GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Αγγελίες > Ομαδικές Αγορές

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιό 21-07-2010, 02:44
kotskofi Ο/Η kotskofi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: BMW R 1150 GS
Μηνύματα: 231
Προεπιλογή Απάντηση: Ειδική προσφορά/έκπτωση της "Motion n' Style AE" αποκλειστικά για το GS For

Πρέπει να κάνω μια επίσκεψη ενόψει Ισπανίας να κάνουμε μερικές δουλίτσες..
Reply With Quote
  #92  
Παλιό 21-07-2010, 07:07
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Ειδική προσφορά/έκπτωση της "Motion n' Style AE" αποκλειστικά για το GS For

Τηλεφώνησέ τους για ραντεβού,

την ημέρα κ ώρα που σ' εξυπηρετεί ....
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #93  
Παλιό 21-07-2010, 17:31
γιαγια αρκουδα Ο/Η γιαγια αρκουδα βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ν. φιλαδελφεια
Μoto: BMW K 1200 LT NEXUS 500 AX1 HONDA KABASAKI ZX636RR GSR600 SUZUKI
Μηνύματα: 396
Προεπιλογή Απάντηση: Ειδική προσφορά/έκπτωση της "Motion n' Style AE" αποκλειστικά για το GS For

Τελικά πήγα και εγώ το lt μου να το φτιάξουν τα παιδιά . κανόνισα ραντεβού με τον Θανάση τον μηχανικό εκεί όπως μου είπε ο λεοντόκαρδος .
Εντυπώσεις μέχρι στιγμής…..
Έχω πολλά χρόνια μηχανές και σε κάθε συνεργείο που πήγαινα ο μηχανικός ήταν του τύπου << εγώ τα ξέρω όλα και οι άλλοι είναι μαλακες>>. Προπαντός στα συνεργεία της BMW εκεί συνάντησα τους χειρότερους του τύπου μηχανικοί NASA και εμείς είμαστε μηχανικοί ενώ οι άλλοι είναι άσχετοι δεν ξέρουν από μηχανές. εμείς είμαστε bmw και όχι παίξε γέλασε.
Ήμουν λοιπών προκατηλημενος ότι θα αντιμετωπίσω άλλον έναν <<επιστήμονα>> που θα μου τα έπρηζε με το τουπέ του. Αντί για αυτό συνάντησα δυο παλικάρια τον Θανάση και ένα άλλο παιδί σεμνούς χωρείς να έχουν καβαλήσει το καλάμι ευγενέστατους και με την πρώτη κουβέντα μαζί τους εντάθηκα οικειότητα και η προκατηλιμενη επιθετικότητα μου έσβησε σας να μην υπήρχε ποτέ. Μιλήσαμε το τι θέλω και το τι να κοιτάξουν και μου είπαν ότι θα με πάρουν τηλέφωνο. Την άλλη μέρα με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν το τι βρήκαν και ότι ζητούσαν συγγνώμη που δεν έχει η αντιπροσωπεία στο δυσκοπλατο και το παρήγγειλαν από Γερμανία να έρθει με κουριερ για γρηγορότερα . αν ερχόταν δευτέρα τρίτη το ανταλλακτικό μου τέταρτη πέμπτη θα ήταν έτοιμη η μοτο.
Συγγνώμη από το συνεργείο που οι μαλακες της αντιπροσωπείας δεν είχαν ανταλλακτικό????
Τους είπα ότι δεν πειράζει παιδιά αλώστε δεν φταίτε εσείς θα περιμένω όσο χρειάζεται αρκεί να γίνει σωστή η μοτο μου.
Την τρίτη περνούσα από την Κηφισιά και λέω ας πάω να δω τι γίνετε.
Έπαθα πλάκα …
Η μοτο μου ήταν φτερό και πούπουλο απλωμένη με μεγάλη προσοχή και επιμέλεια για να μην σημαδευτούν τα πλαστικά . όχι σε κάποια αλλά γνωστά συνεργεία που τα ακουμπάμε το ένα πάνω στο άλλο. Πιστεύω ότι ούτε εγώ δεν θα το έκανα αυτό , γιατί όπως τα είχαν απλώσει για να μην σημαδευτούν δεν είχε μείνει πολύ χώρος (αν και το συνεργείο οφείλω να πω ότι είναι τεράστιο) να δουλέψουν με άλλη μοτο και είχαν στριμωχτή σε έναν μικρό χώρο για να φτιάξουν ένα GS . η καθαριότητα και η επιμέλεια στον χώρο μου θύμισε κάτι από ντοκιμαντέρ που βλέπουμε από μεγάλες κατασκευαστικές εταιρίες να δουλεύουν οι μηχανικοί. Αφού ο μεγάλος μου γιος με ρώτησε << μπας και είμαστε Αγγλία? >>
Καθίσαμε και μου έδηξε το τι έχει πρόβλημα και για ποιον λόγο το αλλάζει και μάλιστα μου είπε ότι προτείνει να μου αλλάξει και κάτι άλλα και μου εξήγησε τους λόγους . η αίσθηση ήταν ότι μιλούσα με κάποιον φίλο και όχι με έναν μηχανικό που μου έφτιαχνε την μοτο και ο τρόπος του μου ενέπνεε εμπιστοσύνη.
δεν ξέρω ακόμα το αποτέλεσμα της δουλειάς τους γιατί δεν έχω πάρει ακόμα την μοτο στα χέρια μου, αλλά η γενική εικόνα με εντυπωσίασε και είμαι αισιόδοξος γιατί δεν είχα ποτέ τέτοια αντιμετώπιση και αισθάνθηκα ότι είμαι κάποιος και όχι ένας ######ς με γεμάτη τσέπη που πρέπει να βάλουμε το χέρι μέσα και να του τα πάρουμε.
Θα σας πω περισσότερα μόλις την παραλάβω και για την ποιότητα της δουλειάς του
Reply With Quote
  #94  
Παλιό 24-07-2010, 13:48
γιαγια αρκουδα Ο/Η γιαγια αρκουδα βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ν. φιλαδελφεια
Μoto: BMW K 1200 LT NEXUS 500 AX1 HONDA KABASAKI ZX636RR GSR600 SUZUKI
Μηνύματα: 396
Προεπιλογή Απάντηση: Ειδική προσφορά/έκπτωση της "Motion n' Style AE" αποκλειστικά για το GS For

