GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Το Gs Forum > Σχετικά με τον διαδικτυακό τόπο > Ιδέες και σχόλια.

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #121  
Παλιό 12-10-2013, 23:12
Ακιs Ο/Η Ακιs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 ADV μαυρη και χοντρη.... HONDA C90 84'
Μηνύματα: 6,038
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από paschalis Εμφάνιση μηνυμάτων
Η συντριπτικη πλειοψηφια των μηνυματων σου
ειναι αυτο που δεν θελουμε απο το Gs Forum.
Φιλτατε,αναρωτιεσαι μηπως.....
αυτο που δεν θελουμε απο το Gs Forum.....
ειναι ακριβως αυτο που λες??

Ποιοι ακριβως ειστε-ειμαστε αυτοι που δεν θελουν αυτο που κανει ο γιωργος [π.χ]??
Εσυ?Αλλοι 10?Αλλοι 50?
Το forum εχει τετραψηφιο αριθμο μελων,ισως και ενεργων μελων..
Αρα,αυτου του τυπου η επιβολη,που διακρινω σε καποια δικα σου post,αλλα και καποιων αλλων,μηπως ειναι ατοπη και υπερβολικη?
Σκεψου το λιγο...
Ισως ειναι καιρος να αναθεωρησεις καποια πραγματα κι εσυ,κι εγω και ολοι μας για να συνυπαρχουμε αρμονικα και να συμφωνουμε η να διαφωνουμε σε διαφορα θεματα....ειναι υγιες!!!
Reply With Quote
  #122  
Παλιό 12-10-2013, 23:35
moby_gr Ο/Η moby_gr βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R1200GS Adventure
Μηνύματα: 3,561
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από peterv Εμφάνιση μηνυμάτων
Αντώνη σίγουρα παρακολουθείς το φόρουμ πολύ πιο κοντά από εμένα.
Και γνωρίζεις πολλά περισσότερα.
Σκέψεις παραθέτω μήπως και φανεί η πραγματική αιτία απόστασης κάποιων μελών , ακόλουθοντας τον συλλογισμό του Βασίλη.
Εσυ πιστεύεις δλδ ότι η αιτία που υπάρχουν μέλη που κρατάνε αποστάσεις ειναι λόγο πολιτικών συζητήσεων ;


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
Για μένα οι αιτίες που δε μου αρέσει αυτό που βλέπω, είναι αυτές που περιέγραψα λεπτομερώς (πιο πολύ δε γίνεται νομίζω ) στο πρώτο μου μήνυμα στο παρόν thread.

Οι πολιτικές/κομματικές συζητήσεις ενοχλούν κι εμένα, ίσως όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό όσο άλλους, αλλά σίγουρα η ασυδοσία κάποιων, που τυγχάνει να είναι εμφανέστερη μέσα σε τέτοιου είδους θέματα, ναι, με "χαλάει", όπως φαντάζομαι και αρκετούς άλλους...αν εννοείς αυτό

