GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Νέα μοντέλα BMW

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 08-05-2010, 23:23
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: MULTISTRADAvsGS1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από saitman Εμφάνιση μηνυμάτων
το ιταλικο ειναι δυνατο μηχανημα και εξαιρετικος αντιπαλος της BMW!!
για τον συνειδητοποιημένο αγοραστή 1200GS, το αν η GS είναι δυνατότερο μηχανήμα από κάτι άλλο, απλά δεν τον ενδιαφέρει....
Να μη κάνουμε λοιπόν άτοπες συγκρίσεις...
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 08-05-2010, 23:33
saitman Ο/Η saitman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: GS 1200 2004
Μηνύματα: 4,238
Προεπιλογή Απάντηση: MULTISTRADAvsGS1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
για τον συνειδητοποιημένο αγοραστή 1200GS, το αν η GS είναι δυνατότερο μηχανήμα από κάτι άλλο, απλά δεν τον ενδιαφέρει....
Να μη κάνουμε λοιπόν άτοπες συγκρίσεις...
οταν αναφερω δυνατο μηχανημα το λεω σαν ανταγωνιστη!οχι μονο σαν ιπποδυναμη.πολλοι συνειδητοποιημενη αγοραστες GS1200 τις εχουν μονο για καφε φιλε μου!!αν ακουσατε τι ειπανε οι παρουσιαστες θα καταλαβατε τι εννοω!!
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 08-05-2010, 23:58
saitman Ο/Η saitman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: GS 1200 2004
Μηνύματα: 4,238
Προεπιλογή Απάντηση: MULTISTRADAvsGS1200

δειτε και αυτο με 4 διαφορετικα μηχανακια!!και ακουστε τι λεει στο τελος!!

Reply With Quote
  #14  
Παλιό 08-05-2010, 23:58
saitman Ο/Η saitman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: GS 1200 2004
Μηνύματα: 4,238
Προεπιλογή Απάντηση: MULTISTRADAvsGS1200

δειτε και αυτο με 4 διαφορετικα μηχανακια!!και ακουστε τι λεει στο τελος!!

Reply With Quote
  #15  
Παλιό 09-05-2010, 01:29
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: MULTISTRADAvsGS1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από saitman Εμφάνιση μηνυμάτων
...και ακουστε τι λεει στο τελος!!
Ο Άγγλος;;; Να ακούσουμε τον Άγγλο τι λέει;;;
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 09-05-2010, 03:44
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή Απάντηση: MULTISTRADAvsGS1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από saitman Εμφάνιση μηνυμάτων
ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ taksidioti!1ον το mortocyclenews ειναι απο πολλους αγαπητο μεσο ενημερωσηε γυρω απο τη μοτοσυκλετα.2ον δεν ξερω τι σημαινει το "στενουαλος".και 3ον οταν εχεις adventure και λες τη μηχανη να παρω για το χωμα,και τελικα παιρνεις vstrom,για αυτο τα συγκρινουνε τα μηχανακια!!!
στενομυαλος ηθελα να γραψω και σαφως δεν πηγαινε για σενααπλα θεωρω λιγο ακυρο το συγκρητικο αυτο gs με multi.το gs τουλαχιστον θα παει καλυτερα χωμα,πολυ καλυτερα,θα βαλεις κι ενα karoo για χωμα...
οσο για το vstrom επειδη εχει πεσει λιγο φαγωμα και τελικα πολλες φορες ειναι καλυτερα να μην λεει καποιος πολλα,στην ευκαιρια που το βρηκα θα πρεπει να ημουν το λιγοτερο ηλιθιος για να μην το επαιρνα.μηχανες για χωματακι βρισκω οποια στιγμη θελω σε καλες τιμες.
και στο κατω κατω βαζω και το adv,κι αν πεσω επεσα...που το κακο,πληρωνω ανταλλακτικα και ειναι παλι πενα.ολα ειναι στο προγραμμα εξαλλου.παιρνεις κατι ακριβο με την προυποθεση οτι θα χεις το ρευστο να τα σκας οποτε χρειαστει ειτε απο λαθος σου ειτε απο οτιδηποτε,αλλιως την παιρνεις και την βγαζεις 3 μερες την βδομαδα,πας σπιτι δουλεια-γραφειο και μετα μοστρα με τα μουτρα προς τον δρομο και σε ευδιακριτο σημειο σε καποια καφετερια του κεντρου,κι οταν ερχεται το service λες ωχ,σε πιανει σφιξιμο για το τι θα ζητησει η μηχανη,φοβος....μπρρρρρρρρρρρρρρρρρρ,εγω ομως δεν ειμαι ετσι,εγω θα την παω απλα παντου,εκτος κεντρου,αυτος ειναι κι ο λογος που δεν θελω τις καφετεριες στο κεντρο και δε παω κιολας,γιατι εχω τον καθε εξυπνο να λεει πως εχω bmw για μοστρα χωρις να γνωριζουν οτι απο ατριχος ακομα πιτσιρικας οποτε εβλεπα τον boxer κατι παθαινα?χωρις να ξερω μαρκες και χαρακτηριστικα.δεν ειμαι ετσι εγω.δεν ειμαι ενας ζελε γιαπης.εχω θα γυρισω τον διακοπτη θα ξεκινησω και θα την αδηγησω για να την χαρω εγω...
αυτη η μηχανη ειναι ενα ονειρο.με οτι συνεπαγεται μεσα σε αυτο.
το μηνυμα δεν ειναι προσωπικο,αγαπαμε ολοι την μοτοσυκλετα και δεν χρειαζοντε αντιπαραθεσεις πιστευω.ειναι ομως και δικαιωμα του καθενα για το αν αλλαξει μηχανη η οχι,η ποια θα παρει η ποια θα αφησει...
αν αλλαξει γνωμη η οχι...
δεν ζηταει κανεις λεφτα απο την τσεπη κανενος στο κατω κατω.οποτε το τροπαριο vstrom ας σταματησει παρακαλω,θα ειναι καλυτερο για ολους μας....

