GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 20-02-2012, 10:19
Hekima Ο/Η Hekima βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS Συνοδηγός
Μηνύματα: 9,103
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΛΕΥΘΕΡΩΣΕ ΤΟ ΜΥΑΛΛΟ ΣΟΥ και ΣΚΕΨΟΥ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS
Εγώ όσες φορές έχω δει <<ανοικτό μυαλό>>, πότε δεν δούλευε…

...Ειναι θεμα λειτουργικοτητας οπτικου νευρου..

Συνεχώς επιβεβαιώνεις την βλακεία σου.
Όσες φορές έχω δει ανοικτό μυαλό είναι σε θανατηφόρα τροχαία, χαζέ.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από black_hawk Εμφάνιση μηνυμάτων
A! Γι'αυτο το διασκεδαζες? (Βασει emoticon, σχολιασα.. Τα τωρινα σου σχολια, ας τα σχολιασουν οσοι διαβαζουν.. )

Σας παρακαλώ πάρα πολύ και τους δύο σταματήστε το σε σεβασμό των συμφορουμιτών σας.
Δύο μορφωμένοι και αξιοπρεπείς άνθρωποι να μαχαιρώνεστε τόσες μέρες αδίκως, χωρίς να γνωρίζεστε και χωρίς να έχετε τίποτε να μοιράσετε, επειδή είπε ο ένας είπε ο άλλος και ο εγωισμός δεν σας αφήνει να κάνετε πίσω?
Δύο άνθρωποι που σας έχει ανάγκη το κοινωνικό σύστημα να το βοηθήσετε να το στηρίξετε κι εσείς αντί αυτού μεταξύ σας δηλητηριάζεστε?
Τόσο πόνο και ασχήμια βλέπετε καθημερινά δεν χορτάσατε?
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 20-02-2012, 10:25
egefalikos Ο/Η egefalikos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μoto: R1200 GS 04
Μηνύματα: 4,672
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΛΕΥΘΕΡΩΣΕ ΤΟ ΜΥΑΛΛΟ ΣΟΥ και ΣΚΕΨΟΥ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από phoenix Εμφάνιση μηνυμάτων
ΟΤΑΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ TATTOO HEKIMA VAGELI ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ
Μπράβο Στέργιο, συμφωνώ μαζί σου!
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 20-02-2012, 10:26
egefalikos Ο/Η egefalikos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μoto: R1200 GS 04
Μηνύματα: 4,672
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΛΕΥΘΕΡΩΣΕ ΤΟ ΜΥΑΛΛΟ ΣΟΥ και ΣΚΕΨΟΥ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Hekima Εμφάνιση μηνυμάτων
Σας παρακαλώ πάρα πολύ και τους δύο σταματήστε το σε σεβασμό των συμφορουμιτών σας.
Δύο μορφωμένοι και αξιοπρεπείς άνθρωποι να μαχαιρώνεστε τόσες μέρες αδίκως, χωρίς να γνωρίζεστε και χωρίς να έχετε τίποτε να μοιράσετε, επειδή είπε ο ένας είπε ο άλλος και ο εγωισμός δεν σας αφήνει να κάνετε πίσω?
Δύο άνθρωποι που σας έχει ανάγκη το κοινωνικό σύστημα να το βοηθήσετε να το στηρίξετε κι εσείς αντί αυτού μεταξύ σας δηλητηριάζεστε?
Τόσο πόνο και ασχήμια βλέπετε καθημερινά δεν χορτάσατε?
Από το στόμα σου και στου Θεού τ'αυτί! Έλεος πια!
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 20-02-2012, 11:44
Hekima Ο/Η Hekima βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS Συνοδηγός
Μηνύματα: 9,103
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΛΕΥΘΕΡΩΣΕ ΤΟ ΜΥΑΛΛΟ ΣΟΥ και ΣΚΕΨΟΥ

