GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 18-12-2009, 21:01
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: R1200GS 5 ετών χωρίς προβλήματα!!!!

Συμβαίνουν δυστηχώς................
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 18-12-2009, 21:27
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: R1200GS 5 ετών χωρίς προβλήματα!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ThanDim Εμφάνιση μηνυμάτων

Πρώτα είχα 2 transalp. Καλά τα Honda, δεν σπάνε δεν λυγάνε αλλά ( 1ον ) με αντίστοιχα χλμ και ηπιότερη χρήση ήταν - εμφανισιακά - σε χειρότερη κατάσταση - και είμαι ψύρας ρε γμτ....! (2ον) Δεν είναι μηχανές που μπορούν να σε εξιτάρουν με τον χαρακτήρα τους!
Αυτό είναι μεγάλη αλήθεια, άδεια του 2005 και το δικό μου, και όταν πλυθεί δεν το ξεχωρίζεις από καινούργιο και έχει φάει και ήλιο και βροχές με το τσουβάλι, μανέτες, ντίζες, διακόπτες σαν καινούργια, ενώ στο Αfrica και στο Τransalp, ειδικά το 650, στα 2 χρόνια χάρχαλο.
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 18-12-2009, 21:32
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: R1200GS 5 ετών χωρίς προβλήματα!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα Πάντα Εν Σοφία Εποίησε
(η Honda βέβαια)
Αυτο ειδες εσυ στο ποστ μου???? Λυπάμαι!!!!!!!
Το θετικο και παρηγορο ειναι οτι και παλι ΜΟΝΟΝ εσυ το ειδες!!!!!

Και μου αρεσει οτι τα βαζεις και την λες μονον σε μενα ενω και άλλοι (αλλα αυτοι εχουν GS, οποταν αυτοι μενουν στο απυροβλητο) εχουν κοινες αποψεις με εμενα!! δες το......

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από DoctorAbo Εμφάνιση μηνυμάτων
Η BMW έχει αντικειμενικά πολλές περισσότερες αστοχίες με τα GS από ότι η Honda με τα Varadero της. .

Last edited by GeorgeP; 18-12-2009 at 21:35.
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 18-12-2009, 21:37
ThanDim Ο/Η ThanDim βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Καλαμάτα
Μoto: R1200GS 05
Μηνύματα: 492
Προεπιλογή Απάντηση: R1200GS 5 ετών χωρίς προβλήματα!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
το παρακτω δεν το εγραψα εγω....
Επειδή το έγραψα εγώ, το έγραψα έτσι:

"Πρώτα είχα 2 transalp. Καλά τα Honda, δεν σπάνε δεν λυγάνε αλλά ( 1ον ) με αντίστοιχα χλμ και ηπιότερη χρήση ήταν - εμφανισιακά - σε χειρότερη κατάσταση - και είμαι ψύρας ρε γμτ....! (2ον) Δεν είναι μηχανές που μπορούν να σε εξιτάρουν με τον χαρακτήρα τους!"

Επείδή είχα Honda on off....
- η ποιότητα στα υλικά είναι πολύ κατώτερη (σκουριές, τριξίματα και θαμπωμένα πλαστικά),
- η οδηγική τους συμπεριφορά δεν μπορέι να συγκριθεί (όντως τα ΤΑ έχουν πρόβλημα με ταλαντώσεις στο τιμόνι.... για Vara δεν ξέρω),
- η τεχνολογική στασιμότητα της Honda σε αυτού του τύπου μηχανή (on-off) καταδικνύει την απαξίωση της. Το βάρος έχει πέσει σε άλλο κομμάτι της πίτας και εδώ συντηρείται με έτοιμες λύσεις.
- Το δίκτυο αντιπροσώπων της απλά ....δεν υπάρχει! Ο ίδιος ο Σαρακάκης δε μπορεί να σταθεί απέναντι στον πελάτη και υπάρχουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ παράπονα. Τον τελευταίο καιρό μετά την ανακατανομή που έγινε, κάτι διαφαίνεται να αλλάζει αλλά ....θα δείξει!

Όλα αυτά τα έχω ζήσει και συνεχίζω να τα ζω μέσα από το επίσημο club της Transalp (που είμαι και ιδρυτικό μέλος ) οπότε μπορώ να σταθμίζω τις 2 καταστάσεις.

