GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 28-08-2013, 16:40
syan Ο/Η syan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R12RT
Μηνύματα: 7,143
Προεπιλογή Απάντηση: Δημόσια Τηλεόραση

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από syan Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε Γιώργη δεν είπαμε οτι τα τρώει μόνος του ο Υπουργός αλλά και η ανάλυσή σου πια δεν παίζεται ...τουλάχιστον απο πλευράς διαίρεσης. Το ΦΕΚ τόχω στα χέρια μου σε έντυπο και τέλος πάντων μόνον εσυ το ερμηνεύεις σωστά ; Οπως βολεύεται ο καθένας βέβαια και ο νοών νοήτω !!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Στρατο, φυσικα οπως βολευεται ο καθενας και φυσικα ο νοων νοητω.......
Τωρα, αν νοων νοά οτι τα 451250 χιλιαρικα πανε ολα στον Καψη ενω το ΦΕΚ που εχεις στα χερια σου, και δημοσιευσα ολοκληρο πιο πανω εγω, λεει ''για την λειτουργια του πολιτικου γραφειου (σημ. ολοκληρου του γραφειου).....10+5+5=20 υπαλληλων.......'' στο οποιο κοστος σαφως πρεπει να προστεθουν και φως-νερο-τηλεφωνα κινητα κι ακινητα τοτε καποιο προβλημα υπαρχει στα ελληνικα του νοώντως.

Τα ελληνικα που ειναι γραμμενο το ΦΕΚ δεν χωρουν αλλη ερμηνεια.........δυστυχως!

Υ.Γ. δυστυχως το κυνηγι μαγισσων συνεχιζεται.......
Επειδή η απάντηση περιέχει ίχνη κολλήματος (γιατί άλλα υπογραμμίζω εγώ) και για μην το τραβήξουμε μακρυά, ας το αφήσουμε εδώ το θέμα και ο καθένας ας το ερμηνεύσει όπως θέλει Γιώργο. Νάσαι καλά πάντως για να πείθεις τούς εκάστοτε ενιστάμενους το οτι αυτό που βλέπουν (οτι η χώρα βαδίζει με σταθερό και μαθηματικά αποδεδειγμένο βήμα πρός το κενό) είναι οφθαλμαπάτη !
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 28-08-2013, 16:58
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Δημόσια Τηλεόραση

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από syan Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή η απάντηση περιέχει ίχνη κολλήματος (γιατί άλλα υπογραμμίζω εγώ) και για μην το τραβήξουμε μακρυά, ας το αφήσουμε εδώ το θέμα και ο καθένας ας το ερμηνεύσει όπως θέλει Γιώργο. Νάσαι καλά πάντως για να πείθεις τούς εκάστοτε ενιστάμενους το οτι αυτό που βλέπουν (οτι η χώρα βαδίζει με σταθερό και μαθηματικά αποδεδειγμένο βήμα πρός το κενό) είναι οφθαλμαπάτη !
Επειδη η απαντηση περιεχει καθαρη και ξαστερη ερμηνεια του ΦΕΚ την οποια δεν θελετε να δειτε, εχεις δικιο ας το αφησουμε εδω κι ας το ερμηνευσει ο καθεις οπως θελει.

Οσο για την οφθαλμαπατη που λες, καταλαβαινω οτι πολλοι θιγονται απο αυτην την κατασταση, αλλοι καλως και δικαιως κι αλλοι εμπιπτουν στον νομο των χλωρων και των ξερων. Ομως εγω χαιρομαι, χαιρομαι διοτι αν και θιγμενος πολλαπλως, προσωπικως και οικογενειακως, επιτελους βλεπω οτι μπαινουμε σαν χωρα σε μια σειρα. Δεν με νοιαζει αν θα βγαζω λιγοτερα, δεν με νοιαζει αν θα μεινω με το βαρα και το κορολα του 2004 για το υπολοιπο της ζωης μου..... με νοιαζει ομως που επιτελους κοπηκαν οι παραλογες συνταξεις των 3000ε+ την οποια σημειωσε θα επαιρνα κι εγω σε 7 χρονια που βγαινω στην συνταξη ενω τωρα μετα βιας θα παρω 1500ε. Με νοιαζει που επιτελους πιανονται οι καταχραστες του Δημοσιου σαν αυτους τους 8 του ΙΚΑ Καλλιθεας ο ενας εκ των οποιων πεθανε μεσα στην αιθουσα του δικαστηριου απο την ενταση......ετσι ειναι, η φυλακη ειναι για τους λεβεντες κι οχι για γιαλαντζι λεβεντες που ξερουν να καταχρωνται την περιουσια των αλλλων κανοντας αυτους τους αλλους να υποφερουν σημερα.

