GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #121  
Παλιό 16-01-2011, 11:04
Albatros Ο/Η Albatros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: YAMAHA FJR 1300 F650GS KYMCO 400 Exiting
Μηνύματα: 4,502
Προεπιλογή Απάντηση: Nick names

Αγάπη για τη θάλασσα,τα ταξίδια και την ελευθερία...
τι άλλο από θαλασσοπούλι...
ALBATROS
Reply With Quote
  #122  
Παλιό 16-01-2011, 11:05
nikos-x Ο/Η nikos-x βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Εγκλωβισμένος στην πόλη !!!
Μoto: HONDA VARADERO 1000 - BMW μπλουζάκια
Μηνύματα: 5,548
Προεπιλογή Απάντηση: Nick names

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από teo71 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μετά από τόσο καιρό παρουσίας στο forum, θα ήθελα να είχα διαλέξει ένα ποιο ποιητικό και αντιπροσωπευτικό nickname...

Όταν πρωτογράφτηκα όμως, δεν ήξερα τη βαθειά σχέση που θα επακολουθούσε.........

Και έτσι μετά από 3 δευτερόλεπτα σκέψης επέλεξα το όνομα μου και τη χρονιά που γεννήθηκα.....
Όπως ακριβώς τα λέει και ο κοντοχωριανός μου. . .

Όνομα και αρχικό από το επίθετο, χωρίς τα υπονοούμενα που γεννιούνται όταν προφέρεται.

Γι' αυτό συμπλήρωσα τα υπόλοιπα στην υπογραφή
Reply With Quote
  #123  
Παλιό 16-01-2011, 11:43
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Nick names

Οι διπολικές διαταραχές είναι ασθένειες που χαρακτηρίζονται από ακραίες διακυμάνσεις ανάμεσα σε δύο συναισθηματικές διαθέσεις: από την μία μεριά, υπέρμετρη έξαρση, δηλαδή "μανία" ("πάνω"), και από την άλλη, κατάθλιψη ("κάτω"). Περιλαμβάνει λοιπόν συναισθήματα των δύο συναισθηματικών άκρων ή αλλιώς "πόλων" (απ' όπου προέρχεται και η λέξη "διπολική", σε αντίθεση με τις καταθλιπτικές διαταραχές που ονομάζονται και μονοπολικές).


μετα απο τοσο καιρο στο φορουμ(teo71)....να ευχαριστησω την ΗΕΚΙΜΑ για το θεμα,το οποιο ειναι η αφορμη για να καταλαβω οτι ειμαι αρρωστος...
Reply With Quote
  #124  
Παλιό 16-01-2011, 11:53
Syvaris Ο/Η Syvaris βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Ρίον
Μoto: BMW R850R
Μηνύματα: 1,047
Προεπιλογή Απάντηση: Nick names

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι διπολικές διαταραχές είναι ασθένειες που χαρακτηρίζονται από ακραίες διακυμάνσεις ανάμεσα σε δύο συναισθηματικές διαθέσεις: από την μία μεριά, υπέρμετρη έξαρση, δηλαδή "μανία" ("πάνω"), και από την άλλη, κατάθλιψη ("κάτω"). Περιλαμβάνει λοιπόν συναισθήματα των δύο συναισθηματικών άκρων ή αλλιώς "πόλων" (απ' όπου προέρχεται και η λέξη "διπολική", σε αντίθεση με τις καταθλιπτικές διαταραχές που ονομάζονται και μονοπολικές).




μετα απο τοσο καιρο στο φορουμ(teo71)....να ευχαριστησω την ΗΕΚΙΜΑ για το θεμα,το οποιο ειναι η αφορμη για να καταλαβω οτι ειμαι αρρωστος...

έχουμε (στο φορουμ) και γιατρούς (νομίζω) για την περίπτωσή σου
Reply With Quote
  #125  
Παλιό 16-01-2011, 12:46
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή Απάντηση: Nick names

το δικο μου δεν εχει να κανει σχετικα με τα ταξιδια με μηχανη.εχει να κανει με συναισθηματικες αναμνησεις που δεν χαθηκαν στην διαρκεια του χρονου.ειναι κατι πιο βαθυ για μενα.
Reply With Quote
  #126  
Παλιό 16-01-2011, 12:56
Slane Ο/Η Slane βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: BMW F 650 GS TWIN 2010
Μηνύματα: 841
Προεπιλογή Απάντηση: Nick names

Το δικό προέρχεται από το όνομα του ενός από τους δύο παιδικούς μου ήρωες, ενός κόμικ που προέρχεται απο Κελτικες ιστορίες & μύθους Όσοι διάβαζαν Αγόρι & Μπλεκ στα 80's & 90's ίσως να τον θυμούνται.

