GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 03-10-2011, 00:00
Doc Ο/Η Doc βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Σαρωνίδα
Μηνύματα: 421
Προεπιλογή Απάντηση: Doc - αμπελοφιλοσοφία περί αποχώρησης

ειλικρινά χαίρομαι, εάν το gsforum έγινε το μεγαλύτερο φόρουμ της μοτο Ελλάδας και το εννοώ

αυτό δεν σημαίνει, ότι δεν γίνονται και λάθη ή/και ότι δεν πρέπει να αναφέρονται



όσον αφορά το όποιο κλίμα, ορκίζομαι, ότι δεν έπεσε στην αντίληψή μου κάτι και λυπάμαι, ότι όταν έγινε κάποια κοινή συνεύρεση εδώ στην Αθήνα στου Μιχάλη Τζίμα το μαγαζί την άνοιξη, απουσίασα στο Ομάν και μπορούσα να παρευρεθώ με όλους μαζί

σίγουρα, το εγγυώμαι δηλαδή, δεν υπάρχει κανένας υποδαυλισμός του gsforum ως γραμμή στο bmwbikers εκ της διαχείρισης

για τα άλλα χαίρομαι ότι είναι απλή παρεξήγηση [ήξερες μόνο αυτά που διάβασες, οπότε δεν αποσιώπησες τίποτε και κακώς τα είπα εγώ τότε..]
  #12  
Παλιό 03-10-2011, 00:01
black_hawk Ο/Η black_hawk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Κερκυρα
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 3,382
Προεπιλογή Απάντηση: Doc - αμπελοφιλοσοφία περί αποχώρησης

Eν πρωτοις, φιλε, προσωπικα σ'ευχαριστω για το συντομο αλλα "μεστό" ιστορικο των.. μοτο- BMWforums στον Ελλαδικο χωρο!

Αν θυμασαι, ειχαμε βρεθει στο BMWmeeting στο Λουτρακι με το Σπανο, το 2006, οπου εγινε και μια προσπαθεια (Κατοπιν ΚΑΙ δικιας μου πρωτοβουλιας, αλλα αστο αυτο! ) επαναπροσεγγισης των δυο "forums" (bmwbikers και George37) η οποια φυσικα επεσε στο κενο.. (Μαντεψε την υπαιτιοτητα!! )

Aπο τοτε, ουσιαστικα εγκατελειψα τα BMW-δο-fora..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Doc Εμφάνιση μηνυμάτων
Μετά από ελάχιστο χρόνο όμως αντίκρισα μία συμπεριφορά του τότε admin, George37..
Tι να πουν και αλλοι!!

Εγω απο "mod." (δεν το ζητησα) ξαφνικα βρεθηκα "Ban-αρισμενος" χωρις να ξερω το γιατι και μαλιστα ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ! ban-αναριστηκε και η φιλη μου (νυν συζυγος μου) που ειχε γραψει 1-2 μηνυματα στα "καλωσορισματα"!!!

"Μπαν-ι-αρισμενος"! bmwbikers.gr

"Μπαν-ι-αρισμενος"! - myBike.gr

Παλιες ιστοριες σχετικα με ενα ατομο που απορω πως ακομα κυκλοφοραει "λυτός"!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Doc Εμφάνιση μηνυμάτων
..με τον Αρκά ήμασταν κάποτε στο bmwforum και ο Αρκάς είχε τότε nickname "firer"
θεώρησα υποχρέωσή μου να του κάνω δημόσια παρατήρηση και σύσταση για να αφαιρέσει το παρατσούκλι, το οποίο παρέπεμπε στο Τρίτο Ράϊχ .
Σίγουρα δεν του άρεσε τι του προκάλεσα και λόγω γενικευμένης κατακραυγής αναγκάστηκε να αλλάξει το nickname σε Arkas

ίσως λοιπόν να μου κρατάει κακία από τότε, αν μου την είχε φυλαγμένη, όπως λένε...
..EΔΩ! ομως, σε βρισκω λιιιιιιγο φαουλ!

Θα μπορουσατε να τα πειτε αναλυτικα μεταξυ σας (αφου τηλεφωνα εχετε και στο ιδιο μερος ζειτε) με μια συναντηση που θα μπορουσε να λυσει τις οποιες "παρεξηγησεις"..

Posts αυτου του τυπου, οχι μονο δεν βοηθανε στην επιλυση παρεξηγησεων, οχι μονο δειχνουν μiα... "Κατινιά" (sic και sorry για την "ορολογια") αλλα υποβαθμιζουν τοσο την εικονα του -οποιου- ιστοτοπου, οσο και την προσωπικη εικονα των γραφοντων!..

