GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Αγγελίες > Ομαδικές Αγορές

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #211  
Παλιό 16-10-2010, 14:31
sintarta Ο/Η sintarta βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 575
Προεπιλογή Απάντηση: Ειδική προσφορά/έκπτωση της "Motion n' Style AE" αποκλειστικά για το GS For

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάω λοιπόν κι εγώ στη Motion n' Style σήμερα το πρωί στις 8:15 περίπου... κι ο Θανάσης με περίμενε... έτοιμος να αναλάβει δράση!!

Η μηχανή σε άθλια χάλια από τις βροχές και τις λάσπες... τόσο που πραγματικά ντρεπόμουν να την αφήσω... Τέλοσπάντων, παίρνω το γνωστό πρώην GS του Μαρκάκη... και φέυγω για τη δουλειά μου...

Κατά τις 19:00 το απόγευμα ήμουν εκεί για να την παραλάβω. Έγινε λοιπόν το service των 1.000km, λάδια, φίλτρο λαδιού και αλλαγή στις βαλβολίνες του διαφορικού... Επίσης, μου τοποθέτησε ο Θανάσης και τα πλαϊνά προστατευτικά των κυλίνδρων τα οποία είναι και πολύ όμορφα σε σχέση με αυτά που είχα δει σε άλλες GS...

Τέλος, ο Θανάσης έκανε και κάτι άλλο - το οποίο σε καμία περίπτωση δεν ήταν στα πλαίσια των υποχρεώσεών του - προκειμένου να με εξυπηρετήσει και να φύγω κατευχαριστημένος από το μαγαζί... κάτι για το οποίο του είμαι υποχρεωμένος και επιφυλλάσσομαι.

Να μην αμελήσω να αναφέρω βέβαια ότι η μηχανή ήταν φρεσκοπλυμένη και έλαμπε όπως κάθε φορά άλλωστε... Οι εκπτώσεις... βάσει συμφωνίας!!!

Να ευχαριστήσω προσωπικά το Θανάση αλλά και το Νικόλα/Δημήτρη για τις συμφωνίες που πετυχαίνουν προς όφελος όλων των μελών του φόρουμ!!!
Ημουν μπροστα στο service.Ο Θανασης παιδια δουλευει εξαιρετικα.Θα σας περιγραψω και την δικια μου εμπειρια αργοτερα,γιατι τωρα φευγω για προβα!!!!!!!!!!Καλο μεσημερι.
Reply With Quote
  #212  
Παλιό 16-10-2010, 18:16
teoo Ο/Η teoo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Νέα Χαλκηδόνα
Μoto: R1200 GS ADVENTURE
Μηνύματα: 332
Προεπιλογή Απάντηση: Ειδική προσφορά/έκπτωση της "Motion n' Style AE" αποκλειστικά για το GS For

Νικόλα μου έφτασε και για μένα η ώρα για το Service των 1000km

Ευχαριστώ εκ των πρότερων...
Reply With Quote
  #213  
Παλιό 16-10-2010, 18:27
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Ειδική προσφορά/έκπτωση της "Motion n' Style AE" αποκλειστικά για το GS For

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από sintarta Εμφάνιση μηνυμάτων
Ημουν μπροστα στο service.Ο Θανασης παιδια δουλευει εξαιρετικα.Θα σας περιγραψω και την δικια μου εμπειρια αργοτερα,γιατι τωρα φευγω για προβα!!!!!!!!!!Καλο μεσημερι.
Στο δικό μου σέρβις ήσουν μπροστά ή στο δικό σου..??

Για πες... για πες...
Reply With Quote
  #214  
Παλιό 18-10-2010, 07:18
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Ειδική προσφορά/έκπτωση της "Motion n' Style AE" αποκλειστικά για το GS For

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από teoo Εμφάνιση μηνυμάτων
Νικόλα μου έφτασε και για μένα η ώρα για το Service των 1000km

Ευχαριστώ εκ των πρότερων...

Eίσαι έτοιμος .... τηλεφώνησέ τους για ραντεβού ...
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #215  
Παλιό 18-10-2010, 12:40
teoo Ο/Η teoo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Νέα Χαλκηδόνα
Μoto: R1200 GS ADVENTURE
Μηνύματα: 332
Προεπιλογή Απάντηση: Ειδική προσφορά/έκπτωση της "Motion n' Style AE" αποκλειστικά για το GS For

Thanks Νικόλα!!!
Reply With Quote
  #216  
Παλιό 18-10-2010, 13:45
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Ειδική προσφορά/έκπτωση της "Motion n' Style AE" αποκλειστικά για το GS For

To RT ζητά την επιβεβλημένη περιποίηση των 20.000 χλμ.
Μια επίσκεψη λοιπόν στον μαστρο-γιατρό,
κρίνεται απαραίτητη.
Θα γράψω εντυπώσεις....
Reply With Quote
  #217  
Παλιό 18-10-2010, 15:50
fguy Ο/Η fguy βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ
Μoto: R1200GS 2005-2006
Μηνύματα: 373
Προεπιλογή Απάντηση: Ειδική προσφορά/έκπτωση της "Motion n' Style AE" αποκλειστικά για το GS For

Νικο, κανονισε με κι εμενα, θα ειμαι Αθηνα απο Πεμπτη μεχρι Κυριακη. Ποτε να επικοινωνησω μαζι τους για να τους πω τι θελω? Ειναι κατι εξειδικευμενες δουλιτσες......
Reply With Quote
  #218  
Παλιό 18-10-2010, 16:37
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Ειδική προσφορά/έκπτωση της "Motion n' Style AE" αποκλειστικά για το GS For

