GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Το Gs Forum > Σχετικά με τον διαδικτυακό τόπο > Ιδέες και σχόλια.

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #181  
Παλιό 14-10-2013, 12:11
Ακιs Ο/Η Ακιs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 ADV μαυρη και χοντρη.... HONDA C90 84'
Μηνύματα: 6,038
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Eδώ μήπως το έχουμε χάσει λίγο ;
Nαι Σταυρο..
εδω πιστευω οτι εχει χαθει λιγο η μπαλλα..

Η μοτοσυκλετα παντα ενωνε τις ψυχες των ανθρωπων και παντα ''ταιριαζε'' χαρακτηρες που απηχαν παρασαγκας μεταξυ τους.Εδω εχει συμβει το αντιθετο.Ο Πετρος εχει απολυτο δικιο.Το θεμα ομως ειναι κατα ποσο μπορουν οι ''υποομαδες'' αυτες, να συνυπαρχουν κατω απο την ομπρελλα της μεγαλης ομαδας??
Πολιτικα,καλημεροκαλησπερες,ευχολογια,αγγελιες,ταξιδιωτικα,τεχνικα,εκδρομες,αναδημοσιευσεις αρθρων επικαιροτητας,χιουμορ και αλλα....μπορουν οι υποομαδες αυτες,που η καθε μια στηριζει περισσοτερο την θεματολογια που την ενδιαφερει,να ''ανεχτει'' και την αλλη που δεν ειναι του γουστου της?
Και ολα αυτα παντα για χαριν του συνολου βεβαια...

Γιατι ειπαμε:''Η μοτοσυκλετα ενωνει,δεν χωριζει τους ανθρωπους''...
[Ισως να παραειναι ''ρομαντικο'' αυτο,αλλα εγω ετσι το αισθανομαι χρονια τωρα..]
Reply With Quote
  #182  
Παλιό 14-10-2013, 12:13
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Δεν φταίει η θεματολογία για τις τυχόν διαφωνίες!
Θέλετε να σας θυμίσω κάμποσες πικρίες και παρεξηγήσεις που ξεκίνησαν σε εκδρομικά, ομαδικές αγορές, τεχνικές συμβουλές, αγοραπωλησίες κ.ά ;;
Ούτε φταίνε οι ομάδες ή παρέες.
Όποιος πιστεύει οτι μπορεί μερικές χιλιάδες άνθρωποι να φτιάξουν μια παρέα μόνο ας το επιχειρήσει πρώτα στο σόι του για να δει τι εστί βερύκοκκο.
Βολεύει ίσως να κάνουμε οτι δεν καταλαβαίνουμε, το θέμα όμως δεν είναι οι πολιτικές συζητήσεις, αλλά τρόπος που υπερασπίζεται ο καθένας μας κάτι που εκείνος αξιολογεί σαν αδιαπραγμάτευτο: είτε είναι η δολοφονία ενός ανθρώπου, είτε τα οικονομικά μέτρα της κυβέρνησης, είτε το να μην φοράς κράνος, είτε η συμπεριφορά ενός άλλου μέλους απέναντί του (το συνηθέστερο εδώ που τα λέμε), είτε να χαλάς τον αμιγώς μοτοσυκλετιστικό χαρακτήρα του φόρουμ κοκ. Οι αξιολογήσεις πιθανά είναι περισσότερες κι από τα μέλη!
Όλα μα όλα όμως είναι θέμα χαρακτήρα και παιδείας του καθενός μας (κι ας με πει ο yannis ..γραφικό παππούλη) και φυσικά αυτός ο ρημαδοχαρακτήρας, με μισό κύβο καλούς τρόπους, δυό κουταλιές κατανόηση για τον "απέναντι" και μια πρέζα χιούμορ μπορεί να κάνει τη συνταγή που ψάχνουμε όλοι για να περάσουμε όμορφα εδώ μέσα. Αλίμονο αν μας χρειάζονται 52 καφεδοένσημα ετησίως, master ψυχολογίας, ευφράδεια κνίτισας του '70 ή να διαβάσουμε πρώτα τις .. 17 σελίδες κανονισμών του φόρουμ για να καταλάβουμε πως στην ευχή θα πρέπει να φερθούμε σε μια παρέα φίλων που θέλουμε να περνάμε όμορφα!
Reply With Quote
  #183  
Παλιό 14-10-2013, 12:13
GariS Ο/Η GariS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2013
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Καλημέρα σε όλους.

