GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 26-09-2010, 01:53
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Θ.Πάγκαλος: “Δύο στους τρεις δημόσιους υπάλληλους είναι άχρηστοι”

Ρε αξιολογήστε(αντικειμενικά και αξιοκρατικά)και διώξτε τους.......
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 26-09-2010, 10:15
nikos-x Ο/Η nikos-x βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Εγκλωβισμένος στην πόλη !!!
Μoto: HONDA VARADERO 1000 - BMW μπλουζάκια
Μηνύματα: 5,548
Προεπιλογή Απάντηση: Θ.Πάγκαλος: “Δύο στους τρεις δημόσιους υπάλληλους είναι άχρηστοι”

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από MARK Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε αξιολογήστε(αντικειμενικά και αξιοκρατικά)και διώξτε τους.......
Καλημέρα κι από εμένα.
Αποφεύγω να συμμετέχω σε τέτοια θέματα, αλλά κάποιες φορές δεν κρατιέμαι .
Αξιοκρατία στο δημόσιο;
Το λιγότερο που μπορώ να κάνω είναι να γελάσω, αν και είναι για κλάματα.

Σαν πρόταση ακούγετε καλή και θα ήταν και η ιδανική αν αυτοί που σε αξιολογούσαν σκεφτόντουσαν αξιοκρατικά και όχι, ο γνωστός του γνωστού μου.

Εμένα που πέρασα πριν λίγα χρόνια στο δημόσιο, μέσω ΑΣΕΠ, σαν οδηγός σε κάποιο δήμο, μετά από 17 χρόνια στον ιδιωτικό τομέα και βλέποντας το σπίτι μου 12 - 15 φορές το χρόνο, θα με τσουβαλιάσουν και θα με βάλουν στην ίδια ζυγαριά μ' αυτόν που πούλησε την ψήφο του και έχει και 5 - 10 - 15 γνωστούς μέσα στην υπηρεσία, ενώ εγώ είμαι ξένος.

Μία ημέρα πριν πάω στην εκδρομή που οργάνωσε ο Τεο, είχα πάει το φορτηγό στο συνεργείο του δήμου για να αντικαταστήσω τις βίδες της υπερκατασκευής.
Στο διάστημα που πήγαν να φέρουν τις καινούργιες βίδες, έβγαλα και έβαλα 10 λάστιχα σε φορτηγά, μόνος και χωρίς να είμαι υποχρεωμένος να το κάνω.

Αυτό ποιος το είδε για να το αξιολογήσει;

Όταν διορίστηκα στην υπηρεσία του δήμου, δούλευα σαν χειριστής σε καλαθοφόρο από το πρωι μέχρι της 1 τα ξημερώματα, ιδίως όταν χρειάζονταν στολισμό η πόλη, (Χριστούγεννα - Πάσχα - Εθν. Επετ. κλπ), μετά από ένα χρόνο μου "δώσαν" τις υπερωρείς μου: 200 ώρες, όταν μόνο σ' ένα μήνα είχα κάνει σχεδόν 250.
Την ίδια περίοδο και για τον ίδιο χρόνο δώσαν σε άλλον υπάλληλο 260 ώρες, (ζήτημα αν είχε κάνει 100).

Όταν διαμαρτυρήθηκα μου είπαν: "Είναι 30 χρόνια στην υπηρεσία" και για μένα δεν μπορούσαν να δικαιολογήσουν τις ώρες, τότε γιατί μου το ζητούσαν;

Το θέμα είναι πως μάλλον κάτι τέτοιοι τύποι θα μας αξιολογήσουν και το δημόσιο θα συνεχίσει να έχει την εικόνα που έχει.

Είναι πολλοί αυτοί που προσφέρουν και δεν μιλάνε.

Είναι μεγάλη η κακία και η αγανάκτηση του κόσμου, σε πολλές περιπτώσεις, δικαιολογημένη, αλλά δεν είναι και λόγος για να βγάλουμε τα μάτια μεταξύ μας.

Καλά τα είπε ο Καλοταϊσμένος και Καλοζωϊσμένος Πάγκαλος, αλλά γιατί δεν έθιξε και την ασυλία των 100 - 200 - 300 και των παρατρεχάμενων τους ληστών που τόσα χρόνια αφού πρώτα μας εξαπατούν, στη συνέχεια μας κλέβουν, μετά μας βιάζουν ψυχολογικά και στο τέλος μας φτύνουν . . . Προσπαθούν δηλαδή, γιατι κάποιοι δεν τους έχουμε ανάγκη.