Είναι μερικοί άνθρωποι που, όταν τους έρθει η αγάπη και η χαρά δεν ξέρουν τι να τα κάνουν. Φοβούνται, στο τέλος τα θάβουν μέσα στους λάκους της ψυχής τους. Πιστεύουν πως η ζωή αγαπάει τους μουτρωμένους, τους θυμωμένους, στο τέλος δεν μπορούν να ξεφύγουν από την ίδια την μιζέρια τους, μια μόνιμη θλίψη μια καταχνιά, όλοι και όλα τους φταίνε.
Με τόσο θυμό με τόση οργή στο τέλος πήραμε όλοι ένα όπλο και βγήκαμε για πόλεμο, ξεχάσαμε όμως πίσω τα παιδιά μας, που μας διαβάζουν που μας κοιτάζουν, μας ακούν, που έχουν ακόμη φως στα μάτια, θάρρος για ζωή, που μπορούν να ονειρεύονται, που ξέρουν ότι δεν πας παρακάτω χωρίς όνειρα, που ξέρουν ότι το εμείς είναι δύναμη, το εγώ κρύβει κινδύνους, που στα παιδιά μας αφήσαμε κάτι από εμάς ξεχασμένο μέσα τους, που όταν με κοιτάει η κόρη μου και ο γιός μου αρχίζει το ξημέρωμα, πάντα με ήλιο.
Που εχθές το βράδυ η κόρη μου μου είπε πως όταν γεράσω και αν τους ξεχάσω αυτή δεν θα με ξεχάσει ποτέ και ο δεκάχρονος γιός μου μου είπε πως αν δεν μπορώ να περπατήσω θα με παίρνει αγκαλιά. Με τόση αγάπη γύρω μας πως μπορούμε να έχουμε πίκρα στο στόμα, θάμπος στο βλέμμα?
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 20-02-2012, 11:45
tattoopanther Ο/Η tattoopanther βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Chalkidiki
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 3,100
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΛΕΥΘΕΡΩΣΕ ΤΟ ΜΥΑΛΛΟ ΣΟΥ και ΣΚΕΨΟΥ


Reply With Quote
  #26  
Παλιό 21-02-2012, 00:04
mAthosalas Ο/Η mAthosalas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: F800GS 30years
Μηνύματα: 1,580
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΛΕΥΘΕΡΩΣΕ ΤΟ ΜΥΑΛΛΟ ΣΟΥ και ΣΚΕΨΟΥ

Διαβαζω με προσοχη οσα γραφετε και εμπλουτιζω πραγματικα τις γνωσεις μου αλλά παραλληλα ανασηκωνω φρυδι και σκαω λοξο χαμογελο απολαμβανοντας ομορφες σκεψεις.Σκεψεις σας,που δεν μενουν αϋλες αλλά με τη μορφη λεξεων τυπωνουν στο λευκο "χαρτι" και μοιραζονται.Και προσωπικα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ που κανετε τον "κοπο"...

Μια σκεψη που με βασανιζει χροοοονια τωρα ειναι τελικα εαν ειναι πιο ευτυχης αυτος που "πτωχος το πνευματι" δεν σκεφτεται και δεν εμβαθυνει πολυ και παιρνει τη ζωη οπως θα ερθει βρισκοντας χαρα στα απλα και χωρις να την ψαχνει ή αυτος που σκεφτεται συνεχως προβληματιζομενος και εμβαθυνοντας πολυπλευρα,αυτος που προσεγγιζει συνεχως το περισσοτερο,αυτος που αναζητα συνεχως το μακρυτερο...
Ο πρωτος δεν εχει την αισθηση της δυσκολιας ή της αναζητησης και προφανως στερειται "αγχους" αλλά νοιωθει γεματος μεσα απο την απλουστευση της ζωης...ο δευτερος προβληματιζεται συνεχως αλλά ψαχνει την "ακρη"γεμιζει με γνωση και σκεψη αλλά ποτέ δεν σταματα...
Ποιος ειναι πιο ευτυχης και ηρεμος; Με δεδομενο οτι η Ζωη ειναι μικρη και θελουμε την Ευτυχια...(και δεν μιλαω για γυναικες )
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 21-02-2012, 00:58
ΔΗΜΗΤΡΗΣ Ο/Η ΔΗΜΗΤΡΗΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: ΙΛΙΟΝ
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 597
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΛΕΥΘΕΡΩΣΕ ΤΟ ΜΥΑΛΛΟ ΣΟΥ και ΣΚΕΨΟΥ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mAthosalas Εμφάνιση μηνυμάτων
Διαβαζω με προσοχη οσα γραφετε και εμπλουτιζω πραγματικα τις γνωσεις μου αλλά παραλληλα ανασηκωνω φρυδι και σκαω λοξο χαμογελο απολαμβανοντας ομορφες σκεψεις.Σκεψεις σας,που δεν μενουν αϋλες αλλά με τη μορφη λεξεων τυπωνουν στο λευκο "χαρτι" και μοιραζονται.Και προσωπικα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ που κανετε τον "κοπο"...

