GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Άλλες εταιρίες

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιό 15-07-2011, 16:35
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Yamaha Super Tenere XTZ1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
παλι τσιπουρα πινεις;;;;;



ειναι καινουργιο το 1200....ποτε προλαβε και εγινε αξιοπιστο;;;;;;

Αξιόλογο έγραψα.

Αξιόπιστο είναι μόνο το Honda......
To ξέρω ότι ζηλεύεις ,αλά είναι αργά πια. Σαν το Ελληνικό Χρηματηστήριο και εσύ, Έχεις εγκλωβιστεί. Καλό Σαβατοκύριακο να έχεις..........
Reply With Quote
  #92  
Παλιό 15-07-2011, 21:36
stelth1 Ο/Η stelth1 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2011
Περιοχή: ΧΙΟΣ-ΑΘΗΝΑ-ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Μoto: GS 1200 ADV 2007-KTM EXC 400- BEVERLY 300
Μηνύματα: 814
Προεπιλογή Απάντηση: Yamaha Super Tenere XTZ1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
προτείνω να βγάζεις δικά σου συμπεράσματα και όχι να υιοθετείς κάποιων πικραμένων

αν την έχεις και νιώθεις έτσι μη κάθεσαι, πούλα τη
η αγορά είναι γεμάτη από 1200GS ανθρώπων που δεν κατάλαβαν ποτέ τι αγόρασαν
1)ποιος σου ειπε οτι εχω βγαλει συμπερασματα βαση των αλλων,δοξα το θεο αποριες κ σχολια αλλων μοτ-των αναφερω κ οχι τα δικα μου2)ειδες να γραφω οτι συμφωνω με ολα αυτα?3)εγραψα καπου οτι τα υιοθετω?4)η μπεμπα μου δεν μου εχει βγαλει τιποτα για να την πουλησω αλλα κ να μου βγαλει παλι δεν θα το εκανα.Με σεβασμο εκτιμηση κ φιλικα παντα!
Reply With Quote
  #93  
Παλιό 19-07-2011, 00:32
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: Yamaha Super Tenere XTZ1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από stelth1 Εμφάνιση μηνυμάτων
1)ποιος σου ειπε οτι εχω βγαλει συμπερασματα βαση των αλλων,δοξα το θεο αποριες κ σχολια αλλων μοτ-των αναφερω κ οχι τα δικα μου2)ειδες να γραφω οτι συμφωνω με ολα αυτα?3)εγραψα καπου οτι τα υιοθετω?4)η μπεμπα μου δεν μου εχει βγαλει τιποτα για να την πουλησω αλλα κ να μου βγαλει παλι δεν θα το εκανα.Με σεβασμο εκτιμηση κ φιλικα παντα!
stelth παιχταρά μου.....άστο να πάει είναι μια κουβεντα του καφέ αυτή και άκρη ποτέ δεν θα βγάλουμε....πιστεύω το καταλαβαίνεις αυτό!!!

Απλά ας αφήσουμε το ποστ να κυλήσει ...είναι ενδιαφέρον το είπα και πιο πίσω....κουραζόματε να διαβαζουμε "ξέμπαρκα σχόλια" όλων μας !!!!

Έχουμε έναν συτμφοφουρίτη που είχε στη κατοχή του όλα τα μεγάλα on-off και η άποψη του μπορεί να βοηθήσει....ελπίζοντας ότι είναι αντικειμενική!!! Δεν συγκρίνουμε τα μηχανάκια εδώ.....


για τα υπόλοιπα στο καφέ να σπάσουμε και πλάκα!!!
Reply With Quote
  #94  
Παλιό 19-07-2011, 01:08
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή

