GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 25-06-2013, 17:04
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Κατσέλης : Έκλεισε αφήνοντας 1000 εργαζόμενους χωρίς δουλειά και αποζημίωση

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από f1shf1nder33 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτοί οι καραγκιόζηδες που δείνουν αυτές τις ανεπιβεβαίωτες ρουφιανιές πρός τα έξω κάνουν καλά την δουλειά τους προκειμένου να διχάσουν τον κόσμο σε καλούς και κακούς και να χαθεί πάλι η μπάλα για να κάνουν το κοπρόσκυλα που κυβερνούν ανενόχλητα το καθήκον τους!!!!!
Νομιζω οτι καταλαβαινεις τι θελω να πω, οποταν αφησε τα καραγκιοζιλικια και γραψε κατι που να εχει σχεση με το πνευμα του ποστ που απαντας..........

Και για να σου δωσω παραπανω τροφη σου λεω οτι, και φυσικα υπαρχουν καλοι και κακοι.................
Μερικοι κακοι π.χ. ειναι εκεινοι που δεν πληρωναν φορους και καλουντο να πληρωσουν γιαυτους ολοι οι αλλοι.....οι καλοι δλδ, που μεσα σε αυτους ηταν και οι Δ.Υ. ολων των νομικων προσωπων (ΝΠΙΔ και ΝΠΔΔ).
Αλλοι κακοι ηταν οι ΝΠΙΔ (ΔΕΚΟ και Οργανισμοι) που ζητουσαν κι επαιρναν τρελες επιδοματικες αυξησεις, χρεωναν το δημοσιο με απιστευτα ποσα για ταξιδια, παρκινγκ κ.α. τα οποια καλουντο να πληρωσουν οι καλοι.....δλδ οι Ι.Υπαλληλοι αλλα και οι αλλοι Δ.Υπαλληλοι αυτοι των ΝΠΔΔ που δεν επαιρναν τις αυξησεις που επαιρναν οι συναδελφοι τους Δ.Υ. των ΝΠΙΔ.
Ειδες που υπαρχουν και καλοι και κακοι? ειδες το γιατι δεν κουνηθηκε ουτε τριχα απο τους ΝΠΔΔ για τους ΝΠΙΔ????
Ειδες που μονο ρουφιανιες δεν υπαρχουν αλλα στυγνη πραγματικοτητα?


Υ.Γ. για ρωτα τον Κατσελη και τον καθε Κατσελη ποσα του χρωσταει το κρατος το οποιο κρατος δεν του τα δινει για να πληρωνει τον καθενα της καθε ΕΡΤ και της καθε ΝΠΙΔ!!!!!!!!

Last edited by GeorgeP; 25-06-2013 at 17:17.
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 25-06-2013, 17:16
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Κατσέλης : Έκλεισε αφήνοντας 1000 εργαζόμενους χωρίς δουλειά και αποζημίωση

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostas_366 Εμφάνιση μηνυμάτων
Aφού ξέρεις καλύτερα από εμάς, ότι έχει πολλά χάλια και αυτός ο τομέας. Νομίζω τα έχεις γράψει και κατά καιρούς.
Ναι Κωστα μου αλλα, ο Ι.Τομεας εχει μηχανισμους για να σωνεται. π.χ. αν μια επιχειρηση βρεθει χρεωμενη απλα απολυει τοσους οσους χρειαζεται να απολυσει για να επανελθει....μετα κανει ενεργειες να αυξησει την παραγωγη πινοντας το αιμα των εναπομειναντων εργαζομενων κι οταν ερθει ο καιρος ξαναπροσλαμβανει........καπως ετσι τα χαλια του ιδιωτικου τομεα αυτοδιορθωνονται.
Και εν παση περιπτωση τοσα χρονια ο Ι.Τομεας συγκρατουσε την ανεργια σε χαμηλα επιπεδα. Απολυσεις γινοντουσαν καθε μερα αλλα και προσληψεις καθε μερα........

