GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 06-02-2013, 13:52
ilias vara Ο/Η ilias vara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: θεσσαλονικη-ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: varadero mk3
Μηνύματα: 3,514
Προεπιλογή Απάντηση: Είμαι περίφανη για τον γιό μου τον τρομοκράτη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από philipe Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου άλλο προστετεύω και άλλο είμαι περίφανος. Αν η μάνα τρομοκράτη είναι περίφανη που ο γιός της βάζει βόμβες και σκοτώνει αθώους ανθρώπους, τότε η μάνα που έχει γιο ένα γιατρό που σώζει ζωές τι περιφάνια πρέπει να έχει;;;;
Μην μπερδεύουμε την περιφάνεια με την προστασία. Και μένα αν το παιδί μου αύριο παραπατήσει, θα το προστατέψω με νύχια και με δόντια. Θα ξεπουληθώ για να πληρώσω δικηγόρους για υπεράσπιση, αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα είμαι περίφανος για το παιδί μου τον αληταρά. Πάντα μέσα μου θα με τρώει το σαράκι και θα κυκλοφορώ με το κεφάλι σκηφτό.
ενω αν το παιδι σου

ειναι πρωθυπουργος....

υπουργος.,.,

τραπεζιτης.,,.

η μανα και ο πατερας του παπακωσταντινου και του στουρναρα και ολων αυτων πρεπει να ειναι περηφανοι???????
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 06-02-2013, 14:06
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: Είμαι περίφανη για τον γιό μου τον τρομοκράτη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από philipe Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου άλλο προστετεύω και άλλο είμαι περίφανος. Αν η μάνα τρομοκράτη είναι περίφανη που ο γιός της βάζει βόμβες και σκοτώνει αθώους ανθρώπους, τότε η μάνα που έχει γιο ένα γιατρό που σώζει ζωές τι περιφάνια πρέπει να έχει;;;;
Μην μπερδεύουμε την περιφάνεια με την προστασία. Και μένα αν το παιδί μου αύριο παραπατήσει, θα το προστατέψω με νύχια και με δόντια. Θα ξεπουληθώ για να πληρώσω δικηγόρους για υπεράσπιση, αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα είμαι περίφανος για το παιδί μου τον αληταρά. Πάντα μέσα μου θα με τρώει το σαράκι και θα κυκλοφορώ με το κεφάλι σκηφτό.
εγω θα ξαναπω...

η μανα εχει αλλο τροπο που βλεπει τα παιδια της...
ο πατερας αλλο...
ειναι στην φυση μας...ο πατερας βλεπει πιο αντικειμενικα καποια πραγματα και μπορει να γινει πιο σκληρος...!!!

Γενικοτερα το τι ονομαζεται επισημα τρομοκρατια και τι οχι χωραει πολυ συζητηση...π.χ οι Ταλιμπαν οταν κανανε τα χατηρια των Αμερι#####ν...ηταν συνεργατες και συμμαχοι τους...
οταν για πολλους και διαφορους λογους επαψε αυτη η συνεργασια οι συμμαχοι εγιναν Τρομοκρατες και οι Αμερικλανοι τιμωροι ανηπερασπιστων κορασιδων...

Επισης...απο την στιγμη που το κρατος πολλακις τρομοκρατει τα τελευταια χρονια εχω πολλους λογους να αμφισβητω αν αυτους που επιασε ειναι πραγματι τρομοκρατες...!!!

Ειμαι καθετα αντιθετως σε ΚΑΘΕ ΜΟΡΦΗ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑΣ...ομως...οποτε σε αυτο πιστευω οτι συμφωνουμε...!!!
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 06-02-2013, 14:33
tattoopanther Ο/Η tattoopanther βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Chalkidiki
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 3,100
Προεπιλογή Απάντηση: Είμαι περίφανη για τον γιό μου τον τρομοκράτη