Είμαι πολύ μικρός για να μιλάω (μόλις 2-3 ημερών), αλλά εγώ αυτό που βλέπω διαβάζοντας σήμερα όλο αυτό το νήμα είναι μια επιβεβαίωση του λόγου για τον οποίο αποφάσισα και "γεννήθηκα" ανάμεσά σας χθες-προχθες...

Εδώ μέσα - εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων - έχετε γραπτούς και άγραφους κανόνες για το πώς λειτουργεί ικανοποιητικά ένα συζητητήριο και - πρωτίστως - σε γενικές γραμές τους τηρείτε. Εν ολίγοις:

Συμφωνείτε στο πώς (θα πρέπει να) διαφωνείτε..!!

Κι όσο για τις ελάχιστες εξαιρέσεις που ανέφερα, θα πω ότι η ύπαρξή τους είναι σχεδόν νομοτελειακή, τουλάχιστον στατιστικά.

Εδώ μέσα ήταν που πρωτοείδα ένα πολύ όμορφο σχήμα λόγου για τα απίθανα (και ημι-άπιαστα) ονειρεμένα ταξίδια, σαν αυτό του Νίκου το καλοκαίρι στο Μαγκαντάν: 500 το σκέφτονται, 50 το σχεδιάζουν, 5 πάνε!

Κατ' απόλυτη αναλογία λοιπόν (καινούριοι) φίλοι μου, θα μπορούσε κανείς να πει ότι εδώ μέσα ...7000 απλώς αριθμούνται ως μέλη, 700 ανοίγουν και διαβάζουν (έστω περιστασιακά), 70 γράφουν και συμμετέχουν κάπως πιο ενεργά, 7 ενίοτε εκτρέπονται..!!

Ενίοτε, όχι πάντα.

Και δεν έχει - νομίζω κι εγώ - να κάνει με τη θεματολογία. Έχει να κάνει με τη φυσική προσωπική ροπή του καθενός προς την εκτροπή σε συνδυασμό με τις χωροχρονικές συγκυρίες. Εγώ με την Hekima (post 176) είμαι ("...μια ειλικρινή διαπίστωση ότι εγώ πρώτη δεν είμαι ευτυχισμένη ζώντας σε ένα εχθρικό περιβάλλον"), αλλά δεν μπορώ να εθελοτυφλώ ή να μην δέχομαι το γεγονός ότι κάποιος άλλος μπορεί να επιθυμεί λίγο περισσότερη ένταση στην ανταλλαγή επιχειρημάτων για να είναι ευτυχισμένος. Στην ανταλλαγή επιχειρημάτων όμως, όχι ειρωνικών σχολίων, συγκαλυμμένων ύβρεων και προκλητικών χαρακτηρισμών...

Και για να επιστρέψω λίγο πιο κοντά στην αρχική και αναμενόμενη τροχιά του συγκεκριμένου θέματος, με τα λιγοστά και ανύπαρκτα γαλόνια μου θα δευτερολογούσα υπέρ της άποψης του να υπάρχουν μεν όλων των ειδών τα θέματα διαθέσιμα, αλλά τα περί μοτοσυκλετισμού και ταξιδιών να προβάλλονται λίγο εντονότερα. Ωστόσο, βασικότερο όλων για μένα (απάντηση στο "τί θέλουμε από αυτό το φόρουμ...") θα είναι να μην αλλάξει η γενική εικόνα που εισπράττω εδώ και χρόνια (όντας από καιρό ένας από τους προαναφερθέντες 700).

Ευχαριστώ παιδιά.
Αλήθεια..
Reply With Quote
  #184  
Παλιό 14-10-2013, 12:23
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GariS Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα σε όλους.

Είμαι πολύ μικρός για να μιλάω (μόλις 2-3 ημερών), αλλά εγώ αυτό που βλέπω διαβάζοντας σήμερα όλο αυτό το νήμα είναι μια επιβεβαίωση του λόγου για τον οποίο αποφάσισα και "γεννήθηκα" ανάμεσά σας χθες-προχθες...