Ο Κατσελης εχει ανοικτους λογαριασμους με σουπερ Μαρκετ που εκλεισαν π.χ Ατλαντικ........ποιος θα του τα δωσει?
Ο Κατσελης εχει ανοικτους λογαριασμους με το κρατος, ουτε θυμαμαι ποσα του χρωσταει απο επιστροφες φορων.......ποιος θα του τα δωσει?
Το μεν πρωτο το αντιπαρερχεται με ιδια κεφαλαια, το δευτερο ομως........ειναι πολλα τα μυρια.
Χωρια που αν εχει και λοξες αλλες αλλα Λαναρα τοτε δεν σωνεσαι με τιποτα.......
Η διαφορα ειναι Κωστα οτι αλλο να κλεισουν 15 Κατσεληδες και Λαναραδες εξαιτιας των πιο πανω κι αλλο το 70-80% των Κατσεληδων και Λαναραδων επειδη το κρατος θελει να σωσει τις ΔΕΚΟ (ΝΠΙΔ το ξανατονιζω) ως εχουν χωρις απωλειες..............
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 25-06-2013, 17:29
VAKO Ο/Η VAKO βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2012
Περιοχή: ΒΟΛΟΣ
Μoto: BMW R1150GS HARLEY DYNA1450 YAMAHA XJR1200
Μηνύματα: 113
Προεπιλογή Απάντηση: Κατσέλης : Έκλεισε αφήνοντας 1000 εργαζόμενους χωρίς δουλειά και αποζημίωση

Κοντά στον Κατσέλη που κλείνει χάνω και εγώ τη δουλειά μου γιατί συντηρούσα και επισκεύαζα τα αυτοκίνητά του. Είχα ένα καλό μηνιάτικο. ΤΩΡΑ;;;
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 25-06-2013, 17:32
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: Κατσέλης : Έκλεισε αφήνοντας 1000 εργαζόμενους χωρίς δουλειά και αποζημίωση

Nαι οκ δεν μίλησα για τον Κατσ-λη, αλλά γενικότερα. Ίσως αυτός να έπαθε ότι γράφεις (δεν το γνωρίζω) αλλά γενικά έχει χάλια και ο Ιδ. τομέας. Φυσικά δεν γινόταν πάντα από πολύ προσωπικό η ``βλαβη`` αλλά και από λάθος τακτικές του επιχειρηματία (μου έτυχε) από υπερβολική σπατάλη παίγνιων και ωραίου φύλου (μου έτυχε) και φυσικά για να τα λέμε όλα από κακό προσωπικό. Αν λυθε'ι το πρόβλημα όπως περιέγραψες παραπάνω (με έξοδο προσωπικού) λίγο το κακό. Αλλά πολλοί αφήνουν τρύπα στην αγορά, γονατάνε άλλοι επιχειρηματίες σωστοί, τρύπα σε ασφαλιστικούς φορείς και με ότι έχουν μαζέψει, την κάνουν για Μπαχάμας (εγώ θα έκανα το 3ο ).
Πάντως η φοροδιαφυγή, η ατασταλία, ο αθέμιτος ανταγωνισμός, η διαπλοκή, ο χρηματισμός διαπρέπουν και στον Ιδ. Τομέα.
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 25-06-2013, 17:35
f1shf1nder33 Ο/Η f1shf1nder33 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μαρουσι
Μoto: R1150GS
Μηνύματα: 794
Προεπιλογή Απάντηση: Κατσέλης : Έκλεισε αφήνοντας 1000 εργαζόμενους χωρίς δουλειά και αποζημίωση

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομιζω οτι καταλαβαινεις τι θελω να πω, οποταν αφησε τα καραγκιοζιλικια και γραψε κατι που να εχει σχεση με το πνευμα του ποστ που απαντας..........