Ξερω πως με μια ΤΑ θα είχα λιγότερο άγχος (μην πάθει αστοχία) σε ένα ταξίδι - ταλαιπωρία σαν αυτό του Μαρόκο. Όμως ξέρω πως δεν θα μπορούσα να κάνω αυτό το ταξίδι με ΤΑ γιατί το μηχανάκι δεν θα κατάφερνε να γυρίσει in one piece... (τρόπος του λέγειν... ) γιατί η νοοτροπία κατασκευής και το στήσιμο του δεν είναι για τέτοια. Καλά, το Vara εκτός των άλλων δεν θα μπορούσε και λόγω βάρους (πρακτικά πράγματα)....

Έτσι, για μένα, ηταν ουσιαστικό να ικανοποιεί η μηχανή τις ανάγκες μου και όχι να πιέζομαι στα πλαίσια της "σιγουριάς μιας Honda". Τουλάχιστον μέχρι τώρα δε με έχει διαψεύσει!!
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 18-12-2009, 21:45
ThanDim Ο/Η ThanDim βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Καλαμάτα
Μoto: R1200GS 05
Μηνύματα: 492
Προεπιλογή Απάντηση: R1200GS 5 ετών χωρίς προβλήματα!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό είναι μεγάλη αλήθεια, άδεια του 2005 και το δικό μου, και όταν πλυθεί δεν το ξεχωρίζεις από καινούργιο και έχει φάει και ήλιο και βροχές με το τσουβάλι, μανέτες, ντίζες, διακόπτες σαν καινούργια, ενώ στο Αfrica και στο Τransalp, ειδικά το 650, στα 2 χρόνια χάρχαλο.

Όταν γύρισα από το Μαρόκο - σόρυ αν σας τα πρήζω αλλά ήταν crast test και για την μηχανή και για μένα.... - σκεφτόμουν "άντε να την συμμαζέψεις τώρα και σιγά σιγά να την σπρώχνεις!"... Εμφανισιακά ήταν σε άθλια κατάσταση και από τα πεσίματα έτριζαν τα πάντα. Έλυσα τα πλαστικά και το ντεπόζιτο για να βγάλω την άμμο που είχε χωθεί παντού και μόλις της έριξα ένα απλό πλυσιματάκι έδειξε σαν καινούργια!!!
Ε τότε αποφάσισα πως ήταν η ώρα να την ζητήσω σε γάμο......!!
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 18-12-2009, 22:01
ThanDim Ο/Η ThanDim βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Καλαμάτα
Μoto: R1200GS 05
Μηνύματα: 492
Προεπιλογή Απάντηση: R1200GS 5 ετών χωρίς προβλήματα!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από DoctorAbo Εμφάνιση μηνυμάτων

Η BMW έχει αντικειμενικά πολλές περισσότερες αστοχίες με τα GS από ότι η Honda με τα Varadero της.
Σωστό! Και έιναι λογικό αφού η Honda αναμασάει τα ίδια πράγματα - πλαίσιο, κινητήρας, σαζμάν, ψαλίδι, όλα αναλλοίωτα από το πρώτο ΑΤ650 πριν ? χρόνια... - ενώ η BMW δοκιμάζει καινούργιες τεχνολογίες και πειραματίζεται. Ως εκ τούτου είναι αναμενόμενο - εν μέρει - και το οτι έχει αστοχίες, αν και πιστεύω πως βιάστηκαν να τις βγάλουν στην κυκλοφορία - για να χτυπήσουν την άγορα.
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 19-12-2009, 17:14
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: R1200GS 5 ετών χωρίς προβλήματα!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ThanDim Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή το έγραψα εγώ, το έγραψα έτσι:

