GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #181  
Παλιό 02-10-2013, 16:44
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω πιστευω οτι ο χαρακτήρας όλων μας κρίνεται εδω μέσα ,
Οταν ειμαστε μια ανοιχτή παρέα φυσικό ειναι να υπάρχουν διάφορες απόψεις εκνευρισμός και επιθετικότητα απο διάφορους,

Το ποιο σωστο ειναι οτι μετά ξεχνιέται και πάμε για αλλα ,,,,το θέμα ειναι να υπάρχει αυτή η διάθεση όμως απο ολους μας όχι απο τους διαχειριστές
Οταν ο άλλος όμως σε ονομάζει πίθηκο και το forum μένει απαθείς τοτε ύπαρξη θέμα για ΜΕΝΑ
Καλα μην κανεις ετσι, εμενα με εστειλαν να μαμηθω εγραφως και ολο τα μελη εμειναν απαθη.......για ενα χαρακτηρισμο ζωντανου θα παρουν θεση?

Εδω καποιοι μιλανε να μην ανεβαζονται πολιτικα θεματα διοτι ειναι ενα μοτοσυκλετιστικο φορουμ, διοτι τα πολιτικα χαλανε τις καρδιες μας και διοτι διωχνουν τα μελη........και οι ιδιοι ανεβαζουν θεματα πολιτικα και μαλιστα καποιοι απο αυτους παρακινουν/εξωθουν τα μελη σε επαναστασεις επειδη εκλεισαν την ΕΡΤ.......

Μην τρελαινεσαι, κι όπως λες κι εσυ, ξεπερασε το και παμε για αλλα.
Reply With Quote
  #182  
Παλιό 02-10-2013, 21:13
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

Ξέρεις κάτι οταν εμένα μου στέλνουν πμ για να σταματήσω την αντιπαλότητα που είχα με τον πασχαλη και την σεβάστηκα πίστευα οτι το ίδιο θα έκαναν και με τον κύριο απο το κερατσινι η έστω να κλείδωναν το νήμα ,,,,,δε ειναι πρώτη φορά που καποιος εχει τοσο θράσος προς κάποιους άλλους πιστευω οτι έπρεπε να δράσουν νωρίτερα το κακο εχει γινει ήδη
Reply With Quote
  #183  
Παλιό 02-10-2013, 21:45
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων


Εδω καποιοι μιλανε να μην ανεβαζονται πολιτικα θεματα διοτι ειναι ενα μοτοσυκλετιστικο φορουμ, διοτι τα πολιτικα χαλανε τις καρδιες μας και διοτι διωχνουν τα μελη........και οι ιδιοι ανεβαζουν θεματα πολιτικα και μαλιστα καποιοι απο αυτους παρακινουν/εξωθουν τα μελη σε επαναστασεις επειδη εκλεισαν την ΕΡΤ.......

Μην τρελαινεσαι, κι όπως λες κι εσυ, ξεπερασε το και παμε για αλλα.
Γιώργο μου βλέπεις κάποια πολιτική τοποθέτηση στο ποστ που άνοιξα εγώ???

Εγώ έγραψα αυτά που ένιωθα εκείνη την ώρα χωρίς καμμία πολιτική τοποθέτηση...ούτε μέσα στο ποστ μίλησα πολιτικά....στο φορουμ άμα θυμάμαι για πολιτική έχω να μιλήσω απο τότε που υποστήριζες τον ΓΑΠ και εγώ σου έλεγα άλλα....έπεσες έξω εκεί /.....το παραδέχτηκες πριν λίγο καιρό.....

Βασικά μην γράφεις ανακρίβιες at least για μένα....
Reply With Quote
  #184  
Παλιό 02-10-2013, 22:51
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από italos Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο μου βλέπεις κάποια πολιτική τοποθέτηση στο ποστ που άνοιξα εγώ???

Εγώ έγραψα αυτά που ένιωθα εκείνη την ώρα χωρίς καμμία πολιτική τοποθέτηση...ούτε μέσα στο ποστ μίλησα πολιτικά....στο φορουμ άμα θυμάμαι για πολιτική έχω να μιλήσω απο τότε που υποστήριζες τον ΓΑΠ και εγώ σου έλεγα άλλα....έπεσες έξω εκεί /.....το παραδέχτηκες πριν λίγο καιρό.....

