GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιό 07-06-2012, 17:41
LakisGS Ο/Η LakisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW R 1200 GS adventure '10
Μηνύματα: 4,323
Προεπιλογή Απάντηση: 3 χαστούκια έφαγε η Κανέλλη & 1 ποτ. νερό η Δούρου απ'

Δεν καταλάβανε ακόμα οι της Χ.Α. το παιχνίδι... Όλα αυτά τα λαμόγια της βουλής βρίζονται στα πάνελς και μετά βγαίνουν για φαγητό παρεούλα και γελάνε πίσω από τις πλάτες μας αφού εμείς τους ψηφίζουμε... Δεν μου πολυάρεσε το γεγονός ότι έπεσαν οι μπούφλες σε γυναίκα, κατά τ' άλλα μια χαρά μου φάνηκε ο Ηλίας. Ελπίζω σε μερικές μέρες στη βουλή να φάνε μερικές χοντρές (και όχι ψιλές), και τα υπόλοιπα -χειρότερα λαμόγια που μας έφεραν εδώ... Προσωπικά ο Χίτλερ με πειράζει ακριβώς όπως με πειράζει και ο Στάλιν. Ειδηκότερα εμείς οι "αντβεντσουράδες" θε έπρεπε να ξέρουμε και τον δρόμο των οστών, όχι μόνο το νταχάου που διαφημίζουν οι Εβραίοι...
Reply With Quote
  #72  
Παλιό 07-06-2012, 17:58
steliosx Ο/Η steliosx βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αγία Παρασκευή
Μoto: BMW F650GS'08 (twin), ΧΤ500'01
Μηνύματα: 522
Προεπιλογή Απάντηση: 3 χαστούκια έφαγε η Κανέλλη & 1 ποτ. νερό η Δούρου απ'

Έχω ξαφνιαστεί από την αντίδραση μερικών σε αυτό το θέμα.
Αν και είμαι αγανακτισμένος από την ανεπάρκεια και την συμπεριφορά, επί πολλών ετών, των πολιτικών εν γένει (υπάρχουν και εξαιρέσεις) παρόλα αυτά το να δικαιολογεί ή έστω να ανέχεται κάποιος συμπεριφορές τραμπούκων και φασιστοειδών μορφωμάτων, υπερβαίνει την αντιληπτική μου ικανότητα. Οπότε ή αυτή είναι περιορισμένη (το πιθανότερο) ή η κοινωνία μας παρουσιάζει πλέον έντονα σημάδια παρακμής!
Reply With Quote
  #73  
Παλιό 07-06-2012, 18:12
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: 3 χαστούκια έφαγε η Κανέλλη & 1 ποτ. νερό η Δούρου απ'

Πόσοι/ες περόμεναν την στιγμή αυτή για να ξεμυτίσουν
Reply With Quote
  #74  
Παλιό 07-06-2012, 18:15
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: 3 χαστούκια έφαγε η Κανέλλη & 1 ποτ. νερό η Δούρου απ'

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ltsiorak Εμφάνιση μηνυμάτων
με μπερδεψες.....

τελικα να τους δειρνουν η οχι ????

εγω δεν τους ψηφισα αλλα θα τους ψηφισω διοτι το ονειρο μου να μπρω στη βουλη να τα κανω ####### επιτελους καποιος θα ο κανει....

οσο για τον κανελο, καλα τον εκανε ..... γαμιολης..
Οπως ξερεις κι εχω δηλωσει ειμαι κατα της βιας.........της πασας βιας! ΕΚΤΟΣ κι αν, μου καινε το σπιτι, το μαγαζι, μου βιαζουν την γυναικα, την κορη, μπαινουν να με κλεψουν στο σπιτι μου.........

