GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #111  
Παλιό 29-05-2013, 15:05
lempoi Ο/Η lempoi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 668
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο.Κ τότε πάσο! το παίρνω πίσω.

Δώστε του και ένα φωτόσπαθο Τζεντάι......
τσοπανη δεν ασχολεισαι με τιποτα αλλο...ο γιωργοσ δεν χρειαζεται δικηγορο..
Reply With Quote
  #112  
Παλιό 29-05-2013, 16:35
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατα την ταπεινη μου αποψη και την μικρη μου εμπειρία. .......καμμια τετοιου περιεχομενου συζητηση, εδω και 4 χρονια σε αυτο το φορουμ, δεν ειχε καταληξη ανταξια των μελων του
Κοκορομαχιες και προσπαθεια επιβολης ακραιων αποψεων..........με αποτελεσμα τα περισσοτερα νεα μελη και ιδιως τα μελη που τους ενδιαφερουν οι μοτοσυκλετες, τα ταξιδια, κλπ......νς ξενερωνουν

Διώχνουμε τους νεους........

Kαταρχήν να συμφωνήσω 100% με αυτά που έγραψες στον GeorgeP σε ότι αφορά τον τρόπο συμμετοχής του στο φόρουμ.

Σε ότι αφορά την θεμετολογία όμως θα διαφωνήσω, εντάξει είμαστε μοτοσυκλετιστικό φόρουμ, αυτό όμως δεν μπορεί μας βάζει σε μία γυάλα και να μας αποστειρώνει από το τι συμβαίνει γύρω μας.

Το πρόβλημα δεν είναι τα θέματα, αλλά οι άνθρωποι και το γεγονός ότι μερικοί από εμάς δεν μπορούν να αυτολογοκριθούν.

Δεν υπάρχουν δηλαδή προσβολές σε θέματα μηχανολογικά ; να θυμίσω την κουβέντα για τα μέταλα, τις μοντιφιές και την κριτική τους από άλλα μέλη,
παλαιότερα το θέμα με τα ραντάρ, δεν υπήρχαν και εκεί προσβολές και εκατέρωθεν σκληρά λόγια ;.

Εδώ έχουμε πλακωθεί σε θέμα που αφορούσε βασανισμό σκύλου αλλά και δωρεά οργάνων...

Και μένα δεν μου αρέσουν πολλά θέματα, είτε τα βρίσκω αδιάφορα, είτε ακόμα και ενοχλητικά, αλλά πίσω από αυτά υπάρχει ένα συμφορουμίτης που αποφάσισε να το ανεβάσει και πρέπει αυτό να γίνει σεβαστό.

Στο κάτω-κάτω εμείς οι ίδιοι είμαστε αυτοί που κρατάμε ένα θέμα στην επιφάνεια με την συμμετοχή μας ή το "θάβουμε" με την μη συμμετοχή μας.

Και ποιός και με τι κριτήρια θα αποφασίζει ποιά θέματα θα "κόβονται" και ποιά όχι, καταλαβαίνεις τι έχει να γίνει ;

ή θα παίζουμε με τις λέξεις...

Π.Χ αν ο τίτλος του παρόντος thread ήταν :

" Αυτοκτόνησε δυστυχής κάτοχος GS που διαγνώσθηκε με βλάβη στο ABS"

θα είμασταν ΟΚ ; (θα με κυνηγάει ο Πέτρος ότι βάζω ιδέες σε μερικούς )

Πιστεύω ότι ένα από τους λόγους της μέχρι τώρα επιτυχίας του φόρουμ είναι ο πλουραλισμός της θεματολογίας του αλλά και η συμμετοχή των μελών του σε αυτή.

Η λογική του "πονάει το δόντι, κόβουμε το κεφάλι" δεν με βρίσκει σύμφωνο.

Aν δεν συμφωνείς να πας στον εισαγγελέα...

