GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Εξοπλισμός μοτοσικλέτας

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #131  
Παλιό 19-07-2010, 21:38
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

Εγώ πάντως με τόσο θέμα που το κάνετε θα πάω να δώ, όπως και μερικοί φίλοι μου. Με νοιάζει η συμπεριφορά αλλά και να είναι και μάστορας όπως και αναφέρετε.
Το χρήμα πολλοί το μίσησαν την δόξα(δημοσιότητα) ουδείς
Reply With Quote
  #132  
Παλιό 19-07-2010, 21:48
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gandreas Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ πάντως με τόσο θέμα που το κάνετε θα πάω να δώ, όπως και μερικοί φίλοι μου. Με νοιάζει η συμπεριφορά αλλά και να είναι και μάστορας όπως και αναφέρετε.
Το χρήμα πολλοί το μίσησαν την δόξα(δημοσιότητα) ουδείς
ο καθενας με τα βιτσια του........
Reply With Quote
  #133  
Παλιό 19-07-2010, 22:40
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
ο καθενας με τα βιτσια του........

Reply With Quote
  #134  
Παλιό 20-07-2010, 00:33
ALX Ο/Η ALX βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: BMW R1150GS
Μηνύματα: 376
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

Σιγά την επιστήμη ρε παιδιά!!! http://www.gsforum.gr/%CE%A4%CE%B5%C...82-video-4813/

Βλέπω ότι πολλοί ενδιαφέρεστε, αλλά αυτό το θέμα έχει χαθεί στα βάθη του φόρουμ!
Reply With Quote
  #135  
Παλιό 20-07-2010, 09:30
loulou1100gs Ο/Η loulou1100gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-Κέντρο, πιό κέντρο δεν γίνεται...
Μoto: R1100GS-XRV 650 και NX650 Dominator-ΧRV 750 RD 07-XTZ 750 Super Tenere
Μηνύματα: 615
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειναι γνωστη η σχεση μου μ ε γνωστο μαγαζι αξεσουαρ στην δοιρανης, ξερεις ποσα προιοντα του εχω βρει φτηνοτερα εως πολυ φτηνοτερα (καποια ειδικα κρανη) στο ιντερνετ? Ομως δεν τον αλλαζω με τιποτε!! Γιατι? διοτι θα κατσει να μου εξηγησει 5-10 λεπτα τι ειναι αυτο που αγοραζω!!!! Εχουμε φτασει πια στο σημειο να του λεω τι θελω απο το τηλεφωνο και να αποφασιζει αυτος για μενα!!!!
Ετσι θα πρέπει να ειναι οι σχεσεις πελατη εμπορου διοτι μονον ετσι κερδιζεται η παραμονη του πελατη στο καθε μαγαζι!!!!