Και δεν πιστεύω πως με την απλοϊκή συνταγή -δε διαβάζω, δεν απαντάω, δε συμμετέχω- αυτή θα σταματήσει...
Κι αυτό διότι με μία μόνο κουβέντα (και τις τελευταίες φορές αυτή η κουβέντα, όπως όλοι θα προσέξατε, προήλθε από νέα μέλη-τα παλιά πλέον δεν ασχολούνται ) τα πνεύματα οξύνονται κι αρχίζει το γαϊτανάκι...!
Reply With Quote
  #123  
Παλιό 12-10-2013, 23:58
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Όλο λέω να γράψω κάτι και όλο το αφήνω...
Πολλά παιδιά περιγράφουν καταστάσεις που δεν περίμενα ποτέ ότι θα μπορούσαν να αναφερθούν δημόσια και μπράβο στη τόλμη τους να σπάνε αυγά που γράφει και ο αγαπητός Αντώνης παραπάνω.....
Ως παλαιός εδώ μέσα εκτιμώ η ζημιά έγινε κατά το παρελθόν όπου η νοοτροπία του φίλα προσκείμενου απομόνωσε τους υπόλοιπους που είμασταν και.... οι περισσότεροι.
Η λογική του μαντριού και του λύκου που τρώει τα παραςτρατημένα πρόβατα που περιγράφηκε πολύ εύστοχα παραπάνω ήταν , κατ εμέ, η αρχή του "κακού".
Όσοι πήραν το μνμ ότι είναι εκτός προδιαγραφών περιχαρακώθηκαν και οι ομαδικές "επιθέσεις" φίμωναν κάθε διαφορετική άποψη....
Δεν λέω κάτι που δεν έχετε επαναλάβει παραπάνω, χαίρομαι που το φέρνετε στον αφρό και κουβεντιάζετε επ αυτού......
Χωρίς φυσικά να υπονοώ δόλο για κανέναν, αφού εξάλλου άλλος πληρώνει τα MBs που χρησιμοποιούμε, αυτός ήταν ο τρόπος που πορευόταν η "παρέα"....
Μεγαλώνοντας όμως το κοινό, δεν μεγάλωσε αντίστοιχα και ο σκληρός πυρήνας ελέγχου των πεπραγμένων.....πολλοί κατάλαβαν, συν τω χρόνο, ότι κάποια πράγματα δεν τους άρεσαν, κάποιοι τσίνησαν όταν έπρεπε να συμφωνήσουν σε πράγματα που δεν ήθελαν, άλλοι βαρέθηκαν να βαράνε παλαμάκια χωρίς ανταπόδωση.....
Χωρίς έλεγχο και σαφή κατεύθυνση για τη πορεία της "παρέας" ήταν μοιραίο ο καθείς να κάνει ότι θέλει, να λέει ό,τι θέλει χωρίς να γνωρίζει τα όριά που υπάρχουν..... Όταν ο "κολλητός" απολαμβάνει ασυλίας, δεν θέλει και πολύ να ξεσπαθώσει ο οποιοσδήποτε που δεν θεωρεί ότι πρέπει να έχει φραγμούς...
Πείτε μου ότι έτσι δουλεύει το σύστημα να πορεύομαι αναλόγως, μη μου πουλάτε τρέλα περί ισονομίας και κοινής αντιμετώπισης όλων...κι αν δεν μου φτάνουν οι λεκτικές αποδείξεις υπάρχουν και οι γραπτές για τα παραπάνω....

Προσωπικά τώρα, μου έχουν σταλεί "μηνύματα" πολλάκις ότι ενοχλώ κάποιους...ο τρόπος που έγραφα ήταν, λέει, προκλητικός......μπορεί να είναι είναι και έτσι, ουδείς αλάθητος φυσικά.......συνεχίζω και συμμετέχω, ανεβάζω εκδρομές, δεν μιλάω άσχημα όσο κι αν με προκαλούν και συνεχίζω να έχω την ίδια αντιμετώπιση, πλέον αδιαφορώ και δεν με απασχολεί ενεργά η εξέλιξη αυτής της διαδυκτιακής παρέας