Συγνώμη αν κούρασα, αλλά μ' αυτού του είδους θέματα δεν τα πάω καλά.
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 26-09-2010, 11:10
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Θ.Πάγκαλος: “Δύο στους τρεις δημόσιους υπάλληλους είναι άχρηστοι”

Άχρηστο το μεγαλύτερο τμήμα των δημοσίων υπαλλήλων”.

αχρηστο και το μεγαλυτερο τμημα των 300 βουλευτων......αυτο επρεπε να πει ο αηδιας και μετα να μιλησει για τον λαο
κρατουν τοσα χρονια σε ομηρια...χιλιαδες υπαλληλους(συμβασιουχους),γεμιζοντας το δημοσιο με κοσμο και μετα του φταιει ο υπαλληλος....
ουστ χοντροπατατα..
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 26-09-2010, 11:59
MIHALIS TZIMAS Ο/Η MIHALIS TZIMAS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: BMW R1150 GS ADV BMW R100GS PD
Μηνύματα: 841
Προεπιλογή Απάντηση: Θ.Πάγκαλος: “Δύο στους τρεις δημόσιους υπάλληλους είναι άχρηστοι”

αυτός βγαίνει με '' δημοκρατικές '' διαδικασίες από εμάς

η Δημοκρατία γεννηθηκε στην Ελλάδα

δεν είμαι σίγουρος ότι μπορεί να λειτουργήσει αυτό το πολίτευμα στην σημερινή Ελλάδα.
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 26-09-2010, 12:11
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Θ.Πάγκαλος: “Δύο στους τρεις δημόσιους υπάλληλους είναι άχρηστοι”

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από MARK Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε αξιολογήστε(αντικειμενικά και αξιοκρατικά)και διώξτε τους.......
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nikos-x Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα κι από εμένα.
Αποφεύγω να συμμετέχω σε τέτοια θέματα, αλλά κάποιες φορές δεν κρατιέμαι .
Αξιοκρατία στο δημόσιο;
Το λιγότερο που μπορώ να κάνω είναι να γελάσω, αν και είναι για κλάματα.

Σαν πρόταση ακούγετε καλή και θα ήταν και η ιδανική αν αυτοί που σε αξιολογούσαν σκεφτόντουσαν αξιοκρατικά και όχι, ο γνωστός του γνωστού μου.

Εμένα που πέρασα πριν λίγα χρόνια στο δημόσιο, μέσω ΑΣΕΠ, σαν οδηγός σε κάποιο δήμο, μετά από 17 χρόνια στον ιδιωτικό τομέα και βλέποντας το σπίτι μου 12 - 15 φορές το χρόνο, θα με τσουβαλιάσουν και θα με βάλουν στην ίδια ζυγαριά μ' αυτόν που πούλησε την ψήφο του και έχει και 5 - 10 - 15 γνωστούς μέσα στην υπηρεσία, ενώ εγώ είμαι ξένος.

Μία ημέρα πριν πάω στην εκδρομή που οργάνωσε ο Τεο, είχα πάει το φορτηγό στο συνεργείο του δήμου για να αντικαταστήσω τις βίδες της υπερκατασκευής.
Στο διάστημα που πήγαν να φέρουν τις καινούργιες βίδες, έβγαλα και έβαλα 10 λάστιχα σε φορτηγά, μόνος και χωρίς να είμαι υποχρεωμένος να το κάνω.

Αυτό ποιος το είδε για να το αξιολογήσει;

Όταν διορίστηκα στην υπηρεσία του δήμου, δούλευα σαν χειριστής σε καλαθοφόρο από το πρωι μέχρι της 1 τα ξημερώματα, ιδίως όταν χρειάζονταν στολισμό η πόλη, (Χριστούγεννα - Πάσχα - Εθν. Επετ. κλπ), μετά από ένα χρόνο μου "δώσαν" τις υπερωρείς μου: 200 ώρες, όταν μόνο σ' ένα μήνα είχα κάνει σχεδόν 250.
Την ίδια περίοδο και για τον ίδιο χρόνο δώσαν σε άλλον υπάλληλο 260 ώρες, (ζήτημα αν είχε κάνει 100).

Όταν διαμαρτυρήθηκα μου είπαν: "Είναι 30 χρόνια στην υπηρεσία" και για μένα δεν μπορούσαν να δικαιολογήσουν τις ώρες, τότε γιατί μου το ζητούσαν;

Το θέμα είναι πως μάλλον κάτι τέτοιοι τύποι θα μας αξιολογήσουν και το δημόσιο θα συνεχίσει να έχει την εικόνα που έχει.