Καλο μας καλοκαιρι φιλε μου και μεγαλη προσοχη στους δρομους!!
Και η ημέτερη σχέση με τον Γιώργο Σ ακριβώς ίδια είναι.Ομως δεν είναι όλοι οι χαρακτήρες ίδιοι, δεν έχουν όλοι το περιθώριο χρόνου ή ενδεχομένως και την διάθεση και το βασικότερο,δεν μπορούν να σε ξέρουν όπως μας ξέρει ο Γιώργος Σ. Εσύ ως "παλιοσειρά" μπορείς να αντιληφθείς την διαφορά άμεσα και ξεκάθαρα.Ο νέος όμως στο χώρο χωρίς την δική σου εμπειρία από πρόσωπα και πράγματα δεν μπορεί και μένει στις μεταφερόμενες απόψεις και εντυπώσεις με αποτέλεσμα να δημιουργούνται προκαταλήψεις
Βρίζαμε παλιά τον Μαθιό τον Τζουβαλά, τον Φαμπιάτο ότι είναι άξεστοι,απότομοι κλπ.Μόλις όμως τα πράγματα "μπαστούνωναν" εκεί τρέχαμε.Θα δώσω κι άλλο παράδειγμα: ο Χρήστος Μόνος στην Κάρπου.Λιγόλογος, πολλές φορές απότομος όμως είναι ο μοναδικός μηχανικός που δίνει ένα (1) χρόνο εγγύηση στην προσωπική του εργασία.Διαμόρφωσε το εργαστήρι/συνεργείο του κατά τέτοιο τρόπο ούτως ώστε ο πελάτης να μην παραμένει εντός αλλά να φεύγει.Το αποτέλεσμα;Τώρα το καλοκαίρι θέλεις "μέσον" για να εξυπηρετηθείς (για την ιστορία, ενώ γνωρίζει άριστα τους boxer αρνείται ευγενικά να εξυπηρετήσει "αδελφούς" για νη μην "χαλάσει την δουλειά των εξειδικευμένων/εξουσιοδοτημένων συναδέλφων").Ξέρεις τι τελικώς εφαρμόζω εδώ και χρόνια;Οποιος με ρωτά που έφτιαξες αυτό που εκείνο,που το αγόρασες αυτό κλπ, δυστυχώς δεν του δίνω απάντηση για να αποφεύγονται τέτοιες καταστάσεις.
Υ.Γ.
Που θα βρώ CB-900 F2 ή GS1000 σε καλή κατάσταση (τα χούγια δεν κόβονται)Που θα βρώ τεύχη της "Μοτοτεχνικής Επιθεώρησης" έστω και για φωτοτυπία;
Reply With Quote
  #136  
Παλιό 20-07-2010, 09:43
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από loulou1100gs Εμφάνιση μηνυμάτων
.................................................Υ.Γ.
Που θα βρώ CB-900 F2 ή GS1000 σε καλή κατάσταση (τα χούγια δεν κόβονται)Που θα βρώ τεύχη της "Μοτοτεχνικής Επιθεώρησης" έστω και για φωτοτυπία;
Για τις μοτοσυκλετες μονον απο το ιντερνετ και αν εισαι τυχερος θα δωσεις λιγα για restoring! Στην Αγγλια υπαρχουν αρκετα και νομιζω και στην Γερμανια!!

Για την ''μοτοτεχνικη επιθεωρηση'' εισαι ατυχος......περυσι εδωσα (χαρισα) ολα τα τευχη της τα οποια ειχα απο το νουμερο 1 σε ενα αρρωστο σαν κι εμας μοτοσυκλετιστη στην επαρχια! Τα εβαλε στην μοτοβιβλιοθηκη του κι εκτοτε παραμενουν εκει!!!!
Reply With Quote
  #137  
Παλιό 21-07-2010, 15:07
PACO Ο/Η PACO βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: kareas
Μoto: GS1150ADV
Μηνύματα: 1,087
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

προσωπικη εμπειρια¨: επαγγελματικη καταρτιση,μια χαρα στη συμπεριφορα του,πολυ καλυτερες τιμες απο ολες τις αντιπροσωπειες(βαγΙανελη..,παναγιωτοπουλο... κλπ) και απαντησε σε καθε σχετικη μου απορια..ΣΩΣΤΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ!!ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΤΟΝ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΠΑΕΙ να διαπιστωσετε οι ιδιοι αν ειναι ετσι τα πραγματα..και φυσικα...στη πορτα του καταστηματος του χωραει καθε ειδους boxer κινητηρας..φρενα εχω αψογα χωρις να εχω δει καμια μα καμια διαφορα σε σχεση με αντιπροσωπειες
Reply With Quote
  #138  
Παλιό 21-07-2010, 16:41
nibo Ο/Η nibo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: BMW 800GS
Μηνύματα: 408
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

Παιδες εχω παει και εγω σε αυτον, και δεν ξαναπηγα, ο τυπος εχει τελειως αντιεπαγγελματικη συμπεριφορα.
Και ειδα οτι συμφωνουμε οι περισσοτεροι σε αυτο.
ΤΥΧΑΙΟ?? ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!