Και το καλοκαίρι έκανα τη πρώτη μου εκδρομή στο εξωτερικό με ακόμα έναν συνφορουμίτη......για εμένα ήταν κάτι εξωπραγματικό σαν γεγονός και ήθελα να το μοιραστώ με όλους, όπως όταν στα 6 μου, μου πήραν δώρο το καράβι Playmobile ......ακούγεται αστείο αλλά έτσι ένιωσα αν και σχετικά μεγάλος ηλικιακά για πρώτο ταξίδι στο εξωτερικό με μοτό....
2-3 φιλαράκια είπαν να το ανεβάσουμε με live ανταποκρίσεις εφόσον ο εξοπλισμός μας ήταν δεδομένος......
Κι όμως (εδώ είναι το ζουμί και όχι στα προηγούμενα), ήξερα πως συγκεκριμένοι άνθρωποι που έχω πιει και έχω φάει στην ίδια παρέα, θα γελούσαν με θυμηδία, θα κορόιδευαν το γεγονός, όχι δημόσια βέβαια, και θα ανέμεναν να περάσει σύντομα η σελίδα με κάποιες καλημεροκαλησπέρες και ανέκδοτα στο προςκήνιο ώστε να θαφτεί σύντομα...
Ε όχι, δεν είχα λόγο να μοιραστώ την ευτυχία αυτή με ανθρώπους που μπροστά μου γελούν και πίσω με περιγελούν.....όσοι ήθελαν έμαθαν λεπτομέρειες και είδαν και φωτογραφίες....
Αυτό λοιπόν το συναίσθημα το έχετε πολλοί αλλά το περιγράφετε σε τρίτο πρόσωπο, ότι και καλά συμβαίνει σε άλλους, εγώ παραδέχομαι ότι συμβαίνει σε εμένα, δεν έχω κανένα πρόβλημα να το παραδεχθώ....
Ναι, θα ήθελα να βρεθεί μια λύση, δεν λέω ότι δεν μου φτάνουν οι λίγοι φίλοι που έκανα εδώ μέσα, περνάω μια χαρά μαζί τους αλλά θέλω πίσω το παλιό συναίσθημα που μου ξύπνησε όταν συνφορουμίτης μου κοινοποίησε στο FB μια φωτό από τις πρώτες εκδρομές μας το 2009.......
Καθαρές και αμόλυντες σχέσεις, ο καθείς με τα προβλήματά του αλλά ήταν εκεί γιατί το ήθελε, ήταν εκεί γιατί ένιωθε συντροφικότητα για τον διπλανό του, ήξερε ότι αν χρειαζόταν κάτι δεν θα έπρεπε να κάνει δήλωση νομιμοφρωσύνης για να τον "βοηθήσουν"....
Αυτά προς σκέψη και περισυλλογή.......
Reply With Quote
  #124  
Παλιό 13-10-2013, 00:27
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Βρε, βρε τι χάνω!!!!!!!!!!
Εχθές μέχρι αργά στη δουλειά, κουρασμένος...
Σήμερα να πεταχτώ για ένα κάρο θέματα/προβλήματα στο Πλανητέρο και σε λίγες ώρες πετάω για Ακτή Ελεφαντοστούν, όπου κράτει τα πολλά-πολλά με το ίντερνετ...
Αυτό είναι και ένα είδος απάντησης για την συμμετοχή ή όχι στις εκδηλώσεις του φόρουμ. ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟΝ. Όταν μπορούσα ήμουν απ' τους πρώτους.

Σε κάθε απάντηση και μια αφορμή για σχόλιο!!!!!!

Βλέπω από την μέχρι τώρα ατμόσφαιρα πως κάποιοι ενοχλήθηκαν από συγκεκριμένες εκφράσεις, παραβλέποντας (ηθελημένα;;;; )τι και ποιοι τις προκάλεσαν. Αν και "γνωστοί-άγνωστοι" ξεκίνησαν και θέματα και προκλήσεις, ενοχληθήκατε από την αντίδραση. Καλά, οι αμυγδαλές σας έχουν γίνει λαμπίκο από τόσες γ@ρ@@@ες
Είναι κι αυτός ένας τρόπος να βλέπεις τα πράγματα και συνήθως οι "επιλεκτικοί" είναι και οι πιο "ενοχλημένοι".
Τυχαίο;;;
Δεν νομίζω!!!!