Είναι πολλοί αυτοί που προσφέρουν και δεν μιλάνε.

Είναι μεγάλη η κακία και η αγανάκτηση του κόσμου, σε πολλές περιπτώσεις, δικαιολογημένη, αλλά δεν είναι και λόγος για να βγάλουμε τα μάτια μεταξύ μας.

Καλά τα είπε ο Καλοταϊσμένος και Καλοζωϊσμένος Πάγκαλος, αλλά γιατί δεν έθιξε και την ασυλία των 100 - 200 - 300 και των παρατρεχάμενων τους ληστών που τόσα χρόνια αφού πρώτα μας εξαπατούν, στη συνέχεια μας κλέβουν, μετά μας βιάζουν ψυχολογικά και στο τέλος μας φτύνουν . . . Προσπαθούν δηλαδή, γιατι κάποιοι δεν τους έχουμε ανάγκη.

Συγνώμη αν κούρασα, αλλά μ' αυτού του είδους θέματα δεν τα πάω καλά.
ετσι ειναι δυστυχως!αν αρθει η μονιμοτητα τοτε θα δουμε τι παει να πει ρουσφετι και σχεση εξαρτησης...!για να μειωθει ο αριθμος τους ο μονος εφικτος τροπος ειναι η παυση των καινουργιων προσληψεων!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Άχρηστο το μεγαλύτερο τμήμα των δημοσίων υπαλλήλων”.

αχρηστο και το μεγαλυτερο τμημα των 300 βουλευτων......αυτο επρεπε να πει ο αηδιας και μετα να μιλησει για τον λαο
κρατουν τοσα χρονια σε ομηρια...χιλιαδες υπαλληλους(συμβασιουχους),γεμιζοντας το δημοσιο με κοσμο και μετα του φταιει ο υπαλληλος....

ουστ χοντροπατατα..
ελα μωρε με τους μπουχεσες!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από MIHALIS TZIMAS Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτός βγαίνει με '' δημοκρατικές '' διαδικασίες από εμάς

η Δημοκρατία γεννηθηκε στην Ελλάδα

δεν είμαι σίγουρος ότι μπορεί να λειτουργήσει αυτό το πολίτευμα στην σημερινή Ελλάδα.
εγω ειμαι σιγουρος οτι δε μπορει...
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 26-09-2010, 12:21
Albatros Ο/Η Albatros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: YAMAHA FJR 1300 F650GS KYMCO 400 Exiting
Μηνύματα: 4,502
Προεπιλογή Απάντηση: Θ.Πάγκαλος: “Δύο στους τρεις δημόσιους υπάλληλους είναι άχρηστοι”

Και να αρθεί η μονιμότητα , πάλι θα διώξουν αυτούς που δουλεύουν για να μη χαλάνε τη πιάτσα...
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 26-09-2010, 12:45
nek21 Ο/Η nek21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΘΕΡΜΗ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R1200ADV
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή Απάντηση: Θ.Πάγκαλος: “Δύο στους τρεις δημόσιους υπάλληλους είναι άχρηστοι”

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά σαν σωστά να τα λέει για διαβάστε καλά!
α τα λεει και σωστα τωρα?αντι να παραιτηθει μετα απο τοσα εγληματα κατα του κρατους τα λεει και σωστα?δηλαδη ασελγησαν ολοι τους πανω στο λαο βγαινουν και το λενε και μεις τους υποστηριζουμε κιολας?
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 26-09-2010, 12:55
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: Θ.Πάγκαλος: “Δύο στους τρεις δημόσιους υπάλληλους είναι άχρηστοι”

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nek21 Εμφάνιση μηνυμάτων
α τα λεει και σωστα τωρα?αντι να παραιτηθει μετα απο τοσα εγληματα κατα του κρατους τα λεει και σωστα?δηλαδη ασελγησαν ολοι τους πανω στο λαο βγαινουν και το λενε και μεις τους υποστηριζουμε κιολας?

δεν πιστευω οτι κάποιος τους υποστηρίζει..
νομιζω οτι αναφέρεται στα στοιχεία που αναφερονται
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 26-09-2010, 13:38
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: Θ.Πάγκαλος: “Δύο στους τρεις δημόσιους υπάλληλους είναι άχρηστοι”

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nikos-x Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα κι από εμένα.
Αποφεύγω να συμμετέχω σε τέτοια θέματα, αλλά κάποιες φορές δεν κρατιέμαι .
Αξιοκρατία στο δημόσιο;
Το λιγότερο που μπορώ να κάνω είναι να γελάσω, αν και είναι για κλάματα.

