GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Αγγελίες > Ομαδικές Αγορές

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #191  
Παλιό 11-10-2012, 22:37
Doc_ Ο/Η Doc_ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 43
Προεπιλογή Απάντηση: GPS TRACKER

Εδώ μερικές φωτογραφίες.

Διακρίνεται το FM1100, το GH3000, και οι κεραίες του FM1100.

H μακρουλή είναι του GSM και η τετράγωνη του GPS

Το σετ με τα πολύχρωμα καλωδιάκια είναι η παροχή ρεύματος, καθώς και οι πρόσθετοι αισθητήρες που μπορούν να τοποθετηθούν.
Attached Images
File Type: jpg trackers foto3.jpg (35.1 KB, 39 views)
File Type: jpg trackers foto4.jpg (38.7 KB, 35 views)

Last edited by Doc_; 11-10-2012 at 22:40.
Reply With Quote
  #192  
Παλιό 11-10-2012, 22:44
BOXER Ο/Η BOXER βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μοσχατο
Μoto: R1200gs
Μηνύματα: 2,806
Προεπιλογή Απάντηση: GPS TRACKER

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Off Road Team Εμφάνιση μηνυμάτων
Διαστάσεις

FM1100 5,5 X 5,5 X 1,5cm
FM3200 5,5 X 7 X 1,5cm
GH3000 9 X 4,4 X 1,8cm
Με πρωτη ευκαιρία, μετραω το σημείο που σκέφτομαι να το βάλω, και επανέρχομαι.....
Reply With Quote
  #193  
Παλιό 11-10-2012, 22:48
Doc_ Ο/Η Doc_ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 43
Προεπιλογή Απάντηση: GPS TRACKER

FM 3200 - FM 1100
Attached Images
File Type: jpg FM3200web-large.jpg (25.1 KB, 13 views)
File Type: jpg fm1100_.jpg (19.3 KB, 10 views)
Reply With Quote
  #194  
Παλιό 11-10-2012, 22:57
Doc_ Ο/Η Doc_ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 43
Προεπιλογή Απάντηση: GPS TRACKER

Εδώ ο FM 1100 συνδεδεμένος.

Για μένα ο FM1100 είναι ο απλούστερος αλλά και ο καλύτερος.
Μικρότερος σε μέγεθος από όλους, αλλά με εξωτερικές κεραίες με μακριά καλώδια, που μπορούν να τοποθετηθούν στα ιδανικότερα σημεία, μακριά καπό τον χωμένο tracker.
H κεραία του GSM δεν έχει τόση σημασία που θα είναι, αλλά αυτή του GPS καλό είναι να βρίσκεται σε καλούτσικο σημείο ώστε να πιάνει γρήγορα δορυφόρους.
Βέβαια, αυτό που λέω, αφορά περισσότερο αυτοκίνητα και όχι μοτοσυκλέτες!
Για μοτοσυκλέτες ο FM 3200 θεωρώ ότι είναι ιδανικότερος.
Έχει μπαταρία, εσωτερική κεραία GSM και εξωτερική μόνο της κεραία GPS.
Attached Images
File Type: jpg trackers foto6.jpg (37.9 KB, 18 views)
File Type: jpg trackers foto5.jpg (48.5 KB, 23 views)
Reply With Quote
  #195  
Παλιό 12-10-2012, 17:22
giclas Ο/Η giclas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Κύπρος
Μoto: ΒMW HP2 K1200
Μηνύματα: 2,827
Προεπιλογή Απάντηση: GPS TRACKER

ενδιαφεθηκα για να αγωρασω απο ebay κε τεληκα με πηρανε τηλ. απο τον πολητη στην Ελλαδα κε στη συζητηση για το fm 1100 στυχηζη 135 ευρω με τα εξωδα αποστολης δυκατου
εαν τωρα προκητε για καμια εικοσαρια ( ομαδηκη) παη στα 120 ευρο ..... κε πιο κατω
η συσκευη ειναι απο Λυθουανια με ολα τα απαρετητα πρως εγκατασταση
το μονο που λυπη ειναι η καρτα sim

