GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 09-03-2011, 15:58
astgs Ο/Η astgs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: marusi
Μoto: BMW 1200 GS
Μηνύματα: 28
Προεπιλογή Απάντηση: Τρεις νεκροί από το κρύο στο κέντρο της Αθήνας!

Τρείς ........
Άστεγοι..........
Στο πάρκο ..........
Στο ίδιο σημείο.......
Κάτι μου βρωμάει. Οι άστεγοι δεν είναι κορόιδα να κοιμηθούν σε σημείο που έχουν κίνδυνο να παγώσουν. Ξέρουν καλά να προφυλάσονται.Και .... άντε, ένας είναι βλάκας.Αλλά ΟΧΙ και τρεις
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 09-03-2011, 16:36
klagenfurt Ο/Η klagenfurt βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: Πειραιας
Μoto: RT1150, vespa cosa, vespa Rally 180/1972, vespa "U"/1953
Μηνύματα: 1,591
Προεπιλογή Απάντηση: Τρεις νεκροί από το κρύο στο κέντρο της Αθήνας!

συμφωνω μαζι σου...

ηταν ενας , εκει στο θησειο που μαζευε τεσσερα σκυλια και τον φυλαγαν,
ειχε μετακομισει στην ερμου στο παρκακι στα καγκελα του κεραμεικου,
πολυ φοβαμαι οτι ηταν ενας απο αυτους...
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 09-03-2011, 21:07
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Απάντηση: Τρεις νεκροί από το κρύο στο κέντρο της Αθήνας!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Στην χωρα της ελευθεριας και του καπιταλισμου, στην χωρα που ολα ειναι σε αφθονια, στην χωρα που ολα λειτουργουν αψογα...δηλαδη στις ΗΠΑ καθε χρονο πεθαινουν καμια 1000αδα αστεγοι, μονον στην Ν.Υορκη ειναι πανω απο 100!!!!!!
Στην παραπανω χωρα αναλογει 1 αστεγος ανα 2600 κατοικους για την Ν.Υορκη, 1 αστεγος ανα 154(!!) κατοικους στο Λος αντζελες.....1 ατεγος ανα 1800 κατοικους; στην...Ουασιγκτον!!!!!

Και σε ευρωπαικες χωρες υπαρχουν αστεγοι (450,000 μονον στην Γερμανια- Nooz.gr : Γερμανία: 450.000 άστεγοι )και πεθαινουν αστεγοι καθε χρονο Οκτώ άστεγοι έχουν χάσει τη ζωή τους στη Γαλλία,την Γερμανία και το Βέλγιο από το κύμα ψύχους - Pathfinder News

Κι εκει το κρατος φταιει?

Εδω στην ελλαδα εχουμε μαθει να ''φταιει'' παντα το κρατος, για ολους και για ολα!!!!!!

ΌΟΟΟΟΟχι αγόρι μου το κράτος (δλδ όλοι εμείς) δεν φταίει (φταίμε) ποτέ και για κανέναν λόγο. Αυτοί που πέθαναν (οι άστεγοι ντε) ήθελαν να δουν τις αντοχές τους στο κρύο κι αποφάσισαν να τα παίξουν όλα για όλα. Και σπίτι είχαν και θέρμανση είχαν αλλά αυτοί ήθελαν να είναι έξω στο κρύο. Τώρα αν μας βολεύει να λέμε ότι και σε άλλα κράτη το ίδιο συμβαίνει είναι άλλο πράγμα. "Μακρυά από τον κ@λο μου κι ας μπει όπου θέλει" καταντήσαμε.
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 09-03-2011, 22:15
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Τρεις νεκροί από το κρύο στο κέντρο της Αθήνας!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vaska Εμφάνιση μηνυμάτων
ΌΟΟΟΟΟχι αγόρι μου το κράτος (δλδ όλοι εμείς) δεν φταίει (φταίμε) ποτέ και για κανέναν λόγο. Αυτοί που πέθαναν (οι άστεγοι ντε) ήθελαν να δουν τις αντοχές τους στο κρύο κι αποφάσισαν να τα παίξουν όλα για όλα. Και σπίτι είχαν και θέρμανση είχαν αλλά αυτοί ήθελαν να είναι έξω στο κρύο. Τώρα αν μας βολεύει να λέμε ότι και σε άλλα κράτη το ίδιο συμβαίνει είναι άλλο πράγμα. "Μακρυά από τον κ@λο μου κι ας μπει όπου θέλει" καταντήσαμε.
Ειπα πουθενα οτι ειχαν σπιτι και θερμανση???
Αν δεν ηθελαν αυτοι να ειναι εξω στο κρυο ποιος ηθελε εγω? Εγω γιατι δεν ειμαι εξω στο κρυο αστεγος? Βρηκα τιποτε ετοιμο στην ζωη μου? οοοοοχι βεβαια!! απλα παλεψα και παλευω, πραγμα που δεν εκαναν και δεν κανουν οι αστεγοι εδω και σε ολον τον κοσμο!!!!
Τωρα αν καποιοι απο αυτους ειναι ''νεοι'' αστεγοι λογω χρεων κι οχι εκ πεποιθησεως (δλδ τεμπεληδες).....ας προσεχαν να μην χρεωθουν!!!!