Slαne (Irish pronunciation: [ˈslɑnʲə]) is a comic hero from the pages of 2000 AD - one of Britain's most popular comic books.
Slαne is a barbarian fantasy adventure series based on Celtic myths and stories which first appeared in 1983, written by Pat Mills and initially drawn by his then wife, Angela Kincaid. Most of the early stories were drawn by Mike McMahon and Massimo Belardinelli. Other notable artists to have worked on the character include Glenn FabrySimon Bisley. The current artist is Clint Langley, whose artwork combines painting, photography and digital art. and
Slane's favourite weapon is an axe called "Brainbiter". He has the power of the "warp spasm", based on the ríastrad or body-distorting battle frenzy of the Irish hero Cú Chulainn, in which earth power "warps" through his body, turning him into a terrifying, monstrous figure who knows neither friend nor foe. He is a devotee of the earth goddess Danu.

Συγχάρητήρια για το θέμα Σοφία.
Reply With Quote
  #127  
Παλιό 16-01-2011, 12:57
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: Nick names

Italos......ψευδόνυμο εν συντομία....!!!!

Παντού και σε όλα τα φορουμ έγραφα σαν "italokamikazi"

H λέξη italo προέρχεται απο το είδος της μουσικής που ακούω...και για το οποίο οι περισσότεροι κολλητοί μου με κράζουνε άσχημα μιας και μιλάμε για ένα είδος μουσικής που άνθισε και μεγαλούργησε στα 80ς και που απο τότε δεν έχει συνεχιστεί καθόλου.....Όταν μεγάλωνα σιγά σιγά και ασχολιόμουνα σαν νέος με τη μουσική.....κάπου στα 13-14 μου κόλλησα με το συγκεκριμένο είδος και απο τότε ακολουθώ με τα ανάλογα ντυσίματα βαψίματα κτλ κτλ τα σπάνια parties που γίνονται ελλάδα και εξωτερικό.......Όταν μίλαγα με τη μητέρα μου είπε πως όταν ήταν έγκυος το καλοκαίρι του 83' σε μένα και βγαίνανε με τον πατέρα μου στις discoteque αυτή ήταν συνέχεια στην πίστα και χόρευε ή έκανε rollers και τα έσπαγε με την disco και την italo με αποτέλεσμα ο πατέρας μου να την έχει δέσει με ένα λουράκι απο τον λαιμό έτσι ώστε να μην την χάνει(τρελοκομεία) ......είτε με την disco Sandra-Maria Magdalena......είτε με την italo ......μου εξήγησε λοιπόν ότι μάλλον ήμουνα στην κοιλιά της και "άκουγα" τους ήχους απο τότε αλλά και στα πολλά ταξίδια που κάναμε οικογενειακώς στο εξωτερικό όταν ήμουνα μωρό (έχουνε γυρίσει όλη μα όλη την ευρώπη με τα αυτοκίνητο) πάτνα στο αυτοκίνητο έπαιζε italo/disco....φαίνεται μεγάλωσα και όταν ήρθε η ώρα να ψαχτώ είχε περάσει το είδος υποσυνείδητα με΄σα μου.....


Το Kamikazi προέρχεται απο την αγάπη μου για τις μηχανές και όταν ήμουνα πιο μικρός και έκανα τις ανάλογες καγκουρίες λέγανε έρχεται ο kamikazi....έτσι τα σύνδεσα μεταηξύ του και βγήκε το italokamikazi........Και τα φιλαράκια εν συντομία με φωνάζουνε italo...δεν κρύβω ότι μαρέσει........


Το γέλιο πέφτει όταν μου λένε α ο ιταλός με την γερμανίδα του xaxaxaxaxa




Για όσους δεν ξέρουν το είδο μουσικής που αναφέρομαι.....




Last edited by italos; 16-01-2011 at 12:59.
Reply With Quote
  #128  
Παλιό 16-01-2011, 12:57
panagiotis.farmer Ο/Η panagiotis.farmer βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Ανω Διμηνιο Κορινθιας
Μoto: R1150GS(02) DRZ400S(04) DT175(80)
Μηνύματα: 4,764
Προεπιλογή Απάντηση: Nick names

Σειρα μου τωρα ονομα και επαγγελμα μαζι σαν παιδι τις υπαιθρου
που ειμαι
Reply With Quote
  #129  
Παλιό 16-01-2011, 13:31
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή Απάντηση: Nick names

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από italos Εμφάνιση μηνυμάτων
Italos......ψευδόνυμο εν συντομία....!!!!