Και χαλαρωστε καποιοι ρε παιδια, δεν ειναι δικαστηριο εδω, φορουμ ειναι, μην μπερδευεστε.
Εδω ο καθενας γραφει την γνωμη του ειτε θετικη ειτε αρνητικη για να ανοιξει τα ματια και στους υπολοιπους συμφωνα με την κριση του.
Και δεν νομιζω οτι θελει καποιος να κανει σκοπιμα δυσφημηση η διαφημηση. Ετσι τουλαχιστων πρεπει να λειτουργει ενα φορουμ, οπως νομιζω οτι και γινεται.

Και καπου διαβασα καποιους χαρακτηρισμους για 'αργοσχολους' Δεν νομιζω οτι πρεπει να γινονται χαρακτηρισμοι. Και με αυτη την λογικη οποιος κατηγορει καποιον οτι ειναι αργοσχολος, τοτε ειναι και ο ιδιος αργοσχολος. Αφου αφιερωνει τοσο χρονο να διαβασει και να απαντησει στους 'αργοσχολους'
Reply With Quote
  #139  
Παλιό 22-07-2010, 18:19
LuckyExplorer Ο/Η LuckyExplorer βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Salamina
Μoto: 1 Bmw Gs 800 F , 2 Gaciva Elephant 750 1 Cagiva Canyon 500 ! Cagiva cucciolo 50 cc..!!!
Μηνύματα: 25
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

…????
Δεν γράφω συχνά σχόλια εδώ στο forum.. αλλά σε τέτοιο θέμα.. λέω να γράψω και εγώ και την δική μου άποψη περί του θέματος….!!!
Πολλές φορές έχει τύχει να πας σε κάποιο μαγαζί και να μην μείνεις ικανοποιημένος … άλλος να πάει και να μείνει..!!! …
Αυτό δεν σημαίνει πως κάποια άποψη …πρέπει να είναι και αυτή ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ…και να μην υπάρχει η ΑΚΡΙΒΟΣ ΑΝΤΙΘΕΤΗ..!!!!!!!
Το τύπο που έχει το μαγαζί τον ξέρω εδώ και περίπου 15 χρόνια… !!!
Έχω πάρει από εκεί αμέτρητα τακάκια .. μάλιστα έχω μείνει τόσο ικανοποιημένος που έχω στείλει και σε αυτόν όλους τους γνωστούς μου και έχουν μείνει και αυτοί ικανοποιημένοι..!!!
Είναι η πρώτη φορά που ακούω τέτοια λόγια για αυτόν ..!!
Δεν θα κάνω εδώ λαϊκό δικαστήριο… !!!!!
Εάν δεν ήταν καλός στην δουλεία του ..νομίζω πως θα είχε κλείσει το μαγαζί εδώ και παρά πολύ καιρό… μόνο οι επαγγελματίες στεριώνουνε…!!!
Τα μαγαζάκια που προσπαθούν να βγάλουν αρπαχτες … έχουν περάσει προ πολλού οι εποχές τους..!!
Όσο αφορά για τα φρένα…!!! Εγώ σε κάθε servis που έχω κάνει στο F800GS ..και θέλει τακάκια ..πάω τα αγοράζω εγώ από το ********* . και τα αφήνω στο συνεργείο της BMW ( δεν λέω σε ποιο διότι δεν θέλω να κάνω καμία διαφήμιση ) ..και ποτέ δεν μου έχουν πει ότι ..κοιτά να δεις ..τα τακάκια που πήρες δεν είναι ίδια με της μαμάς και θα έχεις πρόβλημα σε αυτό και στο άλλο....!!!!!!
Άσε που γλιτώνω και ένα κάρο χρήματα..!!!
Αφού είναι ακριβώς τα ίδια… !!! αλλά στο ένα γράφουν bmw και στο άλλο γράφουν brembo…!!! Δηλαδή η brembo δίνει διαφορετικά τακάκια για τα μηχανάκια της bmw ..και διαφορετικά στα εκτός bmw..??? ..τότε τι εταιρεία είναι η brembo..??? της bmw και όχι όλων των τύπων μηχανών..!!!..???
Το τι τακάκια θέλει το μηχανάκι σου ..νομίζω πως εξαρτάτε το πώς το οδηγείς και τι χρήση κάνεις…!! Το μαθαίνεις στην πορεία …!!!
Εξάλλου ποιος μπορεί να μου πει ποια είναι τα καλύτερα φρένα … αφού υπάρχουν για όλα τα γούστα … μαλακά μεσαία μέτρια σκληρά.. ..

