GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Αγγελίες > Ομαδικές Αγορές

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #201  
Παλιό 12-10-2012, 23:48
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: GPS TRACKER

Παιδιά τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά.
Σαφώς η εγκατάσταση είναι απλή. Όσον αφορά στη στήριξη και τη συνδεσμολογία. Για το ΗΡ2 αλλά και τις υπόλοιπες μοτό, ο 1100 έχει το θέμα των 2 κεραιών, ειδικά της GSM που είναι μακρυνάρι. Γι αυτό πλεονεκτεί ο 3200 για μοτό.

Το ζητούμενο εδώ, είναι οι ρυθμίσεις! αυτά που λέει ο Δημήτρης firmware κλπ, και δεν ξέρω και πολλά....
Αλλά για να το λέει, κάτι ξέρει. Παλεύει από το 2008 με αυτά τα πράγματα. Σίγουρα δεν είναι το αγόρασα, το έβαλα και όλα καλά!
Αν κάποιος το πιστεύει, ΟΚ.


Αυτό με την εγγύηση, σαφώς και θα πάει Λιθουανία. Όπως πάνε και τα GPS της garmin στην Αγγλία. Απλά ο Αθανασουλόπουλος ανέλαβε -και το δήλωσε ρητά- την υποχρέωση άμεσης αντικατάστασης της χαλασμένης συσκευής και την περαιτέρω διαδικασία με το εργοστάσιο με μέριμνά του. Ο αγοραστής, δεν κάνει τίποτα!
Αυτό σημαίνει ότι , αν πάρουμε 20 συσκευές ας πούμε, αυτός θα έχει 30 τουλάχιστον...
Το κάθε μαγαζί στο ebay, μπορεί να έχει 3, 10 ή όσες τέλος πάντων και άμα τις πουλήσει και πάθει κάτι μια, σε παραπέμπει στο εργοστάσιο, ή τη στέλνει αυτός στο εργοστάσιο. Δε θα σου δώσει άμεσα άλλη, καινούρια. Την δική σου επισκευασμένη παίρνεις. Αυτά τα γνωρίζουμε κι από άλλα προϊόντα.


Τέλος πάντων, ο Αρκάς έχει ότι χρειάζεται και ας προχωρήσει όπως νομίζει.
Reply With Quote
  #202  
Παλιό 12-10-2012, 23:52
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: GPS TRACKER

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από giclas Εμφάνιση μηνυμάτων
συγνωμη Θεωδορη αν εκανα κατι που κατα την γνωμη σου δεν ηταν σοστω
υποψη οτι στην Κυπρο το συγκεκρημενο συστημα με την εγκατασταση ειναι κοντα στα 800 ευρω +φπα + 30 ευρω τον μηνα εξωδα ελεχου,παρακολουθησης

πανο στο ΗΡ2 η σε οπια αλλη μηχανη τη σεταρησμα να θελη ? ουτε πορτες να ανηγου εχου ουτε ποσο φρενο η κγαζη ανηγη καπιος για να ελεχου την καταναλοση της μηχανης οποτα το ζητουμενω εναι να ξερη ο ιδιοκτητης που ειναι η μηχανη οταν αντηληφθη οτι εκανε φτερα

για το θεμα εγκυησης δεν το συζητησα ομως πολυ απλα μπωρη καπιος να μηληση την δευτερα κε να του πουν ,θελω να πηστευω πος συγουρα πρεπη να εχει
δεν νομηζω να πρεπη να το στηλη καπιος στην Λιθουανια αφου απο την ΕΛΛΑΔΑ το αγωρασε

η εγκατασταση βαση τον λεγομενο του κυριου Κατσανου ειναι πολυ απλη ke υπαρχη κε εχηριδιο εγκαταστασης εξαλου ολοι μας μονοι με ακομη ενα δυο φυλους σχεδο κανουμε της δουλιες στης μηχανες μας ιδικα αυτοι που εχου BMW