Αντε, βρεθειτε και πειτε τα! Μεγαλα παιδια ειμαστε ολοι! (Και συναδελφοι, ορισμενοι εξ'ημων! )
  #13  
Παλιό 03-10-2011, 00:02
Doc Ο/Η Doc βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Σαρωνίδα
Μηνύματα: 421
Προεπιλογή Απάντηση: Doc - αμπελοφιλοσοφία περί αποχώρησης

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
@Doc !

Σε καλώ να αποδείξεις ότι ο firer/arkas από τον ιστοτόπο,
που επικαλείσαι παραπάνω,
είναι το ίδιο και το αυτό πρόσωπο με τον γράφοντα, στο GS Forum.

Εάν δεν το πράξεις ΑΜΕΣΑ,
σε καταγγέλω σαν κοινό ψεύτη και συκοφάντη !

Επιφυλασσόμενος παντός νομίμου δικαιώματός μου,

Δημήτρης Ανδρέου Δουρίδας (Arkas).

υπαρχει κανεις με lt1200 - BMWForum.gr
  #14  
Παλιό 03-10-2011, 00:10
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Doc - αμπελοφιλοσοφία περί αποχώρησης

Αγαπητέ μιά χαρά τα γράφεις στην αρχή, αλλά μετά το κάνεις προσωπικό και ρίχνεις νερό (πολύ νερό) σε αυτό τον ηλίθιο μύλο της αντιπαράθεσης και γίνεσαι (άθελα σου ; ) μέρος του προβλήματος.

Οι admin κρίνονται καθημερινά από την εικόνα του φόρουμ και η μέχρι τώρα πορεία του τους δικαιώνει.

Τους 9 στους 10 (άντε τους 8) που μπαίνουν σε ένα φόρουμ τους ενδιαφέρουν πράγματα ουσίας που μόνος σου αναφέρεις στις πρώτες παραγράφους του κειμένου σου, τα υπόλοιπα είναι για αυτούς που αρέσκονται σε ταμπέλες και φτάνουν να τις υποστηρίζουν φανατικά σαν άλλη ποδοσφαιρική ομάδα. (σαν αυτόν που γιουχάρησε τους καλεσμένους ΣΟΥ) και ήταν μόνο ένας αν και θα έπρεπε να γίνει αυτό που δεν γίνεται στα γήπεδα, να τον πάρουν όλοι με τις σφαλιάρες...

Η προσωπική μου γνώμη είναι ότι το ποστάρισμά σου έπρεπε να μείνει, αλλά για να σου δώσω δίκιο θα έπρεπε να ξέρω τι θα έπρατε το BMW Bikers σε αντίστοιχο ποστάρισμα στο δικό του χώρο. Θα το άφηνε ή θα το έσβηνε; Υποθετική η ερώτηση άνευ αξίας η απάντηση..

Όπως και να έχει όλα αυτά εμένα μου φαίνονται αστεία, δηλαδή αν δούμε κάποιο συνάδελφο στο δρόμο και χρειάζεται βοήθεια θα τον ρωτήσουμε πρώτα σε ποιό φόρουμ είναι και αναλόγως θα πράξουμε;

Last edited by frits; 03-10-2011 at 00:17.
  #15  
Παλιό 03-10-2011, 00:11
Doc Ο/Η Doc βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Σαρωνίδα
Μηνύματα: 421
Προεπιλογή Απάντηση: Doc - αμπελοφιλοσοφία περί αποχώρησης

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από black_hawk Εμφάνιση μηνυμάτων
Eν πρωτοις, φιλε, προσωπικα σ'ευχαριστω για το συντομο αλλα "μεστό" ιστορικο των.. μοτο- BMWforums στον Ελλαδικο χωρο!

Αν θυμασαι, ειχαμε βρεθει στο BMWmeeting στο Λουτρακι με το Σπανο, το 2006, οπου εγινε και μια προσπαθεια (Κατοπιν ΚΑΙ δικιας μου πρωτοβουλιας, αλλα αστο αυτο! ) επαναπροσεγγισης των δυο "forums" (bmwbikers και George37) η οποια φυσικα επεσε στο κενο.. (Μαντεψε την υπαιτιοτητα!! )

)
διόρθωση: η προσέγγιση έγινε μεταξύ bmwforum kai forumgs [G37]
το bmwbikers έγινε αργότερα
  #16  
Παλιό 03-10-2011, 00:15
black_hawk Ο/Η black_hawk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Κερκυρα
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 3,382
Προεπιλογή Απάντηση: Doc - αμπελοφιλοσοφία περί αποχώρησης

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Doc Εμφάνιση μηνυμάτων
διόρθωση: η προσέγγιση έγινε μεταξύ bmwforum kai forumgs [G37]
το bmwbikers έγινε αργότερα
Σωστος! (Περνανε τα χρονια, μπερδεψα τα -τοσα- fora!! )
  #17  
Παλιό 03-10-2011, 00:17
Doc Ο/Η Doc βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Σαρωνίδα
Μηνύματα: 421
Προεπιλογή Απάντηση: Doc - αμπελοφιλοσοφία περί αποχώρησης

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητέ μιά χαρά τα γράφεις στην αρχή, αλλά μετά το κάνεις προσωπικό και ρίχνεις νερό (πολύ νερό) σε αυτό τον ηλίθιο μύλο της αντιπαράθεσης και γίνεσαι (άθελα σου ; ) μέρος του προβλήματος.