Last edited by frits; 29-05-2013 at 16:39.
Reply With Quote
  #113  
Παλιό 29-05-2013, 18:13
ilias vara Ο/Η ilias vara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: θεσσαλονικη-ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: varadero mk3
Μηνύματα: 3,514
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Kαταρχήν να συμφωνήσω 100% με αυτά που έγραψες στον GeorgeP σε ότι αφορά τον τρόπο συμμετοχής του στο φόρουμ.

Σε ότι αφορά την θεμετολογία όμως θα διαφωνήσω, εντάξει είμαστε μοτοσυκλετιστικό φόρουμ, αυτό όμως δεν μπορεί μας βάζει σε μία γυάλα και να μας αποστειρώνει από το τι συμβαίνει γύρω μας.

Το πρόβλημα δεν είναι τα θέματα, αλλά οι άνθρωποι και το γεγονός ότι μερικοί από εμάς δεν μπορούν να αυτολογοκριθούν.

Δεν υπάρχουν δηλαδή προσβολές σε θέματα μηχανολογικά ; να θυμίσω την κουβέντα για τα μέταλα, τις μοντιφιές και την κριτική τους από άλλα μέλη,
παλαιότερα το θέμα με τα ραντάρ, δεν υπήρχαν και εκεί προσβολές και εκατέρωθεν σκληρά λόγια ;.

Εδώ έχουμε πλακωθεί σε θέμα που αφορούσε βασανισμό σκύλου αλλά και δωρεά οργάνων...

Και μένα δεν μου αρέσουν πολλά θέματα, είτε τα βρίσκω αδιάφορα, είτε ακόμα και ενοχλητικά, αλλά πίσω από αυτά υπάρχει ένα συμφορουμίτης που αποφάσισε να το ανεβάσει και πρέπει αυτό να γίνει σεβαστό.

Στο κάτω-κάτω εμείς οι ίδιοι είμαστε αυτοί που κρατάμε ένα θέμα στην επιφάνεια με την συμμετοχή μας ή το "θάβουμε" με την μη συμμετοχή μας.

Και ποιός και με τι κριτήρια θα αποφασίζει ποιά θέματα θα "κόβονται" και ποιά όχι, καταλαβαίνεις τι έχει να γίνει ;

ή θα παίζουμε με τις λέξεις...

Π.Χ αν ο τίτλος του παρόντος thread ήταν :

" Αυτοκτόνησε δυστυχής κάτοχος GS που διαγνώσθηκε με βλάβη στο ABS"

θα είμασταν ΟΚ ; (θα με κυνηγάει ο Πέτρος ότι βάζω ιδέες σε μερικούς )

Πιστεύω ότι ένα από τους λόγους της μέχρι τώρα επιτυχίας του φόρουμ είναι ο πλουραλισμός της θεματολογίας του αλλά και η συμμετοχή των μελών του σε αυτή.

Η λογική του "πονάει το δόντι, κόβουμε το κεφάλι" δεν με βρίσκει σύμφωνο.

Aν δεν συμφωνείς να πας στον εισαγγελέα...
Mην βαζεις ιδεες.,.,.,,,.,.,.,
Reply With Quote
  #114  
Παλιό 29-05-2013, 19:01
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Kαταρχήν να συμφωνήσω 100% με αυτά που έγραψες στον GeorgeP σε ότι αφορά τον τρόπο συμμετοχής του στο φόρουμ.

Σε ότι αφορά την θεμετολογία όμως θα διαφωνήσω, εντάξει είμαστε μοτοσυκλετιστικό φόρουμ, αυτό όμως δεν μπορεί μας βάζει σε μία γυάλα και να μας αποστειρώνει από το τι συμβαίνει γύρω μας.

Το πρόβλημα δεν είναι τα θέματα, αλλά οι άνθρωποι και το γεγονός ότι μερικοί από εμάς δεν μπορούν να αυτολογοκριθούν.