Αγόρασα το περιοδικό moto που στο περιεχόμενο του ύπαρχει τεστ on off.δεν ξέρω,όμως για πολλοστή φορά διαπιστώνω γράψιμο ως προς το όφελος τους περισσότερο.
Αρκετές παρατυπίες,θαψιμο προς μηχανές,όχι μόνο για το st.ευτυχώς τουλάχιστον το έκαναν με τροπο κι έτσι έβγαλαν και κάποια πράγματα θετικά.
Σχετικά με το st πάντως σε ένα πράγμα έχουν δίκιο.ότι έχει τραχυ κινητήρα.ναι,το δουλεμα του ξενίζει και θέλει συνηθειο.
Με εξατμιση θέλω να πιστεύω ότι το δουλεμα θα αλλάξει κι αυτός ο Φλωρίκος Ηχος θα χαθεί που σε άλλους αρέσει,σε εμένα όχι
Reply With Quote
  #95  
Παλιό 19-07-2011, 10:03
vtheo Ο/Η vtheo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Π.Φάληρο,Αττικής
Μoto: R1200 GSA
Μηνύματα: 1,343
Προεπιλογή Απάντηση: Yamaha Super Tenere XTZ1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από stelth1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφοριτη θα μου επιτρεψεις να σου πω οτι με αυτους που εγω συζηταω για θεματα μοτ-τας,αλλοι ειχαν κ αλλοι εχουν bmw αλλα κ εχουν περασει οχι μονο τα διοδια της ΑΤΤΙΚΗΣ αλλα κ της ΕΥΡΩΠΗΣ πολλες φορες μαλιστα,οπως οτι εχουν μεσο ωρα καθημερινα πανω απο 16 ωρες σε μοτο,απλα αναρωτηθηκα τι μαντικες κ μαλιστα λανθασμενες ικανοτητες εχεις στο να ξερεις με ποιους ο καθενας μας συζηταει.Παντα φιλικα κ με σεβασμο.
Εννοείτε οτι μιλάμε με σεβασμό και πάντα φιλικά,αλοίμονο αν εμπαινα εδώ να τσακωθώ μαζί σου ή με κάποιον άλλον.Δεν είμαι μάντης φίλε, τη γνώμη μου λέω και αυτή μέσα από κάποιες καταστάσεις που έχω ζήσει με την μηχανή μου,δεν αναφέρομαι προσωπικά σ'εσένα ή κάποιον φίλο σου αλλά σ'όσους κακοχαραχτηρίζουν τα ΒΜW ότι δεν είναι αξιόπιστα για ταξίδι.Νομίζω οτι στο αρχικό σημείο που σου έκανα παράθεση έγραφες οτι


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από stelth1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχει ακουστει απο πολλες ομαδες μοτ/των,οτι οσοι εχουν bmw gs 1200 κ θελουν να κανουν ενα μακρινο ταξιδι,ειναι αρκετα αγχομενοι,εαν θα τους βγαλει καποιο προβλημα.Αντιθετως εμπιστευωνται ποιο πολυ τις μοτο απο Ιαπωνια.....αυτο κυκλοφορει στην πιατσα.....τι να πω κ ποια θεση να παρω...
Εμείς πάντως 3 GS Adv σε 23 μέρες κάναμε 11.400 χλμ και με καμία δεν είχαμε κανένα πρόβλημα,


Αλήθεια έτσι από περιέργεια, έχετε προσέξει κάθε φορά που ταξιδεύετε τι μάρκα ηταν η παλαιότερη μοτοσυκλέτα που είδατε στο δρόμο;



Δεν πρόλαβα στο Όσλο να φωτογραφήσω ένα R100 που ήταν γεμάτο αυτοκόλλητα από τα σημεία που είχε περάσει,δεν ξεχώριζες τι χρώμα ήταν.

και ξαναλέω μην το παίρνεις προσωπικά αναφέρομαι σ'αυτούς που θεωρούν τις ΒMW αναξιόπιστες για ταξίδι.

Last edited by vtheo; 19-07-2011 at 10:16. Λόγος: .
Reply With Quote
  #96  
Παλιό 19-07-2011, 10:54
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Yamaha Super Tenere XTZ1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από taksidiotis Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγόρασα το περιοδικό moto που στο περιεχόμενο του ύπαρχει τεστ on off.δεν ξέρω,όμως για πολλοστή φορά διαπιστώνω γράψιμο ως προς το όφελος τους περισσότερο.
Αρκετές παρατυπίες,θαψιμο προς μηχανές,όχι μόνο για το st.ευτυχώς τουλάχιστον το έκαναν με τροπο κι έτσι έβγαλαν και κάποια πράγματα θετικά.
Σχετικά με το st πάντως σε ένα πράγμα έχουν δίκιο.ότι έχει τραχυ κινητήρα.ναι,το δουλεμα του ξενίζει και θέλει συνηθειο.
Με εξατμιση θέλω να πιστεύω ότι το δουλεμα θα αλλάξει κι αυτός ο Φλωρίκος Ηχος θα χαθεί που σε άλλους αρέσει,σε εμένα όχι
τι έλεγε το τεστ;
Reply With Quote
  #97  
Παλιό 19-07-2011, 12:07
stelth1 Ο/Η stelth1 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2011
Περιοχή: ΧΙΟΣ-ΑΘΗΝΑ-ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Μoto: GS 1200 ADV 2007-KTM EXC 400- BEVERLY 300
Μηνύματα: 814
Προεπιλογή Απάντηση: Yamaha Super Tenere XTZ1200