Ποιος έχει νιώσει στο δυνατό φρενάρισμα .. τι δεν πάει καλά..??? τα τακάκια από το ********* .. ?? τα τακάκια της μαμάς BMW ?? οι δυσκόπλακες ..??? οι αναρτήσεις ..??? τα λάστιχα ??? ..η μάλλον οι δρόμοι που έχουμε…. ???..!!!!
Απάντηση μόνο ο Rossi μπορεί να μας δώσει ..!!!!!
Αυτά ..δεν θέλω να γράψω παραπάνω ..για να είναι ευκόλως αναγνώσιμο..!!
Reply With Quote
  #140  
Παλιό 22-07-2010, 21:38
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PACO Εμφάνιση μηνυμάτων
ειναι αποτομος,ειναι περιεργος ειναι λαλακας...εγω παω εκει χωρις ραντεβου διαβαζω περιοδικα μοτο του λεω να βαλει τα ιδια τακακια η τουλαχιστον να πλησιαζουν αυτη τη "παστα" των brembo...και πολυ κατω στο θεμα τιμης..χρονια πελατης με διαφορες Moto... θελει τον τροπο του...και απαντα σε καθε ρωτηση που του θετω...

ο κανονας??Ο καθενας μας εχει τον δικο του "γιατρο" για την μηχανη του που για τον αλλον ειναι λαλακας&ασχετος...
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PACO Εμφάνιση μηνυμάτων
προσωπικη εμπειρια¨: επαγγελματικη καταρτιση,μια χαρα στη συμπεριφορα του,πολυ καλυτερες τιμες απο ολες τις αντιπροσωπειες(βαγΙανελη..,παναγιωτοπουλο... κλπ) και απαντησε σε καθε σχετικη μου απορια..ΣΩΣΤΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ!!ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΤΟΝ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΠΑΕΙ να διαπιστωσετε οι ιδιοι αν ειναι ετσι τα πραγματα..και φυσικα...στη πορτα του καταστηματος του χωραει καθε ειδους boxer κινητηρας..φρενα εχω αψογα χωρις να εχω δει καμια μα καμια διαφορα σε σχεση με αντιπροσωπειες
τελικα δεν καταλαβα τι ειναι .....λαλακας ή μια χαρα;;;;
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Προταση για Αντιπροσωπεια στην Αθηνα. sansiro.sugata Φροντίδα 34 03-04-2011 01:52
Αλλαγή τακακιών εμπρός (video) ALX Τεχνικά θέματα διάφορα 34 27-11-2010 14:33
"Χρυσές δουλειές" για το RTL, χάρη στην επιστροφή Σουμάχερ στην F1 MARK Αγώνες 1 16-03-2010 18:39
Πιέσεις για διόδια στην Εγνατία οδο και αυξησεις στην Αθηνων-Πατρων! georgekostas Ελλάδα 5 14-12-2009 20:45
Πληροφοριες για ταξιδι στην Ευρωπη georgekostas Info ταξιδιών εξωτερικού 9 03-09-2009 12:50


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:54.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!