Δεν υπάρχουν δηλαδή προσβολές σε θέματα μηχανολογικά ; να θυμίσω την κουβέντα για τα μέταλα, τις μοντιφιές και την κριτική τους από άλλα μέλη,
παλαιότερα το θέμα με τα ραντάρ, δεν υπήρχαν και εκεί προσβολές και εκατέρωθεν σκληρά λόγια ;.




...........................

Πιστεύω ότι ένα από τους λόγους της μέχρι τώρα επιτυχίας του φόρουμ είναι ο πλουραλισμός της θεματολογίας του αλλά και η συμμετοχή των μελών του σε αυτή.

...................................

Aν δεν συμφωνείς να πας στον εισαγγελέα...
αλλο να "πλακωνεσαι" για την ESA και αλλο να σου λενε, οτι δεν εκανες τιποτα για τον ανθρωπο σου και αυτοκτονησε
ο θανατος σου, η ζωη μου......
καιαδα κλπ....ομορφες κολυμπηθρες

στα "λεπτα θεματα", θα επρεπε να ειμαστε πιο προσεκτικοι
υπαρχουν φιλοι στην παρεα μας, που εχουν βιωσει τετοιες καταστασεις
αν εξαιρεσουμε το ποστ του peterv, που ειναι ειδικος και φυσικα καποιων φιλων που εκτεθηκαν με προσωπικες τους ασχημες εμπειριες, οι υπολοιποι θα επρεπε να ειμαστε πιο προσεκτικοι στους χαρακτηρισμους

πλουραρισμο θεματων εχουμε στο φορουμ, αλλα σε αυτα συμμετεχουν οι ιδιοι και οι ιδιοι..........με ενταση, προσβολες, κλπ
αυτο δεν το θεωρω επιτυχια.......
η επιτυχια του φορουμ, ειναι οι πολλες παρεες σε ολα τα μηκη της ελλαδας......οι οποιες εχουν καταφερει να ενωνουν και οχι να χωριζουν ανθρωπους


κατα την ταπεινη μου αποψη......
παω να ρωτησω και τον εισαγγελεα........
Reply With Quote
  #115  
Παλιό 29-05-2013, 19:03
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
.........................................................
Σταματα να κρίνεις τους ανθρωπους απο τα πολιτικα τους πιστεύω, γιατι η δικη σου διαδρομη, δεν το επιτρέπει. .....σαν πρωην οργανωμενος τκυ ΠΑΣΟΚ
κάποτε ομως ανοιξα τα ματια και ειδα........πραγμα που καποιοι τα κρατανε ακομα κλειστα με αλλο χρωμα ομως, πιο βολικο για την τσεπη τους αλλα και πιο ψευτικο απο το παλε ποτε ΠΑΣΟΚ.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
ο Παναγιωτης (lempoi).......ειναι ενας μοτοσυκλετιστης, που βαζει στην ακρη τα προβληματα του και προσπαθει να ειναι σε ολες τις μοτοσυναντησεις του φορουμ
Η προσφορα του ειναι πολυ μεγαλη στην παρεα μας και μακαρι να του μοιασουν πολλοι, που αναλωνονται σε αναλύσεις σε ολα και για όλα. ...
Γεμισαμε παντογνωστες μεσω ιντερνετ
Καληνυχτα και ονειρα γλυκα......συντροφε Γιωργο
αγαπητε συντροφε Κωστα,

ο Παναγιωτης καλα κανει, εγω δεν μπορω ομως. Οταν ειμουν ανεργος σκεπτομουν τα 4ε του καφε κιας μην επρεπε αφου λεφτα ειχα, αλλα δεν ηξερα τι θα μου ξημερωσει πιο κατω κι ετσι φυλαγομουνα.
Μετά εγινα ταριφας, οταν δουλευεις οδηγωντας 07¨00-22¨00 τοτε αν εχεις διαθεση για μοτοσυναντησεις εισαι ηρωας. Οταν εσεις πηγαινατε τις βολτες σας εγω εβλεπα την οικογενεια μου την μονη ελευθερη μερα της εβδομαδας...την Κυριακη.

