GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Νέα μοντέλα BMW

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #101  
Παλιό 06-08-2009, 23:18
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΗΝ ΒΜW?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από antonis1150GSA Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω παντος λεω να πας κανα ταξιδακι με τα λεφτα που εχεις μαζεψει και να τα κανεις ολα ισσομα, κλαμπάκια,γκομενες,μασαζ κτλ.......Και απο το νεο ετος με κανα καινουριο μοντελο βλεπεις........ευτυχως που τα computer δεν χαλανε μελανι..μετα απο αυτο το θεμα του φιλου δεν θα ειχε μεινει σταγονα..
μ αρεσει ο τροπος που σκεφτεσαι!
Reply With Quote
  #102  
Παλιό 09-08-2009, 14:49
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΗΝ ΒΜW?

Καλημέρα , τι έγινε καταπίαμε γλώσσα ; κινδυνεύει ο μύθος ; …¨ δεν έχω BMW κι αυτό πειράζει κάτι τύπους σαν κι εσένα!!!¨ Ωχ αυτό πως σου ήλθε …το αντίθετο συμβαίνει . Με πειράζει που υπερθεματίζεις σαν τέλειο ένα μέτριο μηχανάκι που καμία σχέση δεν έχει (πέραν της αξιοπιστίας) με τον τεχνολογικό και βιομηχανικό κολοσσό HONDA. Δηλαδή δεν έχει τεχνογνωσία η Hondaνα τοποθετήσει ένα διακόπτη για το abs, δεν έχει αναρτήσεις αντίστοιχες των KTM , MOTOGUZZI , DUCATI ,TRIUMPH ,MOTOMORINI με αξιοπρεπείς διαδρομές (τα 155-145 είναι αστεία ), θερμαινόμενα γκριπ, πλαστικά σαν αυτά που έβαζε πριν…25 χρόνια και όχι αυτά που λιώνουν και ασπρίζουν χωρίς αντηλιακά και ρεμούλες μόλις τα δει ο ήλιος ,και… έναν δείκτη βενζίνης (που θριαμβολογούσες για το λαμπάκι της ρεζέρβας λες και είναι τεχνολογικό θαύμα που δεν έχει ακόμα κλασικό ρουμπινετο),πρίζα ρεύματος ,κεντρικό σταντ….κ.α. που έπρεπε να είναι βασικά (να δούμε και λίγα έξτρα … απενεργοποίηση συνδυασμού φρένων , αντισπιν ,ρυθμιζόμενες από τιμόνι αναρτήσεις(όπως WPγια BMW) ,ζάντες με ακτίνες …κ.α.). Αυτά στα λέω σαν κάτοχος 2 μότο Honda που περίμενα τον διάδοχο της θρυλικής Africatwin και είδα ένα πλαστικό μπαούλο με φάτσα …τερατακι ποκεμον και κινητήρα που μπήκε απαράλλακτος για να αποσβεσθεί το κόστος ανάπτυξης του αποτυχημένου VTR(θεωρώ λανθασμένη την διάταξη των ψυγείων ιδίως σε ον-οφ). Η BMWείναι άλλη ιστορία (έχω αλλάξει 8 τα τελευταία 17 χρόνια και κατέχω επίσης 2 μότο-σύνολο 4-) αυτό σημαίνει ότι έχω πολλά ράμματα για την γούνα της, από δομικά και μηχανολογικά λάθη (έχω γνώση επιτηδευμένης αδυναμίας την οποία αντί να αποκαταστήσουν …τετραπλασίασαν την τιμή του ανταλλακτικού! Με κόλπο βέβαια για να μην εκτεθούν –αποκατάσταση έγινε όταν τα περνάν από άλλες βλάβες). Για το θέμα με τα τογιοτα…το γιαρις δεν είναι απρόσωπο αλλά χαμογελαστό, φωτιά σταθμευμένο πήρε το Κορόλα από βραχυκύκλωμα ,η αποζημίωση δεν έχει σχέση με την ανάκληση του γιαρις. Τυράκι … ΠΙΘΑΝΩΣ… έπρεπε να ρωτήσεις πόσο (θυμάσαι εκείνο το 1:1000000 του αλφα ρομεο) πιθανώς …1:10000000000 …το έγραψα λίγο κάπως για να σε κάνω να πεις πράγματα που συνήθως αποκρύπτεις (αποπροσανατολισμός -στρες- υποτίμηση ). Δεν είπα δήθεν μηχανολογικές γνώσεις – δεν έχει νόημα εξάλλου αφού όπως έχεις γράψει αλλού έχεις πτυχίο μηχανολόγου (και ανώτερο του δικού μου). Αυτές όμως τις γνώσεις έχεις την ιδιότητα να τις φιλτράρεις και διατυπώνεις όπως σε βολεύουν ,( κανείς και άψογη κοπτοραπτηκη …) . Από την περιγραφή (επίτηδες αναλυτική) της βλάβης στην δικιά μου συμπέρανες… ορθολογιστική χρήση συμπλέκτη!!! Είναι μηχανολογία αυτό; Όταν σπάει το καρέ και το πλατό είναι σχεδόν ανέπαφο σημαίνει αλλαγές στις 7000 στροφές σχεδόν καρφωτές χωρίς κλείσιμο γκαζιού, σημαίνει σπασμένες 1η 2α 3η στο χώμα, σημαίνει κατέβασμα και ντριφτ… πολύ ορθολογιστικά …ξανάλεω δως΄μου ένα βαραντερο 1βδομαδα να δεις στα ποσά αλλάζεις συμπλέκτη (και πολλά αλλά..). Όταν απλώσει … δεν μαζεύεται .
Υ.Γ : ο Norman Hossack δεν εργάστηκε στην BMW, ούτε σε κάποια άλλη μεγάλη εταιρία (ήταν εκτός βιομηχανικού κατεστημένου…όπως και ο δικός μας Θανάσης Λέφας), το ανήθικο είναι ότι ποτέ δεν αναγνώρισε τη δουλεία του. Παρ΄όλα αυτά είναι η μόνη εταιρία που έβγαλε σε μαζική παραγωγή και καθιέρωσε σε όλα τα μεγάλα (και ακριβά )μοντέλα εναλλακτικά μπροστινά συστήματα. Το μέλλον θα δείξει…
Υ.Γ.2: Στα μέσα της δεκαετίας του ΄30 πολλοί μηχανικοί προτιμούσαν τις εξελιγμένες αναρτήσεις με σουστοφυλα καθώς και εξελιγμένα τετρακαλαμα με σπειροειδή ελατήρια και ρυθμιζόμενους μηχανικούς αποσβεστήρες ,μέμφονταν και έλεγαν : πάει χάζεψαν εντελώς ,τι βλακείες φτιξαν οι γερμανοί για μπροστινά… κάτι σωλήνες με τα ελατήρια μέσα και κάτι έμβολα στο λαδί… και τι χαζό όνομα… τηλεσκοπικές … χα χα χα…
Reply With Quote
  #103  
Παλιό 11-08-2009, 16:04
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΗΝ ΒΜW?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα , τι έγινε καταπίαμε γλώσσα ; κινδυνεύει ο μύθος ; …¨ δεν έχω BMW κι αυτό πειράζει κάτι τύπους σαν κι εσένα!!!¨ Ωχ αυτό πως σου ήλθε …το αντίθετο συμβαίνει . Με πειράζει που υπερθεματίζεις σαν τέλειο ένα μέτριο μηχανάκι που καμία σχέση δεν έχει (πέραν της αξιοπιστίας) με τον τεχνολογικό και βιομηχανικό κολοσσό HONDA. Δηλαδή δεν έχει τεχνογνωσία η Hondaνα τοποθετήσει ένα διακόπτη για το abs, δεν έχει αναρτήσεις αντίστοιχες των KTM , MOTOGUZZI , DUCATI ,TRIUMPH .................................................................................................
με σπειροειδή ελατήρια και ρυθμιζόμενους μηχανικούς αποσβεστήρες ,μέμφονταν και έλεγαν : πάει χάζεψαν εντελώς ,τι βλακείες φτιξαν οι γερμανοί για μπροστινά… κάτι σωλήνες με τα ελατήρια μέσα και κάτι έμβολα στο λαδί… και τι χαζό όνομα… τηλεσκοπικές … χα χα χα…
εαν κάποιος διεκρινε υπερθεματισμό και αναφορές ¨η υπαινιγμους περι τελείου Βαραντερο ας μου το πει!!! Συγκρισεις εκανα και τίποτε παραπάνω!!!!