Στην συγκεκριμενη περιπτωση της Κανελλη, αν κι εχω πολλα ραμματα για την γουνα της (βλ. πιο πανω μηνυμα μου), θεωρω οτι ο νεαρος Κασιδιαρης τσιμπησε το δολωμα που του εβαλαν σαν περκα!!! οπως φανηκε και απο τις δηλωσεις Κανελλη οπου ειπε ''αυτο δεν ηταν επιθεση στην Κανελλη αλλα στο ΚΚΕ....'' το ολο σκηνικο ηταν προσχεδιασμενο απο την αριστερα και ο νεαρος τσιμπησε. Επι μια ωρα φασιστα τον ανεβαζανε οι δυο τους και Ναζι τον κατεβαζανε...γιατι? εχει δηλωσει πουθενα η ΧΑ οτι ειναι Ναζιστικο-φασσιτικο κινημα? Οχι!! Αλλο τι φαινεται βεβαια και τι υποκρυπτεται στα κιταπια τους. Ομως οπως εσυ κι εγω αν με ελεγαν φασιστα θα αντιδρουσα -κι ας ημουνα τετοιος - ετσι αντεδρασε με αυτον το κακο τροπο και ο Κασιδιαρης....του την ειχαν στημενη ξεροντας το ποιόν του ιδιου και τον τροπο δρασης της ΧΑ.
Ειναι εξαλλου γνωστον οτι η Αριστερα στην Ελλαδα ξερει πολυ καλα πως να στηνει μικρα και μεγαλα επεισοδια. Το κανει πολυ καλα απο τοτε που την νομιμοποιησε ο Κωνσταντινος Καραμανλης το 1974.
Reply With Quote
  #75  
Παλιό 07-06-2012, 18:20
LakisGS Ο/Η LakisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW R 1200 GS adventure '10
Μηνύματα: 4,323
Προεπιλογή Απάντηση: 3 χαστούκια έφαγε η Κανέλλη & 1 ποτ. νερό η Δούρου απ'

Η πλάκα είναι ότι από μικρός μου λένε, στο σχολείο, στην οικογένεια μου, στην τηλεόραση, ότι η δημοκρατία είναι το καλύτερο πολίτευμα που υπάρχει. Ότι στη δημοκρατία έχεις το δικαίωμα να λες ελεύθερα τη γνώμη σου. Τελικά ή εμείς δεν έχουμε δημοκρατία ή κάτι έχω καταλάβει λάθος. Πρώτον ΔΕΝ μπορούμε να λέμε ελεύθερα τη γνώμη μας, γιατί κινδυνεύουμε να μας πουν "φασίστες" (!), δεύτερον τρελαίνονται όλοι για μια μακακία που έκανε κάποιος στη τηλεόραση, θέλουν να τον φάνε, και τους άλλους που έστειλαν κόσμο στη φυλακή από χρέη ή στην αυτοκτονία, πάνε και τους ξαναψηφίζουν... Μια χαρά...
Reply With Quote
  #76  
Παλιό 07-06-2012, 18:31
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: 3 χαστούκια έφαγε η Κανέλλη & 1 ποτ. νερό η Δούρου απ'

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από 1200GS Εμφάνιση μηνυμάτων
Σωπα ρε φιλε, δηλαδη αυτοι που μας κυβερνανε δεν μας εχουν κλεψει? Η μηπως δεν χρησιμοποιουν βια?
Επειδη βαζουν τα ματ και πλακωνουν τον κοσμο και ειδικα συνταξιουχους?
Το κανουν βλεπεις με το γαντι αυτοι και δεν πιανονται ετσι?
Σιγουρα θα θυμασαι την ομαδα Σ της αστυνομιας. Μηπως ξερεις ποσους γιους πολιτικων επιαναν κα ποσοι απο αυτους οπλοφορουσαν και δημιουργουσαν προβληματα? Τα κανανε γαργαρα ομως επειδη ηταν παιδια πολιτικων βλεπεις. Και ταχα μου και ναι κατηργησαν την ομαδα αυτη γιατι δεν μπορουσε το κρατος να την συντηρει.
Ποια να συντηρει? που ολα τα αυτοκινητα των παιδιων τα φτιαχναμε στα συνεργεια του Περιστεριου και του Ν. Κοσμου δωρεαν?
Ειναι τοσο μεγαλη η βρωμια και ειναι τοσα χρονια βολεμενοι ολοι τους, που δεν μπορουν να φανταστουν καποιον να κανει κατι αλλο που αυτοι κανουν τοσα χρονια.