Βασικά μην γράφεις ανακρίβιες at least για μένα....
Oταν εκμεταλευεσαι τις απολυσεις ΔΥ ζητωντας ''επανασταση'' και ''εξεγερση'' εναντιον σε αυτους που θεωρεις υπευθυνους,δλδ την κυβερνηση, ειναι πολιτικος λογος και πολιτικη τοποθετηση εναντιον αυτης.
Η παρακινηση σου δε αυτη ειναι παρανομη και αντισυνταγματικη.......αν θελεις και την νομικη αποψη την οποια εψαξα αντιγραφωντας το γραπτο σου εκεινη την εποχη που το εγραψες και ρωτωντας δυο δικηγορους, ετσι, για να σιγουρευτω εγω κι οχι για κανεναν αλλο λογο.

Το οτι δεν το εννουσες πολιτικα ειναι διαφορετικο, αυτο που εγραψες ηταν καθαρος πολιτικος λογος.......μην με αναγκασεις να κανω copy/paste τα γραφομενα σου.....

Δεν γραφω ποτε ανακριβεις για τιποτα και κανεναν...........παταω επανω σε αυτα που γραφετε, οπως εκανα και με το δικο σου το γραπτο.

Για τον ΓΑΠ επεσα εξω στο οτι θεωρησα οτι ειχε καταλαβει οτι επρεπε να αλλαξει αυτη η χωρα πιστευοντας οτι θα κανει πραγματικοτητα τις διαρθρωτικες εξαγγελιες του για το Ελληνικο κρατος. Μια απο αυτες, υπονοουμενη, ηταν και η ΕΡΤ. Δεν τα εκανε, κριμα......εκει επεσα εξω μονον.

Βασικα διαβαζε προσεκτικοτερα at least εμενα......δεν ειμαι σαν τους αλλους, δεν πεταω πυροτεχνηματα

Last edited by GeorgeP; 02-10-2013 at 22:53.
Reply With Quote
  #185  
Παλιό 03-10-2013, 11:31
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Oταν εκμεταλευεσαι τις απολυσεις ΔΥ ζητωντας ''επανασταση'' και ''εξεγερση'' εναντιον σε αυτους που θεωρεις υπευθυνους,δλδ την κυβερνηση, ειναι πολιτικος λογος και πολιτικη τοποθετηση εναντιον αυτης.
Η παρακινηση σου δε αυτη ειναι παρανομη και αντισυνταγματικη.......αν θελεις και την νομικη αποψη την οποια εψαξα αντιγραφωντας το γραπτο σου εκεινη την εποχη που το εγραψες και ρωτωντας δυο δικηγορους, ετσι, για να σιγουρευτω εγω κι οχι για κανεναν αλλο λογο.

Το οτι δεν το εννουσες πολιτικα ειναι διαφορετικο, αυτο που εγραψες ηταν καθαρος πολιτικος λογος.......μην με αναγκασεις να κανω copy/paste τα γραφομενα σου.....

Δεν γραφω ποτε ανακριβεις για τιποτα και κανεναν...........παταω επανω σε αυτα που γραφετε, οπως εκανα και με το δικο σου το γραπτο.

Για τον ΓΑΠ επεσα εξω στο οτι θεωρησα οτι ειχε καταλαβει οτι επρεπε να αλλαξει αυτη η χωρα πιστευοντας οτι θα κανει πραγματικοτητα τις διαρθρωτικες εξαγγελιες του για το Ελληνικο κρατος. Μια απο αυτες, υπονοουμενη, ηταν και η ΕΡΤ. Δεν τα εκανε, κριμα......εκει επεσα εξω μονον.

Βασικα διαβαζε προσεκτικοτερα at least εμενα......δεν ειμαι σαν τους αλλους, δεν πεταω πυροτεχνηματα


Γιώργο συγνώμη τώρα αλλά πραγματικα........................................



Για να καταλάβω....πήρες το πρωταρχικό μου ποστ....και το έδειξες σε δικηγόρους?????/ και αυτοί σου είπανε τι???????ότι είναι παράνομο???? αντισυνταγματικό??????