εχτες το μεσιμερη την πηρα. εχω κανει μονο 10 χιλιομετρα μεχρη το σπιτη. πρωτες εντιποσεις.
αυτην την φωρα τα πλαστικα ηταν ολα στην σωστη θεση τους συναρμολογιμενα οχι οπως της αλλες φορες που ητανε λες και τα κουμποσε καποιος ατζαμης που κανανε στα αλλα συνεργεια της BMW.
ο θανασης μου ειπε το τι ευτιαξε και το τι ελενξε προλιπτηκα. πραγματικα αυτα που ειπε τα εκανε φενετε αλοστε και με απειρο ματι. μου ειπε και την γνωμη του για τον θωριβο που κανει και πραγματικα αυτο που ειπε εχει λογικη οχι σαν τις παπαριες που μου ειπε ο γνωστος μεγαλομηχανικος.
του ανεφερα οτι εχω κανει αγωγη για αντικατασταση της μοτο για ολλα τα προβλιματα που εχω δεν ελαβε θεση πολυ σωστα εμεινε ουδετερος, μου εδωσε τα ανταλακτικα που μου αλαξε και για αλλη μια φορα μου εξηγησε το γιατι .
γενικα πιστευο οτι το παλικαρι κανει δουλια. χαλαλι τα λεφτα που εδωσα
ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στα παιδια του φορουμ για την εκπτωση που πετηχανε. εγω για ολη την δουλια που εκανε 1185 με φπα πληρωσα 978 εμειναν αρκετα για να παμε βολτα.
Reply With Quote
  #95  
Παλιό 24-07-2010, 14:01
Mammoth Ο/Η Mammoth βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1200 GSA 08
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή Απάντηση: Ειδική προσφορά/έκπτωση της "Motion n' Style AE" αποκλειστικά για το GS For

πολυ καλη κινηση τους ευχαριστουμε
Reply With Quote
  #96  
Παλιό 24-07-2010, 14:20
Mammoth Ο/Η Mammoth βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1200 GSA 08
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή Απάντηση: Ειδική προσφορά/έκπτωση της "Motion n' Style AE" αποκλειστικά για το GS For

μπραβο
Reply With Quote
  #97  
Παλιό 25-07-2010, 19:45
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Ειδική προσφορά/έκπτωση της "Motion n' Style AE" αποκλειστικά για το GS For

Reply With Quote
  #98  
Παλιό 13-08-2010, 23:11
PACO Ο/Η PACO βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: kareas
Μoto: GS1150ADV
Μηνύματα: 1,087
Προεπιλογή Απάντηση: Ειδική προσφορά/έκπτωση της "Motion n' Style AE" αποκλειστικά για το GS For

Και εγω servive....κινηση ματ.στελνω πμ με στοιχεια
Reply With Quote
  #99  
Παλιό 13-08-2010, 23:43
PACO Ο/Η PACO βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: kareas
Μoto: GS1150ADV
Μηνύματα: 1,087
Προεπιλογή Απάντηση: Ειδική προσφορά/έκπτωση της "Motion n' Style AE" αποκλειστικά για το GS For

Νικο ευχαριστω
Reply With Quote
  #100  
Παλιό 16-08-2010, 08:51
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Ειδική προσφορά/έκπτωση της "Motion n' Style AE" αποκλειστικά για το GS For

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PACO Εμφάνιση μηνυμάτων
Και εγω servive....κινηση ματ.στελνω πμ με στοιχεια


Η εταιρία ενημερώθηκε ....

Τηλεφώνησέ τους για ραντεβού ....
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Πρόγραμμα για το πώς θα "τηρήσουμε" το αρχείο αποδείξεων της Εφορίας ! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Χρήσιμα 165 09-05-2011 21:06
MOTION & STYLE THANASIS Τεχνικά θέματα διάφορα 6 31-05-2010 11:32
Στην "αγκαλιά" της Τζούλιας το "αυγό του φιδιού" MARK Επικαιρότητα 0 13-03-2010 11:45
Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου" nek21 Γενικά - Αναβάτης 126 19-07-2009 00:53
φόβοι των ευρωπαίων ότι το "κλίμα της αθήνας" θα φτάσει και σε αυτούς Vakalos Επικαιρότητα 6 16-01-2009 11:39


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:05.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!