GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 01-05-2011, 23:03
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: 40 ευρώ χαράτσι στους ανέργους για συμμετοχή σε διαγωνι

Μα βρε παιδιά 40 ευρώ;;;;;;;;;
Που θα τα βρούμε τόσα λεφτά;;;;;;;;;
Δηλαδή ένα μαμίσιο τακάκι φρένων;;;;;;;;;
Ξεφτίλα ρε γ@μώτο!!!!!!!!!!!!!!
Στα όπλα, στα όπλα, στο Κούγκι αδερφές μου!!!!!!!!!!!!

Last edited by yannis; 01-05-2011 at 23:05.
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 01-05-2011, 23:14
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: 40 ευρώ χαράτσι στους ανέργους για συμμετοχή σε διαγωνι

ΑΑΑΑ και κάτι που ξέχασα να πω παραπάνω. Δεν το κάνουν μόνο οι άνεργοι το τεστ. Και εργαζόμενοι το κάνουν και άνεργοι και νέοι και γέροι. Και βλέπω και πολλόυς τώρα εργαζόμενους, να ζητούν να το κάνουν, λόγω ότι άκουσαν ότι θα γίνεται αξιολόγηση τώρα σε υπηρεσίες.
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 02-05-2011, 11:37
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: 40 ευρώ χαράτσι στους ανέργους για συμμετοχή σε διαγωνι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostas_366 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΑΑΑΑ και κάτι που ξέχασα να πω παραπάνω. Δεν το κάνουν μόνο οι άνεργοι το τεστ. Και εργαζόμενοι το κάνουν και άνεργοι και νέοι και γέροι. Και βλέπω και πολλόυς τώρα εργαζόμενους, να ζητούν να το κάνουν, λόγω ότι άκουσαν ότι θα γίνεται αξιολόγηση τώρα σε υπηρεσίες.
Χαρατσι Κωστα μου....χαρατσι!!!!!!

Ζουμε στην ελλαδα του ''τα θελω ολα τσαμπα''!! Ζουμε στην χωρα του ''να πληρωνει το κρατος για να ζω καλα εγω''!!!!!

Ελληναρες Κωστα μου.......Ελληναρες!!!!

Υ.Γ. τι ειπα? 100? 1000ε επρεπε ο καθενας να δωσει, τα εδινε σε γιατρους, πολεοδομιες και εφοριακους για να γλυτωσει 20000 γιατι να μην τα δωσει για την ''ΙΣΟΒΙΑ επαγγελματικη του αποκατασταση''????
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 02-05-2011, 13:07
Gazi Ο/Η Gazi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 3,913
Προεπιλογή Απάντηση: 40 ευρώ χαράτσι στους ανέργους για συμμετοχή σε διαγωνι

Τι να πώ....Για κάποιους τα 40 ευρώ είναι πολυτέλεια και για κάποιους άλλους το πρωινό τους...
Σκοπός είναι,τουλάχιστον να γίνουν αξιοκρατικές διαδικασίες επιλογής και όχι οπως μέχρι σήμερα!!!!
Υπομονή.....
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 02-05-2011, 14:43
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: 40 ευρώ χαράτσι στους ανέργους για συμμετοχή σε διαγωνι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gazi Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να πώ....Για κάποιους τα 40 ευρώ είναι πολυτέλεια και για κάποιους άλλους το πρωινό τους...

Αγαπητέ και συμπαθέστατε Στέλιο, όλοι μετράμε και το ευρώ. Για εμένα είναι θέμα τα 40ε. Αλλά δεν το βλέπω και χαράτσι. Χαράτσι είπα τι βλέπω. Αν είναι αυτό χαράτσι τότε τι να πούμε για τα τέλη κυκλοφορίας, που και αυτή και η προυγούμενη κυβέρνηση έκανε μακακία.

Απόσπασμα:
Σκοπός είναι,τουλάχιστον να γίνουν αξιοκρατικές διαδικασίες επιλογής και όχι οπως μέχρι σήμερα!!!!
Αυτό που γράφεις είναι όλα τα λεφτά. Και έχει προχωρήσει. Στον κλάδο μου ξεκίνησε και χάρηκα πολύ, και έξω να είμουν από την διαδικασία. Και το τεστ αυτό, όχι ότι είναι και η τεστάρα, εντάξει μην τρελαθούμε, αλλά είναι μια μικρής μορφής αξιολόγηση. Όχι μόνο στην εύρεση εργασίας αλλά και στην συνέχεια.
π.χ έχεις να αξιολογήσεις 10 ανθρώπους Δ.Ε. και οι 10, Χωρίς κανένα σεμινάριο κανένας, χωρίς καμία κατάρτιση κανένας. Τι θα κάνεις. Θα πεις ο παλιότερος να αναλάβει? Το έχασες, γιατί ο παλιότερος μπορεί να είναι Υ.Ε. του δημοτικού δηλ. αναβαθμισμένος στην υπηρεσία.

Τεσπα, φιλιά στην όμορφη Κρήτη και ρίξε και κανένα κομάτι να να ακούσουμε
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 02-05-2011, 16:27
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: 40 ευρώ χαράτσι στους ανέργους για συμμετοχή σε διαγωνι

Κανονικά πρέπει να μπει και τέλος συμμετοχής στις πανελλαδικές εξετάσεις! Δε μπορεί να δίνει το κράτος δωρεάν, σε όποιον επιτύχει, την πρόσβαση στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, που σε κάποια άλλη χώρα θα σου έδινε καλές πιθανότητας επαγγελματικής αποκατάστασης!
Οποιος δεν πετύχει..... ε φυσικά δε μπορεί να τα έχουμε κι όλα δικά μας!