Παντού και σε όλα τα φορουμ έγραφα σαν "italokamikazi"

H λέξη italo προέρχεται απο το είδος της μουσικής που ακούω...και για το οποίο οι περισσότεροι κολλητοί μου με κράζουνε άσχημα μιας και μιλάμε για ένα είδος μουσικής που άνθισε και μεγαλούργησε στα 80ς και που απο τότε δεν έχει συνεχιστεί καθόλου.....Όταν μεγάλωνα σιγά σιγά και ασχολιόμουνα σαν νέος με τη μουσική.....κάπου στα 13-14 μου κόλλησα με το συγκεκριμένο είδος και απο τότε ακολουθώ με τα ανάλογα ντυσίματα βαψίματα κτλ κτλ τα σπάνια parties που γίνονται ελλάδα και εξωτερικό.......Όταν μίλαγα με τη μητέρα μου είπε πως όταν ήταν έγκυος το καλοκαίρι του 83' σε μένα και βγαίνανε με τον πατέρα μου στις discoteque αυτή ήταν συνέχεια στην πίστα και χόρευε ή έκανε rollers και τα έσπαγε με την disco και την italo με αποτέλεσμα ο πατέρας μου να την έχει δέσει με ένα λουράκι απο τον λαιμό έτσι ώστε να μην την χάνει(τρελοκομεία) ......είτε με την disco Sandra-Maria Magdalena......είτε με την italo ......μου εξήγησε λοιπόν ότι μάλλον ήμουνα στην κοιλιά της και "άκουγα" τους ήχους απο τότε αλλά και στα πολλά ταξίδια που κάναμε οικογενειακώς στο εξωτερικό όταν ήμουνα μωρό (έχουνε γυρίσει όλη μα όλη την ευρώπη με τα αυτοκίνητο) πάτνα στο αυτοκίνητο έπαιζε italo/disco....φαίνεται μεγάλωσα και όταν ήρθε η ώρα να ψαχτώ είχε περάσει το είδος υποσυνείδητα με΄σα μου.....


Το Kamikazi προέρχεται απο την αγάπη μου για τις μηχανές και όταν ήμουνα πιο μικρός και έκανα τις ανάλογες καγκουρίες λέγανε έρχεται ο kamikazi....έτσι τα σύνδεσα μεταηξύ του και βγήκε το italokamikazi........Και τα φιλαράκια εν συντομία με φωνάζουνε italo...δεν κρύβω ότι μαρέσει........


Το γέλιο πέφτει όταν μου λένε α ο ιταλός με την γερμανίδα του xaxaxaxaxa




Για όσους δεν ξέρουν το είδο μουσικής που αναφέρομαι.....

YouTube - Italo Disco Nonstop 14hits!


YouTube - Italo Disco - Amazing Giga Mix - 77 italo Disco Hits in 10 minutes!
τι λες τωρα,κι εγω τα ιδια ακουω
Reply With Quote
  #130  
Παλιό 16-01-2011, 13:40
ARGI Ο/Η ARGI βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: KARDITSA
Μoto: R 850 GS (Red Fat Lady!!!)
Μηνύματα: 9,816
Προεπιλογή Απάντηση: Nick names

Argi=Αργύρης
Δεν κρύβει τίποτα,
καμιά μυστική ιστορία,
έτσι με λένε,
χαμηλό profile παιδί....
*****
Είμαι ένα ταπεινό χαμομηλάκι
του FORUM...!!!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
"Μου τι δίνουν" οι πινακίδες σημάνσεως που δεν εκσυχρονίζονται ..... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Μου τη δίνει που ..... 9 04-09-2009 14:39
"El Caminito del Rey" "Το δρομάκι του βασιλιά " georgekostas Διάφορα 14 22-08-2009 00:08
Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου" nek21 Γενικά - Αναβάτης 126 19-07-2009 00:53
"Πρόοδος! Πόσο έχουμε αλλάξει... προς το χειρότερο!" ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Κοινωνική ευαισθησία 14 20-03-2009 20:34
Κβαντική δύναμη που "νικά" τη βαρύτητα skippybi Επικαιρότητα 4 09-01-2009 21:57


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:46.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!