Εδώ μέσα - εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων - έχετε γραπτούς και άγραφους κανόνες για το πώς λειτουργεί ικανοποιητικά ένα συζητητήριο και - πρωτίστως - σε γενικές γραμές τους τηρείτε. Εν ολίγοις:

Συμφωνείτε στο πώς (θα πρέπει να) διαφωνείτε..!!

Κι όσο για τις ελάχιστες εξαιρέσεις που ανέφερα, θα πω ότι η ύπαρξή τους είναι σχεδόν νομοτελειακή, τουλάχιστον στατιστικά.

Εδώ μέσα ήταν που πρωτοείδα ένα πολύ όμορφο σχήμα λόγου για τα απίθανα (και ημι-άπιαστα) ονειρεμένα ταξίδια, σαν αυτό του Νίκου το καλοκαίρι στο Μαγκαντάν: 500 το σκέφτονται, 50 το σχεδιάζουν, 5 πάνε!

Κατ' απόλυτη αναλογία λοιπόν (καινούριοι) φίλοι μου, θα μπορούσε κανείς να πει ότι εδώ μέσα ...7000 απλώς αριθμούνται ως μέλη, 700 ανοίγουν και διαβάζουν (έστω περιστασιακά), 70 γράφουν και συμμετέχουν κάπως πιο ενεργά, 7 ενίοτε εκτρέπονται..!!

Ενίοτε, όχι πάντα.

Και δεν έχει - νομίζω κι εγώ - να κάνει με τη θεματολογία. Έχει να κάνει με τη φυσική προσωπική ροπή του καθενός προς την εκτροπή σε συνδυασμό με τις χωροχρονικές συγκυρίες. Εγώ με την Hekima (post 176) είμαι ("...μια ειλικρινή διαπίστωση ότι εγώ πρώτη δεν είμαι ευτυχισμένη ζώντας σε ένα εχθρικό περιβάλλον"), αλλά δεν μπορώ να εθελοτυφλώ ή να μην δέχομαι το γεγονός ότι κάποιος άλλος μπορεί να επιθυμεί λίγο περισσότερη ένταση στην ανταλλαγή επιχειρημάτων για να είναι ευτυχισμένος. Στην ανταλλαγή επιχειρημάτων όμως, όχι ειρωνικών σχολίων, συγκαλυμμένων ύβρεων και προκλητικών χαρακτηρισμών...

Και για να επιστρέψω λίγο πιο κοντά στην αρχική και αναμενόμενη τροχιά του συγκεκριμένου θέματος, με τα λιγοστά και ανύπαρκτα γαλόνια μου θα δευτερολογούσα υπέρ της άποψης του να υπάρχουν μεν όλων των ειδών τα θέματα διαθέσιμα, αλλά τα περί μοτοσυκλετισμού και ταξιδιών να προβάλλονται λίγο εντονότερα. Ωστόσο, βασικότερο όλων για μένα (απάντηση στο "τί θέλουμε από αυτό το φόρουμ...") θα είναι να μην αλλάξει η γενική εικόνα που εισπράττω εδώ και χρόνια (όντας από καιρό ένας από τους προαναφερθέντες 700).

Ευχαριστώ παιδιά.
Αλήθεια..
Κρίμα που δεν είδα το πόστ σου, θα με είχες βγάλει από τον κόπο να γράφω! ΄
Καλώς ήρθες στους 70 και με το καλό και στους 7 !
Reply With Quote
  #185  
Παλιό 14-10-2013, 12:25
Hekima Ο/Η Hekima βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS Συνοδηγός
Μηνύματα: 9,103
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GariS Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα σε όλους.


συμμετέχουν κάπως πιο ενεργά, 7 ενίοτε εκτρέπονται..!!

Ενίοτε, όχι πάντα.

Εγώ με την Hekima (post 176) είμαι ("...μια ειλικρινή διαπίστωση ότι εγώ πρώτη δεν είμαι ευτυχισμένη ζώντας σε ένα εχθρικό περιβάλλον"), αλλά δεν μπορώ να εθελοτυφλώ ή να μην δέχομαι το γεγονός ότι κάποιος άλλος μπορεί να επιθυμεί λίγο περισσότερη ένταση στην ανταλλαγή επιχειρημάτων για να είναι ευτυχισμένος. Στην ανταλλαγή επιχειρημάτων όμως, όχι ειρωνικών σχολίων, συγκαλυμμένων ύβρεων και προκλητικών χαρακτηρισμών...