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
To RT ζητά την επιβεβλημένη περιποίηση των 20.000 χλμ.
Μια επίσκεψη λοιπόν στον μαστρο-γιατρό,
κρίνεται απαραίτητη.
Θα γράψω εντυπώσεις....
Στείλε ΠΜ στο Λεοντόκαρδο...
Reply With Quote
  #219  
Παλιό 19-10-2010, 12:02
teoo Ο/Η teoo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Νέα Χαλκηδόνα
Μoto: R1200 GS ADVENTURE
Μηνύματα: 332
Προεπιλογή Απάντηση: Ειδική προσφορά/έκπτωση της "Motion n' Style AE" αποκλειστικά για το GS For

Σήμερα, μόλις πραγματοποίησα το service.
Οι εντυπώσεις μου είναι άριστες, ο θανάσης ήταν πολύ εξυπηρετικός και τελειομανής στη δουλεία του.
Πραγματικά δεν συναντάς συχνά τέτοιους επαγγελματίες.
Όσο αναφορά για το οικονομικό, τηρήθηκε η προσυμφωνημένη έκπτωση.

Όλα άψογα!


Reply With Quote
  #220  
Παλιό 19-10-2010, 12:09
sintarta Ο/Η sintarta βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 575
Προεπιλογή Απάντηση: Ειδική προσφορά/έκπτωση της "Motion n' Style AE" αποκλειστικά για το GS For

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο δικό μου σέρβις ήσουν μπροστά ή στο δικό σου..??

Για πες... για πες...

Τι να πω?????????
Τι να πρωτοπω?????????
Αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν οτι ο ανθρωπος δουλευε με απιστευτη ηρεμια και εκανε ελεγχο σε ολη την μοτοσυκλετα,γυρω-γυρω,πανω και κατω.
Στην μοτοσυκλετα του Pretenteris εγιναν ολες οι εργασιες με θρησκευτικη ευλαβεια και με τις δικες μου ερωτησεις-αποριες να πηγαινουν συννεφο.
Οσο για μενα....
Εχω κανα μηνα που αισθανομουν τον συμπλεκτη μου καπως....
Τσεκαρε την κατω τρομπα του συμπλεκτη και διαπιστωσαμε οτι ειχε απωλεια λαδιων με αποτελεσμα να εχει μαζεψει κατι σαν σκουρια το ειδα εγω....Το καθαρισε και παραγγειλαμε καινουριο....Θα παω την Παρασκευη για αλλαγη!!!Εκανε πληρη ελεγχο στην μοτοσυκλετα,συγχρονισμο στις πεταλουδες που ουτε λογος ειχε γινει μεχρι σημερα σε αλλα εξουσιοδοτημενα,να προσθεσω εδω οτι η μηχανη ειναι στα 46000 χλμ,μπηκε στο διαγνωστικο της μαμας και βρεθηκαν 2 σφαλματα που ειχαν γινει μεταξυ 36000 και 38000 χλμ,αφου στο service των 40000 χλμ η μηχανη δεν περασε απο το διαγνωστικο τοτε...,αν και στο χαρτι που τσεκαρει ο μηχανικος τι ελεγχοι εχουν γινει,ηταν τσεκαρισμενο...
Μαζι με τον Θαναση διαπιστωσαμε οτι το ball joint ηταν σκισμενο και τρελαθηκα γιατι το ειχα αλλαξει πριν 20 μηνες...Ευτυχως ειμαι μεσα στην εγγυηση και κανονισα ραντεβου στις 4/11 να το αλλαξω στον Γερακα....
Μου ειπε ο Θανασης οτι στα 50.000 χλμ,θα αλλαξουμε τα υγρα των φρενων που δεν ειναι καθολου ευκολη υποθεση,λογω abs integral,ΑΦΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΥΘΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΗ Η ΜΗΧΑΝΗ,για να φυγουν τα παλια λαδια μεσα απο την μοναδα του ABS για να μπουν τα καινουρια και με την ευκαιρια αυτη θα δουμε και σε τι κατασταση βρισκεται και ο δισκος και το πλατω......
Τι να πω για οσα ρωτησα.....
Για τα λαδια που βρισκονται στις εμπρος μπουκαλες....?
Για τις μπαταριες.....?
Για το διαφορικο και για γρασαρισμα στο μπρατσο του.....?
Και για τοσα αλλα.......
Και μου ελυνε τις αποριες με απλες λεξεις και παραδειγματα που καταλαβαινα....
Το κοστος...24,90 ευρω!!!!

Κ αι ο Θανασης ΑΨΟΓΟΣ.


ΤΕΛΟΣ.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Πρόγραμμα για το πώς θα "τηρήσουμε" το αρχείο αποδείξεων της Εφορίας ! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Χρήσιμα 165 09-05-2011 21:06
MOTION & STYLE THANASIS Τεχνικά θέματα διάφορα 6 31-05-2010 11:32
Στην "αγκαλιά" της Τζούλιας το "αυγό του φιδιού" MARK Επικαιρότητα 0 13-03-2010 12:45
Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου" nek21 Γενικά - Αναβάτης 126 19-07-2009 00:53
φόβοι των ευρωπαίων ότι το "κλίμα της αθήνας" θα φτάσει και σε αυτούς Vakalos Επικαιρότητα 6 16-01-2009 12:39


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:04.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!