Μήπως έγραψα και κανένα μανιφέστο??????

Γιατι το έκανες???? θέλω να μου πείς ειλικρινά, για ποιο λόγο?????


Με στεναχώρησες πολύ......με ξενέρωσες..... ας το κράταγες για τον ευατό σου......

η εναντίωση του κλεισίματος ενός δημόσιου οργανισμού.....και το κάλεσμα μου για "επανάσταση" εσύ το βλέπεις σαν πολιτικό λόγο?????επειδή διαφώνησα με το κλέισιμο της ΕΡΤ???????

που είνα το παράνομο????

Άργησα να το καταλάβω.....αλλά εδώ μέσα πρέπει τελικά να φυλάγεσαι απο παντού.....






Πραγματικά δεν ξέρω τι να πώ......π ρ α γ μ α τ ι κ ά!!!!!!
Reply With Quote
  #186  
Παλιό 03-10-2013, 11:37
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από italos Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο συγνώμη τώρα αλλά πραγματικα........................................



Για να καταλάβω....πήρες το πρωταρχικό μου ποστ....και το έδειξες σε δικηγόρους?????/ και αυτοί σου είπανε τι???????ότι είναι παράνομο???? αντισυνταγματικό??????

Μήπως έγραψα και κανένα μανιφέστο??????

Γιατι το έκανες???? θέλω να μου πείς ειλικρινά, για ποιο λόγο?????


Με στεναχώρησες πολύ......με ξενέρωσες..... ας το κράταγες για τον ευατό σου......

η εναντίωση του κλεισίματος ενός δημόσιου οργανισμού.....και το κάλεσμα μου για "επανάσταση" εσύ το βλέπεις σαν πολιτικό λόγο?????επειδή διαφώνησα με το κλέισιμο της ΕΡΤ???????

που είνα το παράνομο????

Άργησα να το καταλάβω.....αλλά εδώ μέσα πρέπει τελικά να φυλάγεσαι απο παντού.....






Πραγματικά δεν ξέρω τι να πώ......π ρ α γ μ α τ ι κ ά!!!!!!
Αν θες την άποψη μου ο Γιώργος εχει δίκιο η υποκίνηση σε επανάσταση ειναι αντισυνταγματική δε πιστευω οτι το λέει για να σε θίξει απλα στο αναφέρει τώρα οτι εδω μέσα πρεπει να προσεχείς ναι πρεπει ,,,,αν λες κάτι αυθόρμητα και διαφορετικό σιγουρα θα σε στοχοποιησουν
Σαν παθών το λέω απλα πρεπει να βλέπουμε κάποια πράγματα ποιο αθώα μου φαίνεται
Reply With Quote
  #187  
Παλιό 03-10-2013, 12:00
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ
Reply With Quote
  #188  
Παλιό 03-10-2013, 12:09
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από italos Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο συγνώμη τώρα αλλά πραγματικα........................................



Για να καταλάβω....πήρες το πρωταρχικό μου ποστ....και το έδειξες σε δικηγόρους?????/ και αυτοί σου είπανε τι???????ότι είναι παράνομο???? αντισυνταγματικό??????

Μήπως έγραψα και κανένα μανιφέστο??????

Γιατι το έκανες???? θέλω να μου πείς ειλικρινά, για ποιο λόγο?????


Με στεναχώρησες πολύ......με ξενέρωσες..... ας το κράταγες για τον ευατό σου......

η εναντίωση του κλεισίματος ενός δημόσιου οργανισμού.....και το κάλεσμα μου για "επανάσταση" εσύ το βλέπεις σαν πολιτικό λόγο?????επειδή διαφώνησα με το κλέισιμο της ΕΡΤ???????

που είνα το παράνομο????

Άργησα να το καταλάβω.....αλλά εδώ μέσα πρέπει τελικά να φυλάγεσαι απο παντού.....

Πραγματικά δεν ξέρω τι να πώ......π ρ α γ μ α τ ι κ ά!!!!!!
Νίκο,

οπως εχω πει πολλες φορες μου αρεσουν τα πολιτικα οπως επισης μου αρεσει να μαθαινω διαρκως καινουρια πραγματα. Ενα απο αυτα ειναι και το Συνταγμα της χωρας το οποιο μελετω αδιαλειπτως χρονια τωρα. Εχω ολα τα συνταγματα της χωρας απο το 1843 και μετα.

