GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Υγεία

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 07-02-2010, 18:32
BOXER Ο/Η BOXER βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μοσχατο
Μoto: R1200gs
Μηνύματα: 2,806
Προεπιλογή Απάντηση: Διάβασαν την σκέψη με πείραμα-σταθμό!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων
Σίγουρα από πλευράς κατανόησης της λειτουργίας του εγκεφάλου επιστημονικά υπάρχει πολύς δρόμος ακόμα. Αυτή η μέθοδος θέλει δουλειά μέχρι να γίνει και κλινικά χρήσιμη.
Η δικιά μου εμπειρία με τέτοια βαριά περιστατικά, μια και το αναφέρει ο Γιώργος, είναι πως πρώτα τα αγαπημένα τους πρόσωπα είναι που παρατηρούν την όποια βελτίωση και μετά οι γιατροί. Στις πολύ βαριές κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις πιθανά οι άρρωστοι ανταποκρίνονται ευκολότερα σε γνωστά και αγαπημένα πρόσωπα και ειδικά στη μάνα, παρά σε άγνωστο νοσηλευτικό και ιατρικό προσωπικό.
Και ένα ακόμα πιό σημαντικό, όταν κάποτε κατανοήσουμε και μετρήσουμε ποσοτικά την αγάπη, είμαι σίγουρος πως ειδικά η αγάπη της μάνας στο παιδί θα είναι η μεγαλύτερη! Δεν έχω καταλάβει αν η αγάπη της μάνας απλά τρέφει την ελπίδα και την πίστη, ή αν όντως το "μητρικό ένστικτο" μεταφράζεται σε μια ισχυρότερη επικοινωνία της μάνας με το παιδί της που ίσως κάποτε εξηγηθεί επιστημονικά.
Πάντως ξέρω σίγουρα πως αυτοί οι άρρωστοι δίχως την συμπαράσταση των αγαπημένων τους είναι χαμένοι..

Ετσι γιατρε!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Αναρτηση ESA μπλέξιμο με την ΒΜW!!?? mario Τεχνικά θέματα διάφορα 53 30-04-2010 07:56
ΓΝΩΡΙΜΙΑ με την ΑΪΤΗ skippybi Κόσμος 1 21-01-2010 16:29
Φαντασία με την άμμο syan Διάφορα 6 25-10-2009 13:33
Ταξίδια με την φαντασία... vp_68 Διάφορα 1 24-09-2009 19:08
Τέρμα τα φιλιά στον σιδηροδρομικό σταθμό... Black_Shadow Επικαιρότητα 10 20-02-2009 22:42


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:47.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!