Αν είχες κάνει ακριβώς τα ίδια, ΠΡΙΝ μάθεις για τη συγκεκριμένη συσκευή από τον Αθανασουλόπουλο, θα ήσουν μια χαρά.
Αλλά έτσι όπως το κάνεις, μοιάζει σαν να λες:" το βρήκα φτηνότερο, άρα ο άλλος σας ρίχνει".
Όσο ωμά φαίνεται, τόσο ωμά το λέω.
Reply With Quote
  #203  
Παλιό 13-10-2012, 01:26
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: GPS TRACKER

Εφόσον πάντως υπάρχει εγκατάσταση δεν είναι η διαφορά τρομερή.
Άντε να φτάσουμε τα 30 γιατί και εγώ μετράω και το ευρώ.
Reply With Quote
  #204  
Παλιό 13-10-2012, 10:43
griv_gs Ο/Η griv_gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R 1200 GS ADVENTURE
Μηνύματα: 1,123
Προεπιλογή Απάντηση: GPS TRACKER

Για όλους το ευρώ έχει σημασία νομίζω.
Και επειδή εδώ είναι forum και όχι αγγελίες όπως έχει ξαναγραφτεί, ευχαριστώ τον giclas, που έψαξε και μας παρέθεσε μία άλλη άποψη.
Δεν προσβάλει κανέναν θεωρώ όταν αναφέρει ότι εκεί για παράδειγμα είναι πιο φτηνά. Νομίζω θετική είναι η συνεισφορά του στο θέμα για μένα.
Δεν δυσφήμησε τον φίλο σου Forester.
Ο καθένας ας αποφασίσει τι προτιμάει αφου πληροφορηθεί τι παρέχει ο κάθε πωλητής.
Απλά τα πράγματα.
Reply With Quote
  #205  
Παλιό 13-10-2012, 11:16
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: GPS TRACKER

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από griv_gs Εμφάνιση μηνυμάτων
Για όλους το ευρώ έχει σημασία νομίζω.
Και επειδή εδώ είναι forum και όχι αγγελίες όπως έχει ξαναγραφτεί, ευχαριστώ τον giclas, που έψαξε και μας παρέθεσε μία άλλη άποψη.
Δεν προσβάλει κανέναν θεωρώ όταν αναφέρει ότι εκεί για παράδειγμα είναι πιο φτηνά. Νομίζω θετική είναι η συνεισφορά του στο θέμα για μένα.
Δεν δυσφήμησε τον φίλο σου Forester.
Ο καθένας ας αποφασίσει τι προτιμάει αφου πληροφορηθεί τι παρέχει ο κάθε πωλητής.
Απλά τα πράγματα
.

Διάβασε προσεκτικά όλο το θέμα και θα καταλάβεις τι εννοώ.
Εγώ δεν έχω πρόβλημα με την ερευνα. Στο πλαίσιο αυτής, παρέθεσα και την εν λόγω επιλογή. Είναι όμως λάθος να συγκρίνουμε ΜΟΝΟ την τιμή του προϊόντος, αφήνοντας στην άκρη όλα τα άλλα (τοποθέτηση, σετάρισμα, λογισμικό παρακολούθησης , υποστήριξη για πάντα, κάλυψη εγγύησης άμεσα με αντικατάσταση επί τόπου της συσκευής και τόσα άλλα...).
Εδώ λοιπόν δεν παρουσιάστηκε κάποια άλλη άποψη, αλλά το ίδιο προϊόν σε χαμηλότερη τιμή χωρίς καμία υπηρεσία υποστήριξης!!!!!
Δε μίλησα για δυσφήμιση. Για ανόμια και ανούσια σύγκριση μιλάω εδώ και κάμποσα ποστ.....
Σαφώς υπάρχει και καλύτερη τιμή και χειρότερη. Το θέμα είναι τι αγοράζεις σε κάθε πρίπτωση....
Δε μιλάμε για ένα μπουφάν, ας πούμε, που το πήρες, το φόρεσες και όλα καλά. Θα το φοράς μέχρι να το βαρεθείς ή μέχρι να λιώσει και τέλος.
Μιλάμε για κάτι που το βάζεις στη μηχανή ή στο αυτοκίνητό σου και περιμένεις να δουλεύει ΠΑΝΤΑ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ, προκειμένου να το βρεις πάλι, αν στο βουτήξουν.