ο φίλος σου σκοτώνεται 16 χρονών απο σφαίρα μπάτσου που ''εκπυρσοκρότησε'' .,.,
η δικαιοσύνη τυφλή και ανύπαρκτη .,
αρχίζεις και βλέπεις την ψευτιά στην υπέροχη
και ανίκανη δημοκρατία που κατασκευάσαμε.,., .
,. οι καναλάρχες ., τους βάφτισαν τρομοκράτες., φονιάδες.,
. οι ευυπόληπτοι πολίτες το πιστεύουν.,.,
οι πραγματικοί τρομοκράτες .,
είναι το νομισματικό σύστημα και ότι απο πίσω το στηρίζει.,
ότι πιάνει στα χέρια του σαπίζει πάνω στο πλανήτη.,.,.,
θαυμαστέ καινούργιε κόσμε .
, η νεολαία έρχεται αγριεμένη .
,.και τσαμπουκαλέμένη .,,


Ως «συνειδητή επιλογή αντίστασης» περιγράφουν τη ληστεία στο Ταμιευτήριο και στην Αγροτική στο Βελβεντό Κοζάνης, οι 4 συλληφθέντες από τη φυλακή όπου κρατούνται. Κάνουν λόγο για επίθεση «στους ναούς του κεφαλαίου» και για επαναστατική δράση και προαναγγέλλουν αδιάλλακτη και ανυποχώρητη δράση. Παράλληλα, στο κείμενο που υπογράφεται από τους Ρωμανό, Μπουρζούκο και Μιχαηλίδη, σημειώνεται ότι θα ακολουθήσει και αναλυτικό τους κείμενο. Ολόκληρο το κείμενο των συλληφθέντων «Ξεκλέβουμε δυο λόγια από τα κελιά των κρατητηρίων που βρισκόμαστε αιχμάλωτοι για να δηλώσουμε τους σκοπούς και τις προθέσεις μας ώστε να ξεκαθαρίσουμε το τοπίο σχετικά με τα τελευταία γεγονότα. Ως Αναρχικοί θεωρούμε την επιλογή της ληστείας τράπεζας μια συνειδητή ……………επιλογή αντίστασης. Η κίνησή μας δεν είχε στόχο τον προσωπικό πλουτισμό. Η επίθεση στους ναούς του κεφαλαίου εντάσσεται στην συνολική επαναστατική μας δράση. Σχετικά με τον βασανισμό μας από τις δυνάμεις καταστολής, δεν θέλουμε να αποτελεί σημείο θυματοποίησης μας. Δεν περιμέναμε τίποτε διαφορετικό από τους εχθρούς της ελευθερίας. Ας μην ξεχνάμε πόσοι άνθρωποι έχουν συνθλιβεί στα αστυνομικά τμήματα και τις φυλακές τους. Τα σημάδια των βασανιστηρίων ας αποτελέσουν μια ακόμα αφορμή να μετουσιωθεί η οργή σε πράξη. Απέναντι στους θεσμικούς εκπροσώπους της δικαιοσύνης, η στάση μας θα είναι αδιάλλακτη και ανυποχώρητη.
ΔΕΝ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΑΣΤΕ-ΔΕΝ ΑΠΟΛΟΓΟΥΜΑΣΤΕ
ΖΗΤΩ Η ΑΝΑΡΧΙΑ
Οι Αναρχικοί
Νικος Ρωμανος
Ανδρεας-Δημητρης Μπουρζουκος
Γιάννης Μιχαηλίδης
ΥΓ. Θα ακολουθήσει αναλυτικό κείμενο και των τεσσάρων σχετικά με την υπόθεσή μας».

Reply With Quote
  #14  
Παλιό 06-02-2013, 14:44
tattoopanther Ο/Η tattoopanther βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Chalkidiki
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 3,100
Προεπιλογή Απάντηση: Είμαι περίφανη για τον γιό μου τον τρομοκράτη

και ένα ακόμη κείμενο που με άρεσε πολύ.,.,
όσο αφορά τα γεγονότα.,.,.,





  1. Τρομοκράτες, από τρομοκράτες. [6-02-2013]

    Πίστευα και πιστεύω ότι ο ένοπλος αγώνας μικρών ομάδων, το περίφημο αντάρτικο πόλεων, τα χτυπήματα μεμονωμένων στόχων, όχι μόνο δεν φέρνουν αποτέλεσμα, αλλά αρκετές φορές ισχυροποιούν τους μηχανισμούς του κράτους και οδηγούν τις κοινωνίες σε πιο συντηρητικές θέσεις και επιλογές.