Μια σκεψη που με βασανιζει χροοοονια τωρα ειναι τελικα εαν ειναι πιο ευτυχης αυτος που "πτωχος το πνευματι" δεν σκεφτεται και δεν εμβαθυνει πολυ και παιρνει τη ζωη οπως θα ερθει βρισκοντας χαρα στα απλα και χωρις να την ψαχνει ή αυτος που σκεφτεται συνεχως προβληματιζομενος και εμβαθυνοντας πολυπλευρα,αυτος που προσεγγιζει συνεχως το περισσοτερο,αυτος που αναζητα συνεχως το μακρυτερο...
Ο πρωτος δεν εχει την αισθηση της δυσκολιας ή της αναζητησης και προφανως στερειται "αγχους" αλλά νοιωθει γεματος μεσα απο την απλουστευση της ζωης...ο δευτερος προβληματιζεται συνεχως αλλά ψαχνει την "ακρη"γεμιζει με γνωση και σκεψη αλλά ποτέ δεν σταματα...
Ποιος ειναι πιο ευτυχης και ηρεμος; Με δεδομενο οτι η Ζωη ειναι μικρη και θελουμε την Ευτυχια...(και δεν μιλαω για γυναικες )


Για εμενα ο δευτερος φιλε μου.Υπαρχουν παρα πολλοι λογοι αλλα ο πιο σιγουρος ειναι οτι,οταν ενας ανθρωπος εμβαθυνει ειτε σε ενα ειτε σε πολλα πραγματα κ καταστασεις κ τιποτα να μην καταφερει το μονο σιγουρο ειναι οτι εχει βελτιωσει την συνεργασια με τον ιδιο του τον εαυτο.Και αυτο για μενα λεει πολλα!!!
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 21-02-2012, 11:27
Hekima Ο/Η Hekima βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS Συνοδηγός
Μηνύματα: 9,103
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΛΕΥΘΕΡΩΣΕ ΤΟ ΜΥΑΛΛΟ ΣΟΥ και ΣΚΕΨΟΥ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mAthosalas Εμφάνιση μηνυμάτων
Διαβαζω με προσοχη οσα γραφετε και εμπλουτιζω πραγματικα τις γνωσεις μου αλλά παραλληλα ανασηκωνω φρυδι και σκαω λοξο χαμογελο απολαμβανοντας ομορφες σκεψεις.Σκεψεις σας,που δεν μενουν αϋλες αλλά με τη μορφη λεξεων τυπωνουν στο λευκο "χαρτι" και μοιραζονται.Και προσωπικα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ που κανετε τον "κοπο"...