Επίσης στους πολύτεκνους, όχι επίδομα δε θα πρέπει να δίνεται, αντιθετα για κάθε παιδί θα πρέπει να πληρώνουμε διακιώματα χρήσης τους αέρα που αναπνέουν κι οι ΓΑΠ, Σαμαράς, Παπαρήγα, Τσίπρας, Καρατζαφέρης και λοιπαί δημοκρατικαί δυμάνεις.


Ακόμη καλύτερα, με το που βγαίνουμε από τα σπίτια μας θα πρέπει να πληρώνουμε ένα συγκεντρωτικό φόρο για όλες τις καταπληκτικές παροχές που έχουμε από το υπέροχο κράτος μας.


Συμπληρώστε τη λίστα..... υπάρχουν πολλά ακόμη που μας παρέχονται δωρεάν κι αυτό πρέπει να αλλάξει.

Τους φόρους τους πληρώνουμε διότι αυτό κανουν οι πολίτες σε όλο τον κόσμο. Το που πηγαίνουν οι φόροι.... δεν είναι δική μας δουλειά!
Οι κυβερνώντες ξέρουν καλύτερα! Και σιγά μη μας δώσουν λογαριασμό....
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 02-05-2011, 16:51
lepanto Ο/Η lepanto βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μoto: GS1200 ADV
Μηνύματα: 4,603
Προεπιλογή Απάντηση: 40 ευρώ χαράτσι στους ανέργους για συμμετοχή σε διαγωνι

ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΠΑΛΙ Κ ΠΑΛΙ ΠΟΣΟ ΚΑΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ ΤΟ Σ Υ Σ Τ Η Μ Α . ΝΑ ΜΑΣ ΒΑΖΕΙ ΝΑ ΤΣΑΚΟΝΟΜΑΣΤΕ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ. ΦΥΣΙΚΑ ΑΝ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΣΑΣ. ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΙΣΧΥΡΙΖΕΤΕ. ΤΟ ΚΑΚΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΨΑΧΤΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΜΑΣ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΣ ΣΥΝΕΛΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΣ ΑΡΧΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΒΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΣΕΙ .........
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΤΑ 40 ΟΥΤΕ ΤΑ 100 ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΑΛΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ...
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 02-05-2011, 17:32
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: 40 ευρώ χαράτσι στους ανέργους για συμμετοχή σε διαγωνι

Φίλε μου εγώ δεν τσακώνομαι με κανέναν . Εδώ όσα χρόνια έχω, που πολλοί με ξέρουν από την αρχή, 'ισως να έχω και στην πλάτη μου, ένα κομάτι της <<αρχής>> και εγώ, θα σου πουν ότι δεν είναι αυτός ο σκοπός μου. Απόψεις λέμε που σίγουρα πολλές φορές είναι διαφορετικές. Τόσο απλά. Βέβαια ναι, βασιλεύεις καλύτερα όταν εγώ και εσύ τσακωνόμαστε . Είναι σωστό.
Και υπερ-σέβομαι ανθρώπους, που με επιχειρήματα υποστηρίζουν τις απόψεις τους, και ας είναι διαφορετικές από τις δικές μου.

Γι αυτό πολλές φορές λέω, πάρτε κανένα βαραντέρο να βρήτε την υγειάς σας .
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 02-05-2011, 17:44
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: 40 ευρώ χαράτσι στους ανέργους για συμμετοχή σε διαγωνι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostas_366 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου εγώ δεν τσακώνομαι με κανέναν . Εδώ όσα χρόνια έχω, που πολλοί με ξέρουν από την αρχή, 'ισως να έχω και στην πλάτη μου, ένα κομάτι της <<αρχής>> και εγώ, θα σου πουν ότι δεν είναι αυτός ο σκοπός μου. Απόψεις λέμε που σίγουρα πολλές φορές είναι διαφορετικές. Τόσο απλά. Βέβαια ναι, βασιλεύεις καλύτερα όταν εγώ και εσύ τσακωνόμαστε . Είναι σωστό.
Και υπερ-σέβομαι ανθρώπους, που με επιχειρήματα υποστηρίζουν τις απόψεις τους, και ας είναι διαφορετικές από τις δικές μου.

Γι αυτό πολλές φορές λέω, πάρτε κανένα βαραντέρο να βρήτε την υγειάς σας .
Ναι... μπορεί να μην τσακώνεσαι, όμως από spammmmm άλλο τίποτα!!!!
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 02-05-2011, 17:49
lepanto Ο/Η lepanto βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μoto: GS1200 ADV
Μηνύματα: 4,603
Προεπιλογή Απάντηση: 40 ευρώ χαράτσι στους ανέργους για συμμετοχή σε διαγωνι

ΚΩΣΤΑ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Θύελλα αντιδράσεων από το νέο χαράτσι στους ημιυπαίθριους MARK Επικαιρότητα 13 17-02-2011 17:39
Οι Γερμανοί χρωστούν 162 δις ευρώ στους Έλληνες Hekima Επικαιρότητα 13 15-12-2010 16:50
Οπαδός του ΠΑΟΚ γράφει σε blog οπαδών του Ajax για το μεταξύ τους παιχνίδι.... MARK Χιούμορ 25 30-09-2010 00:05
Ενας 42χρονος σκότωσε την 80χρονη μάνα του για λίγα ευρώ MARK Επικαιρότητα 3 02-03-2010 16:45
Ποιά είναι η γνώμη σας για τη πώληση του Λιμανιού στους Κινέζους. VILLY Ελλάδα 7 09-01-2009 17:49


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:06.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!