αν οι υπευθηνοι του gs forum επηθημου να δοσω ολα τα στηχεια
εγω θα δω πος θα πρωχορησω την δευτερα απο μονος μου ανεξαρτητα το τι θα πεξη στη συνεχεια


Last edited by giclas; 12-10-2012 at 17:25.
Reply With Quote
  #196  
Παλιό 12-10-2012, 21:24
Doc_ Ο/Η Doc_ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 43
Προεπιλογή Απάντηση: GPS TRACKER

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από giclas Εμφάνιση μηνυμάτων
ενδιαφεθηκα για να αγωρασω απο ebay κε τεληκα με πηρανε τηλ. απο τον πολητη στην Ελλαδα κε στη συζητηση για το fm 1100 στυχηζη 135 ευρω με τα εξωδα αποστολης δυκατου
εαν τωρα προκητε για καμια εικοσαρια ( ομαδηκη) παη στα 120 ευρο ..... κε πιο κατω
η συσκευη ειναι απο Λυθουανια με ολα τα απαρετητα πρως εγκατασταση
το μονο που λυπη ειναι η καρτα sim

αν οι υπευθηνοι του gs forum επηθημου να δοσω ολα τα στηχεια
εγω θα δω πος θα πρωχορησω την δευτερα απο μονος μου ανεξαρτητα το τι θα πεξη στη συνεχεια

Καλησπέρα,

To ότι η συσκευή είναι από Λιθουανία το έχουμε πει και το περηφανευόμαστε!

Νομίζω ότι σας έχω καλύψει το θέμα πλήρως, τόσο σε τεχνικά, όσο και σε πληροφορίες σχετικά με το συγκεκριμένο προϊόν.

Άλλωστε, πριν μπώ στο συγκεκριμένο topic και σας παρουσιάσω τις εφαρμογές της My Track και τους trackers,
δεν νομίζω να γνωρίζατε την ύπαρξη της Τeltonika. Η κουβέντα περιστρεφόταν γύρω από κινέζικα συστήματα αμφίβολης απόδοσης κλπ και γύρω από αυτοσχέδιους μηχανισμούς με κινητά.

Η προσφορά της My-Track είναι αυτή που είναι,
σε μια λογικότατη και καθόλα νομότυπη τιμή που περιλαμβάβει:
- τους φόρους ΦΠΑ κτλ,
- τα μεταφορικά,
- Την τοποθέτηση
- Την εγγύηση ΑΜΕΣΗΣ αντικατάστασης
- Το ειδικό firmware
- Το ειδικό σετάρισμα στον καθένα ή ομαδικά στο πρόγραμμα παρακολούθησης
- και σαφώς την software υποστήριξη της My-Track και των (μοτοσυκλετιστών) ανθρώπων της


Δυστυχώς δεν μπορώ να σας προσφέρω κάποια καλύτερη τιμή, εκτός αν ο αριθμός παραγγελιών ξεπεράσει τις 30. Κι αυτό γιατί θέλω να είμαι σωστός επαγγελματίας και να μπορώ να σας ανταποδώσω με τον καλύτερο τρόπο αυτό που θα πληρώσετε, και να έχει και σαφώς εμπορικό ενδιαφέρον και για την εταιρία μου.

Χαίρομαι ειλικρινά που μετά την γνώση που ανοικτά προσφέρθηκε σε όλους μας, καταφέρατε να βρείτε "καλύτερη" τιμή.


Παραμένουμε στην διάθεσή σας είτε για την ομαδική ή ατομική παραγγελία.

