GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Αγγελίες > Ομαδικές Αγορές

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #241  
Παλιό 14-11-2010, 22:19
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Η φωτογραφία είναι από τις πρώτες και το φτεράκι είναι άβαφτο



Κάναμε (ο Χρήστος) κάποιες μετατροπές στο φτερό και θεωρητικά δεν θα έχει πρόβλημα.
Αφαίρεσε 5 χιλιοστά από την ροδέλα Νο1 και μπήκε το φτερό ποιο μέσα. Λείανε το σημείο Νο2 αν θυμάμαι 4 χιλιοστά και κέρδισε και από εκεί. σύνολο 8 με 10 χιλιοστά .
Το πρόβλημα ήταν ότι το Νο2 έβρισκε στον σκελετό σημείο Νο3 όταν η μηχανή ήταν πολύ φορτωμένη. Η απόσταση είναι πάρα πολύ μεγάλη και δεν το κατάλαβε κανείς εκτός από τον ψείρα Πρετεντέρης που μας το υπόδειξε .
Συμπιέσαμε την μηχανή με ιμάντες και με δύο άτομα που ταλαντεύονταν πάνω της και το φτερό πέρασε ξυστά από το σημείο Νο3.
Θα το δοκιμάσω ξανά και βλέπουμε. Πιστεύω και ελπίζω ότι το πρόβλημα λύθηκε.
  #242  
Παλιό 14-11-2010, 22:20
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gandreas Εμφάνιση μηνυμάτων
Η φωτογραφία είναι από τις πρώτες και το φτεράκι είναι άβαφτο



Κάναμε (ο Χρήστος) κάποιες μετατροπές στο φτερό και θεωρητικά δεν θα έχει πρόβλημα.
Αφαίρεσε 5 χιλιοστά από την ροδέλα Νο1 και μπήκε το φτερό ποιο μέσα. Λείανε το σημείο Νο2 αν θυμάμαι 4 χιλιοστά και κέρδισε και από εκεί. σύνολο 8 με 10 χιλιοστά .
Το πρόβλημα ήταν ότι το Νο2 έβρισκε στον σκελετό σημείο Νο3 όταν η μηχανή ήταν πολύ φορτωμένη. Η απόσταση είναι πάρα πολύ μεγάλη και δεν το κατάλαβε κανείς εκτός από τον ψείρα Πρετεντέρης που μας το υπόδειξε .
Συμπιέσαμε την μηχανή με ιμάντες και με δύο άτομα που ταλαντεύονταν πάνω της και το φτερό πέρασε ξυστά από το σημείο Νο3.
Θα το δοκιμάσω ξανά και βλέπουμε. Πιστεύω και ελπίζω ότι το πρόβλημα λύθηκε.
  #243  
Παλιό 14-11-2010, 23:20
KRASOPATERAS Ο/Η KRASOPATERAS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: Σχηματάρι
Μoto: GS 1200 08
Μηνύματα: 694
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Εγώ από τότε που έβαλα το φτερό ακούω έναν θόρυβο συνέχεια από πίσω που κορυφώνετε περίπου στα 60-80.

Τα έχω πάρει στο κεφάλι κα ιδιαίτερα μέχρι να καταλάβω από πού είναι…
  #244  
Παλιό 15-11-2010, 01:40
TARKAS Ο/Η TARKAS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: PIREAUS
Μoto: GS 1200/10
Μηνύματα: 501
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από chrhld Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι μεγάλη ανακούφιση να ξέρεις ότι υπάρχουν άνθρωποι που βλέπουν την΄προσπάθεια και την καταλαβαίνουν.......
Να είστε καλά................

Ενοείτε ότι θα το βάλουμε στο πιο μαλακό και στο πιό χαμηλό, αλλιώς δεν το κατεβάζουμε ούτε 30 νοματέοι να ανεβούμε πάνω.