Δεν θα συνεχισω την μεταξυ μας ‘’αντιπαράθεση’’ θα σου πω μονον 5 (πέντε) πράγματα

  • λαμπάκι βενζινης / δεικτης βενζινης= οπως το εχω γραψει και σε διαφορα φορουμς για το βαραντερο το λαμπακι βενζινης ειναι ακριβεστατο ως προς την εναπομεινουσα ποσοτητα βενζινης στο ρεζερβουαρ αφου ειναι ηλεκτρικος αισθητηρας ενω το φλοτερ του δεικτη βενζινης ειναι παντελως ανακριβής ακομα και στην ευθεια διότι επηρεαζεται απο την κινηση του καυσιμου μεσα στο ρεζερβουαρ αλαλ και διότι ειναι ενα μηχανισμος ο οποιος ανεβοκατεβαινει κι ετσι δεν μπορει να εχει ακριβεια!!! Γιαυτο και η BMW αλλα και ολα τα αυτοκινητα εχουν και τα δύο!!! Εξάλλου η BMW σε ‘’καθε’’ εκδοση της GS αλλα κι αλλων μοντέλων της αναγγέλει ‘’βελτιωση’’ του ........δεικτη βενζινης!!! Θα το ξερεις αυτο άλλωστε!!!!!
  • μιλας για διακοπτη απενεργοποιησης του ABS, μάλιστα, γιατί η GS τα ΚΤΜ 990 κ.α, χρειαζονται εναν τέτοιο διακόπτη? Για να μην προβληματιζονται με τις αποστάσεις φρεναρισματος στο χωμα, σωστά? ΣΩΣΤΑ!!!!! Εχεις οδηγησει Βαραντερο στο χωμα? Μάλλον οχι!! Διότι αν ειχες θα διαπιστωνες οτι απλα δεν χρειαζεται αυτον τον διακόπτη διότι το συστημα CBS σε συνδυασμο με το 4ης γενιας ABS (ΒΜW GS 3ης) κανουν τοσο καλη δουλεια ΚΑΙ στο χωμα που για να ενεργοποιηθει το συστημα πρέπει να ο αναβατης να ειναι πολύ γκάουκας!!!!
  • Αναρτησεις= και γιατι να εχει το Βαραντερο τις αναρτησεις των ΚΤΜ και των υπολοίπων που αναφέρεις? δεν ειναι φτιαγμενο για την χρηση που ειανι φτιαγμενα αυτα που αναφερεις!!!!! Εχεις παει με ΚΤΜ 990 ταξιδι? Αν ναι αισθανοσουνα το ιδιο ανετα στην λεπτη σέλα του με τις σκληρες σαν κουτσουρα αναρτησεις (ανεξαρτητως ποιας ρυθμισης τους διαλεγες) απο την BMW σου? Δεν ειναι δυνατον να αισθανοσουνα ανετα διότι το συγκεκριμενο μηχανακι ειναι φτιαγμενο ΓΙΑ ΧΩΜΑ αλλα να πηγαινει και στην αφαλτο!! Το ducati στο Αθηνα-Πατρα σου εχει σπασει τα παϊδια αλλα στις στροφες παει τρενο!!! Μα γιαυτο φτιαχτηκε!!!! Για φόρτωσε τριβάλιτσο ενα ducati και ελα να γελασουμε μαζι μετά!!! Αυτα και τα υπολοιπα μηχανακια που αναφερεις ειναι για ειδικες χρησεις κι ετσι χρειαζονται ειδικα περιφερειακα!! Το Βαραντερο ειναι ενα μηχανακι για ΟΛΟΥΣ που παει παντου με εμφαση του 90% στην ασφαλτο για ταξιδιωτικη χρηση κι οχι για κάγκουρες!!!!!!!
  • συμπλεκτης= αν προσεξες μιλησα για νορμαλ χρηση στα προηγουμενα ποστ και οχι για καγκουροειδη χρηση!! Χαιρομαι που εσενα το προβλημα του δισκο/πλατο βγηκε μετα απο τέτοια καγκουροειδή χρηση, σε πολλους άλλους βγηκε μετα απο νορμαλ, νορμαλοτατη χρηση και σε λιγα κμ!! Ξεφύλισε τις σελιδες αυτου κι αλλων φορουμς και θα το διαπιστωσεις κι εσυ!!
  • δεν εχω δίπλωμα μηχανολογου!! Που το ειδες γραμμενο αυτό? Ειμαι μηχανικός αεροσκαφων αποφοιτείς εξ Αγγλιας το μακρινο 1982-83!!! Στις σπουδες αυτες φυσικα περιλαμβανεται και η μηχανολογια για να ξερεις που ‘’πατάς’’ αλαλ ως εκει! Δεν εξασκω το επαγγελμα αυτο αλλα ασχολουμαι με αυτό σε ότι εχει σχεση με οχηματα κυριως μοτοσυκλέτες. Μπορεις να με λιθοβολησεις τωρα αν θέλεις!!

