GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #111  
Παλιό 09-07-2009, 13:51
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PortoLeone Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγγνώμη που ξαναγράφω Γιάννη μου και δε μου αρέσει να επαναλαμβάνομαι...
Φαντάσου να ήθελες να επαναλαμβάνεσαι τι θα παθαίναμε!!!!!!!!!!!
Ψηλέ, αυτές οι πρακτικές και τα αποτελεσματά τους δεν ξεκινάν από το ότι υπάρχουν μετανάστες.
Πριν κάμποσα χρόνια δεν είμασταν και η καλύτερη χώρα για επιβίωση, τότε μάλιστα εμείς φεύγαμε μετανάστες (νόμιμοι ή λαθραίοι) και όπου πηγαίναμε συνέβαιναν (και συμβαίνουν) αντίστοιχα φαινόμενα. Βέβαια όχι από την πλειοψηφία, αλλά η εκάστοτε τοπική κοινωνία, για πολλούς και διάφορους λόγους (μην ζητήσεις και κοινωνιολογική ανάλυση τώρα) εκεί έριχνε το φταίξιμο. Επειδή έχω ζήσει ένα διάστημα έτσι, επίτρεψέ μου να επιμείνω στην άποψη και αν θες την συζητάμε όταν θα έχουμε χρόνο.
Η λύση, αν δεν θέλεις να σε προτιμούν οι μετανάστες, είναι να γίνεις χειρότερος από την χώρα τους!!!!!!!!! Διαφορετικά, την ανάγκη για επιβιώση δεν την σταματάει κανένα σύνορο. Φαντάσου ότι στις Ηνωμένες Πολιτείες για παράδειγμα (που εκεί κι αν είναι σκληρή η αστυνομία), δεν κυκλοφοράς ποτέ και πουθενά με ασφάλεια.
Τα προβλήματα δεν ξεκινούν από τους μετανάστες, αλλά από τον τρόπο ανάπτυξης της κάθε περιοχής. Όταν γίνεται με σωστή μελέτη και σεβασμό στον πολίτη, τα φαινόμενα αυτά περιορίζοντε, έως εξαλείψεως μάλιστα, σε κάποιες περιπτώσεις. Παραδειγματίσου από τις Σκανδιναυικές χώρες που οι μετανάστες κοντεύουν να γίνουν περισσότεροι από τους γηγενείς.
Όσο για τον υπόκοσμο και εκεί συμβαίνει, ότι και στις δουλειές. Την "χαμαλοδουλειά" την κάνουν πλέον ξένοι, όμως όπως βλέπεις και από την επικαιρότητα, το κουμάντο και τα χοντρά τα κάνουν "δικοί" μας.
Όλα αυτά βέβαια σε απλουστευμένη απόδοση, που σίγουρα επιδέχεται κριτικής ανάλυσης, όμως είπαμε, "Φείδου χρόνου".
Κάπως έτσι γίνεται και με τους "γείτονες" και με τους συγγενείς!!!!!
Reply With Quote
  #112  
Παλιό 09-07-2009, 13:56
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
πρεπει να ξεκαθαριστει οτι το προβλημα το εχουν οι δογματικοι.αυτοι που ακολουθουν μια ιδεα η μια παραταξη πιστα με παρωπιδες χωρις να εχουν την θεληση η την ικανοτητα να ελιχθουν και να διαφοροποιησουν τις αποψεις τους οταν αυτο ειναι αναγκαιο!
το οτι καποιοι συμφωνουν με μια συγκεκριμενη πραξη μιας οργανωσης δε σημαινει οτι ενστερνιζονται ολες τις ιδεες και τις πραξεις της συγκεκριμενης οργανωσης.οποτε η καραμελα περι φασιστων εχει λιωσει...
Έχει λιώσει Κώστα μου, αλλά ποιός ήταν αυτός που την έγλυψε?!?!!? Για συντομία θα σε παραπέμψω στα Γραφόμενα του Villy, πιό πάνω που έχει απαντήσει προ πολλού!!!!!
Reply With Quote
  #113  
Παλιό 09-07-2009, 14:34
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GSMAN Εμφάνιση μηνυμάτων
...