Σε κάθε περίπτωση, η My-Track κι εγώ προσωπικά, θα είμαστε στην διάθεσή σας για ταχνική βοήθεια - υποστήριξη, να σας βοηθήσουμε όσο θέλετε στο να τοποθετήσετε, σετάρετε, εκπαιδευτείτε, και να λύσετε κάθε πρόβλημα στους trackers της Teltonika που θα προμηθευτείτε από οποιονδήποτε πωλητή.

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας,

Με εκτίμηση,

Για την My-Track
Δημήτρης Αθανασουλόπουλος
6984643643
Reply With Quote
  #197  
Παλιό 12-10-2012, 21:41
giclas Ο/Η giclas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Κύπρος
Μoto: ΒMW HP2 K1200
Μηνύματα: 2,827
Προεπιλογή Απάντηση: GPS TRACKER

[IMG]Προσφορά για FM1100‏ Ενέργειες Angelos KatsanosΠροσθήκη στις επαφές 4:14 μμ Φωτογραφίες Προς: adventurehp2@hotmail.com, PLANTRON Αγαπητέ Μιχάλη, Στον παρακάτω σύνδεσμο του e-bay μπορείς να παραγγείλεις την συσκευή FM1100 FM1100 tracking device Στην περίπτωση που επιθυμείς να παραγγείλεις 20 συσκευές η τιμή τους θα είναι 120€ το τεμάχιο. Πάρε υπόψη σου ότι τα μεταφορικά είναι προσφορά από εμάς. Με την ευκαιρία της επικοινωνίας μας θα ήθελα να διαθέσεις λίγο από τον πολύτιμο χρόνο σου και να ρίξεις μια ματιά στον κατάστημά μας στο e-bay Το Plantron.gr στο e-bay ενώ σου στέλνω και τον παρακάτω κατάλογο με τις πιό αντιπροσωπευτικές μας συσκευές. Κατάλογος αντιπροσωπευτικών και best seller συσκευών plantron Οτιδήποτε χρειαστείς μην διστάσεις να επικοινωνήσεις μαζί μου στο τηλέφωνο +302651085030 ή στο e-mail: info@plantron.gr, akatsanos@plantron.gr -- Με εκτίμηση Άγγελος Κατσάνος plantron.gr www.plantron.gr info@plantron.gr τηλ 801 300 3221[/IMG]
μετα απο επικοινονια απο τρεια πεδια απο το φορουμ θα ανεβασω αυτουσιο το μειλ κε μαληστα να σταθω στο οτι η τιμη οταν προκιτε για καμια 20 αρια κοματια παη κατο απο τα 120 ευρω
Date: Fri, 12 Oct 2012 17:14:14 +030... 801 300 3221

Last edited by giclas; 12-10-2012 at 21:45.
Reply With Quote
  #198  
Παλιό 12-10-2012, 22:15
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: GPS TRACKER

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από giclas Εμφάνιση μηνυμάτων
[IMG]Προσφορά για FM1100‏ Ενέργειες Angelos KatsanosΠροσθήκη στις επαφές 4:14 μμ Φωτογραφίες Προς: adventurehp2@hotmail.com, PLANTRON Αγαπητέ Μιχάλη, Στον παρακάτω σύνδεσμο του e-bay μπορείς να παραγγείλεις την συσκευή FM1100 FM1100 tracking device Στην περίπτωση που επιθυμείς να παραγγείλεις 20 συσκευές η τιμή τους θα είναι 120€ το τεμάχιο. Πάρε υπόψη σου ότι τα μεταφορικά είναι προσφορά από εμάς. Με την ευκαιρία της επικοινωνίας μας θα ήθελα να διαθέσεις λίγο από τον πολύτιμο χρόνο σου και να ρίξεις μια ματιά στον κατάστημά μας στο e-bay Το Plantron.gr στο e-bay ενώ σου στέλνω και τον παρακάτω κατάλογο με τις πιό αντιπροσωπευτικές μας συσκευές. Κατάλογος αντιπροσωπευτικών και best seller συσκευών plantron Οτιδήποτε χρειαστείς μην διστάσεις να επικοινωνήσεις μαζί μου στο τηλέφωνο +302651085030 ή στο e-mail: info@plantron.gr, akatsanos@plantron.gr -- Με εκτίμηση Άγγελος Κατσάνος plantron.gr www.plantron.gr info@plantron.gr τηλ 801 300 3221[/IMG]
μετα απο επικοινονια απο τρεια πεδια απο το φορουμ θα ανεβασω αυτουσιο το μειλ κε μαληστα να σταθω στο οτι η τιμη οταν προκιτε για καμια 20 αρια κοματια παη κατο απο τα 120 ευρω
Date: Fri, 12 Oct 2012 17:14:14 +030... 801 300 3221