Τα υπόλοιπα που αναφερεις ας τα κρινουν οι συνομιλητες μας σε αυτο το φορουμ!!

Last edited by GeorgeP; 11-08-2009 at 16:11.
Reply With Quote
  #104  
Παλιό 12-08-2009, 00:16
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΗΝ ΒΜW?

Συμφωνώ απόλυτα με όσα έγραψες!!! Εάν γράψεις και τα χλμ του vara (Κινέττα) κερνάω καφέ.(δεν το έμαθα από internet).Αυτά που έγραψα είναι οι απαιτήσεις μου για τον διάδοχο του Africa ,που βάση του τεχνολογικού υποβάθρου της Honda έπρεπε να ταξιδεύει – στρίβει σαν BMW και να πηγαίνει χώμα σαν KTM (εκεί κολλάει ο διακόπτης του abs και η απενεργοποίηση του cbs). Έχω οδηγήσει vara και 990 παντού (οι αναρτήσεις του 990 έχουν αρκετά χιλιοστά διαδρομής και ισοπεδώνει τα πάντα , για σελά – άνεση –κραδασμούς… σωστός). Το cbs-abs δουλεύει άριστα μέχρι να ανέβει αρκετά η ταχύτητα (ξέρεις.. ντριφτακια στην είσοδο…διασκέδαση…) . Συγνώμη εάν έγραψα κάτι προσβλητικό για σένα δεν είχα πρόθεση (το γράψιμο μου είναι λίγο απότομο ).
Reply With Quote
  #105  
Παλιό 12-08-2009, 09:35
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΗΝ ΒΜW?

κανένα πρόβλημα φιλε και συναδελφε TEOSS!!! Ο γραπτός λογος ειναι ''κάπως'' και για να σε καταλαβει ο άλλος στο 100% πρέπει να εισαι ο Χεμινγουει ¨η κάποιος τέτοιος τελος πάντων που εγω κι εσυ δεν ειμαστε!!!

Αν πηγαινεις μοτοσυκλέτες τύπου Βαραντερο/GS με ''ντριφτάκια'' θα πρέπει να σκεφτεις σοβαρά το Paris-dakar (χωρις πλάκα και πολυ σοβαρά το λεω) ¨η κατι ανάλογο διότι αυτες οι ικανότητες δεν πρέπει να μενουν στην......Κινεττα!!!!

Υ.Γ. Η δευτερη παραγραφός μου ειναι απολυτως σοβαρη και δεν ειναι ειρωνική!! απευθυνεται και σε όλους αυτους οι οποιοι εχουν ΤΕΤΟΙΕΣ ικανοτητες με μοτοσυκλέτες 250+ κιλων και οι οποιοι με λιγη εξάσκηση μπορουν να μεταμορφωθούν σε Despress Cyril (http://www.dakar.com/2010/DAK/presen...e-photos.html#) και Βασσιληδες Ορφανούς με αρκετες πιθανότητες για διακριση!
Attached Images
File Type: jpg ORFANOS V..jpg (14.5 KB, 95 views)
Reply With Quote
  #106  
Παλιό 12-08-2009, 21:47
saitman Ο/Η saitman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: GS 1200 2004
Μηνύματα: 4,238
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΗΝ ΒΜW?