"Πρώτα είχα 2 transalp. Καλά τα Honda, δεν σπάνε δεν λυγάνε αλλά ( 1ον ) με αντίστοιχα χλμ και ηπιότερη χρήση ήταν - εμφανισιακά - σε χειρότερη κατάσταση - και είμαι ψύρας ρε γμτ....! (2ον) Δεν είναι μηχανές που μπορούν να σε εξιτάρουν με τον χαρακτήρα τους!"
Αλλο το ''δεν σπαω δεν λυγαω'' για του οποιου ο λογος κι αλλο η εξωτερικη εμφάνιση για τομοποιο δεν μιλαμε σε αυτο το νημα!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ThanDim Εμφάνιση μηνυμάτων
Επείδή είχα Honda on off....
- η ποιότητα στα υλικά είναι πολύ κατώτερη (σκουριές, τριξίματα και θαμπωμένα πλαστικά),
Φιλε και συνοδοιπορε, ειχες Honda On/Off θα συμφωνησω, ομως απο το 1981 εχω αλλαξει 1 XLS 500, 1 XLR 500, 1 XLR 600, 4 AFRIKA (ακολουθωντας τα μοντελα αν ετος) & 3 VARADERO (παλι ακολουθωντας τα μοντελα ανα ετος) και αυτα που αναφερεις δεν τα ειδα αν και εγραφα εακντονταδες χιλιαδες κμ μαζι τους!
α)Σκουριες δεν υπηρξαν ποτε εκτος κιαν η μοτο κυκλοφορουσε σε νησι ¨η στην αγγλια!! εκει ναι παρατηρηθηκαν σκουριες!!!
β)Τριξιματα ποτε και πουθενα, ειναι υποδειγματικη η συναρμογη των και
γ) θαμπωμενα πλαστικα? σε βρισκω υπερβολικο!!! Η Χοντα - μεχρι το 2002 - ηταν παραδειγμα προς μιμηση για όλες τις εταιρειες για τις βαφες της, ηταν η μονη που χρησιμοποιουσε διπλη ακρυλικη βαδη και βερνικη πανω απο αυτην συν βερνικι πανω αποτα αυτοκολητα!!! Μετα το 2002 αυτα αλλαξαν προς το χειροτερο φυσικα!!! Μετα το 2002 και ειδικα στα βαραντερο παρατηρηθηκε το φαινομενο των ......καμενων πλαστικων!! Ναι καλα διαβασες των καμενων πλαστικων απο τον ηλιο!! Για τετοια Ισπανικη ποιοτητα μιλαμε γιατι οταν ηταν made in Japan το χαρακιρι περιμενε στην γωνια, σε τετοια περιπτωση, τον κατασκευαστη τους!!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ThanDim Εμφάνιση μηνυμάτων
- η οδηγική τους συμπεριφορά δεν μπορέι να συγκριθεί (όντως τα ΤΑ έχουν πρόβλημα με ταλαντώσεις στο τιμόνι.... για Vara δεν ξέρω),
Εξαρταται για ποιον λογο κατασκευαζεται μια μοτοσυκλετα ενα αυτοκινητο ενα οχημα γενικα!!!! Το ΤΑ κατασκευαστηκε για ανετα ταξιδια και για βολτες χαλαρες και οχι για ταρζανιες!! Οι ταλαντωσεις στο τιμονι που αναφερεις συμβαινουν και στα βαραντερο και στα ΧΧ και στα CBR1000RR και στα παπια ΜΟΝΟΝ οταν αφηνεις τα χερια απο το τιμονι και σε ταχυτητες φθινουσες απο 70-60 και ποτε πανω ¨η κατω απο αυτα τα κμ!! Ειναι δε αποτέλεσμα της αργης γεωμετριας που εχουν και της κατανομης βαρους μιας και ολα πλην XX & CBR (εκει παιζει ρολο το μικρο ιχνος)
ειναι πισωβαρα (53% βαρους πισω εναντι 47% μπροστα). Παρόλα αυτα αν θελεις υπαρχει τροπος (δες φοτο)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ThanDim Εμφάνιση μηνυμάτων
- η τεχνολογική στασιμότητα της Honda σε αυτού του τύπου μηχανή (on-off) καταδικνύει την απαξίωση της. Το βάρος έχει πέσει σε άλλο κομμάτι της πίτας και εδώ συντηρείται με έτοιμες λύσεις.
Συμφωνω απόλυτα, αλλα αν ηταν διαφορετικα το Βαραντερο δεν θα εκανε 12000ε με ABS αλλα πολυ περισσότερο!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ThanDim Εμφάνιση μηνυμάτων