Οσοι δεν βλέπουν σημάδι ότι βρήσκει ο βραχίονας δεν είναι αναγκαίο να τον αλλάξουν, αν κάποιός θέλει να το αλλάξει 'ετσι κι αλλιώς φυσικά και μπορεί....

Αυτά και τα λέμε..............
Χριστο πες μου διευθυνση να περασω αυριο και μεχρι τι ωρα, να ριξεις μια ματια και στο δικο μου. Για ψυχολογικους λογους λογω ταξιδιων. Αν καποιος ξερει την διευθυνση ας την γραψει παρακαλω
  #245  
Παλιό 15-11-2010, 01:46
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TARKAS Εμφάνιση μηνυμάτων
Χριστο πες μου διευθυνση να περασω αυριο και μεχρι τι ωρα, να ριξεις μια ματια και στο δικο μου. Για ψυχολογικους λογους λογω ταξιδιων. Αν καποιος ξερει την διευθυνση ας την γραψει παρακαλω

Στάθη, έχει στοιχεία η εγγύηση .....

Αλλά μην πας αύριο, γιατί τα νέα μπράτσα, αποκλείεται να είναι έτοιμα αύριο ...

Οπότε, θα χάσεις τον χρόνο σου ....

Μπορείς να πας σε 2-3 μέρες, που θάναι έτοιμα όλα ....
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
  #246  
Παλιό 15-11-2010, 08:21
katsanakis Ο/Η katsanakis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ
Μoto: BMW K1200GT
Μηνύματα: 732
Προεπιλογή Σπασμένη βάση πίσω φτερού.

Φιλαράκια εχθές παρατήρησα ότι μου έσπασε τη βάση από το φτερό που αγορά από την ομαδική. Το παρατήρησα σήμερα το πρωί.
Πείτε μου πως να ανεβάσω φωτό γιατί δεν ξέρω πως, για να δείτε και να μου πείτε τη γνώμη σας.

Last edited by katsanakis; 15-11-2010 at 08:24.
  #247  
Παλιό 15-11-2010, 08:51
katsanakis Ο/Η katsanakis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ
Μoto: BMW K1200GT
Μηνύματα: 732
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Νομίζω ότι το βρήκα [IMG]
  #248  
Παλιό 15-11-2010, 09:04
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από katsanakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω ότι το βρήκα [IMG]
Λάμπρο,δεν φαίνεται φωτογραφία.....
  #249  
Παλιό 15-11-2010, 09:07
katsanakis Ο/Η katsanakis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ
Μoto: BMW K1200GT
Μηνύματα: 732
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από MARK Εμφάνιση μηνυμάτων
Λάμπρο,δεν φαίνεται φωτογραφία.....
Τελικά δεν το βρήκα.
Μπορείς να βοηθήσεις;
  #250  
Παλιό 15-11-2010, 09:22
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από katsanakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά δεν το βρήκα.
Μπορείς να βοηθήσεις;
2 τρόποι ένας με image shack που δεν τον έχω δουλέψει.Ο δεύτερος είναι να το αποθηκεύσεις στην επιφάνεια εργασίας να πάς στον πίνακα ελέγχου φωτογραφίες-αλμπουμ και να κάνεις upload picture αφού ήδη έχεις δημιουργήσει αλμπουμ.Και αφού βάλεις την φωτό στο άλμπουμ από την επιφάνεια εργασίας πάς στο εικονίδιο με το βουνό και ήλιο εδώ που γράφουμε και αφού έχεις κάνει copy την πρόταση που βγαίνει picture-URL που βγάζει η φωτό
την κάνεις εκεί paste και ανεβαίνει η φωτό......
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Λασπωτήρας πίσω τροχού για GS 1200 Carduelis Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 36 15-03-2011 11:31
Προστατευτικό φτερό πίσω τροχού BMW R 1200 GS/Adv S.T Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 17 25-10-2010 18:58
Κατασκευή πίσω χαμηλού φτερού για 1200gs gandreas Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 71 13-09-2010 02:04


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:17.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!