Ετσι λοιπον κατι μου εκανε ''κλικ'' για την παρακινηση σου σε ''επανασταση'' κι ανετρεξα στο αρθρο 11 του συνταγματος (Δικαίωμα του συνέρχεσθαι). Επειδη ομως ηταν γενικης κατευθυνσης απευθυνθηκα σε νομικο για την σχετικη νομολογια που βασιζεται στο αρθρο 11 για να καταλαβω αν καποιος ο οποιος για οποιοδηποτε λογο παρακινει λεκτικα σε ''επανασταση'' ειναι νομιμος ¨η παρανομος. Η απαντηση γνωστη, και παρανομος και αντισυνταγματικος. Αυτη η ενεργεια μου ηταν απλα και μονον για πληροφορηση μου.

Ο αλλος λογος που ενηργησα ετσι ηταν γιατι θυμωσα μαζι σου......θυμωσα διοτι η παρακινηση σε επανασταση ειχε ταπεινα ελατηρια κι οχι αγωνιστικη, εστω αριστερη, πολιτικη διαθεση.Θιχτηκε δικος σου ανθρωπος απο το κλεισιμο της ΕΡΤ και ειπες να παρακινησεις τον κοσμο σε επανασταση.....
Δεν ενηργησες το ιδιο σε αλλα παρομοια θεματα οπου θιγοντουσαν αλλοι, προφανως διοτι η κατσικα του γειτονα δεν μας ενδιαφερει......
Αυτος ηταν η αιτια που το φυλαξα και το εβγαλα σημερα στην φορα ευκαιρειας δοθεισης.....
Δεν σε ρωτω τι κανει σημερα ο δικος σου ανθρωπος, ελπιζω να ειναι με τους εξυπνους παρεα και να μην ακολουθησε τους καταληψίες του Μεγαρου της ΕΡΤ.

Τοτε το κρατησα για τον εαυτο μου, σημερα το εβγαλα στην φορα διοτι τωρα ηταν η ωρα του και διοτι ετσι ειμαι εγω.......ΔΕΝ ΚΡΥΒΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΛΑ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΝΙΑΟΥΡΙΖΟΝΤΑς εμπρος τους και βριζοντας τους απο πισω.....ντομπροσυνη το λεν αυτο.
Με αυτον τον τροπο ολοι ξερουν ποιος ειμαι..........
Το περιεργο αλαλ κυριως ευχαριστο ειναι οτι, παρόλα αυτα, σχεδον ολοι θιγμενοι και αθικτοι, θελουν να πιουν ενα καφε, ενα κρασι ¨η να γραψουν μερικα χιλιομετρα μαζι με τον GeorgeP πραγμα που εκτιμω απεριοριστως. Το αυτο βεβαια ελπιζω και επιθυμω και για εσενα.

Θα πρεπει να ειμαστε προσεκτικοι για το τι γραφουμε εδω μεσα διοτι καλλιστα μπορει αντι στην θεση του GeorgeP να ειναι καποιος αλλος και να φερει σε δυσκολη θεση μελη και αντμιν.... πραγμα που φανταζομαι δεν θελει κανεις μας.

Υ.Γ. η παρακινηση σε ''επανασταση'' ειναι λογος καθαρα πολιτικος κι ενεχει πολιτικη τοποθετηση εφοσον αναφερεται και απο πολιτικα προσωπα τα οποια ομως καλυπτονται απο την βουλευτικη ασυλια..
Η παρακινηση σε παρτυ οχι......

Last edited by GeorgeP; 03-10-2013 at 12:15.
Reply With Quote
  #189  
Παλιό 03-10-2013, 12:11
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ
Αν εχεις να πεις κατι πες το μην ντρεπεσαι........
Reply With Quote
  #190  
Παλιό 03-10-2013, 12:12
gepol Ο/Η gepol βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: Honda ST 1300 Pan European
Μηνύματα: 1,483
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ
Ετσι.........
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:37.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!