Οσο για το ειρωνικο ''εμεις δεν φταιμε ποτε'' καλο θα ηταν να το χρησιμοποιησουμε και για την σημερινη κατασταση της χωρας αναλογιζομενοι του που φταιξαμε.... κι εμεις!!

Last edited by GeorgeP; 09-03-2011 at 22:16.
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 09-03-2011, 23:54
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Τρεις νεκροί από το κρύο στο κέντρο της Αθήνας!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειπα πουθενα οτι ειχαν σπιτι και θερμανση???
Αν δεν ηθελαν αυτοι να ειναι εξω στο κρυο ποιος ηθελε εγω? Εγω γιατι δεν ειμαι εξω στο κρυο αστεγος? Βρηκα τιποτε ετοιμο στην ζωη μου? οοοοοχι βεβαια!! απλα παλεψα και παλευω, πραγμα που δεν εκαναν και δεν κανουν οι αστεγοι εδω και σε ολον τον κοσμο!!!!
Τωρα αν καποιοι απο αυτους ειναι ''νεοι'' αστεγοι λογω χρεων κι οχι εκ πεποιθησεως (δλδ τεμπεληδες).....ας προσεχαν να μην χρεωθουν!!!!

Οσο για το ειρωνικο ''εμεις δεν φταιμε ποτε'' καλο θα ηταν να το χρησιμοποιησουμε και για την σημερινη κατασταση της χωρας αναλογιζομενοι του που φταιξαμε.... κι εμεις!!

Φίλε Γιώργο έχεις χάσει το μέτρο....γιατί τόση κακία ;

Οι άστεγοι στο κέντρο της Αθήνας είναι εκατοντάδες, στην περιοχή γύρω από τα Εξάρχεια, την πλατεία Βάθης κάθε βράδυ κάτω απο τις μαρκίζες και μέσα στις εισόδους κλειστών μαγαζιών κοιμούνται πάρα πολλοί από αυτούς.

Ότι και να 'ναι όπως και να έχει το να παραιτηθεί κάποιος από την ζωή είναι τραγικό

Εμείς φταίξαμε που δεν πήραμε τόσα χρόνια αυτά τα καθίκια που μας κυβερνάνε με τις πέτρες, εσύ επιμένεις να εξισώνεις τον Τσουκάτο & τον Ρουσόπουλο & τον Βουλγαράκη, & τον Νεονάκη κ.α. πολλούς με τον φούρναρη της γειτονειά σου που δεν σου έκοβε απόδειξη για μία τυρόπιτα...

Αλλά ποτέ δεν είναι αργά.......
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 10-03-2011, 01:58
Fuji Ο/Η Fuji βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Βόλος - Σκόπελος
Μoto: BMW F650GS/DAKAR
Μηνύματα: 2,856
Προεπιλογή Απάντηση: Τρεις νεκροί από το κρύο στο κέντρο της Αθήνας!

Έπρεπε να κλειστούν στη νομική, και να κάνουν απεργία πείνας. Έτσι θα 'χαν κάποια ελπίδα ...

Πέραν της ειρωνείας, ποτέ δεν μπορείς να κρίνεις και να 'σαι σίγουρος για την κατάντια ενός ανθρώπου. Ο Θεός να τους αναπαύσει.
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 10-03-2011, 02:25
rasos Ο/Η rasos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: ath
Μoto: 1200 gs
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή Απάντηση: Τρεις νεκροί από το κρύο στο κέντρο της Αθήνας!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από astgs Εμφάνιση μηνυμάτων
Τρείς ........
Άστεγοι..........
Στο πάρκο ..........
Στο ίδιο σημείο.......
Κάτι μου βρωμάει. Οι άστεγοι δεν είναι κορόιδα να κοιμηθούν σε σημείο που έχουν κίνδυνο να παγώσουν. Ξέρουν καλά να προφυλάσονται.Και .... άντε, ένας είναι βλάκας.Αλλά ΟΧΙ και τρεις

Συμφωνώ. Και αναρωτιέμαι. 1) Γιατί δεν πήγαν σε κάποια εσοχή να κοιμηθούν;;; 2) Σίγουρα πέθαναν από το κρύο ή ήταν ναρκωμανείς;;;;;;
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 10-03-2011, 10:10
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Απάντηση: Τρεις νεκροί από το κρύο στο κέντρο της Αθήνας!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειπα πουθενα οτι ειχαν σπιτι και θερμανση???
Αν δεν ηθελαν αυτοι να ειναι εξω στο κρυο ποιος ηθελε εγω? Εγω γιατι δεν ειμαι εξω στο κρυο αστεγος? Βρηκα τιποτε ετοιμο στην ζωη μου? οοοοοχι βεβαια!! απλα παλεψα και παλευω, πραγμα που δεν εκαναν και δεν κανουν οι αστεγοι εδω και σε ολον τον κοσμο!!!!
Τωρα αν καποιοι απο αυτους ειναι ''νεοι'' αστεγοι λογω χρεων κι οχι εκ πεποιθησεως (δλδ τεμπεληδες).....ας προσεχαν να μην χρεωθουν!!!!