    Τελευταίως όμως συλλαμβάνω τον εαυτό μου να μην «ταράζεται» από τέτοια κρούσματα, να μην φοβάται για την σκλήρυνση των κατασταλτικών μηχανισμών, ούτε για την ενδεχόμενη συντηρητική στροφή της κοινωνίας. (Τα δύο τελευταία τα θεωρώ πια δεδομένα). Και νιώθω ότι δεν σκέφτομαι μόνο εγώ έτσι. Με έκπληξη συναντώ παρόμοιες απόψεις, από ανθρώπους που δεν το περίμενα. Όπου και αν διαβάσω, ότι και αν ακούσω πιάνω πάνω κάτω το ίδιο κλίμα, που περικλείεται στις εξής οργισμένες φράσεις.

    «Δολοφόνοι είναι αυτοί στην κυβέρνηση, τρομοκράτης είναι ο Σαμαράς και οι Υπουργοί του, κόβουν συντάξεις, μισθούς, εγκληματούν, μαζί με τα παπαγαλάκια τους, έχουν τσακίσει την κοινωνία. Μας εξοντώνουν, μας καταστρέφουν, μας σκοτώνουν» και διάφορες παρόμοιες φράσεις.

    Νιώθω ότι για μεγάλο μέρος της κοινωνίας, η αναταραχή που έχει έρθει, δεν είναι ενόχληση. Όχι επειδή τους αρέσει, αλλά επειδή την θεωρούν λύση. Πιθανή λύση, ή έναρξη μιας διαδικασίας που θα οδηγήσει σε λύση. Περίπου το ίδιο πιστεύω κι εγώ. Το έχω γράψει και στο παρελθόν. Το μοναδικό φως στο τούνελ, είναι μια δυναμική εξέγερση που θα τσακίσει όποιον επί τρία χρόνια, κοροϊδεύει, και στρέφεται κατά του λαού, με τα δήθεν αναγκαστικά μέτρα και τα ακραία διλλήματα και πιθανόν να οδηγήσει σε κάτι καλύτερο. Ριζικά καλύτερο. Βέβαια εγώ ως «κολλημένος» , έχω πολύ συγκεκριμένα μέσα στο μυαλό μου την ενδεχόμενη λύση… αλλά αυτό δεν είναι του παρόντος. Είναι του μέλλοντος.

    Νομίζω ότι η άρχουσα τάξη της χώρας -με τις κυβερνήσεις της και τα καθεστωτικά ΜΜΕ-, δεν έχει καταλάβει τι ακριβώς έχει δημιουργήσει. Τι έχουν πυροδοτήσει στα μυαλά και στις συνειδήσεις των πολλών. Πόσο έχουν αποδομήσει έννοιες όπως, νομιμότητα, υπακοή στον Νόμο, φόβος μπροστά στην παρανομία, εγκράτεια, ατομική ευθύνη. Έχω την αίσθηση ότι έχουν δημιουργήσει στρατιές από «τρομοκράτες». Ανθρώπους έτοιμους να χάσουν αρκετά, για να μην χάσουν κι άλλα. Ανθρώπους που σε άλλες εποχές θα δίσταζαν να εκφράσουν την συμπάθεια, την αλληλεγγύη ή και την ανοχή τους, σε τρομοκράτες με καλάσνικωφ, αλλά τώρα το κάνουν δημόσια και με παρρησία. Όχι γιατί θεωρούν σωστό και καλό να σκοτώνεις, αλλά επειδή βλέπουν καθημερινά «σκοτωμένους», επειδή εξοικειώθηκαν με θανάτους, επειδή δεν βρίσκουν νόημα πια σε ότι κάνουν, αν κάνουν. Και επειδή στην αναγκαστική ηρεμία τρόμου και φόβου, που σπέρνουν οι σωτήρες, προτιμούν την φασαρία και την αναστάτωση για να ξεφορτωθούν τους σωτήρες. Συνομιλώ με πολλούς ανθρώπους, που είναι έτοιμοι να αποδεχτούν οτιδήποτε, ορθώνεται απέναντι, από την μνημονιακή λαίλαπα. Ότι και αν είναι αυτό! Και αυτό είναι κατόρθωμα των εγκληματικών πολιτικών επιλογών, των τελευταίων 3 χρόνων.