Εγώ το μόνο που έκανα ήταν να συμφωνήσω στη διακοπή της προπαγάνδας του ουράνιου τόξου τώρα αν ήταν χρυσαυγήτες αν ήταν αναρχικοί ή Νεο δημοκράτες ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ δεν ανήκω σε κανένα κόμα επικροτώ την εννέργεια αυτή και μακάρι να μη τους επιτρέψουν ποτέ να προπαγανδίζουν μέσα στη πατρίδα.


Νομίζω πως το κυρίως ζητούμενο είναι αν συμφωνούμε ή διαφωνούμε με τέτοιες μεθοδεύσεις ?!?!?!!?

Εσύ το μόνο που έκανες ήταν να μας ειρωνευτής αποκαλώντας μας Χ....ς επηδεί δε συμμετείχα άμμεσα ή επηδεί είσε κάθετα αντίθετος με την εννέργεια αυτή ?
Από εκεί και πέρα όταν εμμέσως πλην σαφώς με βρίζεις και με προσβάλεις τι περιμένεις να μη σου επιτεθώ λεκτικά?

Όπως ήδη έγραψα, πριν την "επίθεση" προηγήθηκε παράκληση για κατευνασμό και αποφυγή προκλήσεων. Και ενώ έχει ξεφουσκώσει το θέμα και έχουν περάσει τόσες μέρες, έρχεσαι (εν μέσω πανσελήνου και εκλείψεων μάλιστα!!!!!) και συνεχίζεις, χωρίς απ' ότι φάνηκε να έχεις αντιληφθεί πως κάποιοι ενοχληθήκαμε. Τι να σου κάνω ήσουν ο "τυχερός" που λέμε!!!

Οι απόψεις μας σίγουρα είναι εκ διαμέτρου αντίθετες με και ποτέ δε θα μπορούσα να κάνω παρέα με ανθρώπους που έχουν ιδέες σαν τις δικές σου όπως και εσύ πιστεύω δε θα είσαι και πολύ κολλητός με ανθρώπους που έχουν τις δικές μου ιδέες

Η αλήθεια είναι πως παρέα κάνω με όλους. Κολητός είμαι μόνο με την οικογένειά μου.

Πίστεψε με εγώ μπήκα στο φόρουμ για τις μηχανές και ΜΟΝΟ

Το καλό φαϊ, τελευταία, τείνει να καπελώσει τις μοτο. Σε λίγο θα γίνουμε μαούνα-φόρουμ, αφού μόνο εκεί θα χωράμε!!!!


Αν ήθελα να το συνεχίσω θα πιανόμουνα από το ποστάρισμα σου <<σιγά το καλτσόν>> και τέτοιες αηδίες ή ότι αποκαλείς <<παπαριές τις δικές μας>>ιδέες ενώ οι δικές σου είναι προφανώ σωστές και τέλειες.

Μήπως τελικά είσαι και εσύ ακραίος και δε το ξέρεις?

Αυτό ήθελα να θίξω. Πως ο καθένας δηλαδή θεωρεί τις ιδέες του σωστές (φυσικό). Γιατί αν λίγο πιο προσεκτικά διαβάσεις τα ποσταρίσματα, θα δεις μια αγανάκτηση και μια (αλλού έμμεση, αλλού άμεση) λοιδωρία σε αυτούς που δεν καταλαβαίνουν το συμφέρον της "πατρίδας". Άλλο πατριώτης όμως κι άλλο πατριδοκάπηλος. Το αν αγαπάμε εν τω μεταξύ ή όχι τον τόπο μας, άσε, τουλάχιστον εμείς που είμαστε συνήθως μακρυά να έχουμε μια ταπεινή γνώμη.

ΔΕ θα το κάνω όμως γιατί εχθές γνώρισα κάποιους ανθρώπους από το φόρουμ οι οποίοι μου είπαν πως δεν είσαι τύπος που προκαλεί και ότι είσαι γαμώ τα παιδιά σεβόμενους αυτούς σταματάω τη προσωπική μας κόντρα εδώ ,εκτός και αν επιθυμείς συνέχεια ,όσο για το αν κρύβομαι όταν θα ρθεις Ελλάδα τα τηλέφωνα μου τα χουν τα παιδιά και με έχουν γνωρίσει ξέρουν ποιος είμαι οπότε τα λέμε από κοντα και κατ'ιδίαν που λένε και όχι από το πληκτρολόγιο

Μην τους πιστεύεις "διαδόσεις των κομ#####στών"!!! Ευχαρίστως να βρεθούμε και στο φινάλε, αν ζοριστούμε τραβάμε και μια μονομαχία με σουμάδα.

