GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 09-09-2009, 12:34
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Ελληνικα Στρατα=Διακοπες....

μια και το αναφέρατε, ειδικά εμείς οι δίτροχοι (και ειδικά αυτοί από εμάς που θέλουν να εξερευνούν), χρωστάμε πολλά στη ΜΟΜΑ... πόσες φορές δεν αναρωτηθήκαμε "μα καλά πως έχουν δρόμο εδώ πάνω;"...

απίστευτη δουλειά - η Ελλάδα δεν είναι Ολλανδία, το τόσο βρισμένο περιφερειακό οδικό μας δίκτυο δεν ήταν καθόλου εύκολο να φτιαχτεί
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 09-09-2009, 13:45
soter3gm Ο/Η soter3gm βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Αιγάλεω R1100 RT
Μoto: R1100RT
Μηνύματα: 1,040
Προεπιλογή Απάντηση: Ελληνικα Στρατα=Διακοπες....

Τι να πω ?? Ο.Π.Ι. 85 ΣΤ' ΕΣΣΟ ήμουν πολλά είδαν τα μάτια μου και πάρα πολλά τράβηξε το σώμα μου 2η Μ.Α.Λ τέρμα κάτω παραλία περιφραγμένος από μοίρα και Σ.Χ.Α.Λ.
Με τον Θάλασσα από πάνω να φεύγουμε για το σισμικ το 1 στην Ελευσίνα και να κλαίνε μανάδες στα συρματοπλέγματα
Έτσι πάλι δεν έκανα .....σαν μο....α κλαμένα κάνουν τώρα, αλλά έχουν και ένα δίκιο για το σήμερα (o tempora o morres).
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 09-09-2009, 13:57
Kwstas_kef Ο/Η Kwstas_kef βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Αθηνα και Κεφαλονια...
Μoto: BMW F 800 GS!!!!!!
Μηνύματα: 1,103
Προεπιλογή Απάντηση: Ελληνικα Στρατα=Διακοπες....

Δεν ξερω ρε παιδιαεγω πιστευω οτι στρωνεις χαρακτηρα στο στρατο που υπηρχε παλια..
Τωρα τους μαθαινουν πως να καθοντε και πως να κλαινε..
Εχει χαθει ο παλιος και ο νεος..
Ενταξει μπορει να ηταν μ@λ@κι@ αλλα στην υπολοιπη ζωη σου καταφερνες να διακρινεις και να σεβεσε τους αλλους.
Τωρα εχουνε γινει ολοι ενα..
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 09-09-2009, 14:07
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Ελληνικα Στρατα=Διακοπες....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από soter3gm Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να πω ?? Ο.Π.Ι. 85 ΣΤ' ΕΣΣΟ ήμουν πολλά είδαν τα μάτια μου και πάρα πολλά τράβηξε το σώμα μου 2η Μ.Α.Λ τέρμα κάτω παραλία περιφραγμένος από μοίρα και Σ.Χ.Α.Λ.
Με τον Θάλασσα από πάνω να φεύγουμε για το σισμικ το 1 στην Ελευσίνα και να κλαίνε μανάδες στα συρματοπλέγματα
Έτσι πάλι δεν έκανα .....σαν μο....α κλαμένα κάνουν τώρα, αλλά έχουν και ένα δίκιο για το σήμερα (o tempora o morres).
πες τα πες τα

όσοι έζησαν και τέτοιες "ετοιμότητες" (βλέπε ΣΕΙΣΜΙΚ, Ίμια και άλλες μικρότερες που μερικές καν δεν διέρρευσαν - γιατί φτου φτου κανείς μας δεν έζησε πόλεμο), θυμούνται το μούδιασμα και το "τώρα τι γίνεται", τη βουβαμάρα κλπ.

και καλά σε όσους οι μανάδες ήταν στην ίδια πόλη (βλέπε 2η ΜΑΛ και Αττική), αλλά τι να πω και εγώ που έζησα τέτοιο στην 1η ΜΑΛ και τι να πεις, δεν τους έλεγες τίποτα (δεν είχε και κινητά ε)...

