GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #101  
Παλιό 04-08-2011, 00:13
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός 25 χρονος με 1200 gs στα Χανιά

με το beverly όμως για να μπορεί να σε φτάσει ε
Reply With Quote
  #102  
Παλιό 04-08-2011, 09:22
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός 25 χρονος με 1200 gs στα Χανιά

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
με το beverly όμως για να μπορεί να σε φτάσει ε
Reply With Quote
  #103  
Παλιό 04-08-2011, 09:50
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός 25 χρονος με 1200 gs στα Χανιά

Πως τα καταφέραμε και το φθάσαμε στα τοπικιστικά!

Για τους φίλους κρητικούς δικυκλιστές δεν έχω σχηματίσει άποψη, διότι κάθε φορά που κατεβάζω τη μηχανή στα Χανιά τρέμει ο κwλος μου να βγει η ψυχή μου μη με φάει κανένας αυτοκινητάς! Το συζητούσα με τον κουμπάρο μου- Χανιώτης- και συμφώνησε όταν είπα ότι τους καθρέφτες τους έχουν επειδή πλέον είναι στάνταρ εξοπλισμός στα αυτοκίνητα. Δεν ενδιαφέρει σχεδόν κανένα τι γίνεται πίσω του.

Πάντως για να είμαι ειλικρινής, τα περισσότερα εικονοστάσια τα έχω δει στην Κασσάνδρα στη Χαλκιδική. Είναι σχεδόν όσα και τα κολονάκια στην άκρη του δρόμου! Φοβερό!
Reply With Quote
  #104  
Παλιό 04-08-2011, 10:02
J.T.R Ο/Η J.T.R βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Καρδιτσα
Μoto: Αφρικα Τουιν... Ματωμενος Λυκος...
Μηνύματα: 798
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός 25 χρονος με 1200 gs στα Χανιά

Επανερχομαι με την περιγραφη εικονων...

Εκει που δουλευω,για την ακριβεια λιγα μολις μετρα μακρια, υπαρχει σχολη της αστυνομιας.
Εξω απο τη σχολη υπαρχει φαναρι. Λοιπον... εχω πετυχει πολλες φορες ,ειτε δοκιμους ειτε μονιμους, με τις δικες τους μηχανες ΧΩΡΙΣ κρανος... Τι να λεμε τωρα... Βγαινουν δηλαδη απο τη σχολη , οπου μαθαινουν υποτιθεται τα παντα περι τηρησης της σωματικης ακεραιοτητας ενος αναβατη και κανουν ακριβως το αντιθετο...
Reply With Quote
  #105  
Παλιό 04-08-2011, 11:25
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός 25 χρονος με 1200 gs στα Χανιά

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από J.T.R Εμφάνιση μηνυμάτων
Επανερχομαι με την περιγραφη εικονων...

Εκει που δουλευω,για την ακριβεια λιγα μολις μετρα μακρια, υπαρχει σχολη της αστυνομιας.
Εξω απο τη σχολη υπαρχει φαναρι. Λοιπον... εχω πετυχει πολλες φορες ,ειτε δοκιμους ειτε μονιμους, με τις δικες τους μηχανες ΧΩΡΙΣ κρανος... Τι να λεμε τωρα... Βγαινουν δηλαδη απο τη σχολη , οπου μαθαινουν υποτιθεται τα παντα περι τηρησης της σωματικης ακεραιοτητας ενος αναβατη και κανουν ακριβως το αντιθετο...

ζητάδες σε σούζες δεν έχεις δει ?????
τώρα βέβαια που ίσως τα πληρώνουν (και) από τη τσέπη τους θα τις έχουν κόψει.....
PS είδες το κ____κτυλο που έπιασε τόπο ???
Reply With Quote
  #106  
Παλιό 04-08-2011, 13:37
sliv Ο/Η sliv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: BMW GS 1200 Adventure 07
Μηνύματα: 933
Unhappy Απάντηση: Νεκρός 25 χρονος με 1200 gs στα Χανιά

Λυπάμαι για το παλικάρι ... αλλά και για τους φίλους και συγγενείς που τον χασανε .....

Ρε παιδιά οδηγάω μηχανή από 16 χρονών ... είμαι 37 έχω τρακάρει ή έχω πέσει κάποιες φορές ..... όχι πολλές αλλά αρκετές... λοιπόν να σας πω την αλήθεια έχω παραδεχτεί μέσα μου ότι όλες τις φορές έφταιγα εγώ ...... ή για να είμαι πιο αντικειμενικός είχα μερίδιο ευθύνης!!!
αν και όσες φορές έχω τρακάρει έφταιγε ο άλλος νομικά (3 στο σύνολο).