και ποοοοοσα αλλα..........φτιαχνονται και στρωνουν σημερα.....για να μην παει η χωρα τελικα στο κενο.

Ετσι, για να ζησει η κορη μου σε μια δικαιοτερη Ελλαδα.......

Ελπιζω αυτα να τα βλεπεις κι εσυ.......

Δεν εχω διαθεση αντιπαραθεσης με κανεναν κι ειδικα με εσενα τον φιλο, την γνωμη μου απλα λεω και δεν ειναι υποχρεωτικο να την ασπαστεις ουτε εσυ ουτε και κανεις αλλος.

Ελπιζω μονον να μην μου την βγουν απο αριστερα με κανενα 18μετρο ιστιοφορο.............

Last edited by GeorgeP; 28-08-2013 at 17:00.
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 28-08-2013, 17:46
syan Ο/Η syan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R12RT
Μηνύματα: 7,143
Προεπιλογή Απάντηση: Δημόσια Τηλεόραση

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδη η απαντηση περιεχει καθαρη και ξαστερη ερμηνεια του ΦΕΚ την οποια δεν θελετε να δειτε, εχεις δικιο ας το αφησουμε εδω κι ας το ερμηνευσει ο καθεις οπως θελει.

Οσο για την οφθαλμαπατη που λες, καταλαβαινω οτι πολλοι θιγονται απο αυτην την κατασταση, αλλοι καλως και δικαιως κι αλλοι εμπιπτουν στον νομο των χλωρων και των ξερων. Ομως εγω χαιρομαι, χαιρομαι διοτι αν και θιγμενος πολλαπλως, προσωπικως και οικογενειακως, επιτελους βλεπω οτι μπαινουμε σαν χωρα σε μια σειρα. Δεν με νοιαζει αν θα βγαζω λιγοτερα, δεν με νοιαζει αν θα μεινω με το βαρα και το κορολα του 2004 για το υπολοιπο της ζωης μου..... με νοιαζει ομως που επιτελους κοπηκαν οι παραλογες συνταξεις των 3000ε+ την οποια σημειωσε θα επαιρνα κι εγω σε 7 χρονια που βγαινω στην συνταξη ενω τωρα μετα βιας θα παρω 1500ε. Με νοιαζει που επιτελους πιανονται οι καταχραστες του Δημοσιου σαν αυτους τους 8 του ΙΚΑ Καλλιθεας ο ενας εκ των οποιων πεθανε μεσα στην αιθουσα του δικαστηριου απο την ενταση......ετσι ειναι, η φυλακη ειναι για τους λεβεντες κι οχι για γιαλαντζι λεβεντες που ξερουν να καταχρωνται την περιουσια των αλλλων κανοντας αυτους τους αλλους να υποφερουν σημερα.

και ποοοοοσα αλλα..........φτιαχνονται και στρωνουν σημερα.....για να μην παει η χωρα τελικα στο κενο.

Ετσι, για να ζησει η κορη μου σε μια δικαιοτερη Ελλαδα.......

Ελπιζω αυτα να τα βλεπεις κι εσυ.......

Δεν εχω διαθεση αντιπαραθεσης με κανεναν κι ειδικα με εσενα τον φιλο, την γνωμη μου απλα λεω και δεν ειναι υποχρεωτικο να την ασπαστεις ουτε εσυ ουτε και κανεις αλλος.

Ελπιζω μονον να μην μου την βγουν απο αριστερα με κανενα 18μετρο ιστιοφορο.............
Θα συμφωνήσω με μερικά απο τα γραφόμενά σου, μόνον που είναι τα δενδρύλια μέσα στο δάσος. Λόγω δουλειάς προέβλεπα πάντα τα αναμενόμενα και πάντα έπεφτα μέσα...μακάρι και πραγματικά το εύχομαι να πέσω έξω αυτή την φορά με την ιστορία των μνημονίων που δεν θα έχει καλό τέλος. Είναι θέμα οπτικής γωνίας τελικά και εκεί διαφέρουμε φίλε Γιώργο...κατα τα λοιπά άσε να τετραγωνισθεί ο κύκλος και μετά βλέπουμε !
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 28-08-2013, 17:49
Albatros Ο/Η Albatros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: YAMAHA FJR 1300 F650GS KYMCO 400 Exiting
Μηνύματα: 4,502
Προεπιλογή Απάντηση: Δημόσια Τηλεόραση