Κύριοι (sic)
Στα γραφόμενα των ενοχλημένων κυριαρχεί η λέξη ΗΘΟΣ. Δυστυχώς πολλάκις ως λέξη και σπανιότερα ως νόημα.
Τι ορίζεται ηθικό;; Με ποιά κριτήρια το ορίζεται;; Με ποιό δικαίωμα το ΔΙΚΟ ΣΑΣ ήθος είναι "βαρύτερο" των άλλων;;
Τα πολιτικά θέματα σας εξοργίζουν και σας μειώνουν ως προσωπικότητες, αλλά δεν διστάζετε σε πάμπολλα θέματα (και σ' αυτό) να γίνεστε λίγο πιο δικαστές Ντρεντ από τους άλλους!!!!!!!!!!!!
Για το καλό του φόρουμ φυσικά... "αλτρουιστές"!!!!!!!!!!!!!
Ο φίλος που έγραψε για την TV και το τηλεκοντρόλ, το κάλυψε χωρίς φτιασίδια το θέμα. Και ας διαφωνώ πολλές φορές με κάποιες απόψεις του. Ή ίσως και γι αυτό!!!!

Πάλι κόπτεστε για την τύχη και την πορεία του φόρουμ και ζητάτε να πάρουν θέση οι διαχειριστές ή "ιδιοκτήτες"!!!!!!!!!!!!!! Μα καλά είναι σοβαρή διατύπωση;;; ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ;;;;;;;;; Νοιώθετε να πληρώνετε είσοδο;;; ενοίκιο;;; συνδρομή;;; κοινόχρηστα;;;;
Επιτέλους, αφήστε και κάτι να καταστραφεί, χωρίς την στοργή και "προστασία" σας...
Όσο για το "σύρμα"... χμμμ κάποτε με ενοχλούσε, τώρα αδιαφορώ. να ξέρετε πάντως, ότι είναι και άλλοι πολλοί με άλλες απόψεις από τις δικές σας. Τα δε π.μ. πηγαινοέρχονται (παρεμπιπτόντως σε όσους δεν απαντάω, δεν είναι από αδιαφορία, αλλά από σεβασμό και προσπάθεια να μην καπηλευθώ άθελά μου, μια συναίνεση τους).

Μέχρι να γυρίσω θα έχει προφανώς ξεφουσκώσει και αυτή η κίνηση αγανακτισμένων πολιτών, οπότε πάλι θα χάσω το πανηγύρι. Δεν βαριέσαι, τουλάχιστον έζησα κάποια μερόνυχτα έντονα.

ΥΓ. Γιάννη ortho, με εξέπληξες ευχάριστα.
Ελπίζω να μην οφειλόταν σε πρόσφατη σεξουαλική εκτόνωση!!!!!
Reply With Quote
  #125  
Παλιό 13-10-2013, 00:53
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Πριν κανά μήνα είχα ξεκινήσει ένα θέμα και έχασε προβλέψει κάποια πράγματα προκαλώντας τους ιδιοκτήτες να το κλειδώσουν οταν άρχισα να μιλώ για παλιούς και νέους εδω μέσα.
Τοτε χλευάστηκα απο το πλήθος των παλαιών και κάποιων απο εμένα χαρακτηρισμένους ως πρόβατα ,για μια που τόλμησα παρατήρηση σε ένα απο αυτα τα μέλη.
Εγω καλώς έπραξα αλλα η ρετσινιά έμεινε και απλα χρειαζόταν η αιτία για να με προσβάλουν με ειρωνεία στα περισσότερα θέματα .
Μέχρι και moderator εκφράστηκε δημόσια με χλευασμό προς εμένα.
Απλα πιστευω οτι τα πάντα ξεκινάνε. Και τελειώνουν με το πόσα κιλά ......πιστεύει ο καθένας οτι ειναι και με το πόσο σέβεται ο ένας τον δίπλα του.
Φυσικό σε άτομα που γνωρίζονται χρονια να έχουν άλλη σχέση μεταξύ τους αλλα δε ειναι μόνοι εδω μέσα ,