Αν λοιπόν ο φίλος έγραφε:"βρήκα το τάδε μαραφέτι στο τάδε μαγαζί, πιο φτηνά μεν, σκέτο δε", δε θα υπήρχε αντίλογος εκ μέρους μου!


Αν κάποιος θέλει να το βάλει και να νομίζει ότι δουλεύει ΟΚ. Ας το πάρει 30€ πιο φτηνά.
Άλλωστε ο Δημήτρης προσφέρθηκε να βοηθήσει στο σετάρισμα οποιασδήποτε συσκευής, ασχέτως από ποιον προέρχεται



Στο τελευταίο ασφαλώς και συμφωνώ, όμως πρέπει να είναι ξεκάθαρο εξ αρχής, από αυτόν που το προτείνει, κι όχι να χρειάζεται παρέμβαση...

Last edited by forester; 13-10-2012 at 11:18.
Reply With Quote
  #206  
Παλιό 13-10-2012, 12:31
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: GPS TRACKER

Εγώ είμαι με τον griv. Ο καθένας βλέπει και συμπεραίνει.

Σε κάποιους η τοποθέτηση δεν λέει τίποτα. Πχ. αν το πάρει ο Alkinoos θα το βάλει μόνος του.
Σε κάποιους η εγγύηση δεν είναι μεγάλο άγχος στο μυαλό τους. Πιστεύουν ότι δεν θα χαλάσει ή αν χαλάσει δεν πειράζει να περιμένω ένα μήνα, χρόνια το είχα χωρίς κλπ.
Τώρα τα περί custom firmware κλπ. επίσης είναι θέμα πως θα το δει κανείς. Εγώ που είμαι της πληροφορικής το ακούω με επιφύλαξη. Ίσως τα παιδιά έδωσαν ιδέες που μπήκαν σε ΝΕΟΤΕΡΑ firmware, όχι σε... ειδικά για αυτούς. Δεν ξέρω όμως.
Απλά εννοώ ότι ο καθένας έχει δικιά του ζυγαριά.

Ο giclas πέρα από τη δυσκολία να τον διαβάσει κανείς, πράγματι μπορεί κάποιος να εκλάβει ότι έβγαλε ένα στυλ "βρε μπας και μας κοροϊδεύεις;". Ε οκ, δεν το έκανε επειδή αυτό ήθελε να κάνει, αλλά του βγήκε πιστεύω. Δεν σημαίνει ότι πέρασε σε εμάς. Απλώς κρατάμε αυτά που βρήκε και τα βάζουμε στη ζυγαριά.

Προσωπικά μου διαμόρφωσε την εξής άποψη (και τελικά καλά... μου έκανε): Εγώ εμμένω στην εκδήλωση ενδιαφέροντος προς τον... αρχικό πωλητή (που καλό θα ήταν να αναφέρεις τη σχέση σου μαζί του αφού τον έχεις στην υπογραφή σου), αλλά μόνο όταν επιτευχθεί η μεγαλύτερη έκπτωση (αυτή που θα δωθεί αν έρθουν 30 άτομα) με όποιο τρόπο επιτευχθεί - ακόμα και αν τη δώσει μόνο σε εμένα που λέει ο λόγος (αυτό το έγραψα και γιατί... ισχύει όπως το λέω και γιατί αντίθετα από την καμιά φορά πλασματική συναδελφικότητα, εγώ κατανοώ ότι είμαστε σε μια ζούγκλα).

Αυτά.