Και τι ακριβώς περιλαμβάνει?????
Εγκατάσταση, σετάρισμα, υποστήριξη after sales?
Mπορεί εσένα να μη δε ενδιαφέρουν άμεσα όλα αυτά, μια και είσαι στην Κύπρο*. Όμως τους υπόλοιπους, μας ενδιαφέρουν.....
Επίσης μιλάς για το μοντέλο 1100, με τις 2 εξωτερικές κεραίες.....
θα ήθελα να το δω στο ΗΡ2 τοποθετημένο

Όταν πάθει κάτι το μαραφέτι, θα το στείλεις (εσύ ή ο έμπορος) στη Λιθουανία και θα περιμένεις κανά μήνα....
Προσωπικά προτιμώ να δωσω 30€ επιπλέον κι όταν πάθει κάτι να πάω στα Σεπόλια και να μου δώσουν άλλο, άμεσα Και επαρχία να ήμουν , ή Κύπρο, πάλι θα το προτιμούσα. To πολύ 2 μέρες με ΕΛΤΑ σε όλη την Ελλάδα. Άντε 1 μέρα ακόμα για Κύπρο.

Ο άνθρωπος που μιλάμε θα είναι διαθέσιμος πάντα, με κάθε πρόσφορο τρόπο, να βοηθήσει και να επιλύσει προβλήματα. Μέσω τηλεφώνου, e-mail, skype.... οτιδήποτε υπάρχει!


*Ακόμα και στην Κύπρο δε θα σε άφηνε έτσι!



Πέρα από τα παραπάνω, στέκομαι στο εξής:
Από το Νοε του 11, ψάχνεται πολύς κόσμος πάνω στο θέμα. Το τι έχει προταθεί, το είδαμε πιο πάνω..... Τα λέει κι Δημήτρης ο Αθανασουλόπουλος, μην τα επαναλάβω.
Μια λύση ανάλογου επιπέδου, με σαφώς μειωμένες δυνατότητες σε σχέση με το FM3200, για μοτό πάντα (τροφοδοσία, μπαταρία, κεραίες κλπ) προέρχεται από το motoraid, σε αντίχτοιχη και λίγο μεγαλύτερη τιμή, ακόμα και με την πάγια έκπτωση του φόρουμ.

Αφού λοιπόν μάθαμε όλοι για το προϊόν - που αγνοούσαμε....- έρχεσαι και μας λες ότι το βρήκες φτηνότερο, χωρίς βέβαια όλα αυτά που λέω στην αρχή......
Πόσο ευγενές, ηθικό και όμορφο σου φαίνεται;

Εμένα πάντως μου κάνει αλγεινή εντύπωση!


Προσωπικά δεν πρόκειται να ασχοληθώ περαιτέρω, ειδικά μετά την επιμονή σου giclas. Διότι έτσι όπως γράφεις και αυτά που προτείνεις, θεωρώ ότι προσβάλλεις τόσο εμένα , όσο και τον Δημήτρη (Doc).