Ένα μονο πράγμα ΣΕΒΑΣΜΟΣ πρώτα στον εαυτό μας και κατα στους άλλους δίπλα μας

Last edited by AKIS_21; 13-10-2013 at 00:55.
Reply With Quote
  #126  
Παλιό 13-10-2013, 01:22
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Ο Γιάννης ανοίγει ένα θέμα με το τι θέλουμε, παρακολουθώ με ενδιαφέρον να ξεδιπλώνονται απόψεις, γνώμες, εμπειρίες, σκέψεις, παράπονα, υποδείξεις.
Αυτά διατυπώνονται με ωραίο τρόπο, ευγενικά, τυπικά, φιλικά, αδιάφορα, θερμά, ψυχρά, αφ’ υψηλού, με επίφαση, επιτακτικά, ειρωνικά…
Πολλά, τα περισσότερα γράφτηκαν με θετική σκέψη και με την πρώτη ματιά κατανοεί ο αναγνώστης ότι μόνο να προσθέσουν στην κοινότητα μας αυτά τα γραπτά μπορούν!
Γράφτηκαν όμως και κακίες και αυτό δεν μας τιμά!
Υπάρχουν και κάποια δημοσιεύματα(posts) που βγάζουν συσσωρευμένη πίκρα ετών!
Ευκαιρία να πούμε τι δεν θέλαμε? Μήπως αν τα λέγαμε τόσα χρόνια ήταν καλύτερα?
Απορώ πως άντεξαν αυτοί που τα έγραψαν τόσο καιρό να τα κρατάν μέσα τους, την στιγμή που αυτοί που διευθύνουν το φόρουμ είναι γνωστοί και σηκώνουν το τηλ ότι ώρα τους πάρεις..!
Πόσο δύσκολο είναι να πεις: Όχι δεν μπορώ να λειτουργήσω έτσι…. Η να πεις: όχι η γνώμη μου είναι αυτή….
Τις τελευταίες δέκα ημέρες παρακολουθούμε στο φόρουμ μια διαπάλη πολιτική σε σχέση με τα επίκαιρα πολιτικά δρώμενα.
Η συζήτηση εκτραχύνθηκε και παρεκτράπηκε πολλές φορές σε ενοχλητικό βαθμό, ειδικά όταν μέλη χρησιμοποίησαν προσβολές προσωπικές εναντίον άλλων μελών!
Αναγκάστηκε η διαχείριση να παρέμβει και να φέρει τα πράγματα σε κόσμιο επίπεδο.
Είναι πολύ δύσκολο αυτό όσο και αν φαντάζει απλό πιστέψτε με δεν είναι.
Η ένταση λοιπόν αυτών των ημερών προκάλεσε αντιδράσεις και σε μια πρώτη ανάγνωση, συμπεραίνει κανείς ότι αυτή η ένταση οδήγησε σε μια τέτοια αντίδραση και αίτηση από μέλη να κοπούν τα πολιτικά θέματα από το φόρουμ μας
Από την άλλη όμως σε αυτό το πετυχημένο νήμα του ortho,
βλέπουμε να βγαίνουν και πράγματα κ θάματα…
Δεν μπορώ να πιστέψω ότι το πρόβλημα είναι τα πολιτικά θέματα.
Το ένστικτο μου λέει ότι κάτι πιο βαθύ είναι αυτό που «τρέχει»… ……….!
Και για να ξεκαθαρίσω όλη αυτή τη φιλολογία για τα «ενοχλητικά» θέματα σας λέω έναν εύκολο και fastrak τρόπο για να βλέπετε αυτά που πραγματικά σας ενδιαφέρουν.
Για τους πολύ βιαστικούς λοιπόν,
που δεν μπορούν να μπλέκονται στα threads, υπάρχει και η πρώτη σελίδα, όπου με τα δύο σηματάκια της BMW,
Αυτά:


Π.χ.: Πηγαίνεις πρώτα στα εκδρομικά ... έχει 3 νέα θέματα ... :






Μετά πηγαίνεις στον αναβάτη ... δεν έχει κανένα !!!:





Μετά πηγαίνεις στην "μοτοσικλέτα" ... έχει ένα ... :






Έτσι απλά και χωρίς χρονοτριβές και γκρίνιες, τσεκάρεις σε δευτερόλεπτα το φόρουμ ...