Και για να σου δωσω παραπανω τροφη σου λεω οτι, και φυσικα υπαρχουν καλοι και κακοι.................
Μερικοι κακοι π.χ. ειναι εκεινοι που δεν πληρωναν φορους και καλουντο να πληρωσουν γιαυτους ολοι οι αλλοι.....οι καλοι δλδ, που μεσα σε αυτους ηταν και οι Δ.Υ. ολων των νομικων προσωπων (ΝΠΙΔ και ΝΠΔΔ).
Αλλοι κακοι ηταν οι ΝΠΙΔ (ΔΕΚΟ και Οργανισμοι) που ζητουσαν κι επαιρναν τρελες επιδοματικες αυξησεις, χρεωναν το δημοσιο με απιστευτα ποσα για ταξιδια, παρκινγκ κ.α. τα οποια καλουντο να πληρωσουν οι καλοι.....δλδ οι Ι.Υπαλληλοι αλλα και οι αλλοι Δ.Υπαλληλοι αυτοι των ΝΠΔΔ που δεν επαιρναν τις αυξησεις που επαιρναν οι συναδελφοι τους Δ.Υ. των ΝΠΙΔ.
Ειδες που υπαρχουν και καλοι και κακοι? ειδες το γιατι δεν κουνηθηκε ουτε τριχα απο τους ΝΠΔΔ για τους ΝΠΙΔ????
Ειδες που μονο ρουφιανιες δεν υπαρχουν αλλα στυγνη πραγματικοτητα?


Υ.Γ. για ρωτα τον Κατσελη και τον καθε Κατσελη ποσα του χρωσταει το κρατος το οποιο κρατος δεν του τα δινει για να πληρωνει τον καθενα της καθε ΕΡΤ και των ΝΠΙΔ!!!!!!!!

Δεν έχω ούτε είχα ποτέ καμία σχέση με τον δημόσιο τομέα,έχω γράψει σε άλλο θέμα ότι πρέπει να γίνουν πολλά στο δημόσιο αλλά τι αρρωστημένος συνειρμός είναι αυτός???πρέπει να στραφεί ο ένας εναντίον του άλλου,εκεί πρέπει να φτάσει το πράγμα???πιο είναι το πνεύμα???Να ρωτήσω τον Κατσέλη,τι πράγμα???Δεν έχω να ρωτήσω τίποτα γιατί κλείνει ο Κατσέλης και ο κάθε Κατσέλης την επιχείρηση του, είναι πασίγνωστο ,εξαιτίας της πολιτικής που ακολουθείται η οποία είναι αδιέξοδη και όχι εξαιτίας της σύνδεσης που κάνεις αυθαίρετα.Και έρχονται και άλλα,εσύ πιστεύεις ότι τα σπάσανε για την ΕΡΤ???κάτσε να την βγάλουμε καθαρή το καλοκαίρι και από Σεπτέμβρη έχει μαντάτα!!
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 25-06-2013, 17:38
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή

Ότι να' ναι γράφεις, από τη μια για εταιρείες που ζουν με δανεικά και ταυτόχρονα για οφειλές του κράτους προς αυτές. Αρκεί να πείσεις τον εαυτό σου ότι έχεις δίκιο. Όσο για τα κρεβάτια εκστρατείας δε φαντάζομαι να θες να σχολιάσω γελοιότητες.

_________________________
...εκσυγχρονίστηκα......τρομάρα μου!
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 25-06-2013, 17:58
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Κατσέλης : Έκλεισε αφήνοντας 1000 εργαζόμενους χωρίς δουλειά και αποζημίωση

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από f1shf1nder33 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν έχω ούτε είχα ποτέ καμία σχέση με τον δημόσιο τομέα,έχω γράψει σε άλλο θέμα ότι πρέπει να γίνουν πολλά στο δημόσιο αλλά τι αρρωστημένος συνειρμός είναι αυτός???πρέπει να στραφεί ο ένας εναντίον του άλλου,εκεί πρέπει να φτάσει το πράγμα???πιο είναι το πνεύμα???Να ρωτήσω τον Κατσέλη,τι πράγμα???Δεν έχω να ρωτήσω τίποτα γιατί κλείνει ο Κατσέλης και ο κάθε Κατσέλης την επιχείρηση του, είναι πασίγνωστο ,εξαιτίας της πολιτικής που ακολουθείται η οποία είναι αδιέξοδη και όχι εξαιτίας της σύνδεσης που κάνεις αυθαίρετα.Και έρχονται και άλλα,εσύ πιστεύεις ότι τα σπάσανε για την ΕΡΤ???κάτσε να την βγάλουμε καθαρή το καλοκαίρι και από Σεπτέμβρη έχει μαντάτα!!
δεν στρεφει κανεις και κανεναν εναντιον καποιου αλλα, δεν ανεχεται και κανεις Ι.Υ. να παροτρυνθει σε επανασταση προκειμενου να σωθει οποιοσδηποτε Δ.Υ....και φυσικα οι Ιδιωτικοι, με δουλεια ¨η χωρις, γελανε με τους της ΕΡΤ και των υπολοιπων ΔΕΚΟ και το απυροβλητο που νομιζαν οτι βρισκονται θεωρωντας μαλιστα οτι αν αρθει η μονιμοτητα στο δημοσιο ¨η αν απολυθει καποιος Δ.Υ. θα γινει επανασταση......τιποτε δεν εγινε ουτε και θα γινει.........αυτο ειναι το πνευμα!!