Ο Arkas έχει ήδη λάβει έγγραφη προσφορά με mail, ώστε να μπορεί να προχωρήσει στην ομαδική, αν βέβαια θεωρεί την προσφορά συμφέρουσα για τα μέλη του φόρουμ.
Αν πάλι δεν τη θεωρεί συμφέρουσα, θα τον παρακαλούσα να τοποθετηθεί δημόσια και να λήξει το θέμα εδώ, σε ότι με αφορά τουλάχιστον.

Last edited by forester; 12-10-2012 at 22:16.
Reply With Quote
  #199  
Παλιό 12-10-2012, 22:42
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: GPS TRACKER

Κανείς δεν ανάγκασε κανέναν να αγοράσει από κάπου συγκεκριμένα. Μας έχουν κάνει να υπολογίζουμε και το cent και όταν μάλιστα αφορά σε κάτι ιδιαίτερα επιθυμητό (όπως το συγκεκριμένο προιόν) προκύπτουν καλοπραίρετες παρεξηγήσεις.
Το ιδανικό για μένα θα ήταν να υπάρχει 2ο thread που να παρουσιάζει την όποια εναλλακτική έχουμε. Ομολογουμένως για το "ακριβότερο" έχουμε προτόγνωρα "καθαρή" και τίμια αναφορά ενώ για το 2ο έχουμε τη κλασσική αναφορά που μπορεί να έχουμε όλοι ψάχνωντας στο ebay. Απλά ίσως δεν ταιριάζουν οι 2 αναφορές ταυτόχρονα στο ίδιο σημείο
Δεν υπάρχει όμως νομίζω λόγος για την υφέρπουσα παρεξήγηση, μάλλον θα έλεγα ο υπερβολικός ζήλος για την αναζήτηση της καλύτερης σχέσης τιμής/απόδοσης δημιούργησε την παραφωνία....
Peace
Reply With Quote
  #200  
Παλιό 12-10-2012, 23:25
giclas Ο/Η giclas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Κύπρος
Μoto: ΒMW HP2 K1200
Μηνύματα: 2,827
Προεπιλογή Απάντηση: GPS TRACKER

συγνωμη Θεωδορη αν εκανα κατι που κατα την γνωμη σου δεν ηταν σοστω
υποψη οτι στην Κυπρο το συγκεκρημενο συστημα με την εγκατασταση ειναι κοντα στα 800 ευρω +φπα + 30 ευρω τον μηνα εξωδα ελεχου,παρακολουθησης

πανο στο ΗΡ2 η σε οπια αλλη μηχανη τη σεταρησμα να θελη ? ουτε πορτες να ανηγου εχου ουτε ποσο φρενο η κγαζη ανηγη καπιος για να ελεχου την καταναλοση της μηχανης οποτα το ζητουμενω εναι να ξερη ο ιδιοκτητης που ειναι η μηχανη οταν αντηληφθη οτι εκανε φτερα

για το θεμα εγκυησης δεν το συζητησα ομως πολυ απλα μπωρη καπιος να μηληση την δευτερα κε να του πουν ,θελω να πηστευω πος συγουρα πρεπη να εχει
δεν νομηζω να πρεπη να το στηλη καπιος στην Λιθουανια αφου απο την ΕΛΛΑΔΑ το αγωρασε

η εγκατασταση βαση τον λεγομενο του κυριου Κατσανου ειναι πολυ απλη ke υπαρχη κε εχηριδιο εγκαταστασης εξαλου ολοι μας μονοι με ακομη ενα δυο φυλους σχεδο κανουμε της δουλιες στης μηχανες μας ιδικα αυτοι που εχου BMW

Last edited by giclas; 12-10-2012 at 23:27.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Bell M1 Tracker TK3 Akyla Πωλήσεις εξοπλισμού αναβάτου 4 11-09-2011 01:02
GPS-GPRS-SMS-TRACKER gandreas Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 6 09-06-2010 13:09
GPS tracker σύστημα εντοπισμού οχημάτων leonidas Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 20 04-06-2009 15:24


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:39.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!