ηρθε η ωρα να λάβει τέλος ο καβγας!σας ανακοινωνω οτι εχω στα χερια μου την GS.μετα το test drive που είχα και εναν έλεγχο που της έκανα στην αντιπροσωπεια κατεληξα να την παρω.αν και ειχα αποφαισει να παρω την βαρα, μετα που οδηγησα το "ποδηλατο" επαθα πλάκα με την ανεση και ασφαλεια που ενιωθα.βεβαια χρειαζεται καποια πραγματα τα οποια θα τα φτιαξω μεσα στο χειμωνα.θα ανοιξω αλλο thread για καποιες αποριες που εχω.τα μπλουζακια παιζουν ακομα?ευχαριστω οσους ποσταραν.θα χρειαστω βοηθεια αρκετη τωρα!!!
Reply With Quote
  #107  
Παλιό 12-08-2009, 21:54
georgekostas Ο/Η georgekostas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ιωαννινα
Μoto: BMW R1200 GSA
Μηνύματα: 5,680
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΗΝ ΒΜW?

Καλοριζικη και καλοταξιδη!!Χαλια επιλογη εκανες.
Για μπλουζακια γραψε την παραγγελια σου στο σχετικο thread και θα τα παραλαβεις με τη δευτερη παραγγελια που θα γινει.Θα ενημερωθεις σχετικα απο τους admin.
Reply With Quote
  #108  
Παλιό 12-08-2009, 21:58
riko46 Ο/Η riko46 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
J. Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ANΩ ΓΛΥΦΑΔΑ
Μηνύματα: 5,189
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΗΝ ΒΜW?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από georgekostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλοριζικη και καλοταξιδη!!Χαλια επιλογη εκανες.
Για μπλουζακια γραψε την παραγγελια σου στο σχετικο thread και θα τα παραλαβεις με τη δευτερη παραγγελια που θα γινει.Θα ενημερωθεις σχετικα απο τους admin.


Συμφωνώ απόλυτα..................
Reply With Quote
  #109  
Παλιό 12-08-2009, 22:23
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΗΝ ΒΜW?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από riko46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνώ απόλυτα..................
κι εγω!κι εγω συμφωνω!απολυτα μαλιστα!
Reply With Quote
  #110  
Παλιό 12-08-2009, 22:28
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΗΝ ΒΜW?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από saitman Εμφάνιση μηνυμάτων
ηρθε η ωρα να λάβει τέλος ο καβγας!σας ανακοινωνω οτι εχω στα χερια μου την GS.μετα το test drive που είχα και εναν έλεγχο που της έκανα στην αντιπροσωπεια κατεληξα να την παρω.αν και ειχα αποφαισει να παρω την βαρα, μετα που οδηγησα το "ποδηλατο" επαθα πλάκα με την ανεση και ασφαλεια που ενιωθα.βεβαια χρειαζεται καποια πραγματα τα οποια θα τα φτιαξω μεσα στο χειμωνα.θα ανοιξω αλλο thread για καποιες αποριες που εχω.τα μπλουζακια παιζουν ακομα?ευχαριστω οσους ποσταραν.θα χρειαστω βοηθεια αρκετη τωρα!!!
καλοταξιδη φιλε!εκανες τη σωστη επιλογη!
καθομασταν και ασχολουμασταν με τους βαραντερους ενω ενα απλο test ride ηταν αρκετο για να αναδειξει τη χαωδη διαφορα μεταξυ των 2 μοτοσυκλετων!

Υ.Γ.αμα δεις varadero στο δρομο,περνα απο πανω!ετσι για να τους κοβεις τον αερα!
Reply With Quote
Απάντηση

Tags
1100, 1150, 1200, bmw, bmw gs moto, bmw moto, bmw moto gs, bmwmoto, f800, forum, forumgs, gs 1150, gs forum, gs moto bmw, gs_gs, gs1100, gs800, gsbmw, gsbmwmoto, gsforum, gsmoto, moto, moto bmw, motobmw


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ΒΟΛΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΑΔΗ PITS Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 30 23-05-2009 19:18
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ Gazi Κράνη 12 23-05-2009 13:39
Ευφυές σύστημα πλοήγησης της ΒΜW syan Αυτοκίνητο 2 19-03-2009 23:09
ΒΜW Lo Rider!!!!!!!!!!!!!! riko46 Νέα μοντέλα BMW 2 07-03-2009 13:54
ΒΜW Σειρά 7 riko46 Αυτοκίνητο 5 15-12-2008 20:43


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:00.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!