Σαν πρόταση ακούγετε καλή και θα ήταν και η ιδανική αν αυτοί που σε αξιολογούσαν σκεφτόντουσαν αξιοκρατικά και όχι, ο γνωστός του γνωστού μου.

Εμένα που πέρασα πριν λίγα χρόνια στο δημόσιο, μέσω ΑΣΕΠ, σαν οδηγός σε κάποιο δήμο, μετά από 17 χρόνια στον ιδιωτικό τομέα και βλέποντας το σπίτι μου 12 - 15 φορές το χρόνο, θα με τσουβαλιάσουν και θα με βάλουν στην ίδια ζυγαριά μ' αυτόν που πούλησε την ψήφο του και έχει και 5 - 10 - 15 γνωστούς μέσα στην υπηρεσία, ενώ εγώ είμαι ξένος.

Μία ημέρα πριν πάω στην εκδρομή που οργάνωσε ο Τεο, είχα πάει το φορτηγό στο συνεργείο του δήμου για να αντικαταστήσω τις βίδες της υπερκατασκευής.
Στο διάστημα που πήγαν να φέρουν τις καινούργιες βίδες, έβγαλα και έβαλα 10 λάστιχα σε φορτηγά, μόνος και χωρίς να είμαι υποχρεωμένος να το κάνω.

Αυτό ποιος το είδε για να το αξιολογήσει;

Όταν διορίστηκα στην υπηρεσία του δήμου, δούλευα σαν χειριστής σε καλαθοφόρο από το πρωι μέχρι της 1 τα ξημερώματα, ιδίως όταν χρειάζονταν στολισμό η πόλη, (Χριστούγεννα - Πάσχα - Εθν. Επετ. κλπ), μετά από ένα χρόνο μου "δώσαν" τις υπερωρείς μου: 200 ώρες, όταν μόνο σ' ένα μήνα είχα κάνει σχεδόν 250.
Την ίδια περίοδο και για τον ίδιο χρόνο δώσαν σε άλλον υπάλληλο 260 ώρες, (ζήτημα αν είχε κάνει 100).

Όταν διαμαρτυρήθηκα μου είπαν: "Είναι 30 χρόνια στην υπηρεσία" και για μένα δεν μπορούσαν να δικαιολογήσουν τις ώρες, τότε γιατί μου το ζητούσαν;

Το θέμα είναι πως μάλλον κάτι τέτοιοι τύποι θα μας αξιολογήσουν και το δημόσιο θα συνεχίσει να έχει την εικόνα που έχει.

Είναι πολλοί αυτοί που προσφέρουν και δεν μιλάνε.

Είναι μεγάλη η κακία και η αγανάκτηση του κόσμου, σε πολλές περιπτώσεις, δικαιολογημένη, αλλά δεν είναι και λόγος για να βγάλουμε τα μάτια μεταξύ μας.

Καλά τα είπε ο Καλοταϊσμένος και Καλοζωϊσμένος Πάγκαλος, αλλά γιατί δεν έθιξε και την ασυλία των 100 - 200 - 300 και των παρατρεχάμενων τους ληστών που τόσα χρόνια αφού πρώτα μας εξαπατούν, στη συνέχεια μας κλέβουν, μετά μας βιάζουν ψυχολογικά και στο τέλος μας φτύνουν . . . Προσπαθούν δηλαδή, γιατι κάποιοι δεν τους έχουμε ανάγκη.