Και για να μην παρεξηγηθω, δεν ψηφιζω Χρυση Αυγη, ουτε συμφωνω απολυτα με την στρατιγικη τους, αλλα σε καποια πραγματα θα τους εσφιγγα και το χερι αν θα τα εκαναν!
Σωπα ρε φιλε, και με τα χαστουκια λυνονται τα προβληματα μας? Με τους ξυλοδαρμους μηπως? Δλδ αν ερθω να μου φτιαξεις το αυτοκινητο και δεν μεινω ευχαριστημενος και λογοφερουμε να σε δειρω? Ελα τωρα σοβαρεψου!!!!!!

Αν δεν σου αρεσει το πολιτικο σκηνικο να μην το ψηφιζες επι 30 χρονια.......

Οσο για τα ΜΑΤ και τους συνταξιουχους το εχω πει και θα το ξαναπω, ο συνταξιουχος δεν εχει καμια δουλεια να βρισκεται σε επεισοδια και τα ΜΑΤ καλα κανουν και βαρανε οσους κανουν ¨η παρευρισκονται σε επεισοδια. Δεν μπορει να καιγονται μαγαζια και η μιση Αθηνα και να μην τρωνε καποιοι ξυλο, εγω θα το ξαναπω και πες οτι θες ''φιλε'', λυπαμαι που οι μπαχαλακηδες εχουν ακομα ποδια και στεκονται σε αυτα...διοτι αν τα ειχαν σπασει σε μερικους απο δαυτους τοτε οι υποκινητες τους δεν θα βρισκανε κοσμο να δημιουργησουν επεισοδια!!!

Αλλα ξερω τι θα απαντησεις......η αστυνομια δημιουργει τα επεισοδια...ΟΚ πασσο.
Reply With Quote
  #77  
Παλιό 07-06-2012, 18:32
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: 3 χαστούκια έφαγε η Κανέλλη & 1 ποτ. νερό η Δούρου απ'

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από LakisGS Εμφάνιση μηνυμάτων
Η πλάκα είναι ότι από μικρός μου λένε, στο σχολείο, στην οικογένεια μου, στην τηλεόραση, ότι η δημοκρατία είναι το καλύτερο πολίτευμα που υπάρχει. Ότι στη δημοκρατία έχεις το δικαίωμα να λες ελεύθερα τη γνώμη σου. Τελικά ή εμείς δεν έχουμε δημοκρατία ή κάτι έχω καταλάβει λάθος. Πρώτον ΔΕΝ μπορούμε να λέμε ελεύθερα τη γνώμη μας, γιατί κινδυνεύουμε να μας πουν "φασίστες" (!), δεύτερον τρελαίνονται όλοι για μια μακακία που έκανε κάποιος στη τηλεόραση, θέλουν να τον φάνε, και τους άλλους που έστειλαν κόσμο στη φυλακή από χρέη ή στην αυτοκτονία, πάνε και τους ξαναψηφίζουν... Μια χαρά...
εεεεεετσι!
και μαλιστα χρησιμοποιουν τα επιχειρηματα οτι ..."κατηγορειται",εκρεμει ..."δικη",ξυλοδαρμο..."φοιτητη"(ολοι ξερουμε τι σημαινει πλεον "φοιτητης" στη γλωσσα των επαναστατων)και αλλες παπαριες...
ειδαμε και τους καθε λογης τσοχατζοπουλους και λαλιωτηδες και αλλους πολλους μιζαδορους που κατεστρεψαν μια χωρα που ηταν αγγελακια...
Reply With Quote
  #78  
Παλιό 07-06-2012, 18:44
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: 3 χαστούκια έφαγε η Κανέλλη & 1 ποτ. νερό η Δούρου απ'

