GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Τι μας έτυχε

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 10-07-2012, 10:08
Astakos82 Ο/Η Astakos82 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: ΒΟΛΟΣ
Μoto: R1200GS , DIAS
Μηνύματα: 2,219
Προεπιλογή Απάντηση: Το νου σας και τα ματια σας 1000....

Φιλοι μου εχετε απολυτο δικαιο σε αυτα που λετε.... εγω θα αναφερω ενα γεγονος πριν καμποσα χρονια πισω οταν ενας καρχαρια επιτεθηκε σε Γερμανο τουριστα στην περιοχη της Μηλινα Πηλιου στη παραλια Βαθοσπιλιας 3 στροφες πριν φτασεις Μηλινα με ασχημα αποτελεσματα.... Οι Βολιωτες το ξερουν το γεγονος αυτο καλα...!!! ουτε ψαρονουφεκας ηταν ο ανθρωπος ουτε αιμοραγουσε ουτε ειχε ψαρια πανω του.... το τι κρυβει η θαλασσα κανεις δεν ξερει ακομα και επιστημονες το λεν αυτο.... το θεμα που ανοιξα δεν το ανοιξα για να φοβισω κανεναν και να λογομαχισω με κανεναν....στην θεα του και μονο εγω προσωπικα κολοσα και δεν ειδα κανεναν στα βαθια... οσο για την φωτο απο οτι ακουσα αν κ δεν εκατσα στο γεγονος λογο του κοσμου που μαζευτηκε να δει το περιεργο για ολους μας και η φωτο ειναι δανισμενη ....ο καψερος αυτος επισκεπτης πιαστηκε σε διχτια ... Ο Lakis εχει δικαιο σε αυτα που λεει αλλα να ξερετε οτι κατα καιρους και στον Παγασητικο και στην περιοχη Σκιαθου -Πλατανια εχουν εμφανιστει καποια ασυνηθιστα πλασματα που ακολουθουν καραβια και δεν τα συναντας στην μεσογιο σιχνα...

Καλημερα σας να απολαμβανετε τα μπανακια σας .... και οπως ελεγε και μια γιαγια ενος φιλου μου πιτσιρικαδες που ημασταν.... Παυλακη οχι στα βαθια παιδι μου!!!!

Last edited by Astakos82; 10-07-2012 at 10:24.
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 10-07-2012, 10:29
LakisGS Ο/Η LakisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW R 1200 GS adventure '10
Μηνύματα: 4,323
Προεπιλογή Απάντηση: Το νου σας και τα ματια σας 1000....

,Για αυτό που ανέφερες, (επίθεση καρχαρία σε άνθρωπο χωρίς αυτός να κουβαλάει χτυπημένα ψάρια), μπορεί να γίνει μόνο στην περίπτωση που έχουμε να κάνουμε με έναν τραυματισμένο καρχαρία που δεν μπορεί να κυνηγήσει την τροφή του, οπότε μας βρίσκει εύκολο στόχο, λόγω του ότι είμαστε πολύ αργοί για να ξεφύγουμε. Τώρα μιλάμε για μια ιστορία, άντε δύο στα 100 χρόνια... Οκ, αν είμαστε τόσο άτυχοι τι να πω...
Πάντως, σε αυτήν την περίπτωση (τραυματισμένος καρχαρίας), το πιο πιθανό είναι να τον φάνε τα φιλαράκια του πριν αυτός επιτεθεί σε άνθρωπο.
Την πρώτη φορά που συνάντησα καρχαρία σε κατάδυση, ήταν στην Αίγυπτο, στο Sharm El Sheikh (στο Gordon Reef), και ήταν ένας White tip, που μου φάνηκε φοβισμένος σαν σκυλάκι. Ακόμα και σε καταδύσεις σε shark points, είναι δύσκολο να σε πλησιάσουν εάν δεν τους τα'ί'ζουν επίτηδες για να πλησιάζουν...

Reply With Quote
  #13  
Παλιό 10-07-2012, 10:54
ARGI Ο/Η ARGI βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: KARDITSA
Μoto: R 850 GS (Red Fat Lady!!!)
Μηνύματα: 9,816
Προεπιλογή Απάντηση: Το νου σας και τα ματια σας 1000....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από LakisGS Εμφάνιση μηνυμάτων
Στην πρώτη ευκαιρία θα σας γράψω μερικά πράγματα για τους καρχαρίες γιατί μάλλον ο κινηματογράφος έχει κάνει αυτό το πλάσμα να φαντάζει "τέρας" στα μάτια μας. Έχω κάνει καταδύσεις σε "shark points", έχω δει, έχω διαβάσει, έχω συζητήσει με ανθρώπους που ο καρχαρίας είναι η ζωή τους. Ο λευκός, (the great white), είναι άλλη ιστορία, αλλά ευτυχώς δεν έχουμε στην Ελλάδα. Γενικά ΔΕΝ είμαστε στο μενού τους, και τα είδη που υπάρχουν στη μεσόγειο ΔΕΝ θα μας επιτεθούν ΕΆΝ ΔΕΝ κουβαλάμε ψάρια που αιμοραγούν μαζί μας. (ψαροτουφεκάδες). Ο καρχαρίας δεν θα επιτεθεί σε εμάς, αλλά στα ψάρια που έχουμε μαζί, και ίσως φάμε καμιά αδέσποτη... Χαρείτε την θάλασσά μας άφοβα. Από τον καρχαρία δεν κινδυνεύετε. Προσοχή στους τσομπάνηδες οδηγούς ταχυπλόων... Θα επίστρέψω σύντομα με πληροφορίες και λεπτομέριες για τον τόσο παρεξηγημένο βασιλιά της θάλασσας....
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από LakisGS Εμφάνιση μηνυμάτων


Υ. Γ. Θα είστε πολύ τυχεροί να δείτε καρχαρία έτσι ξαφνικά στις Ελληνικές θάλασσες. Γενικά μας φοβούνται και μας αποφεύγουν...