Καλημερα σε ολους!Μακαρι να μπορουσα να ερχομουν για καφε,το θελω παρα πολυ,θα βρω καποτε χρονο αν κ μακρια κ θα ερθω να τα πουμε απο κοντα,το να ακους εμπειριες κ αποψεις μοτ/των ειναι οτι καλυτερο!!!
Reply With Quote
  #98  
Παλιό 19-07-2011, 14:16
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή Απάντηση: Yamaha Super Tenere XTZ1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
τι έλεγε το τεστ;
να σου πω,σε γενικες γραμμες τιποτα το ιδιαιτερο,το st το εβγαλαν τεραστιο σε ογκο,ενω δεν ισχυει,ειναι μεγαλο ομως οχι και τεραστιο,απο την μια στις επιδοσεις το εβγαζαν ασθενικο καθως περιμεναν 120+αλογα μαλλον,στην συνεχεια το ειπαν γραμμικο χωρις να κρεμαει.
tiger και gs τα εβγαλαν κορυφαια,το δευτερο λογω best seller και φυσικα ειναι πολυ καλο,δε σηκωνει αμφισβητηση.
κατα ενα παραξενο τροπο ομως υμνησαν το tiger,το ktm με τα πολλα το εβγαλαν σαν γερικο μουλαρι,ευτυχως εχει καρδια.
δε ξερω,δεν ειναι σαν τα παλια τεστ που ειχαν ενδιαφερον,που περνουσε η ωρα σου ωραια διαβαζοντας την γνωμη των οδηγων.
τωρα πλεον ειληκρηνα,περισσοτερη σημασια δινω σε αναβατες που εχουν καποια μηχανη και γραφουν τα συμπερασματα τους παρα στα περιοδικα.
και ειληκρηνα,αν ακουγα γνωμη δημοσιογραφων το tenere δε θα το επαιρνα.αν και καποιοι το εχουν βγαλει και πολυ καλο στην ελλαδα.κυριως το μελετησα απο κατοχους εξωτερικου η ενδιαφερομενους που το εχουν καραψαξει το μηχανακι.
ειναι καλη μηχανη,βγηκε ομως σε περιεργη εποχη και δευτερον δεν υπαρχει ουτε 1 στο εκατομμυριο να χτυπουσε το gs.οπως και κανενα αλλο μηχανακι.
οπως και να το κανουμε οι γερμανοι προλαβαν και το παραδεχομαι αυτο,οταν οι αλλοι επλεκαν τα κεντηματα τους οι γερμανοι ηδη πουλουσαν gs.μετα οταν στροφαραν επιτελους ηταν ηδη αργα.
παντως οποιο παιδι του forum ειναι απο κρητη και θελει να οδηγησει το μηχανακι ευχαριστως να το κανουμε,για να δει οτι δε γραφω κατι ψεμματα,δεν εχω λογο,ασχετα οτι ειμαι κατοχος του.το καλο και το κακο θα το γραψω ο κοσμος να χαλασει.
παντως μεχρι τα 190 που εχω ανοιξει το μηχανακι τα φορτωνει πανευκολα.θα μετρησω και με gps καποια στιγμη για να δω πραγματικη τελικη αν και κατα την γνωμη μου μια ταχυτητα γυρω στα 170 ειναι οτι πρεπει για τετοια μηχανη για εκδρομουλα-ταξιδακι.
Reply With Quote
  #99  
Παλιό 19-07-2011, 15:04
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Yamaha Super Tenere XTZ1200

καλά δεν είπε κανείς ότι παραμυθιάζεις κανέναν

εγώ σου είχα πει ότι θα βγει καλό - τα γραπτά μένουν

περίεργη και η θέση που λες έβγαλαν το KTM και η θέση που έβγαλαν το tiger (εφόσον μιλάμε για on-off... γιατί αν μιλάγαμε για "όρθιο touring" ναι οκ αλλάζει ίσως το θέμα... εκεί ίσως ξανακοίταγα και την αηδία το MS1200)
Reply With Quote
  #100  
Παλιό 19-07-2011, 15:05
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Yamaha Super Tenere XTZ1200

...α κάτι άλλο...

το varadero τι το έβγαλαν;
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
YAMAHA XTZ 250 TENERE!!! Fuji Άλλες εταιρίες 14 21-01-2011 22:55
SUPER TENERE 1200 Test Ride Translatoras Άλλες εταιρίες 17 19-09-2010 23:39
Έκανα Test Ride στο SUPER TENERE 1200 γιαγια αρκουδα Άλλες εταιρίες 13 11-07-2010 19:01
bmw s1000rr & νεο yamaha tenere Corsair Νέα μοντέλα BMW 6 28-05-2010 17:04
super tenere 2010 wet & dirty Άλλες εταιρίες 61 22-04-2010 18:43


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:20.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!