Το καλ(κ)ό με τους ΠΑΣΟΚ(ατζήδες) είναι οτι τώρα πρέπει να κάνουν και το συνήγορο των ΝΔ(των)...
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 28-08-2013, 18:02
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Δημόσια Τηλεόραση

Ανεκδοτακι:

Ο αισιοδοξος: Φως στην ακρη του τουνελ!
Ο απαισιοδοξος: Ατιμο τουνελ, πηχτρα σκοταδι εδω μεσα!
Ο ρεαλιστης: Νομιζω βλεπω ενα τρενο στο τουνελ!
Ο οδηγος του τρενου (λεγε με Φραου Μερκελ): Τι στην ευχη γυρευουν τρεις ηλιθιοι πανω στις γραμμες του τρενου;

Last edited by Carduelis; 28-08-2013 at 18:06.
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 28-08-2013, 18:22
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Δημόσια Τηλεόραση

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων
Ανεκδοτακι:

Ο αισιοδοξος: Φως στην ακρη του τουνελ!
Ο απαισιοδοξος: Ατιμο τουνελ, πηχτρα σκοταδι εδω μεσα!
Ο ρεαλιστης: Νομιζω βλεπω ενα τρενο στο τουνελ!
Ο οδηγος του τρενου (λεγε με Φραου Μερκελ): Τι στην ευχη γυρευουν τρεις ηλιθιοι πανω στις γραμμες του τρενου;
Θα με θυμωσεις αν οι τρεις ηλιθιοι αναφερονται εκει που παει ο νους μου.........

Και δεν θα ειναι καλο αυτο......

κατα τα λοιπα ειπα την αποψη μου.........πραγματικα Χ Α Ρ Ο Μ Α Ι γιαυτα που φτιαχνονται στην Ελλαδα χαλωντας το παρελθον.......τωρα δε που οι συνδικαλιστες αποδυναμωνονται ολο και περισσοτερο εκει να δεις χαρα.
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 28-08-2013, 18:23
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Δημόσια Τηλεόραση

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Albatros Εμφάνιση μηνυμάτων
Το καλ(κ)ό με τους ΠΑΣΟΚ(ατζήδες) είναι οτι τώρα πρέπει να κάνουν και το συνήγορο των ΝΔ(των)...
.....παρα να πανε στον ΣΥΡΙΖΑ για να φανε ακομα περισσοτερα ναι ειναι καλλυτερα αυτο.
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 28-08-2013, 19:12
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Δημόσια Τηλεόραση

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα με θυμωσεις αν οι τρεις ηλιθιοι αναφερονται εκει που παει ο νους μου.........

Και δεν θα ειναι καλο αυτο......

κατα τα λοιπα ειπα την αποψη μου.........πραγματικα Χ Α Ρ Ο Μ Α Ι γιαυτα που φτιαχνονται στην Ελλαδα χαλωντας το παρελθον.......τωρα δε που οι συνδικαλιστες αποδυναμωνονται ολο και περισσοτερο εκει να δεις χαρα.
Καλά θα έκανες να διαβάσεις πρώτα και να καταλάβεις ποιος είναι αυτός που μας θεωρεί ηλίθιους είτε αισιόδοξοι είμαστε είτε απαισιόδοξοι είτε ρεαλιστές! Πιο ξεκάθαρο δεν μπορώ να σου το κάνω!
Όσο για τις απειλές σου ότι θα θυμώσεις... μαζί μου είναι αχρηστες Γιώργο. Με άλλους και άλλοτε έπρεπε να θυμωσεις...
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 28-08-2013, 20:20
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Δημόσια Τηλεόραση

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
[FONT="Comic Sans

Ελπιζω μονον να μην μου την βγουν απο αριστερα με κανενα 18μετρο ιστιοφορο.............
[/FONT]


Εισαι μεγαλο νουμερο........
Αλλα αμα θες.....στο αναλυω
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 28-08-2013, 22:09
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: Δημόσια Τηλεόραση

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι αλλα παράγουν εργο ξέρεις τι ειναι να πηγαίνεις απο κανάλι σε κανάλι και να λες οτι είμαι υπουργός?
Ακριβώς !!!!!!!
Πολυ κούραση !!!!!!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:48.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!