και στο θεμα μας επιτελους,τo multi προσωπικα μου αρεσει πολυ,δεν ξερω αν θα φερει τα πανω κατω στις μηχανες <<και δε το πιστευω>> ομως δεν παυει να ειναι ενα ομορφο και πολυ δυνατο τουριστικο εργαλειο.
για καποιον που θελει δυνατες επιδοσεις σε κυριλε θεση οδηγησης τοτε ναι,θα το κοιταξει το multi.
τωρα για θεμα αξοπιστιας?θα δειξει,με τοσο ηλεκτρονικο εξοπλισμο παντως που φορτωνους τις εκλεκτες μηχανες η γνωμη μου ειναι οτι παντα θα υπαρχουν προβληματα.

Last edited by taksidiotis; 09-05-2010 at 04:07.
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 09-05-2010, 05:26
FANISGS Ο/Η FANISGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: SITIA
Μoto: bmw1200gs 2008
Μηνύματα: 1,147
Προεπιλογή Απάντηση: MULTISTRADAvsGS1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από BUSA MAKIS Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγνώμη παιδιά αλλά το Multistrada για ανήσυχα ταξιδιάρικα πνεύματα που θέλουν να νιώσουν την αδρεναλίνη να τρέχει που και που,είναι απλά τέλειο.
Δεν θα το έπαιρνα τώρα αμέσως αλλά μετά από κάνα δυό χρονάκια που θα
έχει ξεπεράσει τις παιδικές της αρρώστιες, παίζει πολύ ηλεκτρονικό πάνω στη
μοτοσυκλέτα και μιας και είναι Ιταλίδα θα περίμενα.

Από το Hayabusa πως να το κάνουμε, πας πιο εύκολα στο Multistrada παρά στο GS 1200
σωστος!!!
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 09-05-2010, 05:35
FANISGS Ο/Η FANISGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: SITIA
Μoto: bmw1200gs 2008
Μηνύματα: 1,147
Προεπιλογή Απάντηση: MULTISTRADAvsGS1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από saitman Εμφάνιση μηνυμάτων
ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ taksidioti!1ον το mortocyclenews ειναι απο πολλους αγαπητο μεσο ενημερωσηε γυρω απο τη μοτοσυκλετα.2ον δεν ξερω τι σημαινει το "στενουαλος".και 3ον οταν εχεις adventure και λες τη μηχανη να παρω για το χωμα,και τελικα παιρνεις vstrom,για αυτο τα συγκρινουνε τα μηχανακια!!!
αγραμματε!!! στενουαλος= στενος ΟΥΑΛΟΣ.δηλαδη τσιγγουνης ουαλος η ακομα καλυτερα αδυνατος ουαλος.οσο για τα υπολοιπα εχεις χιλια δικια.ρε παιδια εσεις που ειστε λατρεις του χωματος γιατι να δωσω 15 και 20 χιλιαρικα για να μπαινω στα χωματα με ενα θηριο 230+ κιλων?η ακομα χειροτερα με vstorm?παρτε ενα εντουρακι π.χ xr και ξεκ....λιαστετο στο βουνο.apla ta pragmata!!
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 09-05-2010, 05:40
explode Ο/Η explode βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: loutraki
Μoto: ktm 990 adventure
Μηνύματα: 52
Προεπιλογή Απάντηση: MULTISTRADAvsGS1200

μηχανη που οταν πεσεις στο χωμα γινετε ετσι δεν την ονομαζω enduro


μην παρεξηγηθω η μηχανη μου αρεσει πολυ αλλα τι να το κανεις οταν φας μια τουμπα την πετας μετα
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 09-05-2010, 09:37
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: MULTISTRADAvsGS1200

Καλό αλλά στην συνέχεια(μέσα απο τις πωλήσεις) θα φανεί αν μπορεί να ανταγωνιστεί την μπέμπα....
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:42.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!