λόγους. Εσύ βέβαια προτιμάς , ως λόγο, "την υπεροχή της δύναμης", ή την έλλειψη αυτής.....


Ειλικρινά, παρ' όλο που το "πίστεψέ με" εκεί έδειχνε να παραπέμπει, αν λες πως δεν ήταν αυτό το σκεπτικό σου, δεν έχω λόγους να μην το δεχτώ.





ΟΚ καταλαβαίνω το επίπεδο και δεν συνεχίζω απαντώντας στο συνονθύλευμα αρλούμπας που παρέθεσες , ως άποψη για το συμμοριτοπόλεμο.



Απάντησα με "συνονθύλευμα αρλούμπας" και όχι με αναλύσεις επί αναλύσεων, γιατί ο χρόνος μου είναι ελάχιστος... αν καταχραστώ αυτόν της εργασίας μου, θα την χάσω και τότε θα είμαι εγώ ο ψ***βρόντης.
Σιγά μην κάτσω, για θέματα που έχει εξαντληθεί η ανάλυση, να αναμασώ τα ίδια για να πείσω(?!?!?!) όσους ηθελημένα τα επικαλούντε...
Αντιγράφω επί τροχάδην σαν μια βιαστική απάντηση στις π@π@ριές του αντωνακέα και λοιπών φωστήρων...


" Επειδή είναι ανούσιο και βαριέμαι εντελώς να μπω στην πολιτική διάσταση του ζητήματος (αν κι όπως καταλαβαίνουμε έχει την πρωτεύουσα σημασία), ειδικά με ένα οπαδό των Τ.Α. όπως ο .........., απλά θα πω το εξής:
για να μιλάμε για "εμφύλιο" έχουμε μια κατάσταση όπου σαφώς ο "λαός" εννοώντας έτσι τον πληθυσμό της Ελλάδας έχει διασπαστεί σε αντιμαχόμενες παρατάξεις και μάχεται μεταξύ του (απολίτικη διατύπωση αλλά το 'πα εξ αρχής) και
για να μιλάμε για "συμμοριτοπόλεμο" πρέπει να έχουμε το "επίσημο κράτος" ενάντια σε μια οπλισμένη ομάδα-συμμορία

αυτές είναι πάνω κάτω οι διευκρινήσεις που δίνονται στο αρχικό ποστ για να βοηθήσουν στην κατηγοριοποίηση