Οσο για το ειρωνικο ''εμεις δεν φταιμε ποτε'' καλο θα ηταν να το χρησιμοποιησουμε και για την σημερινη κατασταση της χωρας αναλογιζομενοι του που φταιξαμε.... κι εμεις!!

Ο πατέρας μου λέει "Μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μην λες".

Τες πα, σεβαστή η άποψή σου αλλά επέτρεψέ μου να διαφωνήσω.

Καλημέρες.
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 10-03-2011, 10:51
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Τρεις νεκροί από το κρύο στο κέντρο της Αθήνας!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Γιώργο έχεις χάσει το μέτρο....γιατί τόση κακία ;

Οι άστεγοι στο κέντρο της Αθήνας είναι εκατοντάδες, στην περιοχή γύρω από τα Εξάρχεια, την πλατεία Βάθης κάθε βράδυ κάτω απο τις μαρκίζες και μέσα στις εισόδους κλειστών μαγαζιών κοιμούνται πάρα πολλοί από αυτούς.

Ότι και να 'ναι όπως και να έχει το να παραιτηθεί κάποιος από την ζωή είναι τραγικό

Εμείς φταίξαμε που δεν πήραμε τόσα χρόνια αυτά τα καθίκια που μας κυβερνάνε με τις πέτρες, εσύ επιμένεις να εξισώνεις τον Τσουκάτο & τον Ρουσόπουλο & τον Βουλγαράκη, & τον Νεονάκη κ.α. πολλούς με τον φούρναρη της γειτονειά σου που δεν σου έκοβε απόδειξη για μία τυρόπιτα...

Αλλά ποτέ δεν είναι αργά.......
Σταυρο, το βλεπεις ανθρωπιστικα το θεμα...εγω οχι!!!! Οχι με αυτους!!!
Ανθρωπιστης ειμαι με καποιον που δουλευει νυχθημερον για να τα φερει βολτα γιαυτον και την οικογενεια του, αυτον τον βοηθω!!!
Δεν ειμαι ανθρωπιστης με αυτους οι οποιοι οπως λες κι εσυ εχουν παραιτηθει απο την ζωη και τους οποιους βιωνεις καθε μερα στην Στουρναρη. Οχι φιλε μου καλε, δεν τους ακολουθω σε αυτο που πανε να μου περασουν δλδ ''...απονη ζωη με πεταξες στου δρομου την ακρη με αδικησες.......'', οταν ειχαν την ευκαιρεια τους ας δουλευαν, ας ξενιτευοντουσαν για να δουλεψουν...... ας εκαναν κατι τεσπα να παρουν την ζωη στα χερια τους και οχι να παραιτηθουν απο αυτην καταντωντας την Στουρναρη και άλλες οδους αδιαβατες για μενα και για σενα!!! Η ελεημοσυνη του απλωμενου χεριου ειναι ευκολη και επικερδης, αρκει να εχει κανεις θρασος και θαρος να το κανει!!! Το ιδιο θρασος και θαρος απαιτει το παρσιμο της ζωης στα χερια μας!!! Γιατι δεν το εκαναν οταν ειχαν το σθενος, την ηλικια, την νεοτητα .....???
Τι να πουν και ανθρωποι που ειναι αρρωστοι απο καρκινους, απο συνδρομα επωδυνα και μακροχρονια και οι οποιοι οχι μονον δεν παραιτουνται απο την ζωη αλλα την παλευουν μεχρι....... το μνημα τους!!!!

Οσο για τον...φουρναρη, εχω εκθεσει τις αποψεις μου επι του θεματος πολλακις!!!!
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 10-03-2011, 10:53
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Τρεις νεκροί από το κρύο στο κέντρο της Αθήνας!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vaska Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο πατέρας μου λέει "Μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μην λες".

Τες πα, σεβαστή η άποψή σου αλλά επέτρεψέ μου να διαφωνήσω.

Καλημέρες.
Η διαφωνια ειναι πηγη γνωσης, οποταν γιατι να μην σου επιτρεψω να διαφωνησεις??

καλημερες κι απο μενα.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Σφυγμομέτρηση στο κέντρο της Αθήνας... CPretenteriS Χιούμορ 6 04-02-2011 21:23
Τσίπουρο στο κέντρο της Αθήνας... Jefe Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις) 38 31-01-2011 21:03
3 νεκροί από τις ταραχές στο κέντρο της Αθήνας! Arkas Επικαιρότητα 33 06-05-2010 09:52
Τέλος οι μηχανές στο κέντρο της Αθήνας... (Ζήτω τα Αυτοκίνητα) christosms Τι μας έτυχε 81 13-04-2010 23:34
Επίθεση σε τράπεζες και καταστήματα από ομάδα νεαρών στο κέντρο της Αθήνας wolferin Επικαιρότητα 4 08-10-2009 16:58


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:30.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!