    Αυτόν τον συλλογικό παραλογισμό, κάποτε μπορούσε μόνο η Αριστερά να τον κουμαντάρει. Τώρα νιώθω ότι δεν μπορεί… ακόμη.

    Αυτοί που κυβέρνησαν και κυβερνούν, δεν σέβονται την οργή μας. Δυστυχώς γι αυτούς. Δεν σέβονται την υπομονή και την καρτερικότητά μας. Δεν σέβονται έναν λαό που προσπαθεί να κρατήσει την ψυχραιμία του και τον τόπο του όρθιο και αυτοί τον εμπαίζουν και τον προκαλούν. Νιώθω ότι μας εξοπλίζουν, γρήγορα και επικίνδυνα και ξέρω ότι η μεγαλύτερη και σημαντικότερη τρομοκρατία, είναι αυτή που προέρχεται από έναν αποφασισμένο λαό, κατά του δυνάστη του.

    Νιώθω, ότι μας κάνουν «τρομοκράτες», αλλά δεν ανησυχώ.

    Γιατί νιώθω ότι αυτό που θα γίνει, θα είναι κάτι μεγαλύτερο και δυνατότερο, από μια απλή τρομοκρατική πράξη, ρουτίνας.



    (Όπως πάντα μάλλον βιάζομαι… Αλλά το θέμα είναι ότι βιάζονται και οι αντίπαλοι.)



    Θύμιος Κ.




Reply With Quote
  #15  
Παλιό 06-02-2013, 14:50
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Είμαι περίφανη για τον γιό μου τον τρομοκράτη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tattoopanther Εμφάνιση μηνυμάτων
και ένα ακόμη κείμενο που με άρεσε πολύ.,.,
όσο αφορά τα γεγονότα.,.,.,





  1. Τρομοκράτες, από τρομοκράτες. [6-02-2013]

    Πίστευα και πιστεύω ότι ο ένοπλος αγώνας μικρών ομάδων, το περίφημο αντάρτικο πόλεων, τα χτυπήματα μεμονωμένων στόχων, όχι μόνο δεν φέρνουν αποτέλεσμα, αλλά αρκετές φορές ισχυροποιούν τους μηχανισμούς του κράτους και οδηγούν τις κοινωνίες σε πιο συντηρητικές θέσεις και επιλογές.

    Τελευταίως όμως συλλαμβάνω τον εαυτό μου να μην «ταράζεται» από τέτοια κρούσματα, να μην φοβάται για την σκλήρυνση των κατασταλτικών μηχανισμών, ούτε για την ενδεχόμενη συντηρητική στροφή της κοινωνίας. (Τα δύο τελευταία τα θεωρώ πια δεδομένα). Και νιώθω ότι δεν σκέφτομαι μόνο εγώ έτσι. Με έκπληξη συναντώ παρόμοιες απόψεις, από ανθρώπους που δεν το περίμενα. Όπου και αν διαβάσω, ότι και αν ακούσω πιάνω πάνω κάτω το ίδιο κλίμα, που περικλείεται στις εξής οργισμένες φράσεις.

    «Δολοφόνοι είναι αυτοί στην κυβέρνηση, τρομοκράτης είναι ο Σαμαράς και οι Υπουργοί του, κόβουν συντάξεις, μισθούς, εγκληματούν, μαζί με τα παπαγαλάκια τους, έχουν τσακίσει την κοινωνία. Μας εξοντώνουν, μας καταστρέφουν, μας σκοτώνουν» και διάφορες παρόμοιες φράσεις.