Αφου η πολιτικη που ακολουθειται ειναι αδιεξοδη πειτε μιαν αλλη που δεν ειναι.......ομως φευ.......

Και το καλοκαιρι και το φθινοπωρο και τον χειμωνα.....καθαρη θα την βγαζουμε.
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 25-06-2013, 18:02
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Κατσέλης : Έκλεισε αφήνοντας 1000 εργαζόμενους χωρίς δουλειά και αποζημίωση

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Ότι να' ναι γράφεις, από τη μια για εταιρείες που ζουν με δανεικά και ταυτόχρονα για οφειλές του κράτους προς αυτές. Αρκεί να πείσεις τον εαυτό σου ότι έχεις δίκιο. Όσο για τα κρεβάτια εκστρατείας δε φαντάζομαι να θες να σχολιάσω γελοιότητες.

_________________________
...εκσυγχρονίστηκα......τρομάρα μου!
Αν επιτελους διαβασεις γραμμα-γραμμα και παραγραφο-παραγραφο αυτα που γραφω τοτε ισως καταλαβεις τι λεω. Δλδ να καταλαβεις αυτα που καταλαβαινουν ολοι οι αλλοι αλλα εσυ δεν..........

Γελιοτητα η εκ του συνεγγυς συμπαρασταση στους αδικως απολυμενους του Κατσελη και αναγκη εκ των ουκ ανευ στους απολυμενους της ΕΡΤ? Εσυ δεν συντασοσσουνα με τον ''ιταλο'' που μας παροτρυνε σε επανασταση για την ΕΡΤ?

Δεν μας τα λες καλα.........
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 25-06-2013, 18:27
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: Κατσέλης : Έκλεισε αφήνοντας 1000 εργαζόμενους χωρίς δουλειά και αποζημίωση

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Μηδαμινή αύξηση του ποσοστού ανεργίας, δε χαλάει ιδιαίτερα την στατιστική. κι όπως είπε ξανά σήμερα ο Σαμαράς πρώτο μέλημα τους είναι η ανάπτυξη κι η δημιουργία θέσεων εργασίας. Εγώ δεν ανησυχώ, θα έχουμε πολλά κρουαζιερόπλοια φέτος!

_________________________
...εκσυγχρονίστηκα......τρομάρα μου!
Πόσα χρόνια το ακούμε αυτό?
Δεν πρέπει να υπάρχει υγιείς επιχείρηση και θα ακουστούν και ακόμα δυνατότερο ονόματα σε λίγο καιρό. Ποιος θα ενδιαφερθεί όμως μια και δεν είναι ΝΕΤ
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 25-06-2013, 20:28
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Κατσέλης : Έκλεισε αφήνοντας 1000 εργαζόμενους χωρίς δουλειά και αποζημίωση

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν επιτελους διαβασεις γραμμα-γραμμα και παραγραφο-παραγραφο αυτα που γραφω τοτε ισως καταλαβεις τι λεω. Δλδ να καταλαβεις αυτα που καταλαβαινουν ολοι οι αλλοι αλλα εσυ δεν..........

Γελιοτητα η εκ του συνεγγυς συμπαρασταση στους αδικως απολυμενους του Κατσελη και αναγκη εκ των ουκ ανευ στους απολυμενους της ΕΡΤ? Εσυ δεν συντασοσσουνα με τον ''ιταλο'' που μας παροτρυνε σε επανασταση για την ΕΡΤ?

Δεν μας τα λες καλα.........

Οτι να'ναι γράφεις! ξεκαβάλησε!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:14.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!