Ευχαριστώ παιδιά.
Αλήθεια..

Κι εγώ μαζί σου και καλώς ήρθες στην παρέα μας καλά να περνάς με όμορφα ταξίδια και εκπληρωμένα όνειρα
Reply With Quote
  #186  
Παλιό 14-10-2013, 12:27
Hekima Ο/Η Hekima βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS Συνοδηγός
Μηνύματα: 9,103
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν φταίει η θεματολογία για τις τυχόν διαφωνίες!
Θέλετε να σας θυμίσω κάμποσες πικρίες και παρεξηγήσεις που ξεκίνησαν σε εκδρομικά, ομαδικές αγορές, τεχνικές συμβουλές, αγοραπωλησίες κ.ά ;;
Ούτε φταίνε οι ομάδες ή παρέες.
Όποιος πιστεύει οτι μπορεί μερικές χιλιάδες άνθρωποι να φτιάξουν μια παρέα μόνο ας το επιχειρήσει πρώτα στο σόι του για να δει τι εστί βερύκοκκο.
Βολεύει ίσως να κάνουμε οτι δεν καταλαβαίνουμε, το θέμα όμως δεν είναι οι πολιτικές συζητήσεις, αλλά τρόπος που υπερασπίζεται ο καθένας μας κάτι που εκείνος αξιολογεί σαν αδιαπραγμάτευτο: είτε είναι η δολοφονία ενός ανθρώπου, είτε τα οικονομικά μέτρα της κυβέρνησης, είτε το να μην φοράς κράνος, είτε η συμπεριφορά ενός άλλου μέλους απέναντί του (το συνηθέστερο εδώ που τα λέμε), είτε να χαλάς τον αμιγώς μοτοσυκλετιστικό χαρακτήρα του φόρουμ κοκ. Οι αξιολογήσεις πιθανά είναι περισσότερες κι από τα μέλη!
Όλα μα όλα όμως είναι θέμα χαρακτήρα και παιδείας του καθενός μας (κι ας με πει ο yannis ..γραφικό παππούλη) και φυσικά αυτός ο ρημαδοχαρακτήρας, με μισό κύβο καλούς τρόπους, δυό κουταλιές κατανόηση για τον "απέναντι" και μια πρέζα χιούμορ μπορεί να κάνει τη συνταγή που ψάχνουμε όλοι για να περάσουμε όμορφα εδώ μέσα. Αλίμονο αν μας χρειάζονται 52 καφεδοένσημα ετησίως, master ψυχολογίας, ευφράδεια κνίτισας του '70 ή να διαβάσουμε πρώτα τις .. 17 σελίδες κανονισμών του φόρουμ για να καταλάβουμε πως στην ευχή θα πρέπει να φερθούμε σε μια παρέα φίλων που θέλουμε να περνάμε όμορφα!

Ναι μωρέ αυτά λέω καλημέρα να έχεις
Reply With Quote
  #187  
Παλιό 14-10-2013, 12:39
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Σταύρο δεν ξεκαθαρίζεις αν απευθύνεσαι σε μένα.
Πάντως το λογοπαίγνιο αυτό, είναι ξεκάθαρο πως τουλάχιστον από μένα δεν είχε τέτοια κατεύθυνση.
Σε σένα απευθύνθηκα, αλλά λόγω δουλειάς το έχασα λίγο.

Ας μην το κάνω προσωπικό τότε, θα ξαναγράψω ότι η θεματολογία του φόρουμ έχει πάρει σε μεγάλο ποσοστό πολιτικό χαρακτήρα και αυτό του βάζει ταμπέλα (δεξιά - αριστερή δεν έχει σημασία).

Η γνώμη μου λοιπόν είναι ότι αυτή η ταμπέλα του κάνει κακό σε σχέση με την εικόνα που πρέπει να έχει ως μοτοσυκλετιστικό φόρουμ.

Πως μπορεί να συνυπάρχουν το ταξιδιωτικό στο Magadan με το ποστ της "Δολοφονίας με πολιτικά κίνητρα" στον ίδιο χώρο δεν μπορώ να το καταλάβω. Και δεν μιλώ για τον τίτλο αλλά για το περιεχόμενο....