    Νιώθω ότι για μεγάλο μέρος της κοινωνίας, η αναταραχή που έχει έρθει, δεν είναι ενόχληση. Όχι επειδή τους αρέσει, αλλά επειδή την θεωρούν λύση. Πιθανή λύση, ή έναρξη μιας διαδικασίας που θα οδηγήσει σε λύση. Περίπου το ίδιο πιστεύω κι εγώ. Το έχω γράψει και στο παρελθόν. Το μοναδικό φως στο τούνελ, είναι μια δυναμική εξέγερση που θα τσακίσει όποιον επί τρία χρόνια, κοροϊδεύει, και στρέφεται κατά του λαού, με τα δήθεν αναγκαστικά μέτρα και τα ακραία διλλήματα και πιθανόν να οδηγήσει σε κάτι καλύτερο. Ριζικά καλύτερο. Βέβαια εγώ ως «κολλημένος» , έχω πολύ συγκεκριμένα μέσα στο μυαλό μου την ενδεχόμενη λύση… αλλά αυτό δεν είναι του παρόντος. Είναι του μέλλοντος.

    Νομίζω ότι η άρχουσα τάξη της χώρας -με τις κυβερνήσεις της και τα καθεστωτικά ΜΜΕ-, δεν έχει καταλάβει τι ακριβώς έχει δημιουργήσει. Τι έχουν πυροδοτήσει στα μυαλά και στις συνειδήσεις των πολλών. Πόσο έχουν αποδομήσει έννοιες όπως, νομιμότητα, υπακοή στον Νόμο, φόβος μπροστά στην παρανομία, εγκράτεια, ατομική ευθύνη. Έχω την αίσθηση ότι έχουν δημιουργήσει στρατιές από «τρομοκράτες». Ανθρώπους έτοιμους να χάσουν αρκετά, για να μην χάσουν κι άλλα. Ανθρώπους που σε άλλες εποχές θα δίσταζαν να εκφράσουν την συμπάθεια, την αλληλεγγύη ή και την ανοχή τους, σε τρομοκράτες με καλάσνικωφ, αλλά τώρα το κάνουν δημόσια και με παρρησία. Όχι γιατί θεωρούν σωστό και καλό να σκοτώνεις, αλλά επειδή βλέπουν καθημερινά «σκοτωμένους», επειδή εξοικειώθηκαν με θανάτους, επειδή δεν βρίσκουν νόημα πια σε ότι κάνουν, αν κάνουν. Και επειδή στην αναγκαστική ηρεμία τρόμου και φόβου, που σπέρνουν οι σωτήρες, προτιμούν την φασαρία και την αναστάτωση για να ξεφορτωθούν τους σωτήρες. Συνομιλώ με πολλούς ανθρώπους, που είναι έτοιμοι να αποδεχτούν οτιδήποτε, ορθώνεται απέναντι, από την μνημονιακή λαίλαπα. Ότι και αν είναι αυτό! Και αυτό είναι κατόρθωμα των εγκληματικών πολιτικών επιλογών, των τελευταίων 3 χρόνων.

    Αυτόν τον συλλογικό παραλογισμό, κάποτε μπορούσε μόνο η Αριστερά να τον κουμαντάρει. Τώρα νιώθω ότι δεν μπορεί… ακόμη.

    Αυτοί που κυβέρνησαν και κυβερνούν, δεν σέβονται την οργή μας. Δυστυχώς γι αυτούς. Δεν σέβονται την υπομονή και την καρτερικότητά μας. Δεν σέβονται έναν λαό που προσπαθεί να κρατήσει την ψυχραιμία του και τον τόπο του όρθιο και αυτοί τον εμπαίζουν και τον προκαλούν. Νιώθω ότι μας εξοπλίζουν, γρήγορα και επικίνδυνα και ξέρω ότι η μεγαλύτερη και σημαντικότερη τρομοκρατία, είναι αυτή που προέρχεται από έναν αποφασισμένο λαό, κατά του δυνάστη του.