- Το δίκτυο αντιπροσώπων της απλά ....δεν υπάρχει! Ο ίδιος ο Σαρακάκης δε μπορεί να σταθεί απέναντι στον πελάτη και υπάρχουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ παράπονα. Τον τελευταίο καιρό μετά την ανακατανομή που έγινε, κάτι διαφαίνεται να αλλάζει αλλά ....θα δείξει! .
Εδω κι αν συμφωνω!! Και οχι η τελευταια ανακατανομη δεν εφτιαξε τα πραγματα αντιθετως τα επιδεινωσε!! Πρωτα τα αναλωσιμα (φιλτρα, μπουζι κ.λ.π.) υπηρχαν ετοιμοπαραδοτα τωρα πας την μια ημερα και τα παραγγέλνεις ακι την επομενη τα παραλαμβανεις...αν υπάρχουν!! Δυο δρομολογια για ενα φιλτρο λαδιου!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ThanDim Εμφάνιση μηνυμάτων
Όλα αυτά τα έχω ζήσει και συνεχίζω να τα ζω μέσα από το επίσημο club της Transalp (που είμαι και ιδρυτικό μέλος ) οπότε μπορώ να σταθμίζω τις 2 καταστάσεις. .
Εγω πoυ ειμαι επισημο μελος του Honda World International και παιρνω κι επισημη ενημερωση με επιστολη παρακαλω απο την Honda Japan & Honda UK για οποιοδηποτε νεο μοντελο ΘΑ βγει στην παραγωγη πρωτος απο τους πρωτους και πριν καν φτασει στα αφτια του καθε μοτοπεριοδικου τι να πω??? Εχω στειλει επιστολες επι επιστολων για αυτο το θεμα, αλλα και για αλλα, στην Ιαπωνια αλλα οπως μου απαντησαν καποτε ''Honda make biles for everyone and not for few'', το οποιο βεβαια κολλαει στο θεμα της στασιμης τεχνολογιας στα on/off και ''our local office will contact you shortly...'' για το θεμα των ανταλλακτικων οποταν και με πηρε ο ιδιος ο Σαρακακης τηλεφωνο εγω δεν εχω να προσθεσω τιποτε παρα μονον ''τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου!!!!!!''

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ThanDim Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξερω πως με μια ΤΑ θα είχα λιγότερο άγχος (μην πάθει αστοχία) σε ένα ταξίδι - ταλαιπωρία σαν αυτό του Μαρόκο. Όμως ξέρω πως δεν θα μπορούσα να κάνω αυτό το ταξίδι με ΤΑ γιατί το μηχανάκι δεν θα κατάφερνε να γυρίσει in one piece... (τρόπος του λέγειν... ) γιατί η νοοτροπία κατασκευής και το στήσιμο του δεν είναι για τέτοια. Καλά, το Vara εκτός των άλλων δεν θα μπορούσε και λόγω βάρους (πρακτικά πράγματα).....
Γιατι το λες αυτο? Τεχνικα απαντησε μου και οχι με ορους του τυπου ''δεν αντεχει'', ''δεν ειναι φτιαγμενο γιαυτο'' κ.λ.π. Διοτι ενας παραγωγης υδροψυκτος θα τα καταφερει καλυτερα απο οτιδηποτε αεροψυκτο στην ερημο, και το βαρος δεν ειανι παντα ανασταλτικος παραγων (δες φοτο)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ThanDim Εμφάνιση μηνυμάτων
Έτσι, για μένα, ηταν ουσιαστικό να ικανοποιεί η μηχανή τις ανάγκες μου και όχι να πιέζομαι στα πλαίσια της "σιγουριάς μιας Honda". Τουλάχιστον μέχρι τώρα δε με έχει διαψεύσει!!
Σου ευχομαι ΠΑΝΤΑ να ειναι ετσι!!!
Attached Images
File Type: jpg ΑΜΜΟΣ 2.JPG (50.3 KB, 46 views)
File Type: jpg varadero 3.jpg (95.4 KB, 43 views)
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 19-12-2009, 20:29
ThanDim Ο/Η ThanDim βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Καλαμάτα
Μoto: R1200GS 05
Μηνύματα: 492
Προεπιλογή Απάντηση: R1200GS 5 ετών χωρίς προβλήματα!!!!

Φίλε μου, όλα τα παραπάνω που εκφράζω είναι προσωπικές εμπειρίες και απόψεις. Θεωρώ όμως πως η καθημερινή επαφή μου με κατόχους ΤΑ-ΑΤ-Vara-KTM-Tiger κτλ δεν μπορεί να συγκριθεί με οποιαδήποτε επαφή και ενημέρωση από τα ψηλά ιστάμενα κλιμάκια όποιας εταιρίας - τόσο ψηλά που δεν ακούει τις φωνές (παράπονα, επιθυμίες) των αντίστοιχων πελατών της!
Οι συγκρίσεις που κάνω έχουν σαν σημείο αναφοράς εμένα. Εμένα σαν ιδιοκτήτη, σαν χρήστη και σαν πελάτη με σταθερές απαιτήσεις. Μου λες "σκουριές δεν υπήρξαν ποτέ" , "σε βρίσκω υπερβολικό για τα θαμπωμένα πλαστικά" αλλά εμένα δε μπορείς να με πείσεις γιατί εκτός τόσων άλλων, έχω δει το δικό μου με τα μάτια μου. Και μάλιστα από την στιγμή που τις φυλούσα στον ίδιο χώρο, με τις ίδιες - και περισσότερες - φροντίδες με την GS...