Αυτά τα ολίγα από μένα καλό γυρισμό να χεις


Αυτές ειδικά οι ευχές είναι παντα ευπρόσδεκτες. Ευχαριστώ.
Reply With Quote
  #114  
Παλιό 09-07-2009, 14:57
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Δηλαδή πάνω που είχε αρχίσει το καλό, τα βρήκατε;;;


γμτ!!!









GSMAN
Απόσπασμα:
...ΔΕ θα το κάνω όμως γιατί εχθές γνώρισα κάποιους ανθρώπους από το φόρουμ οι οποίοι μου είπαν πως δεν είσαι τύπος που προκαλεί και ότι είσαι γαμώ τα παιδιά σεβόμενους αυτούς σταματάω τη προσωπική μας κόντρα εδώ ,εκτός και αν επιθυμείς συνέχεια ,όσο για το αν κρύβομαι όταν θα ρθεις Ελλάδα τα τηλέφωνα μου τα χουν τα παιδιά και με έχουν γνωρίσει ξέρουν ποιος είμαι οπότε τα λέμε από κοντα και κατ'ιδίαν που λένε και όχι από το πληκτρολόγιο

Αυτά τα ολίγα από μένα καλό γυρισμό να χεις




yannis
Απόσπασμα:
Μην τους πιστεύεις "διαδόσεις των κομ#####στών"!!! Ευχαρίστως να βρεθούμε και στο φινάλε, αν ζοριστούμε τραβάμε και μια μονομαχία με σουμάδα.
















...πάει και αυτό!!!
Reply With Quote
  #115  
Παλιό 09-07-2009, 15:31
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από skippybi Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδή πάνω που είχε αρχίσει το καλό, τα βρήκατε;;;


γμτ!!!



GSMAN


yannis



...πάει και αυτό!!!

Τι έγινε Μπίλυ, μας έπαιρνες μέτρα σαν το "κοράκι" στον Λούκυ-Λουκ?!?!?
Reply With Quote
  #116  
Παλιό 09-07-2009, 15:35
GSMAN Ο/Η GSMAN βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ωροπός
Μηνύματα: 175
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Ρε moderators πλάκα σας κάναμε για να ανέβει η τηλεθέαση

Ο γιάννης είναι θείος μου
Reply With Quote
  #117  
Παλιό 09-07-2009, 15:38
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GSMAN Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε moderators πλάκα σας κάναμε για να ανέβει η τηλεθέαση

Ο γιάννης είναι θείος μου

Μπάρμπας εγώ?!?!?!!?

Μπαρμπαριά και Τούνεζι !!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #118  
Παλιό 09-07-2009, 15:41
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

πάλι την πάτησα...

και είχα ετοιμάσει ''κουστούμι'' και για τους δυό σας παλιόπαιδα...
Reply With Quote
  #119  
Παλιό 09-07-2009, 15:47
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από skippybi Εμφάνιση μηνυμάτων
πάλι την πάτησα...

και είχα ετοιμάσει ''κουστούμι'' και για τους δυό σας παλιόπαιδα...
Εμ βέβαια, σε έχει κολήσει ο ακατανόμαστος με τα μπαναρίσματα!!!!
Reply With Quote
  #120  
Παλιό 09-07-2009, 15:52
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

νά ΄ναι καλά ο ευλογημένος που μας άνοιξε τους δρόμους!!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ο Λεωνίδας και το "θηρίο" του .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Διάφορα 31 27-05-2009 12:04
Το εγχειρίδιο του "καλού ανακυκλωτή" .. ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Περιβάλλον 4 14-05-2009 13:59
"Στο φως" ο τάφος της Κλεοπάτρας και του Αντώνιου; skippybi Επικαιρότητα 6 22-04-2009 09:14
Σε δημοπρασία έβαλε την "παρθενιά της" .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Επικαιρότητα 23 17-01-2009 09:41
Το "περιοδικό" της μαμάς BMW GS_maniac Χρήσιμα 3 14-12-2008 18:26


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:16.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!