GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις)

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #111  
Παλιό 15-12-2011, 23:20
teo71 Ο/Η teo71 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: ζωγραφου
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,983
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΚΑΦΕΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων


Ε !! το ξέχασα με τόσα που διάβασα παραπάνω.... σε βρήκα μπόσικο και είπα να πω και γω την εξυπνάδα μου εκ του ασφαλούς αφού ξέρω ότι δεν θα παρεξηγηθείς....

Έγραψα το πρωί το 2ο - 3ο ποστ και ξαναμπήκα πριν από λίγο τα διάβασα όλα σερί και η κατάσταση είναι λίγο απογοητευτική, τελικά σχεδόν όλοι βγάζουν τα απωθημένα τους εδώ μέσα προσβάλλοντας άθελα ή εσκεμμένα και γινόμαστε τελικά μαλλιά κουβάρια, κρίμα..

Σε περιμένω και για καφεδάκι... τα ..ζακια έχουν φύγει προς το παρόν...

Υπάρχει πολύ σωρευμένη ένταση γενικότερα Σταύρο...

Ποιος ξέρει, μπορεί να είναι και καλύτερα που εκτονώνεται εδώ μέσα????....

Τα λέμε αύριο..
  #112  
Παλιό 15-12-2011, 23:21
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΚΑΦΕΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ

Πωπωπω νοιώθω λίγο μ@λ@κ@ς γτ δεν είχα πάρει χαμπάρι τόσο καιρό ότι ενοχλούνται τα παιδια που δεν καπνίζουν....ειδικά σε τέτοιο βαθμό να σπάσει το παρεάκι και άμεσα πλέον να λεμε δεν θα ξαναπαω στο καφέ που έχουμε να πούμε τόσα και τόσα αν καπνίζετε!!!!

Το θεωρώ άμεσο εκβιασμό.....όπως θα μπορούσα και εγώ να πώ δεν ξαναπάω στο καφέ αν δεν καπνίσω!!!

Προσοχή καταλαβαίνω όμως και σέβομαι τα παιδιά που ενοχλούνται....απλα τράβηξε πολύ το θέμα!!!


Προσωπική μου στάση όταν βγαίνω έξω να πάω οπουδήποτε......ρωτάω σε οποιοδήποτε μαγαζί .....καπνίζουμε μέσα???? αν ναι κάθομαι....αν όχι φεύγω χωρίς δεύτερη σκέψη.....

Περίεργο θέμα έχουν όλοι δίκιο πίστεύω,,,απλά ρε παιδιά μην εκβιαζουμε καταστάσεις του τύπου δεν θα ξαναπατήσω αν καπνίζεται.....με χάλασε αυτό!!!!







Περίεργο αλλλά συμφωνώ και εγώ με τον GeorgeP.....φτου φτου σκόρδα τι έγινεε?????





ΥΓ Γιώργο σαγαπάω το ξέρεις
  #113  
Παλιό 15-12-2011, 23:35
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΚΑΦΕΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων

δυστυχως δεν υπαρχει χρυση τομη σε αυτο το θεμα, οι καπνιστες δεν πρεπει να καπνιζουμε σε κλειστους χωρους παει και τελειωσε.
Αλλα για στασου, χωροι για καπνιστες υπαρχουν??? Ενταξει να σεβαστω τον μην καπνιστη, εμενα ομως ποιος με σεβεται γιαυτο που ειμαι...? δλδ καπνιστης?? Για τους μη καπνιστες φτιαξανε χωρους, για τους καπνιστες εφτιαξαν? Απο τους μη καπνιστες δεν παιρνουν φραγκο σαν φορο για να εχουν αυτοι χωρους καθαρους. Απο τον καπνιστη που παιρνουν ΤΟΥΣ φορους απο καθε πακετο τσιγαρα εφτιαξαν αναλογους χωρους? ΟΧΙ!!! Ετσι εγω ο πληρωνων φορο καπνου καπνιστης ειμαι αναγκασμενος να τρωω και να πινω σε χωρους ζωντας με τον νομο του μη καπνιστη μη εχων αναλογο χωρο φτιαγμενο για μενα και οπου ΔΕΝ θα ερχεται ο μη καπνιστης!! ΔΙΚΑΙΟΤΑΤΟ!!

Ετσι, αν βρεθω σε χωρο που καπνιζουν 5 και δεν καπνιζουν 15 ΘΑ ΚΑΠΝΙΣΩ. Αν βρεθω σε χωρο που δεν καπνιζει κανενας ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΠΝΙΣΩ!! Αν βρεθω σε χωρο με παιδια φυσικα και ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΠΝΙΣΩ!! Οταν ξαναρθω στο καφε της Τεταρτης μονον και μονο για να μην χαλασω το κεφι της παρεας ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΠΝΙΣΩ!!
Αλλα οχι να με λενε κι απολιτιστο!!!

Ομως, τωρα ξαφνικα ξυπνησαν οι μη καπνιστες και μας θεωρουν απολιτιστους? Τοσα χρονια στα μπουζουκομαγαζα, στα κλειστα γηπεδα, στους χωρους εργασιας των κ.λ.π. τι εκαναν? επαιρναν το γραφειο τους κι εβγαιναν στην ταρατσα? ¨η μηπως ελεγαν στον καπνιστη προισταμενο τους να περασει εξω? μηπως οταν τους καλουσε στο γραφειο του ο συνταγματαρχης/αντιπλοιαρχος/σμηναγος/διοικητης αστυνομικου τμηματος του ελεγαν ''δεν ερχομαι γιατι καπνιζετε κε Συνταγματαρχα/Αντιπλοιαρχε/σμηναγε/διοικητα!!''???