Νομίζω εκ των πραγμάτων τα επιχειρήματα που δίνονται αρχικά, για να δικαιολογήσουν τον όρο "συμμοριτοπόλεμος" είναι άκυρα. Δεν έχει σχέση με το ζήτημα μας, ούτε καν με τις κατηγοριοποιήσεις/διευκρινήσεις που το ίδιο το αρχικό ποστ δίνει, το αν υπήρχε εμπλοκή ξένων δυνάμεων, το αν ο ΔΣΕ ήταν "ξενοκίνητος", "προδοτικός που ξεπούλαγε τα μισά εδάφη" και δεν συμμαζεύεται, ακόμα κι αν κάποιος τα δεχόταν αυτά και τα έπαιρνε ως δεδομένα. Είναι απλά άσχετα, και δεξιός να είσαι.
ΔΕΝ μπορούμε να μιλάμε για "συμμοριτοπόλεμο", ακριβώς λόγω της μαζικότητας της "ομάδας" που έδρασε κατά του επίσημου κράτους, και από το γεγονός ότι αυτή η "ομάδα" ήταν ένας μαζικότατος στρατός χιλιάδων και χιλιάδων μαχητών, αρκετά "αντιπροσωπευτικός" σε αριθμό για τα μικρά πληθυσμιακά δεδομένα της Ελλάδας. Ένας αριθμός μαχητών, που αν συνυπολογιστεί και με το ακόμα μεγαλύτερο πλήθος των στρατεύσιμων της άλλης "επίσημης κρατικής" πλευράς, φανερώνει στην κυριολεξία μια "διάσπαση" της ελληνικής κοινωνίας στα δύο. Ένα διαχωρισμό με μια κάθετη γραμμή απ' άκρου σ' άκρου στην Ελληνική κοινωνία, κληροδότημα εν πολλοίς των (προ)εμφυλιακών συσχετισμών, όπως αυτές διαμορφώθηκαν κατά την διάρκεια της Αντίστασης. Δεν είναι νομίζω κανένα μυστικό (χωρίς φυσικά να ταυτίζω ΕΑΜ και ΔΣΕ) ότι κατά την διάρκεια της Κατοχής και με την απελευθέρωση, το ΕΑΜ έχαιρε της υποστήριξης της συντριπτικής ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑΣ του λαού. Δεν είναι τυχαίο ή μυστικό επίσης, ότι κατά την διάρκεια και του πρώτου αντάρτικου αλλά και του καθ'αυτού εμφυλίου (κατά την γνώμη μου η εμφυλιακή/εν δυνάμει επαναστατική κατάσταση διαμορφώνεται αντικειμενικά από την εποχή του ΕΛΑΣ) έχουμε την, με διάφορες μορφές, σύγκρουση τάξης εναντίον τάξης (και φυσικά των πολυπληθών συμμάχων τους-αγροτιά κλπ.)
Η χρήση των όρων "επίσημο κράτος" και "ομάδα-συμμορία" σαφέστατα δεν είναι ούτε τυχαίοι, ούτε "αθώοι".
Κατ' αρχάς, ένας εμφύλιος έτσι κι αλλιώς περνάει μέσα από την σύγκρουση με το "επίσημο κράτος". Ο πονηρούτσικος διαχωρισμός που δίνεται εξ αρχής γίνεται για να προκαταβάλει τον αναγνώστη πως μιλάμε για συμμοριτοπόλεμο, διότι δεν έχουμε απλά "δύο παρατάξεις" (έτσι, γενικά αλλά έχουμε μια σύγκρουση με το "νόμιμο", άρα και "δίκαιο", το αναγνωρισμένο "επίσημο κράτος" από μια "ομάδα" η οποία δεν έχει καμιά αντίστοιχη, τέτοιου είδους "νομιμοποίηση", άρα μιλάμε απλά για μια παράνομη δράκα, μια "συμμορία".
Το κομμάτι που αφορά την μαζικότητα το εξήγησα παραπάνω. Μάλιστα η χρήση της έννοιας συμμοριτοπόλεμος από το μεταμφυλιακό κράτος έγινε για ακριβώς αυτόν τον λόγο, να περιορίσει αυτή την ιστορική ταξική σύγκρουση στο επίπεδο της συμμορίας, για να αποκρύψει στα πλαίσια της αντικομ#####στικής προπαγάνδας, την μαζικότητα του αγώνα, και συνεπακόλουθα τον "διχασμό" της Ελληνικής κοινωνίας στα δύο, στους από κάτω και στους από πάνω. Η στοχοποίηση και η απομόνωση των "στασιαστών" ως απλά μια συμμορία, κι όχι ως μια πολιτική δύναμη που εξέφραζε και άρα "νομιμοποιείτο" από μια μαζικότατη αποδοχή εκ μέρους του λαού, γινόταν για επικοινωνιακούς αλλά και για πρακτικούς λόγους απομόνωσης κι ευκολότερης αντιμετώπισης της σποράς των "στασιαστών". Αυτά με το κομμάτι της μαζικότητας.
Το άλλο κομμάτι, περί "επίσημου κράτους", είναι απλά μια παγαποντιά, που θέλει να πει, όπως προείπα, ότι εφόσον μιλάμε για σύγκρουση με το επίσημο κράτος, το νόμιμο, δεν μιλάμε για δύο παρατάξεις της ελληνικής κοινωνίας που μάχονται (που δίνονται εν είδη ορισμού του εμφυλίου) αλλά μια απονομιμοποιημένη ομάδα-συμμορία που δρα ερήμην του λαού, ενάντια στο "επίσημο κράτος" που υποτίθεται εκπροσωπεί τον "λαό" δικαιωματικά.
Η αλήθεια είναι, κι εκεί βρίσκεται η πουστιά του παραπάνω ορισμού, πως κανένας εμφύλιος στην ιστορία δεν έγινε ποτέ χωρίς να περάσει μέσα από την σύγκρουση με το κράτος. Κι αυτό διότι οι "δύο παρατάξεις" που συγκρούονται σε ένα εμφύλιο είναι οι εκφραστές διαφορετικών συμφερόντων, η μια των ήδη υπαρχόντων κυρίαρχων συμφερόντων, και η άλλη αυτών που προσπαθούν να αναδυθούν. Τα κυρίαρχα συμφέροντα (της κυρίαρχης τάξης) έχουν σαν όργανο της επιβολής τους, σε ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ, το "επίσημο κράτος", ενώ η "δεύτερη παρά-τάξη" πρέπει να συγκρουστεί αν θέλει να επικρατήσει με αυτό το "επίσημο κράτος".
Αυτή ακριβώς την σύγκρουση των "δύο παρατάξεων" προκρίνει ο συγγραφέας ως μοντέλο του εμφυλίου πολέμου. Και ταυτόχρονα, την σύγκρουση με το "επίσημο κράτος" (όργανος της μιας εκ των 2, της κυρίαρχης παρά-ταξης) την προβάλλει ως στοιχειοθεσία "συμμοριτοπόλεμου". Αλλά με αυτή την λογική του Περιπτερά, εμφύλιος πόλεμος δεν έχει γίνει ποτέ μα ποτέ, και πουθενά μα πουθενά, σε όλη την Γη, σε όλη την ανθρώπινη Ιστορία, διότι πάντοτε υπήρχε μια μορφή κράτους με την οποία υπήρχε σύγκρουση κι άρα δεν μπορούμε να μιλάμε για εμφύλιο αλλά συμμοριτοπόλεμο... Να την χαίρεστε την "ιστορική" λογική σας...
"