Συντροφε και φιλε Κωστα, ο Παναγιωτης εχει την προσφορα του στις μοτοσυναντησεις σας αλλα κι εγω εχω την δικη μου, οποια κι αν ειναι αυτη. δεν ειναι μονον στα πολιτικα θεματα αλλα και στα μηχανολογικα και αλλου.
Επισης, προτιμω συντροφε και Φιλε Κωστα, αντι να προσφερω σε μοτοσυναντησεις να κανω κατι για καποιους που δεν εχουν δουλεια. Ετσι δουλευω πολλες ωρες προσπαθωντας να φερω δουλειες στην Ελλαδα και την αναλγητη κλεφτρα εταιρεια μου (κατα lempoi) ουτως ωστε να βρουν δουλεια καποιοι υποψηφιοι για αυτοκτονια. ειμαι 1.5 μηνα στην Εταιρεια αυτη κι εχω προσλαβει δυο νεα παιδια, ενα κοριτσι κι ενα αγορι μοτοσυκλετιστη (με ducati 848 που το παει με τα αυτια) τα οποια με 900ε μικτα κανουν παπαδες. Μεχρι του χρονου τετοια εποχη ευχομαι να εχω κανει αλλες 6 προσληψεις. Γιαυτο και το τελευταιο 5ημερο ταξιδι γιαυτο και η χαρα μου που πρωτος εγω θα παω Κ/Ζπλοιο 3000-4000 επιβατων στην Ηγουμενιτσα και θα γεμισω την πολη, τα Ιωαννινα και τα Μετεωρα με τους επιβατες του δινοντας ψιγματα ανακαμψης σε αυτην την μερια της Ελλαδας.
Αυτη ειναι η δικη μου προσφορα κι αυτην θελω.......το φορουμ και οι μοτοσυναντησεις του μπορουν να περιμενουν, θα ερθει κι αυτονων η ωρα....τωρα το μονο που με ενδιαφερει ειναι η δουλεια.

Οσο για τους Παντογνωστες συντροφε Κωστα να γυρισεις να το πεις σε εκεινους που πρωτοι δια μεσω χαρακτηρισμων προσπαθουν να πεισουν. Εγω απλα λεω την αποψη μου και χαρακτηριζω αυτους που πρωτοι με χαρακτηριζουν.

Τελος συντροφε και Φιλε Κωστα, σαν γνησιος ''συντροφος'' ουδεμια λεξη λες για την ταμπακιερα και αυτα τα 25 τοσο τοις εκατο που ειναι ευχαριστα νεα αλλα κανεις δεν αναφερει παρα μονον στεκεσαι σε εκεινα τα μαυρα και μιζερα 25αρια βγαζοντας και λαθεμενα συμπερασματα ως προς το τι αποτελουν.
Reply With Quote
  #116  
Παλιό 29-05-2013, 19:17
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

δεν θελω να μπω στην ουσια του θεματος, γιατι η μοναδικη μου εμπειρια ειναι επαγγελματικη και μονο...
εχω δει πολλους συγγενεις ανθρωπων, που εχουν "φουνταρει" και αυτο που μου προκαλουν ειναι λυπηση...
δυσκολο πραγμα να εχει πηδησει το παιδι σου απο μπαλκονι και να σου εχει μεινει στα χερια......η ζακετα του


εγω κρινω τις προσβολες γενικα.....
δεν μου αρεσει φιλαρακι.......
νομιζω οτι καταλαβαινεις πολυ καλα, τι με "χαλαει".....
Reply With Quote
  #117  
Παλιό 29-05-2013, 19:19
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
αλλο να "πλακωνεσαι" για την ESA και αλλο να σου λενε, οτι δεν εκανες τιποτα για τον ανθρωπο σου και αυτοκτονησε
ο θανατος σου, η ζωη μου......
καιαδα κλπ....ομορφες κολυμπηθρες