βλέπεις αν και πού έχει νέα μηνύματα !!!

και φυσικά βλέπεις αυτά που σου αρέσουν...


Επιστρέφω λοιπόν στις διαπιστώσεις και θα σταθώ σε μερικά που με αγγίζουν….
Θέλω να καλοσωρίσω και χρησιμοποιώ το εμοτικον με το welcome,
γιατί με κρίνεις αρνητικά βρε φίλε????
Τόσο χρόνο έχω να αφιερώσω σε αυτό…
γιατί θες να με βάλεις να κάνω αυτό που εσύ θεωρείς σωστό?
Γιατί θέλουμε να βάλουμε νόρμες και κανόνες σε συμπεριφορές?
Ρωτάς τον άλλον αν έχει χρόνο η διάθεση να το κάμει όπως εσύ θεωρείς σωστό?
Απ’ την άλλη γιατί να μπώ να χαιρετήσω έναν εορταζόμενο που δεν γράφει και δεν συμμετέχει?
Δεν το κάνω αλλά δεν την λέω και στον άλλον που φέρνει το θέμα…
Τι με μέλλει να κάνω κουμάντο πως θα κάνει την δουλειά του και ποιόν θα χαιρετήσει …
Είναι πράματα αυτά για να μας στερείς την παρέα σου βρε φίλε σύντροχε ?
Πόσο μετάνιωσα που παρατήρησα φίλο, σύντροχο κάποτε…
βγήκε να πάρει τα δίκια αλλουνού φίλου αγαπημένου και θεώρησα προσβολή για τον δεύτερο την παρέμβαση του πρώτου…
Πλήγωσα και πληγώθηκα…
Αυτό πρέπει να το αποφεύγουμε με κάθε τρόπο…
Όλοι μας εδώ μέσα είμαστε για να περνάμε καλά!
Δεν είμαστε για να κάνουμε τον παιδονόμο στους άλλους φίλους μας που συναναστρεφόμαστε.
Όποιος προσπαθεί να περάσει το δικό του τρόπο κάνει σφάλμα μέγα…
Ο καθένας μας έχει την προσωπικότητα του και αυτό είναι αναφαίρετο.
Διαβάζω για δικούς και γραμμές και για μαντριά…
και δεν ξέρω τι να σκεφτώ…
δηλαδή ποιο είναι το μαντρί?
Όλοι δεν είμαστε μέσα στο ίδιο μαντρί?
Η είσαι μέσα στο www.gsforum.gr
η είσαι έξω…
Τι?
Θες να είσαι έξω αλλά να απολαμβάνεις ότι υπάρχει μέσα?
Δεν γίνεται…
η θα σου αρέσει και θα είσαι μέσα η δεν θα σου αρέσει και θα είσαι έξω…

Γιατί να είσαι μέσα αν δεν σου αρέσει ?


Γιατί πρέπει όλοι να έχουμε γνώμη για όλα?

Τα της λειτουργίας εννοώ..

Αφού δεν έχουμε συνολική εικόνα…

όχι κυρία μου(που λέει κ ο Λαζό) δεν θα το παίζεις υπεράνω….
και κριτής….
και γκρίνια…..
και όταν θα σου την πέφτουν να τρέχεις στην διαχείριση για προστασία…

Οι παραπάνω αναφορές σε πρόσωπα είναι φανταστικές και δεν εννοώ συγκεκριμμένα πρόσωπα…
Απλά έγραψα και εγώ τις συγκεχυμένες ομολογώ σκέψεις μου…
μια εκθεσούλα ιδεών


Θα μπορούσα να γράφω μεγαλύτερα σεντόνια αλλά τα έγραψαν με πολύ ωραίο τρόπο οι περισσότεροι προλαλήσαντες !!!