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από LakisGS Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν καταλάβανε ακόμα οι της Χ.Α. το παιχνίδι... Όλα αυτά τα λαμόγια της βουλής βρίζονται στα πάνελς και μετά βγαίνουν για φαγητό παρεούλα και γελάνε πίσω από τις πλάτες μας αφού εμείς τους ψηφίζουμε... Δεν μου πολυάρεσε το γεγονός ότι έπεσαν οι μπούφλες σε γυναίκα, κατά τ' άλλα μια χαρά μου φάνηκε ο Ηλίας. Ελπίζω σε μερικές μέρες στη βουλή να φάνε μερικές χοντρές (και όχι ψιλές), και τα υπόλοιπα -χειρότερα λαμόγια που μας έφεραν εδώ... Προσωπικά ο Χίτλερ με πειράζει ακριβώς όπως με πειράζει και ο Στάλιν. Ειδηκότερα εμείς οι "αντβεντσουράδες" θε έπρεπε να ξέρουμε και τον δρόμο των οστών, όχι μόνο το νταχάου που διαφημίζουν οι Εβραίοι...

Δεν κάνει κακό και καμιά μάπα,
και εγώ θα το γούσταρα αν δεν ήταν γυναίκα,
Αυτοί που χειρίζονται καλά τον λόγο νομίζουν ότι μπορούν να σε κάνουν σκουπίδι με το γάντι,
αυτοί που δεν μπορούν με τον λόγο έχουν τις μάπες
Reply With Quote
  #79  
Παλιό 07-06-2012, 18:45
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: 3 χαστούκια έφαγε η Κανέλλη & 1 ποτ. νερό η Δούρου απ'

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Slane Εμφάνιση μηνυμάτων
Δείτε αυτό για να γελάσουμε και να αποφορτίσουμε το κλίμα :

Πριν από λίγο, ο Προκόπης Παυλόπουλος έβαλε τα πράγματα στη θέση τους, κάνοντας την εξής δήλωση:

«Δεν σηκώθηκα από την καρέκλα μου όταν ο Κασιδιάρης επιτέθηκε με μπουνιές στην Λιάνα Κανέλλη, γιατί δεν μπορώ να ελέγξω τη δύναμή μου και φοβήθηκα πως, αν σηκωνόμουν όρθιος, θα τον σκότωνα».


Αφου γλίτωσε .... βγάζει γλώσσα !!!


Reply With Quote
  #80  
Παλιό 07-06-2012, 18:51
LakisGS Ο/Η LakisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW R 1200 GS adventure '10
Μηνύματα: 4,323
Προεπιλογή Απάντηση: 3 χαστούκια έφαγε η Κανέλλη & 1 ποτ. νερό η Δούρου απ'

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
εεεεεετσι!
και μαλιστα χρησιμοποιουν τα επιχειρηματα οτι ..."κατηγορειται",εκρεμει ..."δικη",ξυλοδαρμο..."φοιτητη"(ολοι ξερουμε τι σημαινει πλεον "φοιτητης" στη γλωσσα των επαναστατων)και αλλες παπαριες...
ειδαμε και τους καθε λογης τσοχατζοπουλους και λαλιωτηδες και αλλους πολλους μιζαδορους που κατεστρεψαν μια χωρα που ηταν αγγελακια...
Τελικά Κώστα μου όποιος δεν συμφωνεί με τους αριστερούς ειδηκότερα, είναι φασίστας, και ΔΕΝ έχει δικαίωμα να ομιλεί. Επίσης ΔΕΝ είναι αξιόποινη πράξη, για τους πολιτικούς γενικά, η καταστροφή μιας χώρας, οι θάνατοι από έλληψη χρημάτων για τα βασικά, η καταράκωση της ανθρώπινης αξιοπρέπειας, αλλά είναι έγκλημα ένα χαστούκι (κακώς που ήταν σε γυναίκα), και η ρίψη λίγου νερού... Είναι αυτό που λέει ο κόσμος. Αν κλέψεις 1 ευρώ, πας μέσα. Αν κλέψεις 1.000.000 είσαι ο πρώτος μάγκας...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:43.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!