Last edited by frits; 14-10-2013 at 12:42.
Reply With Quote
  #188  
Παλιό 14-10-2013, 12:53
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Αγαπητοί, αν στους προκλητικούς χαρακτηρισμούς εντάσσεται και η στάση μου απέναντι σε μία συγκεκριμένη και έκνομη κατάσταση, παρ' ότι το έχω εξηγήσει, αν χρειαστεί σε πρώτη ευκαιρία το ξανακάνω.
Εννοείται πως ΔΕν απευθύνομαι σε όλους. "Θα απαντηθούν μόνο σοβαρές προτάσεις"!!!!!!!

Μάλιστα θα ήταν καλό να γίνει μια διεξοδικότερη συζήτηση, ως προς το τι θεωρείται πρόκληση.
Ένα μικρό παράδειγμα είναι η αναφορά (όπως έγινε) από τον forester για τον Παύλο Μελά. Προσωπικά ενοχλήθηκα. Δεν το αναφέρω στο θέμα του, λόγω χρόνου από την μια και από την άλλη γιατί δεν ήταν έκνομο. Δεν χρειάζεται να απαντάμε και όλοι σε όλα.

Επίσης να διευκρινίσω πως εγώ δεν νοιώθω όπως μερικοί αναφέρεστε. Ίσως στις αρχές να ήμουν λίγο παραπάνω ρομαντικός, αλλά πέρασαν χρόνια από τότε.
Δεν είμαι ούτε αφεντικό, ούτε εργαζόμενος εδώ. Πελάτης είμαι.
Στην περιοχή μου θυμάμαι το καφενείον των φιλάθλων, των κυνηγών, την μυροβόλο Χίο, το Κασιώτικο κλπ. Δεν πήγαιναν μόνον κυνηγοί, φίλαθλοι, Χιώτες, Κασιώτες...


Και κάτι ακόμα, γιατί μπερδεύτηκα λίγο από την αναφορά του Σταύρου.
Οι admin είναι φίλοι μου. Τουλάχιστον εγώ έτσι τους θεωρώ ακόμη. Τα σχόλια μου δεν είναι επ' ουδενί σπόντες προς εκείνους. Αν νομίζω πως έχω κάτι ιδιαίτερο, τόσα χρόνια τα λέμε, άλλα τόσα και περισσότερα μπορούμε να τα ξαναλέμε. Δεν έχω ανάγκη να κρύβομαι, απλά μου αρέσει να ξεκαθαρίζω λίγο το τοπίο και να αποδίδω τα του Καίσαρος τω Καίσαρι.
Συνηθίζω να ψάχνω τον εαυτό μου, κατόπιν τον χώρο που κάθε φορά βρίσκομαι και μετά να βρίσκω την θέση και ως εκ τούτου τη στάση μου στον κάθε χώρο. Έχω την εντύπωση πως καίγεστε πολύ και πολλοί, για θέματα που δεν θα έπρεπε. Δικαίωμα σας. Στο χωριό μου συχνά λένε μια ιστορία, για κάτι ζωντανά που μάλωναν σε ξένο αχυρώνα...
Όσο μου αρέσει, βρίσκω γνωστούς, φίλους, ενδιαφέροντα, θα περνάω.
Φυσικά τα γράφω τηλεγραφικά γιατί περιμένω από στιγμή να φύγω και θα χάσω την σύνδεση.

Last edited by yannis; 14-10-2013 at 13:32.
Reply With Quote
  #189  
Παλιό 14-10-2013, 13:32
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