Οι admin κρίνονται καθημερινά από την εικόνα του φόρουμ και η μέχρι τώρα πορεία του τους δικαιώνει.

Τους 9 στους 10 (άντε τους 8) που μπαίνουν σε ένα φόρουμ τους ενδιαφέρουν πράγματα ουσίας που μόνος σου αναφέρεις στις πρώτες παραγράφους του κειμένου σου, τα υπόλοιπα είναι για αυτούς που αρέσκονται σε ταμπέλες και φτάνουν να τις υποστηρίζουν φανατικά σαν άλλη ποδοσφαιρική ομάδα. (σαν αυτόν που γιουχάρησε τους καλεσμένους ΣΟΥ) και ήταν μόνο ένας αν και θα έπρεπε να γίνει αυτό που δεν γίνεται στα γήπεδα, να τον πάρουν όλοι με τις σφαλιάρες...

Η προσωπική μου γνώμη είναι ότι το ποστάρισμά σου έπρεπε να μείνει, αλλά για να σου δώσω δίκιο θα έπρεπε να ξέρω τι θα έπρατε το BMW Bikers σε αντίστοιχο ποστάρισμα στο δικό του χώρο. Θα το άφηνε η θα το έσβηνε; Υποθετική η ερώτηση άνευ αξίας η απάντηση..

Όπως και να έχει όλα αυτά εμένα μου φαίνονται αστεία, δηλαδή αν δούμε κάποιο συνάδελφο στο δρόμο και χρειάζεται βοήθεια θα τον ρωτήσουμε πρώτα σε ποιό φόρουμ είναι και αναλόγως θα πράξουμε;
ότι έγραψες τα προσυπογράφω
αυτό θα πει σωστός διάλογος, γιατί [και για αυτό το έγραψα αμπελοφιλοσοφία] μέσο αυτού ακούγονται και άλλες γνώμες.

επίσης, η [λογική] απορία σου πώς άραγε θα φερόταν το bmwbikers σε αντίστοιχη περίπτωση...

εδώ δεν είναι thread για άξονα και βαλβίδες, γενική συζήτηση κάνουμε

σε ευχαριστώ πάντως για την απάντηση
  #18  
Παλιό 03-10-2011, 00:19
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Doc - αμπελοφιλοσοφία περί αποχώρησης

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Doc Εμφάνιση μηνυμάτων
Μετα από ελεγχο του λινκ που έβαλες ειναι ξεκαθαρο οτι δεν ειναι
ο Αρκας ο δικος μας, ο οποίος ποτέ δεν είχε LT ..
και όλοι ξέρουμε ότι δεν μένει στα Δυτικά προάστια...
Είσαι πολύ επιπόλαιος, επικίνδυνος, και γράφεις ψέμματα,
θα έπρεπε να το έχεις καρατσεκάρει προτού πεις κάποιον Firer....

Τελικά τι παιχνίδι παίζεις εδώ μέσα???

Πρέπει να καταλάβεις πόσο κακό είναι αυτό που κάνεις

σε έναν συνάδελφο συμμφορουμίτη!!

Ας διαβάσουν οι συνάδελφοι και ας σε κρίνουν...
  #19  
Παλιό 03-10-2011, 00:24
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Doc - αμπελοφιλοσοφία περί αποχώρησης

ολη η καταγγελεια στηριζεται σε ενα συμβαν απο αλλο φορουμ.....με φυρερ-αρκαδες κλπ......
επειδη καπου αναφερει ο γιατρος,οτι γραφει πολυ προσεκτικα και με στοιχεια...το link απο το αλλο φορουμ,αναφερεται σε καποιον ΑΡΚΑ με LT,ο οποιος μενει στα δυτικα προαστια.....
μηπως εχεις μπερδεψει τα μπουτια σου φιλε κωστα(doc),στην προσπαθεια σου να βγαλεις φασιστα τον ΑΡΚΑ του gsforum
εκτος και αν η ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ...ειναι δυτικα προαστια και ο δημητρης εχει LT και μας το κρατραει κρυφο....
  #20  
Παλιό 03-10-2011, 00:26
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Doc - αμπελοφιλοσοφία περί αποχώρησης

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από black_hawk Εμφάνιση μηνυμάτων

........................ απορω πως ακομα κυκλοφοραει "λυτός"!!



ακατονόμαστος......
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:51.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!