    Νιώθω, ότι μας κάνουν «τρομοκράτες», αλλά δεν ανησυχώ.

    Γιατί νιώθω ότι αυτό που θα γίνει, θα είναι κάτι μεγαλύτερο και δυνατότερο, από μια απλή τρομοκρατική πράξη, ρουτίνας.



    (Όπως πάντα μάλλον βιάζομαι… Αλλά το θέμα είναι ότι βιάζονται και οι αντίπαλοι.)



    Θύμιος Κ.




Μπράβο του συντάκτη
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 06-02-2013, 15:05
moby_gr Ο/Η moby_gr βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R1200GS Adventure
Μηνύματα: 3,561
Προεπιλογή Απάντηση: Είμαι περίφανη για τον γιό μου τον τρομοκράτη

Reply With Quote
  #17  
Παλιό 06-02-2013, 15:28
sain Ο/Η sain βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ATH
Μoto: BMW 1200 GS
Μηνύματα: 211
Προεπιλογή Απάντηση: Είμαι περίφανη για τον γιό μου τον τρομοκράτη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από asotosios Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω θα ξαναπω...

η μανα εχει αλλο τροπο που βλεπει τα παιδια της...
ο πατερας αλλο...
.!!!
Φίλε μου, τι μάνα τι πατέρας. Θα σου πω το απλούστερο. Οταν πάνε οι γονείς στο σχολείο και τους λένε οι καθηγητές τα χειρότερα για το παραβατικό παιδί τους, μπορεί αυτοί οι γονείς να είναι και περίφανοι;;;; Ας είναι μάνα, ας είναι πατέρας. Μπορεί να περιφανεύεσαι για το παραβατικό σου παιδί;;; Άσχετο αν προσπαθήσεις να το υποστηρίξεις η να το δικαιολογήσεις. Να το περιφανευτείς κιόλας ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ.
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 06-02-2013, 15:33
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Είμαι περίφανη για τον γιό μου τον τρομοκράτη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από sain Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου, τι μάνα τι πατέρας. Θα σου πω το απλούστερο. Οταν πάνε οι γονείς στο σχολείο και τους λένε οι καθηγητές τα χειρότερα για το παραβατικό παιδί τους, μπορεί αυτοί οι γονείς να είναι και περίφανοι;;;; Ας είναι μάνα, ας είναι πατέρας. Μπορεί να περιφανεύεσαι για το παραβατικό σου παιδί;;; Άσχετο αν προσπαθήσεις να το υποστηρίξεις η να το δικαιολογήσεις. Να το περιφανευτείς κιόλας ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ.
Τότε όσοι έχετε παρόμοια παιδιά και δεν τα ανέχεστε ή ντρέπεστε γι αυτά που έχετε πετάξτε τα στον "καιάδα".
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 06-02-2013, 15:57
papi Ο/Η papi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2013
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R 1200GS 08
Μηνύματα: 62
Προεπιλογή Απάντηση: Είμαι περίφανη για τον γιό μου τον τρομοκράτη

Αν εμπεναν μεσα στη βουλη κ καθαριζαν καμια 100αρια βουλευτες που μας κατακλευουν κ μας κοροιδευουν θα τους λεγαμε κ ηρωες αλλα να τρομοκρατουν πολιτες κ να σκοτωνουν αθωους δε μπορεις να πεις κριμα τα παιδια ας ειναι κ 20 χρονων
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 06-02-2013, 15:57
sain Ο/Η sain βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ATH
Μoto: BMW 1200 GS
Μηνύματα: 211
Προεπιλογή Απάντηση: Είμαι περίφανη για τον γιό μου τον τρομοκράτη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Τότε όσοι έχετε παρόμοια παιδιά και δεν τα ανέχεστε ή ντρέπεστε γι αυτά που έχετε πετάξτε τα στον "καιάδα".

Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:25.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!