καλημερα σε ολους και καλη εβδομαδα
αν και απο δομης του χαρακτηρα μου δε με πειραζει τιποτα και κανενας οτι και να γραψει οπως και να συμπεριφερθει γιατι οτι και να λεμε ο χρονος ολα τα βαζει στην θεση του!!!!!
αισθανομαι την αναγκη να γρα ψω τις αραδες μου για το καλο της προσωπικης μου ισορροπιας η ανισορροπιας
η πραγματικοτητα ειναι οτι το φορουμ ειναι μοτοσυκλετιστικο και αυτο ειναι αδιαπραγματευτο!!!!!!
η δευτερη πραγματικοτητα ειναι οτι ειναι πολυ μεγαλο!!!!γιατι αυτο ηταν και ειναι το ζητουμενο
πως εγινε μεγαλο ομως????
δεν νομιζω καποιος να πει οτι μεγαλωσε λογο των θεματων ποικηλης υλης(πολιτικα οικονομικα κλπ)
ολοι πρεπει να συμφωνουμε αδιαπραγματευτα οτι μεγαλωσε λογο των ταξιδιων εντος και εκτος ελλαδος και απο της παρεες που δημιουργηθηκαν βαση αυτων καθως και απο τους θεσμοθετημενους καφεδες παντου στην ελλαδα και της χρησιμες πληροφοριες σε οτι αφορα τις μηχανες μας και τα παρελκομενα τους απο μηχανικα κομματια μεχρι χαρτες ταξιδιων και πολλα αλλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
καταλαβαινω και συμπονω αυτους που εχουν παρει μια μηχανη και δεν μπορουν να ταξιδεψουν για ποικιλους λογους οπως κατανοω και συμπονω αυτους που γραφουν χιλιαδες χιλιομετρα εντος και εκτος ελλαδος παραθαιτωντας πολλες πληροφοριες και φωτογραφιες καθως και την ψυχη τους
ειναι σιγουρο οτι οι δευτεροι θεωρουν πιο πολυ!!! κτημα τους το φορουμ απο τους πρωτους και δεν μπορει και κανενας να τους πει κατι γιατι ολοι παραδεχτηκαμε αδιαπραγματευτα οτι επροκειτο για ενα μοτο φορουμ
μια σημαντικη παραμετρος ειναι ομως και δεν πρεπει να την ξεχναμε οτι το φορουμ τεχνικα διοικητικα και οργανωτικα εχει μια στελεχωση η οποια δινει μια γραμμη
θεωρω οτι αυτη η γραμμη πολλους τους παραξενευει εως και οτι δεν τους αρεσει και εκει δημιουργουνται ολα τα προβληματα
το εχω πει και θα το ξαναπω
παρεα σημαινει αισθανομαι καλα!!!!!
ομαδα σημαινει εχω αποτελεζμα θετικο!!!!!
αρα φορουμ (μεγαλη ομαδα) εχω αποτελεζμα θετικο????(τον τελευταιο καιρο μαλλον οχι)
σε αυτες τις περιπτωσεις πρεπει να γυρισουμε στα βασικα στα αρχικα μια καινουργια ολολευκη σελιδα να ικανοποιηθουν ολες οι τασεις με αυτο που τους αναλογει!!!!
ολα τα μεγαλα συστηματα το κανουν και ειναι και φυσιολογικο καθως και αδιαπραγματευτο για να συνεχισουν να υπαρχουν και οχι οτι αυτο θα υπονοησει αδυναμια τουναντιον θα δειξη μεγαλοκαρδια ελαστικοτητα και ορεξη για πιο μεγαλα εχγειρηματα