Συγνώμη αν κούρασα, αλλά μ' αυτού του είδους θέματα δεν τα πάω καλά.
Αυτή την στιγμή, κατά την γνώμη μου και από εμπειρία, δεν μπορεί να γίνει άλλη αξιολόγιση, εκτός από πολιτική. Φυσικά και δεν συμφωνώ. Γιατί το λέω αυτό?
Έχεις 20 εργαζόμενους. Οι 10 ξεκίνησαν δουλειά το `85 (πρόσινοι) και οι άλλοι 10 το `91 (μπλε). Όλοι έχου τελειώσει το Λύκειο (Δ.Ε.) και κανένας δεν έχει κάνει κάποιο σεμινάριο ή κάποια κατάρτιση (εδώ έχει και του καθενού ο οργανισμός να κάνει που τους έχει απελέκιτα). Προιστάμενος τους βαφτίζετε κάθε φορά ο ``φίλος`` του κόματος ή καλύτερα της κυβέρνησης. Οπότε τι άλλη αξιολόγιση μπορεί να γίνει εκτός από πολιτική. Καμία. Από το 98-99 και έπειτα ξεκίνησε μια διαδικασία αξιολόγισξς ο λεγόμενος ΑΣΕΠ. Στην αρχή είχε να κάνει πολύ με κοινωνικά κρητήρια (δεν υπήρχαν καταρτισμένες ειδικότητες) και έπειτα μέχρι το 2007 (όπου άρχισε να καταργήτε) μοτιοδοτούσε και ``έβγαζε`` μπροστά ειδικότητες οι οποίες είχαν ερχίσει σε διάφορες σχολές (πανελλαδικές, μεταδευτεροβάθμιας, ΤΕΙ, ΑΕΙ).
Κάποια παιδιά με γώσεις έπειτα, όταν πήγαιναν να κάνουν πράξη της γνώσεις τους στην εργασία, χαλούσαν την πιάτσα. 1ον δεν δεχονταν οι παλιοί τις γνώσεις τους και 2ον δεν τους άφηνε και ο εγωισμός τους (τι να μας πει ο νέος, ή έχω βγάλει τόσους νόμους εγώ από το μυαλό μου θα μου τους αλλάξουν).
Οπότε ή έπρεπε να`` προσαρμοστείς`` ή θα έβρισκες τον μπελά σου.
Σε απάντηση και στον φίλο μου τον Ντινόπουλο που λέει να μην πάρουν άλλους θα πω. Δεν λύνει το πρόβλημα αυτό (πάντα κατά την γνώμη μου και την εμπειρία μου Κώστα). Αν δεν τους καταρυίσει Κώστα ο οργανισμός τους θα πηγαίνουν να φτιάξουν τα καλώδια (κόκκινο, κίτιρνο π.χ.) σε παροχή του ΟΤΕ και εκεί θα βρίσκουν ίνες ή θα σταματούν οικοδομή, επειδή ``βρήκαν αρχαία`` και το κεραμίδι πάνω θα γράφει ``Α.Ε.Β.Ε. Κωστάκης`` που σημαίνει εταιρίας πρόσφατης παραγωγής κεραμιδιών, και τα ``βλέπουν`` στους νόμους που μόνοι τους έφτιαξαν, σαν αρχαία. Αποτέλεσμα τα κουράζουν εσένα που θες να κάνεις το σπίτι σου, χωρίς λόγο.
Ίσως εύκολα να πω και εγώ, σπίτι τους οι παλιότεροι ή όσοι δεν ξέρουν (άσχετα ποιος θα τους αξιολογήσει, πολιτικός η προιστάμενος) αλλά ούτε αυτό δεν είναι σωστό. Γιατί η αξιολόγιση πάλι θα γίνει στις γνώσεις, τις οποίες δεν έχουν και ο ργανισμός τους δεν τους έμαθε.
Λίγες υπηρεσίες όπως ΟΤΕ, ΟΑ, έκανε σεμινάρια ή κατάρτιζε υπαλλήλους.
Αν καταρτιστούν (όσο μπορούν) οι παλιότεροι και αν αξιολογούνται οι νεότεροι, αν υπάρχει μια ίδια μεταχείριση (μισθολογική και εργασιακή), αν αποφύγουμε διαπλοκές πολιτικές ή φιλικές ή οικογενειακές ή φιλο-καθηγητικές (δικό μου αυτό χαχα) τότε όλα θα πάνε προς το καλύτερο.
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 26-09-2010, 14:40
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Θ.Πάγκαλος: “Δύο στους τρεις δημόσιους υπάλληλους είναι άχρηστοι”

To Subject του thread είναι λάθος...

4 στους 3 είναι άχρηστοι...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Οι τρεις ξανθιες.... georgekostas Ανέκδοτα 3 07-12-2009 13:09
Ανέκδοτο για τους.... δημόσιους υπαλλήλους Alext Ανέκδοτα 5 31-10-2009 19:22
Ένας στους τρεις ασθενείς του HIV «δεν γνωρίζει ότι είναι οροθετικός» riko46 Υγεία 3 27-10-2009 23:12
Φυλακή επειδή σκότωσε τρεις γίδες georgekostas Επικαιρότητα 2 22-10-2009 22:44
Ποιά είναι η γνώμη σας για τη πώληση του Λιμανιού στους Κινέζους. VILLY Ελλάδα 7 09-01-2009 16:49


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:16.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!