στα "λεπτα θεματα", θα επρεπε να ειμαστε πιο προσεκτικοι
υπαρχουν φιλοι στην παρεα μας, που εχουν βιωσει τετοιες καταστασεις
αν εξαιρεσουμε το ποστ του peterv, που ειναι ειδικος και φυσικα καποιων φιλων που εκτεθηκαν με προσωπικες τους ασχημες εμπειριες, οι υπολοιποι θα επρεπε να ειμαστε πιο προσεκτικοι στους χαρακτηρισμους

πλουραρισμο θεματων εχουμε στο φορουμ, αλλα σε αυτα συμμετεχουν οι ιδιοι και οι ιδιοι..........με ενταση, προσβολες, κλπ
αυτο δεν το θεωρω επιτυχια.......
η επιτυχια του φορουμ, ειναι οι πολλες παρεες σε ολα τα μηκη της ελλαδας......οι οποιες εχουν καταφερει να ενωνουν και οχι να χωριζουν ανθρωπους


κατα την ταπεινη μου αποψη......
παω να ρωτησω και τον εισαγγελεα........
Kώστα δεν διαφωνώ πουθενά μαζί σου πέρα από το γεγονός ότι το πρόβλημα το δημιουργούν οι άνθρωποι και όχι τα θέματα...
Reply With Quote
  #118  
Παλιό 29-05-2013, 19:20
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Kώστα δεν διαφωνώ πουθενά μαζί σου πέρα από το γεγονός ότι το πρόβλημα το δημιουργούν οι άνθρωποι και όχι τα θέματα...
δεν παιζεσαι......
αυτο εννοω ρε ψηλε.......
ολα πενηνταρακια τα θες και εσυ...........
Reply With Quote
  #119  
Παλιό 29-05-2013, 19:32
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Γιώργη, κάποια στιγμή πρέπει να αναρωτηθείς αν είναι στραβός ο γιαλός ή στραβά αρμενίζεις..

Αυτά περί χαρακτηρισμών αρμόζουν σε παιδιά που μετράνε ποιός την έχει μεγαλύτερη.....

Και που είσαι, με 900 μικτά σε βάθος χρόνου καλούς υπαλλήλους δεν κρατάς...
Reply With Quote
  #120  
Παλιό 29-05-2013, 19:36
ARGI Ο/Η ARGI βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: KARDITSA
Μoto: R 850 GS (Red Fat Lady!!!)
Μηνύματα: 9,816
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

ΛΥΠΗΤΕΡΟ & ΤΡΑΓΙΚΟ,
σε ένα φόρουμ όπου έπρεπε να κυριαρχεί η ελπίδα
και η αγάπη για την ΖΩΗ,
να δικαιολογούμε τα ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ!
ΖΩΗ που μας την πρόσφερε ΚΑΠΟΙΟΣ απλώχερα,
εμείς να δίνουμε άλλωθι στους Σπαρτιάτες
που πετούσαν τα παιδιά τους στον γκρεμό για είχαν στραβά δόντια!

ΛΥΠΗΤΕΡΟ & ΤΡΑΓΙΚΟ,
να γράφονται τέτοια πράγματα στον χώρο μας, στην κοινότητα μας!

Κώστα (maniac), εξήγησε σε παρακαλώ μιας
και τα έχεις δει σαν επαγγελματίας, τι σημαίνει να
κουβαλήσει κάποιος γονιός το νεκρό παιδί του και να το θάψει !!
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΟΝΟΣ !!!!

Συγνώμη δεν μπορώ να συνεχίσω να γράφω επί αυτού,
γιατί μάλλον κάποιοι δεν έχουν γνωρίσει την απέναντι πλεύρα,
τι πόνο κρύβει και γράφουν βασιζόμενοι σε άγνοια θέματος!

Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:57.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!