Α! Μια και είπα για εγγύηση, δεν είδα αναφέρθηκε η διάρκεια της; Είναι δυο χρόνια φυσικά ε;

Last edited by NLS; 13-10-2012 at 12:34.
Reply With Quote
  #207  
Παλιό 13-10-2012, 12:47
deros Ο/Η deros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ALEXANDROYPOLH
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 109
Προεπιλογή Απάντηση: GPS TRACKER

Επειδή ο πωλητής με τα of road τα λέει λίγο μπερδεμένα και στα Αγγλικά. Μήπως μπορεί κάποιος να βάλει τα χαρακτηριστικά στα Ελληνικά και να συμαζέψει τα ποσταρίσματα σε ένα;;;
Δηλαδή ο κάθε τύπος με αυτά τα χαρακτηριστικά (στα Ελληνικά) και κάνει τόσα γιούρα. Μαζί συμπεριλαμβάνεται η απόδειξη, η τοποθέτηση, η εγγύηση, και οι αναβαθμίσεις;;;; Και οτι άλλο προσφέρει.
Γιατί μέσα σε τόσες απαντήσεις σε μια μια ερώτηση, έχουμε χάσει τη μπάλα.
Reply With Quote
  #208  
Παλιό 13-10-2012, 12:49
deros Ο/Η deros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ALEXANDROYPOLH
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 109
Προεπιλογή Απάντηση: GPS TRACKER

Εμένα θα με ενδιέφεραν 2 κομάτια αλλά τελικά δεν έχω καταλάβει πια μου χρειάζονται
Reply With Quote
  #209  
Παλιό 13-10-2012, 13:24
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: GPS TRACKER

ΟΚ αντιληπτό και δίκαιο, αναφρόμενος σε NLS & dero.
1. Το offroadteam, είναι αθλητικό σωματείο και διοργανώνει αγώνες και events για 4Χ4, μοτο, quad κλπ, κυρίως Rally Raids & Trail Rides.
Η σχέση μου μαζί του είναι σχέση συνεργασίας στο πλαίσιο των παραπάνω διοργανώσεων, ως υπεύθυνος ασφαλείας, οδηγός ασθενοφόρου 4Χ4, κριτής , χρονομέτρης και τεχνικός έφορος ανάλογα με την περίπτωση και τις ανάγκες.

2. όλα θα μαζευτούν σε ένα νέο ποστ, με τα τεχνικά χαρακτηριστικά του κάθε μοντέλου , τιμές κλπ.


Λίγη υπομονή και όλα θα γίνουν
Reply With Quote
  #210  
Παλιό 13-10-2012, 13:45
mangs1200 Ο/Η mangs1200 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: athina
Μoto: GS1200R
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή Απάντηση: Teltonika FM 1100

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Off Road Team Εμφάνιση μηνυμάτων
http://www.teltonika.lt/en/pages/view/?id=1021



FM1100
The smallest FM we've ever made
Car tracking
Parametrized operation (acquire & send)
Integrated scenarios
• Green driving (ratings of acceleration, breaking, cornering)
• Overspeeding
• Authorized driving (50 iButton keys)
• Immobilizer


Ξέρει κάποιος τι σημαίνουν τα παραπάνω;;;Όχι σε ακριβή μετάφραση αλλά πρακτικά τι κάνουν;;;;; Σόρυ ρε παιδιά αλλά δεν είμαι μπασμένος στα βαθιά ηλεκτρονικά
Και κάτι άλλο. Θα έχουμε δυο ιμομπιλάιζερ;;;; Δηλαδή πως μπορεί η συσκευή να κόβει την ανάφλεξη η κάτι άλλο;;;;
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Bell M1 Tracker TK3 Akyla Πωλήσεις εξοπλισμού αναβάτου 4 11-09-2011 01:02
GPS-GPRS-SMS-TRACKER gandreas Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 6 09-06-2010 13:09
GPS tracker σύστημα εντοπισμού οχημάτων leonidas Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 20 04-06-2009 15:24


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:49.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!