θέλω να πω ότι τελικά το να οδηγάς μηχανή δεν είναι και τόσο απλό πράγμα ούτε τόσο εύκολο .... ας αφήσουμε τους δρόμους , τους άλλους, τις συνθήκες να έχουν ένα μερίδιο ευθύνης ...αλλά θεωρώ ότι πρέπει να είμαστε πιο αυστηροί με τους εαυτούς μας γιατί δεν έχουμε και πολλά περιθώρια λάθους στις 2 ρόδες όπως στις 4, ο δρόμος όσο χάλια και αν είναι …δεν παθαίνει τίποτα ..εμείς σπάμε τα πόδια μας και τα κεφάλια μας ……δεν βγάζω έξω τη ευθύνη της πολιτείας ούτε το παράγοντα τύχη , αλλά πρώτοι υπεύθυνοι για τους εαυτούς μας είμαστε εμείς και την τύχη ακόμα εμείς την προκαλούμε .

Το να οδηγάς μηχανή …θέλει να έχεις κάποιες δεξιότητες καλά ανεπτυγμένες !!!!!! και δεν είναι μόνο οι δεξιότητες οδήγησης αλλά και αυτές οι δεξιότητες που διαμορφώνουν φιλοσοφία, συνείδηση και οδηγηκη συμπεριφορά είτε στην άσφαλτο είτε στο χώμα.

Είναι αυτό που λένε: αν είναι να κανείς κάτι κάντο σωστά αλλιώς άστο …κάνε κάτι άλλο.
Reply With Quote
  #107  
Παλιό 04-08-2011, 16:13
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός 25 χρονος με 1200 gs στα Χανιά

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από varaderistas Εμφάνιση μηνυμάτων
Oταν οδηγεις μοτοσυκλετα,ολα μπορουν να συμβουν.......και στα στενα και στα πρασινα φαναρια και στα stop και στην εθνικη και στο χωμα και παντου,γιατι απλα εισαι εκτεθειμενος.Το κρανος προστατευει κατι που τις περισσοτερες φορες, ΔΕΝ ''επισκευαζεται''.Το κεφαλι μας.Με το κρανος φορεμενο,εχεις πολυ περισσοτερες πιθανοτητες πεφτοντας να μην υποστεις μονιμη ζημια.Αφου οδηγωντας μοτοσυκλετες,ετσι κι αλλιως ''ρισκαρουμε'',τουλαχιστον ας ρισκαρουμε λιγοτερο......

Ναπο,και το Honda,θελει το κρανος του.......

Μα είμαι απο την Πρέβεζα τι να το κάνω το Κράνος

Ναι το Honda όταν το οδηγώ το θέλει το κράνος συμφωνώ απόλυτα μαζί σου . ....................
Reply With Quote
  #108  
Παλιό 04-08-2011, 16:18
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός 25 χρονος με 1200 gs στα Χανιά

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemanolo Εμφάνιση μηνυμάτων
Πραγματικά κρίμα
Είμαι πάνω σε 2 τροχούς πολλα χρόνια και ακόμα δεν μπορώ να δεχτώ την εικόνα ανθρώπων καβάλα σε 2κυκλα χιλιάδων ευρω ξεκρανωτους και πάντα φορώντας σαγιοναρα .
Όπως αναφεραν πολλοί ήδη στην επαρχία απλά δεν φοράει ΚΑΝΈΝΑΣ
μόλις γύρισα απο καλαματα και μέσα σε 3 μέρες δεν είδα ΟΎΤΕ ΈΝΑ
Δεν υπολγιζω βέβαια κάτι ξενερωτους τουρίστες που τα είχαν στο κεφάλι τους και τους κοιταγαν όλοι σαν ουφο
Το χειρότερο απ´ολα όμως είναι το εξής
Το τοπικό BMW club το είχα πετύχει στην παραλία και δυστυχώς ακόμα και εκει κράνος φοραγανε ελάχιστοι .
Επίσης μετα απο καυγά με τα ίδια μου τα αδέλφια πήραν κράνος με.... 15 εύρω !!!!!
Μα πως -€@ επιτρέπεται η πώληση τους

Για διάβασε παραπάνω .
Αποκλείεται να είναι δικοί μας- Απα πα σίγουρα δεν είναι δικοί μας- αυτοί δεν έχουν καμιά σχέση με εμάς......