Αυτό που θέλω από το www.gsforum.gr είναι να συνεχίσει την λειτουργία του
για να μπορέσω να γνωρίσω άλλους τόσους και άλλους τόσους ενδιαφέροντες ανθρώπους σε όλη την Ελλάδα
Να μπορέσω να ποστάρω και να ζητήσω βοήθεια από την Αυστρία πώς να επισκευάσω την μηχανή μου
Να γνωρίσω τις Βλάστες όλης της Ελλάδας
Να πάω τις εκδρομές μου με φίλους μέσα και έξω από την Ελλάδα!
Να συμμετάσχω σε σχολεία offκαι onroad
Να αγοράσω χρήσιμα αντικείμενα από συνφορυμίστες που δεν τα χρειάζονται
Να πουλήσω ότι δεν χρειάζομαι
Να ζήσω τόσα όμορφα που έχω ακόμα να ζήσω με την δίτροχη αγάπη μου..
Να συνεχίσω να ενημερώνομαι για θέματα μοτοσυκλέτας και ταξιδιών και όχι μόνο
Να δώσω και να πάρω πληροφορίες για τα μελλοντικά μου ταξίδια

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Μου είναι ξεκάθαρο ότι το φόρουμ το στήσανε συγκεκριμένοι άνθρωποι!
Είναι λοιπόν έργο τους και αντικατροπτίζεται στο έργο τους η δουλειά τους!
Αυτό βλέπω αυτό λέω

....και δεν ξεχνώ:
iMoto Το φόρουμ είναι εκτός λειτουργίας.
και δεν είμαι αχάριστος

.

Όποιος νομίζει ότι έχει να δώσει το βήμα είναι ανοιχτό και ελεύθερο για δημιουργία!
Το εύκολο είναι η κριτική και η ξερολία… το δύσκολο είναι η δημιουργία..
Δώσε ρε φίλε και ας κρυφογελάνε, απάνω τους θα γυρίσει εσύ δώσε όμως
Έχουμε την ποιο δυναμική μοτο-κοινότητα στον Ελληνικό διαδικτυακό χώρο,
ας την κρατήσουμε ψηλά!

Last edited by siraxanz; 13-10-2013 at 01:28.
Reply With Quote
  #127  
Παλιό 13-10-2013, 02:03
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Θα μπορούσα να πω ότι μετά τις σκέψεις του Χάρη το νήμα μπορεί να κλείσει.....
αλλά είναι αυτό ακριβώς που δεν πρέπει να γίνεται, είναι αυτό που οι διαχειριστές έχουν αποφασίσει να μην κάνουν.....

το φόρουμ ΜΑΣ εξελίσσεται, αυτορρυθμίζεται.....


Εχουμε όλοι εδώ μέσα ένα κοινό, την αγάπη μας για τις μηχανές, αυτές που έχουμε κι αυτές που ονειρευόμαστε ότι ίσως κάποια στιγμή αποκτήσουμε. Εδώ όμως τελειώνει η απόλυτη ταύτιση. Σε όλα τα υπόλοιπα το εύρος συμφωνίας ή όχι τείνει στο άπειρο.
Κρατάμε ότι μας αρέσει, τα υπόλοιπα απλά τα αφήνουμε στον άνεμο.....

Το GSForum έγινε μιά τεράστια παρέα, δεν έχουν θέση οι φραξιονισμοί.
Δεν έχουν θέση οι υποδείξεις, σίγουρα όχι δημόσια, μόνο εντάσεις θα προκαλέσουν.
Εχω δικαίωμα να το γράψω αυτό, στο παρελθόν το έκανα και το αποτέλεσμα απλά δεν ήταν ικανοποιητικό, μόνο στεναχώρια έφερε.

Οπως γράφει ο Χάρης η διοίκηση είναι δύσκολο πράγμα, ας μην το κάνουμε δυσκολότερο για τους διαχειριστές.

Για να κλείσω αυτό το ποστ, όσα ξέρει ο νοικοκύρης δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος.

καλό δρόμο αύριο σε όσους έχουν κανονίσει εκδρομές εντός κι εκτός φόρουμ!

