GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Εξοπλισμός αναβάτη > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 22-08-2011, 12:13
fonta Ο/Η fonta βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: athina
Μoto: gs1200
Μηνύματα: 38
Προεπιλογή Απάντηση: Ενδοσυνεννόηση made in China

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vasorfa Εμφάνιση μηνυμάτων
η συγκεκριμεμη που λεει ο φιλος ΔΕΝ εχει προβλημα με την αυτονομια....π.χ.ειμαι δεκα ημερες on the road και την εχω φορτισει...Προληπτικα 3 φορες...και μιλαμε για πολλλλες ωρες λειτουργιας!!!
Δεν σε αμφισβητώ φίλος, αλλά αυτά που λες δεν παίζουνε καθόλου.Εκτός και αν την ανάβεις 10 λεπτά την ημέρα.
Την έχω ένα χρόνο και κρατάει 4 ώρες μαξιμουμ με μουσική, χωρίς τηλεφωνήματα ή κράνος/κράνος.
Είναι μια φτηνή -φτηνιάρα-ενδοσυνενόηση.Τίποτα άλλο.
Μόλις μαζέψω τα ριάλια την πετάω στα σκουπίδια και πάω για ΒΤ2
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 22-08-2011, 14:13
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Ενδοσυνεννόηση made in China

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από commander Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχεις καταλάβει ότι σε πήρα τηλ?? Η να βάλω τις φωνές!!!!
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 22-08-2011, 14:16
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Ενδοσυνεννόηση made in China

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vasorfa Εμφάνιση μηνυμάτων
χμ....λες και το ηξερα....αν δεν γραφει bt midland......


τι δεν σου αρεσε γιαννη;
Βασίλη δεν έχω πρόβλημα κανένα,απλά δεν πρόκειται να την χρησιμοποιήσω,ας την πάρει κάποιος που θα την χρησιμοποιήσει να μην μου πιάνει και χώρο
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 22-08-2011, 18:23
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: Ενδοσυνεννόηση made in China

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από fonta Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν σε αμφισβητώ φίλος, αλλά αυτά που λες δεν παίζουνε καθόλου.Εκτός και αν την ανάβεις 10 λεπτά την ημέρα.
Την έχω ένα χρόνο και κρατάει 4 ώρες μαξιμουμ με μουσική, χωρίς τηλεφωνήματα ή κράνος/κράνος.
Είναι μια φτηνή -φτηνιάρα-ενδοσυνενόηση.Τίποτα άλλο.
Μόλις μαζέψω τα ριάλια την πετάω στα σκουπίδια και πάω για ΒΤ2




φιλος οταν με,το καλο ερθω αθηνα....σε λαω κοντρα σε...αντοχη...οπου και οπως θες...επςναλαμβανω...μιλαω Μονο για την συγκεκριμενη αυτονομια.....



οσο για το on the road...ισως σας μπερδεψα...σορρυ.....μιλαω για 8 με 10 ωρες οδηηησης και περιπου 6ωρες στερεοφωνικη μουσικη...και μπιρι μπιρι με την copilot μου..!!!


αν εξακολουθεις να μξν πιστευεις,οταν με το καλο επιστρεψω ελλαδα....παμε μια κοντρα





φιλικα παντα,και μη. ξεχνιομαστε απο βαλενσια!!!(ειπαμε on the road)
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 22-08-2011, 18:25
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: Ενδοσυνεννόηση made in China

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από MARK Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασίλη δεν έχω πρόβλημα κανένα,απλά δεν πρόκειται να την χρησιμοποιήσω,ας την πάρει κάποιος που θα την χρησιμοποιήσει να μην μου πιάνει και χώρο



μαλλον αποφασοσες τα πολλα πιτσι πιτζι με την γυναικα...ε;
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 22-08-2011, 18:28
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Ενδοσυνεννόηση made in China

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vasorfa Εμφάνιση μηνυμάτων
η συγκεκριμεμη που λεει ο φιλος ΔΕΝ εχει προβλημα με την αυτονομια....π.χ.ειμαι δεκα ημερες on the road και την εχω φορτισει...Προληπτικα 3 φορες...και μιλαμε για πολλλλες ωρες λειτουργιας!!!