Τώρα γιατί φίλε μου τους το χαλάς. Λες και οι κάτοχοι των Γερμανικών δικύκλων ανήκουν σε κλειστή λέσχη....Να είσαι καλά πάντως που έχεις το θάρος της γνώμης σου.
Reply With Quote
  #109  
Παλιό 04-08-2011, 16:25
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός 25 χρονος με 1200 gs στα Χανιά

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pkar Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν νομίζω οτι υπάρχει λόγος και νόημα να ασχολείσαι με συμπεριφορές και λόγια τα οποία είναι μόνο για το νταχτιρντί...
Από τα λόγια του και μόνο, του κατα τα άλλα συμπαθή φίλο μας απο την Πρέβεζα θα πρέπει να καταλάβεις οτι Δεν είναι για συζήτηση και θα είναι δυστυχώς στο ποσοστό εκείνο το οποίο θα συνεχίσουμε να πληρώνουμε και εμείς σαν ΒορειοΑφρικανική χώρα...
Οποιος Δεν μπορεί να αντικρούσει ένα επιχείρημα με άλλο τότε χρησιμοποιεί απειλές... Γνωστή τακτική κάποιων ανθρώπων...
Peace Men ...
Για τι απειλή μιλάς δεν σε κατάλαβα. Ο Άγιος Δημήτριος ο Κουφοντίνας είναι Φυλακή..........
Reply With Quote
  #110  
Παλιό 04-08-2011, 16:46
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός 25 χρονος με 1200 gs στα Χανιά

Κααααλά. "ΑΟΥΑ".

Στην αρχή έχουμε κάτι που δεν είδα μόνο εγώ σαν απειλή αλλά όπως φαίνεται και άλλοι (αν θες να εξηγήσεις και τι ήταν αν δεν ήταν απειλή, θα ήταν ακόμα καλύτερα - αν δεν σε κουράζω δηλαδή).

Μετά αφού είδες ότι το κλίμα δεν σε παίρνει και δεν σε βρήκε ούτε ΕΝΑΣ σωστό ενώ ταυτόχρονα σου έδειξαν ότι δεν είναι και ΔΙΚΑΙΩΜΑ σου το θέμα κράνος.... γυρίσαμε σε επιδέξια μπαλώματα, όπου το "κράνος δεν έχω φορέσει ποτέ ούτε θα φορέσω" συμπληρώθηκε/μεταλλάχτηκε με ένα "Ναι το Honda όταν το οδηγώ το θέλει το κράνος συμφωνώ απόλυτα μαζί σου". Θεώρησες δηλαδή ότι τώρα είπε ο κόσμος οκ, δεν εννοούσε ο napo "πάντα" με το "πάντα" αλλά μόνο όταν οδηγεί... κάτι άλλο (!?). Κάτι που ακόμα και αν ισχύει φυσικά δεν δικαιολογεί τίποτα. Δεν ζητάει το honda το κράνος. Το κεφάλι το ζητάει. Τι λέω εγώ τώρα ε.

Μετά συνεχίζεις με το γνωστό κόμπλεξ, λες και είπε κανείς ότι έχει σχέση με τη BMW το αν θα έχεις το νιονιό να βάλεις κράνος ή όχι. Κανείς δεν είπε κάτι τέτοιο.

Και τελικά με το τελευταίο post το γυρνάμε και διακριτικά σε χιούμορ για να αλλάξει το κλίμα.

Ελπίζω να πιάσει εκεί που σε ενδιαφέρει (στους υπόλοιπους δηλαδή). Σε μένα δεν έπιασε. Και μην ξεχάσεις να μου πεις γιατί... "δεν με ξεχνάς". Α και ξέρω τη φράση να μην ξύνομαι στην γκλίτσα του τσοπάνη και πότε λέγεται και τι εννοεί. Οπότε άσε τα μπαλωματάκια σε μένα. Να έχεις ευθύνη για ότι λες. ΜΠΟΡΕΙΣ;

Last edited by NLS; 04-08-2011 at 16:48.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Bαλιτσες για Gs 1200 - ADV 1200 με βασεις κουτσαφτης βασιλης Πωλήσεις αξεσουάρ/ανταλλακτικών μοτοσυκλετών 9 19-03-2012 23:33
Πρόβλημα σε 1200 GS με την ηλεκτρονική πλακέτα (εγκέφαλος ) nvythoul Τεχνικά θέματα διάφορα 25 28-07-2011 00:55
Εγκαίνια νεας αντιπροσωπίας ΚΤΜ Ηράκλειο με εκδηλώσεις. Markas Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 0 06-07-2011 13:25
βαλιτσες αλουμινενιες για 1200 με εκδορα kostas-patra Διαδικτυακές αγορές - Ευκαιρίες 5 15-04-2010 23:02
Microsoft: αντιμέτωπη με ηλεκτρονικό "ζιζάνιο" 17 ετών των Windows MARK Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 2 06-02-2010 12:12


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:24.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!