ευχομαι ολοι οι θεοι του κοζμουνα μας εχουν καλα και να μας δινουν δυναμη

Last edited by phoenix; 14-10-2013 at 13:49.
Reply With Quote
  #190  
Παλιό 14-10-2013, 19:12
REK Ο/Η REK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: ΚΑΝΤΖΑ ΑΤΤΙΚΗΣ
Μoto: BMW GS1200 ADV
Μηνύματα: 3,923
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Ήμουν και είμαι ακόμα και τώρα που γράφω στο δίλλημα εάν «η σιωπή είναι χρυσός» ή «η σιωπή είναι ενοχή» έχει μεγαλύτερη σημασία ,αξία ,πείτε το όπως θέλετε στο παρών νήμα..
Θα γράψω γιατί θέλω να εκφράσω τα συναισθήματα μου και γιατί θέλω το forum να συνεχίσει να υπάρχει τουλάχιστον έτσι όπως το γνώρισα εγώ πριν από τρία χρόνια..
Στην ερώτηση του Γιάννη για το τι θέλουμε ,απαντώ :
Προσωπικά ,τίποτα παραπάνω από αυτό που λέει το όνομα του.. φίλους που να ασχολούνται και να αγαπάνε την μοτοσυκλέτα
Προσπάθησα να μεταδώσω τις λίγες γνώσεις και εμπειρία που έχω στο χώρο της μοτοσυκλέτα,στα μέλη του forum από την δική μου σκοπιά και όπου είχα άποψη την έλεγα..
Η αλήθεια είναι ότι το τελευταίο έναν χρόνο ,περίπου ,η κατάσταση έχει αλλάξει όλο και λιγότερα ερεθίσματα παίρνω γύρω από το κοινό μας χόμπι από εδώ..
Χάρηκα ,πραγματικά ,όταν είδα «νέους» mods πέρυσι τον Ιανουάριο ,εάν δεν κάνω λάθος, με πάθος και μεράκι για την μοτοσυκλέτα και είπα …αααααπ νέο αίμα ,νέες ιδέες ,διαφορετικός τρόπος αντίληψης ,λειτουργίας και άλλα..φταίνε αυτοί ή κάποιος άλλος?
και σαν μην έφταν όλα αυτά φτάσαμε στον "εμφύλιο» των πολιτικών συγκρούσεων και αντιπαραθέσεων που εκεί ΞΕΝΕΡΩΣΑ πραγματικά …θα μου πεις ,κάποιοι φίλοι το έγραψαν κιόλας παραπάνω, γιατι τα διαβάζεις? γιατί ασχολείσαι ?προσπεράσε τα και άλλα πολλά.. οχι δεν τα προσπερνώ γιατί πέφτω πάνω τους …προσωπικά δεν με νοιάζει να μαθαίνω από ένα μοτοφορουμ τι θα κάνει ο ΣΥΡΙΖΑ ή ΝΔ και εάν το πλεόνασμα θα ξεπεράσει κάθε προσδοκία και αλλά σχετικά ..υπάρχουν σχετικά site (ανήκω και σε εκείνους τους παραδοσιακούς που αγοράζουν ακόμα κυριακάτική εφημερίδα) και τα μαθαίνω από εκεί…
Το θέμα είναι ότι αυτά έχουν παραγκωνίσει τα ταξίδια ,της βόλτες ,τις αναζητήσεις για μοτοσυκλετιστικά θέματα…και έτσι αυτά ,τα πολιτικά ,παίρνουν κεφάλι…
Πιστεύω λοιπόν ότι το θέμα των πολιτικών είναι το κερασάκι στην τούρτα του προβλήματος που έχουμε..
Λείπουν ρε παιδί μου τα ενδιαφέροντα θέματα για την μοτουσκλέτα (με την ευρύτερη ένοια) ,τουλάχιστον για μένα ,πώς να το κάνουμε ..και εκεί αρχίζει η γκρίνια για τα καλημεροκαλησπερίσματα τα ευχολόγια και αλλά..
Θα μου πείτε καλά ρε φίλε.. τόσα μέλη είναι όλοι έχουν άποψη και γνώμη τι να επικρατήσει χούντα και φασισμός ?..ΟΧΙ εκεί θα πρέπει να λειτουργούν τα όργανα (mods)για μένα, να έχουν πάρει τις «κατευθυντήριες γραμμές» (μην μείνετε οι κακοπροαίρετοι στην στενή έννοια της λέξης) από τους ιδιοκτήτες/admin και να λειτουργούν…
Μάγκες, όλοι να είναι χαρούμενοι δεν γίνετε …ας το καταλάβουμε…7.500 ατομα happy δεν…
Κλείνοντας, θα ήθελα να εκφράσω μια απορία:
To καυστικό και σίγουρα επίκαιρο θέμα το ανοίγει ένα μέλος ortho (με αρκετά χρονιά εμπειρία εδώ) και αισθάνομαι ότι το συντονίζει ένα άλλο μέλος peterv (με αξιοσέβαστη παρουσία στο forum) μπορώ να μάθω γιατί? είναι ένα τυχαίο γεγονός?
Εάν ναι ,και χωρίς ίχνος ειρωνείας ,σας δίνω τα θερμά μου συγχαρητήρια ..μακάρι αυτή η προσπάθεια σας,να μας κάνει όλους καλύτερους.
αυτά..

Υ.Γ :στον βωμό της οικονομικής κρίσης που ζούμε μην ρίξουμε την αδυναμία μας για αυτοσυγκράτηση των γραφόμενων μας.

Last edited by REK; 14-10-2013 at 19:15.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:49.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!