Πιθανόν και για να το λες έτσι θα είναι, Βασίλη, δηλ πιστεύεις ότι είναι καλύτερα να πάρει κάποιος την φτηνη αλλά το συγκεκριμένο η η καλή αξίζει τα λεφτά?

Εγώ πήρα μια μεταχειρισμένη να δω αν με βολεύει η όλη φάση και είδα ότι αξίζει, όχι τόσο να μιλάς με τον συναναβάτη σου όσο για την μουσική αλλά κ το τηλ, επίσης για το ζουμο,
τελικά είμαι σε αναζήτηση καλής ενδοσυννενοησης ...

Η εμπειρία μου από την φτηνή είναι ότι αν την θες για χρήση μέχρι 3-5 ωρες αξίζει
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 22-08-2011, 19:44
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Ενδοσυνεννόηση made in China

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vasorfa Εμφάνιση μηνυμάτων
μαλλον αποφασοσες τα πολλα πιτσι πιτζι με την γυναικα...ε;
Σωστός
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 22-08-2011, 23:59
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: Ενδοσυνεννόηση made in China

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Πιθανόν και για να το λες έτσι θα είναι, Βασίλη, δηλ πιστεύεις ότι είναι καλύτερα να πάρει κάποιος την φτηνη αλλά το συγκεκριμένο η η καλή αξίζει τα λεφτά?

Εγώ πήρα μια μεταχειρισμένη να δω αν με βολεύει η όλη φάση και είδα ότι αξίζει, όχι τόσο να μιλάς με τον συναναβάτη σου όσο για την μουσική αλλά κ το τηλ, επίσης για το ζουμο,
τελικά είμαι σε αναζήτηση καλής ενδοσυννενοησης ...

Η εμπειρία μου από την φτηνή είναι ότι αν την θες για χρήση μέχρι 3-5 ωρες αξίζει



το εχω πει πο την αρχη του νηματος....!!!!



για τα λευτα της.....ξεφτιλιζει πολλες ενδοεπικοινωνιες της πιατσας......!!!καρατσςκαρισμενο!που λενε και στα παρατραγουδα!!!!
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 23-08-2011, 00:19
KRASOPATERAS Ο/Η KRASOPATERAS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: Σχηματάρι
Μoto: GS 1200 08
Μηνύματα: 694
Προεπιλογή Απάντηση: Ενδοσυνεννόηση made in China

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Aggelos-Syros Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι, και γιαυτό βάζουμε την χαλασμένη μπαταρία στην σύζυγο.......
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 07-09-2011, 14:24
Skyhigh Ο/Η Skyhigh βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 601
Προεπιλογή Απάντηση: Ενδοσυνεννόηση made in China

Τελικά το intercom ήρθε εχτες το βράδυ, λέω να σας γράψω κάποιες πρώτες εντυπώσεις μιας και δεν το εχω δοκιμάσει σε κάποιο ταξιδι για να εχω ολοκληρωμένη άποψη... Κατ´αρχην τα περιεχόμενα του κουτιου είναι αυτά που φαίνονται στη φωτό




(μέσα στα φακελάκια υπάρχουν 4 βιδες για τις βάσεις που περιέχουν σφιγκτηρα).Συνολικά υπήρχαν 4 βάσεις, 2 μόνο με 3Μ κολλητικη ταινία ( εμένα αυτές με βολεψαν στα κράνη) και 2 με σφιγκτηρα, 2 φορτιστες για πριζα μαζι με καλωδια απο mini-usb σε κανονικο usb, οι μοναδες και τα ακουστικα τους.