Οι δικές μου προτεραιότητες αυτή τη στιγμή δε μου επιτρέπουν να ακολουθώ, ευελπιστώ στο εγγύς μέλλον! Να ξεκαπνιάσει κι αυτό το ρημάδι το κιτρινάκι 650!


Καλό βράδυ παίδες!
Reply With Quote
  #128  
Παλιό 13-10-2013, 03:21
-DHMHTRHS- Ο/Η -DHMHTRHS- βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: ΘEΣ/NIKH
Μoto: TACT 50cc , RT 1200
Μηνύματα: 1,582
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Μετα απο 126 μηνηματα απο αποψεις μελων-φιλων με διαφορετικες αντιληψεις
και γνωμες που τα ειπαν σε πολυ κοσμιο και πολιτισμενο τροπο

ΝΑΙ πιστευω οτι ολοι μας εδω μεσα αρχιζουμε και ΩΡΙΜΑΖΟΥΜΕ.

Απο την κορυφη εως τα νυχια ζουμε πρωτογνωρες καταστασεις ειτε οικογενιακες ειτε ομαδικες ειτε οπαδικες κλπ.

Κατι αναλογο δεν γινεται και εδω μεσα!!!!!!!!!

Ο τροπος αντιμετωπισεις που ειχατε εδω μεσα στο παρων νημα πιστευω οτι ειναι ενα τρανο παραδειγμα προς μιμισει.Αν και εγω μπορω να πω πως απεχθανομαι τις πολιτικες συζυτησεις που υποθηκαν τις προηγουμενες μερες με ολα τα καλα και κακα κειμενα.
ΜΗΠΩΣ λεω τωρα εγω η υπομονη και η συνεση ειναι ενα προτερημα που πρεπει να αποκτησουμε πριν αρχισουμε να πληκτρολογουμε τις σκεψεις μας και τις αποψεις μας.

Ισως με εναν αναλογο τροπο εκφρασεις και διατυπωσεις να κερδιζαμε πολλα περισσοτερα απο συζυτησεις πολιτικων θεματων και να μην υπηρχαν τοσες αρνητικες αποψεις.

Τα κακως κειμενα υπαρχουν και θα υπαρχουν...............το θεμα ειναι ποση τροφη θα τους δωσουμε εμεις για να πουν οτι εχουν να πουν.
Φιλε ortho πρεπει να εχεις πολυ γερο στομαχι ........
Reply With Quote
  #129  
Παλιό 13-10-2013, 06:56
tsitsos Ο/Η tsitsos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: βολος
Μoto: r 1100 gs
Μηνύματα: 3,605
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

καλημερα στους φιλους
διαβασα προσεκτικα ολες τις αποψεις, με αλλες συμφωνω, με αλλες οχι, οπως και ειναι φυσικο, και καταλαβα τι θελουμε απο το gsforum (μας)
αυτο που δεν διαβασα πουθενα, ειναι τι δινουμε εμεις ή
τι μπορουμε να δωσουμε ο καθενας με τον τροπο του στο gsforum (μας) και δεν το κανουμε
ο τιτλος ενος νεου νηματος που θα μπορουσε να ανοιξει εχει ως εξης:


το gsforum και εμεις.
μια αμφιδρομη σχεση...
Reply With Quote
  #130  
Παλιό 13-10-2013, 06:56
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

[quote=Ακιs;958100]

Ποιοι ακριβως ειστε-ειμαστε αυτοι που δεν θελουν αυτο που κανει ο γιωργος [π.χ]??
Εσυ?Αλλοι 10?Αλλοι 50?
Το forum εχει τετραψηφιο αριθμο μελων,ισως και ενεργων μελων..



Σε παραπεμπω χωρις να πιστευω οτι σου διεφυγαν
στα ποστ νο 59,62,63,64,73,83
Ολα αυτα μεσα σε μια μερα.
Δες και παραπανω (στο post 126)
πως καποιος-και γιατι αραγε- επιδιωκει
να μην υπαρξει δευτερη.

Last edited by paschalis; 13-10-2013 at 06:57.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:49.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!