Γειά σου Λάκη, γνώστη των Επτά Θαλασσών &
των πέντε Ηπείρων!!!
Ωραίες οι πληροφορίες σου...
(Αν μάθεις να πίνεις και καμιά τσιπουριά, τότε θα πω ότι είσαι ο...)



Τα φιλιά μου στην Σοφιάννα
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 10-07-2012, 11:29
LakisGS Ο/Η LakisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW R 1200 GS adventure '10
Μηνύματα: 4,323
Προεπιλογή Απάντηση: Το νου σας και τα ματια σας 1000....

Και μια που μιλάμε για θάλασσα και κατάδυση, θαυμάστε την αφεντομουτσουνάρα μου σε τσεκάρισμα στεγανής στολής...









...και τα διπλά μου μπουκάλια...







Reply With Quote
  #15  
Παλιό 10-07-2012, 11:35
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή

Εισ´ ωραίος λέμεεεεε !!!!


Sent by Arkas via Tapatalk !
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 10-07-2012, 11:45
ARGI Ο/Η ARGI βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: KARDITSA
Μoto: R 850 GS (Red Fat Lady!!!)
Μηνύματα: 9,816
Προεπιλογή Απάντηση: Το νου σας και τα ματια σας 1000....



Ζακ Υβ Κουστώ της Θεσσαλίας!!!
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 10-07-2012, 12:21
LakisGS Ο/Η LakisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW R 1200 GS adventure '10
Μηνύματα: 4,323
Προεπιλογή Απάντηση: Το νου σας και τα ματια σας 1000....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ARGI Εμφάνιση μηνυμάτων
(Αν μάθεις να πίνεις και καμιά τσιπουριά, τότε θα πω ότι είσαι ο...)



Τα φιλιά μου στην Σοφιάννα

Αργύρη μου άσε τι έχει τραβήξει αυτό το κορίτσι με τις τρέλες μου... Το μόνο καλό που έχουν αυτές για τη Σοφιάνα είναι τα πολλά ταξίδια. Φαντάσου να αρχίσω και τα τσίπουρα... Θα με στείλει χαλαρά...
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 10-07-2012, 13:07
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Το νου σας και τα ματια σας 1000....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από LakisGS Εμφάνιση μηνυμάτων
Στην πρώτη ευκαιρία θα σας γράψω μερικά πράγματα για τους καρχαρίες γιατί μάλλον ο κινηματογράφος έχει κάνει αυτό το πλάσμα να φαντάζει "τέρας" στα μάτια μας. Έχω κάνει καταδύσεις σε "shark points", έχω δει, έχω διαβάσει, έχω συζητήσει με ανθρώπους που ο καρχαρίας είναι η ζωή τους. Ο λευκός, (the great white), είναι άλλη ιστορία, αλλά ευτυχώς δεν έχουμε στην Ελλάδα. Γενικά ΔΕΝ είμαστε στο μενού τους, και τα είδη που υπάρχουν στη μεσόγειο ΔΕΝ θα μας επιτεθούν ΕΆΝ ΔΕΝ κουβαλάμε ψάρια που αιμοραγούν μαζί μας. (ψαροτουφεκάδες). Ο καρχαρίας δεν θα επιτεθεί σε εμάς, αλλά στα ψάρια που έχουμε μαζί, και ίσως φάμε καμιά αδέσποτη... Χαρείτε την θάλασσά μας άφοβα. Από τον καρχαρία δεν κινδυνεύετε. Προσοχή στους τσομπάνηδες οδηγούς ταχυπλόων... Θα επίστρέψω σύντομα με πληροφορίες και λεπτομέριες για τον τόσο παρεξηγημένο βασιλιά της θάλασσας....

Υ. Γ. Θα είστε πολύ τυχεροί να δείτε καρχαρία έτσι ξαφνικά στις Ελληνικές θάλασσες. Γενικά μας φοβούνται και μας αποφεύγουν...

Λίγη προσοχή!!!! για να μην βρεθούμε στην θέση του τύπου στο μπλουζάκι μου.





Λευκοί στην Μεσόγειο ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.


Με σκοπό όχι να σας τρομάξω, αλλά να ενημερώσω. Πόσο μάλλον να έρθω σε αντιπαράθεση με τον αγαπητό Λάκη και την στεγανή του στολή.

Αν βρεθείς από τα νερά μας, να κατέβουμε καμιά φορά.





Τουλάχιστον στον Κωστή, αυτά μαθαίνω. Επειδή κάνουμε και κάτι αλητείες μαζί...







Βέβαια τον μυώ και σε άλλες αξίες…





…αλλά δεν είναι του παρόντος thread.


Reply With Quote
  #19  
Παλιό 10-07-2012, 13:12
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Το νου σας και τα ματια σας 1000....

Άλλο παράδειγμα που αποδεικνύει το διηνεκές των περιστατικών στην Ελλάδα.




Αχαΐα το συγκεκριμένο.

Δεν χρειάζεται φόβος. Σεβασμός όμως…
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 10-07-2012, 13:14
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Το νου σας και τα ματια σας 1000....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από LakisGS Εμφάνιση μηνυμάτων
Και μια που μιλάμε για θάλασσα και κατάδυση, θαυμάστε την αφεντομουτσουνάρα μου σε τσεκάρισμα στεγανής στολής...









...και τα διπλά μου μπουκάλια...








Και τα ειδικά σου αέρια...

Ζηλεύω ρε μπαγάσα.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:54.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!