Η ποιότητα της μονάδας από θέμα αδιαβροχοποιησης είναι μάλλον μέτρια μιας και δεν είναι όλη φτιαγμένη απο ένα θερμοκολλημενο κομμάτι καοτσουκ όπως άλλες, αλλά η πλακέτα της ειναι ¨χωνευτή¨ μέσα σε ένα κομμάτι σαν σακουλακι με μια ταπα κολλημένη στον πάτο της.




Πάντως αυτό με ένα πιστολακι ζεστης σιλικονης για εξτρα στεγανοτητα λύνεται πολυ εύκολα
Η Αχιλλειος πτέρνα της συσκευής είναι η υποδοχή των ακουστικων και η υποδοχή της mini-USB θύρας, απο εκει ειναι το πιο πιθανο να παρει νερο σε καποια δυνατη βροχη.



Απο αυτονομια τωρα , το χρησιμοποιουσα τις τελευταιες 4 μερες καθημερινα ακουγοντας μουσικη και σε λειτουργια intercom καθε μερα περιπου 1,5 ωρα και αδειασε στην αρχη της πεμπτης μερας. Πιστευω ειναι μια χαρα απο αυτονομια μιας και στα χερια μου εφαγε πολυ παιδεμα και αντεξε τοσο…

Η συνομιλια μεταξυ οδηγου και συνεπιβατη γινεται πατωντας ενα κουμπακι, το πατας μια φορα και μιλας μαζι της οσο θελεις, οταν την βαριεσαι το ξαναπατας και γυριζεις στη μουσικη. Δυστυχώς ομως μπορει και η συνεπιβατης να σε καλεσει χωρις να μπορεις να κανεις κατι γι'αυτο... Παραλληλα να μιλας και να ακους μουσικη δεν γινεται. Οπως επισης δεν γινεται να ακουνε και οι 2 μουσικη απο 1 τηλεφωνο η 1 GPS, ο καθενας πρεπει να ακουει μουσικη απο το δικο του τηλεφωνο. Μεχρι 3 intercom μπορουν να συνδεθουν μαζι και να μιλανε ολοι μεταξυ τους.

Η ποιοτητα του ηχου ειναι καλη μονο αν τα ακουστικα ειναι κολλημενα στα αυτια, αν ειναι πιο μακρια και χρειαζεται να αυξησεις την ενταση κοντα στο τερμα. Ομως περιπου 2 σκαλες απο το τερμα τα ηχεια ¨μπουκωνουν¨ και ακουγεται τελειως παραμορφωμενος ο ηχος… Αυτο δεν ξερω αν γινεται λογω φτηνιαρικης κατασκευης ηχειων η λογω μη επαρκους ενισχυτη της συσκευης… Αν ειναι το πρωτο διορθωνεται σχετικα ευκολα αλλα το δευτερο δεν φτιαχνεται με τιποτα… Μεχρι τα 160-170 με τα ηχεια κολλημενα στα αυτια δεν ειχα προβλημα παντως!

Το δικο μου συμπερασμα ειναι οτι για το αντιτιμο των 55 $ που εδωσα ειμαι ευχαριστημενος, ειναι μια αξιοπρεπης κατασκευη για low badget Bluetooth intercom.

Καλους δρομους να εχουμε και με προσοχη..

Last edited by Skyhigh; 07-09-2011 at 14:31.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
βαλιτσες made in china nivo Διαδικτυακές αγορές - Ευκαιρίες 20 30-05-2011 17:26
dainese made in china varaderiadis Ένδυση 50 01-12-2010 00:43
Καινουργια εγραφη στο GS forum απο CHINA! gerakout Καλώς ήλθατε 34 03-10-2010 15:21
Μία Rolls Royce… made in China !!!!!!!!! riko46 Αυτοκίνητο 12 10-08-2009 22:16
Ενδοσυνεννόηση ;;; xvitos Διάφορα 29 21-03-2009 02:03


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:40.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!