Επισης να θυμισω στους ''πολιτισμενους'' μη καπνιστες οτι το καπνισμα ηταν δειγμα και σημα κατατεθεν της καλης κοινωνιας και του πολιτισμου καποτε. Τα δυσκολα αρχισαν απο οταν αποδειχθηκαν οι βλαβερες συνεπειες του καπνου.....ας μην κανουν λοιπον τους ''πολιτισμενους'' αυτοι οι κυριοι. Πολιτισμος ειναι να δεχεσαι τον αλλον με τα οποια ''ελαττωματα'' κι οχι να τον απορριπτεις εξαιτιας αυτων.
Ειναι απαραδεκτο και κοινωνικα κατακριτεο οι μη καπνιστες -μειονοτητα στις μεσογειακες χωρες και καποιες βορειες οπως π.χ. η Γερμανια - να θεωρουν εαυτους πολιτιστικα υπερανω των καπνιστων......γιαυτο, εγω προσωπικα...., απαξιω!!!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mikearmy Εμφάνιση μηνυμάτων

2. το παραληρημα του GeorgeP

"
Απάντηση του Γιώργου σε 12 γραμμές και μιλάς για παραλήρημα ; είσαι σίγουρα νέος στο φόρουμ....
  #114  
Παλιό 15-12-2011, 23:46
XCHALLENGE Ο/Η XCHALLENGE βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 892
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΚΑΦΕΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ

Καληνυχτα σας....

Εγω, τωρα, που καπνιζω και στον ...υπνο μου ΔΕΝ θα με καληνυχτησεται??!!

Τα λεμε...
  #115  
Παλιό 15-12-2011, 23:46
ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ Ο/Η ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW K1200S BMW F800ST
Μηνύματα: 1,183
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΚΑΦΕΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ

Ρε παιδιά δεν βαρεθηκατε?
  #116  
Παλιό 15-12-2011, 23:52
black_hawk Ο/Η black_hawk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Κερκυρα
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 3,382
Unhappy Απάντηση: Ο ΚΑΦΕΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ

Divide et impera!

Αυτο μονο..
  #117  
Παλιό 15-12-2011, 23:56
XCHALLENGE Ο/Η XCHALLENGE βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 892
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΚΑΦΕΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από XCHALLENGE Εμφάνιση μηνυμάτων
Καληνυχτα σας....

Εγω, τωρα, που καπνιζω και στον ...υπνο μου ΔΕΝ θα με καληνυχτησεται??!!

Τα λεμε...

Μαλλον ΟΧΙ!!??

Τα λεμε...
  #118  
Παλιό 16-12-2011, 00:03
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΚΑΦΕΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από XCHALLENGE Εμφάνιση μηνυμάτων
Καληνυχτα σας....

Εγω, τωρα, που καπνιζω και στον ...υπνο μου ΔΕΝ θα με καληνυχτησεται??!!

Τα λεμε...
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από XCHALLENGE Εμφάνιση μηνυμάτων
Μαλλον ΟΧΙ!!??

Τα λεμε...

Όνειρα γλυκά....
  #119  
Παλιό 16-12-2011, 00:04
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΚΑΦΕΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ

ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΔΗΛΩΝΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΠΝΙΣΩ ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΚΑΦΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ
ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΕΞΩ
  #120  
Παλιό 16-12-2011, 00:24
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΚΑΦΕΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ

Αντιθέτως, παρ΄όλο που τελευταία μας χαρακτήρισαν έως και συνοδοιπόρους με τον Γιώργο (GeorgeP), θα διαφωνήσω "εντελώς" μαζί του και φυσικά και με όλους τους άλλους φίλους αλλά υποστηρικτές του, στο συγκεκριμένο θέμα.
Όταν θέλω να κλ@σω (φοβερή απόλαυση), προσπαθώ να βρεθώ διακριτικά ή στην τουαλέτα ή κάπου απόμερα τέλος πάντων. Επίσης αποφεύγω να ρεύομαι στην μούρη του άλλου, όσο κι αν το γουστάρω καμμιά φορά!!!! Κάποτε ζούσαμε σε σπηλιές και διαλέγαμε γυναίκα με το ρόπαλο... δεν έχω τολμήσει καν να διανοηθώ την Φρόσω να μου κάθεται μετά από ροπαλιά!!!
Κάπνιζα για 30 χρόνια ότι φυτρώνει πάνω στη γη, κάτω απ' τη γη, πέρα απ' τη γη, σε ποσότητες (μόνο τα κανονικά τσιγάρα πήγαιναν 3 πακέτα το 24ωρο)... Έχω 8 χρόνια που το έκοψα και ο κυριότερος λόγος ήταν πως ένοιωθα μ@λ@κ@ς κάθε φορά που άρχιζα δικαιολογίες για "κουσούρια", "γούστα", "μαγκιές"...
Τα πράγματα είναι πάρα πολύ απλά. Αφού η κοινωνία που ζούμε έφτασε στο σημείο να απαγορεύσει το κάπνισμα (προσωρινά, μόνο στους κλειστούς χώρους), η στοιχειώδης λογική, αξιοπρέπεια, ευγένεια, επιβάλλουν την αποδοχή και εφαρμογή της παραπάνω απόφασης. Κάθε υπεκφυγή κρύβει οπισθοδρόμηση. Για όσους ακόμα επιμένουν να καπνίζουν, μπορούν να πηγαίνουν παράμερα και θα κάνουμε πως δεν βλέπουμε!!!


ΥΓ. Λέτε επειδή στο συγκεκριμένο θέμα συμφώνησα με τον gemara, να έχω τίποτα κακό;;; Θα πάω μια φανουρόπιτα του μιχαλολιάκου, να με ξεματιάσει!!!
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:37.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!