Όσο αφορά το παίξιμο του τιμονιού, χαίρομαι που το παραδέχεσαι - γιατί είναι κάτι σαν θεώρημα για τα ΤΑ... - και εκπλήσσομαι γιατί δεν το ήξερα πως το έχουν και τόσα άλλα Honda. Επειδή στην άσφαλτο είμαι λίγο "απαιτητικός" και λυσσάω σε στριφτερά κομμάτια, ήταν απογοητευτικό το στρίψημο με Honda on-off. Αυτές οι ταλαντώσεις στο πλαίσιο και το παίξιμο στο τιμόνι ήταν μέρος της ζωής μου ώσπου μπήκα στον κόσμο του telelever και paralever και κατάλαβα επιτέλους τι σημαίνει η έκφραση "τρένο". Σίγουρα και τα ΤΑ μπορούν να βελτιωθούν - κωνικά ρουλεμαν λαιμού, γέφυρες στα καλάμια, after market αναρτήσεις κτλ - αλλά κοστίζει και είναι κρίμα που η εταιρία δεν τα παρέχει από την αρχή

Όσο αφορά την τελευταία σου ερώτηση απάντησες μόνος παραπάνω... "Το ΤΑ κατασκευαστηκε για ανετα ταξιδια και για βολτες χαλαρες και οχι για ταρζανιες!" Γιαυτό δεν θα το έπαιρνα σε ένα τέτοιο ταξίδι. Γιατί εκεί δεν ήταν χαλαρή βόλτα. Οι περισσότεροι γνήσιοι εντουράδες του ΤΑclub έχουν ένα μικρό εντουράκι για να ξεδίνουν ή καλοβλέπουν το 800gs σαν την φυσική εξέλιξη της "σταδιοδρομίας" τους. Αν το οικονομικό τους παίρνει, πάνε για ΚΤΜ ή 1200gs.

και 2 τελευταίες ερωτήσεις:
- μα πραγματικά πιστεύεις πως κάποιος μέσος αναβάτης μπορεί να κάνει σκληρό εντούρο με το vara - χωρίς να αισθάνεται πως το μηχανάκι είναι έξω από τα νερά του και του πίνει το αίμα.....; Άσε τις φωτογραφίες..... ποτέ δεν ξέρεις τι υπάρχει πίσω από τον φωτογράφο, βλέπεις μόνο οτι θέλει
- τι μηχανές BMW είχες; Αν επιτρέπεις φυσικά την προσωπική ερώτηση.........
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 19-12-2009, 21:25
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: R1200GS 5 ετών χωρίς προβλήματα!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτο ειδες εσυ στο ποστ μου???? Λυπάμαι!!!!!!!
καλά γιατί ότι λέω πρέπει να σημαίνει ότι το απαντάω σε σένα ή ότι το είπες εσύ και το κατάλαβα έτσι κλπ.

τστστστς... μύγα...
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 19-12-2009, 21:28
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: R1200GS 5 ετών χωρίς προβλήματα!!!!

είχε μια (1150 δεν ήταν;...) που του έβγαλε ένα σωρό προβλήματα και από τότε βοήθεια μας
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ανεμιστήρας χωρίς έλικες!!!! georgekostas Διάφορα 8 27-05-2010 22:36
Ανάκληση μοτοσικλετών BMW R1200GS και R1200GS Adventure mariosich Διάφορα 7 06-10-2009 00:57
Ανάκληση μοτοσικλετών BMW R1200GS και R1200GS Adventure mlock Γενικά - Αναβάτης 2 23-09-2009 14:18
ανθρώπινος εγκέφαλος 2.000 ετών ανακαλύφθηκε στη βρετανία riko46 Επικαιρότητα 8 17-01-2009 20:14
Νεπάλ: κορίτσια έξι και επτά ετών πωλούνται για 20 δολάρια skippybi Επικαιρότητα 5 09-01-2009 16:10


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:53.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!