να είσαι έτοιμος με το μπέργκιν, όλη η μοίρα στο προαύλιο να περιμένει να έρθουν τα σινούκ ή τα C130 να μας μαζέψουν, ποιος ξέρει γιατί, ποιος ξέρει για που, ποιος ξέρει μέχρι πότε... όλοι μέσα μας να λέμε "αυτό ήταν δηλαδή;..." ... άσε άσε

και τώρα μου κλαίνε επειδή τους κοίταξε στραβά ο λοχαγός και τους έφαγε και την έξοδο
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 09-09-2009, 14:17
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Ελληνικα Στρατα=Διακοπες....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Kwstas_kef Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξερω ρε παιδιαεγω πιστευω οτι στρωνεις χαρακτηρα στο στρατο που υπηρχε παλια..
Τωρα τους μαθαινουν πως να καθοντε και πως να κλαινε..
Εχει χαθει ο παλιος και ο νεος..
Ενταξει μπορει να ηταν μ@λ@κι@ αλλα στην υπολοιπη ζωη σου καταφερνες να διακρινεις και να σεβεσε τους αλλους.
Τωρα εχουνε γινει ολοι ενα..
οσο αλλαζει η κοινωνια ,αλλαζει και ο στρατος.τα αγορακια μας ειναι τοσο μαμοθρεφτα και κακομαθημενα,με πρωτο το δικο μου,που εαν πηγαινε με συνθηκες προ 20 ετων θα σαλταρεπιο πολυ φταινε οι μαναδες βεβαια και μετα τα υπολοιπαεγω υπηρετησα εβρο 88στ για 17 μηνες και εχω κρατησει τις καλες στιγμες,την ανεμελια και τις φιλιες.τελως παντων οπως εχουν γινει τα πραγματα καλυτερα να καταργηθη,για να γλυτωσει και ο κανακαρης της γυναικας μου,γιατι ποιος με σωνει
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 09-09-2009, 14:20
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Ελληνικα Στρατα=Διακοπες....

καλα οταν παει ο δικος μου,αν υπαρχει στρατος,θα πηγαινουν με τις μαναδες παρεα!
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 09-09-2009, 14:27
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Ελληνικα Στρατα=Διακοπες....

εμένα το είπε ο ίδιος ο γυναικολόγος της γυναίκας μου μπροστά της, όταν μάθαμε ότι είναι αγοράκι (τώρα είναι 17 μηνών θυμίζω):

"αγοράκι είναι, αλλά προσοχή οι μανάδες χαλάνε τα παιδιά"

ότι καταλάβατε καταλάβατε
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 09-09-2009, 14:59
soter3gm Ο/Η soter3gm βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Αιγάλεω R1100 RT
Μoto: R1100RT
Μηνύματα: 1,040
Προεπιλογή Απάντηση: Ελληνικα Στρατα=Διακοπες....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
πες τα πες τα

όσοι έζησαν και τέτοιες "ετοιμότητες" (βλέπε ΣΕΙΣΜΙΚ, Ίμια και άλλες μικρότερες που μερικές καν δεν διέρρευσαν - γιατί φτου φτου κανείς μας δεν έζησε πόλεμο), θυμούνται το μούδιασμα αδελφέ ανατρίχιασα !!! και το "τώρα τι γίνεται", τη βουβαμάρα κλπ.

και καλά σε όσους οι μανάδες ήταν στην ίδια πόλη (βλέπε 2η ΜΑΛ και Αττική), αλλά τι να πω και εγώ που έζησα τέτοιο στην 1η ΜΑΛ και τι να πεις, δεν τους έλεγες τίποτα και δεν μίλαγες καθόλου (δεν είχε και κινητά ε)...μόνο φόρτωνες κουτιά παραλληλόγραμμα (ΜΚ11)

να είσαι έτοιμος στα μαύρα με το μπέργκιν,στη πλάτη όλη η μοίρα με φούμο στο προαύλιο να περιμένει να έρθουν τα σινούκ ή τα C130 να μας μαζέψουν, ποιος ξέρει γιατί, ποιος ξέρει για που, ποιος ξέρει μέχρι πότε... όλοι μέσα μας να λέμε "αυτό ήταν δηλαδή;..." ... άσε άσε

και τώρα μου κλαίνε επειδή τους κοίταξε στραβά ο λοχαγός και τους έφαγε και την έξοδο
Όταν τα δούνε όλα αυτά τότε θα τα πούμε Εφ. Τ/Χης Π.Ζ soter3gm

Last edited by soter3gm; 09-09-2009 at 15:02.
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 09-09-2009, 15:08
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Ελληνικα Στρατα=Διακοπες....

δεν θα τα δούνε
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:18.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!