και συνεχίζω...



Μιχαλολιάκος: Τα εγκλήματα στο Δίστομο δεν έγιναν από ναζί - NEWS247

... με ένα φρέσκο "συνονθύλευμα εξυπνάδας"!!! Βοηθάει στην κατανόηση της διανόησης, των υποκειμένων στο σχολιασμό.
Βέβαια, αν θέλαμε να ανακατευτούμε με τα πίτουρα, θα αρχίζαμε να συζητάμε, για το αν η Βέρμαχτ ή τα ss ήταν οι αυτουργοί κλπ κλπ και χάνοντας το νόημα, θα μας έτρωγαν οι κότες.



Σε κάθε περίπτωση , η κάθε άποψη σεβαστή!



Χαίρομαι... γιατί μερικοί εδώ μέσα διαφωνούν με τους "συνωστισμούς" και δεν καταλαβαίνουν το "σεβαστό" των απόψεων, επειδή λέει προσβάλουν την ιστορία τους και λοιπά συνονθυλεύματα...






Αρκεί να μη βριζόμαστε και επιπλέον, καλό είναι να καταλαβαίνουμε πότε η διάσταση απόψεων είναι τόσο μεγάλη, που δεν υπάρχει περίπτωση συμφωνίας. Οπότε ο διάλογος δεν ωφελεί και πρέπει να σταματάει, αλλιώς καταντάει ατέρμονη και κουραστική -για όλους- διαδικασία.
Πάντα φιλικά, είτε φαίνεται, είτε όχι. Δεν έχουμε να χωρίσουμε κάτι εδώ, σ' αυτό χώρο


Κρατάω το "φιλικά". Αυτό μου φτάνει.

Last edited by yns; 14-05-2012 at 02:49. Λόγος: ...
Reply With Quote
  #57  
Παλιό 14-05-2012, 07:37
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Μπλόκαραν την ιστοσελίδα της "Χρυσής Αυγής"

Όπως είπα και στην αρχή του νήματος (και εντός θέματος ) ο σεβασμός της ελευθερίας της έκφρασης άποψης, είναι θεμελιώδης αρχή , κατ' εμέ!
Αλίμονο να είχαμε όλοι την ίδια γνώμη....
Αρκεί να υπάρχει ο σεβασμός. Ακόμα και σε αυτό που παρέθεσες εγώ έχω ενστάσεις. Δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσει η κουβέντα, επί του θέματος, μεταξύ μας. Είναι φανερό ότι πάντα θα διαφωνούμε επ' αυτού..... Αρκεί να γίνεται κόσμια
Καλημέρα, καλή εβδομάδα!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Σύνδεσμοι για να "κατεβάσετε" τα σχολικά βιβλία των παιδιών σας. Vagelis Gar Επικαιρότητα 22 08-09-2011 11:10
Να προσεχουμε και λιιιιγο τα.. "μετοπισθεν", Ε?? black_hawk Ασφάλεια και τεχνικές οδήγησης 26 31-08-2011 00:45
Ράσμουσεν: "Δε φταίει η Ελλάδα, οι τόκοι είναι υψηλοί" SenseiG Κόσμος 0 20-05-2011 21:22
Μπλόκο" στις πιστωτικές όσων καθυστερούν τις δόσεις gsmaniac Ελλάδα 17 12-10-2010 20:16
Να τι θα "ντυθώ" στις απόκριες .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Αστεία Video 12 20-02-2009 11:16


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:12.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!