Μια σκεψη που με βασανιζει χροοοονια τωρα ειναι τελικα εαν ειναι πιο ευτυχης αυτος που "πτωχος το πνευματι" δεν σκεφτεται και δεν εμβαθυνει πολυ και παιρνει τη ζωη οπως θα ερθει βρισκοντας χαρα στα απλα και χωρις να την ψαχνει ή αυτος που σκεφτεται συνεχως προβληματιζομενος και εμβαθυνοντας πολυπλευρα,αυτος που προσεγγιζει συνεχως το περισσοτερο,αυτος που αναζητα συνεχως το μακρυτερο...
Ο πρωτος δεν εχει την αισθηση της δυσκολιας ή της αναζητησης και προφανως στερειται "αγχους" αλλά νοιωθει γεματος μεσα απο την απλουστευση της ζωης...ο δευτερος προβληματιζεται συνεχως αλλά ψαχνει την "ακρη"γεμιζει με γνωση και σκεψη αλλά ποτέ δεν σταματα...
Ποιος ειναι πιο ευτυχης και ηρεμος; Με δεδομενο οτι η Ζωη ειναι μικρη και θελουμε την Ευτυχια...(και δεν μιλαω για γυναικες )

Κατά την ταπεινή μου άποψη δεν νομίζω να υπάρχει άσπρο ή μαύρο, εξαρτάται τι άνθρωπος είσαι, ποιά τα όρια σου, αν έχεις όρια, τα πρέπει σου, τα θέλω σου, το περιβάλλον που σε γαλούχησε, μπορείς να κουβαλάς ότι θέλεις, αυτό που σε κάνει ευτυχισμένο που το βράδυ μόλις γείρεις το κεφάλι σου είσαι ικανοποιημένος από τη μέρα που πέρασε χωρίς όμως να παραβιάζεις τα όρια του άλλου να ενοχλείς γύρω σου.
Είναι ο δρόμος που διαλέγει ο καθένας μας σωστό ή λάθος δεν υπάρχει.
Ο καθένας ορίζει την ευτυχία του μέσα στα δικά του πλαίσια σύμφωνα με τις εμπειρίες του, τις στιγμές του.

Στην πορεία της ζωής μου έμαθα τις δικές μου αξίες, από έναν πατέρα πτωχό το πνεύματι που βασίστηκε για να με μεγαλώσει στην απίστευτα πλούσια και δυνατή ψυχή του, εκεί είχε διδακτορικό.
Βούτα και μη φοβάσαι, θέλει κότσια η ευτυχία, θέλει τόλμη η ζωή.
Και από μια μητέρα που είχε απίστευτη δύναμη στο μυαλό. Το μυαλό μας έχει τη δύναμη να μας κάνει να ανεβαίνουμε τις ανηφόρες χωρίς να υποφέρουμε. Να μας βγάλει φτερά να πετάξουμε πέρα από τα όρια που άλλοι βάλανε για εμάς.

Θέλω να μπορώ να γεράσω με αξιοπρέπεια, να έχω δίπλα μου ανθρώπους μέχρι τέλους που μόνο όμορφες στιγμές τους κέρασα, να νιώθω σίγουρη τότε στον απολογισμό ότι αυτό που ήθελα το έκανα κι αν μου δινόταν η ευκαιρία πάλι τα ίδια θα έκανα.
Να μη με αφήνει η αγάπη που πήρα και έδωσα να νιώθω ενοχές και τύψεις,να μην φοβάμαι τη φθορά, να μην έχω πίκρα στο στόμα αλλά γλυκό του κουταλιού, να ζω να συνεχίσω να βουτώ μέχρι το τέλος, να συνεχίσω να ζω μέσα στις ψυχές των παιδιών μου να με μνημονεύουν με πολύ πολύ αγάπη.
Κώστα ζώντας μια ευλογημένη ζωή για μένα είναι η απόλυτη ευτυχία και δεν με νοιάζει ούτε μια στάλα αν αυτή η ζωή είχε φτωχό πνεύμα ή πολύ σπουδή
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 21-02-2012, 12:06
tattoopanther Ο/Η tattoopanther βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Chalkidiki
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 3,100
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΛΕΥΘΕΡΩΣΕ ΤΟ ΜΥΑΛΛΟ ΣΟΥ και ΣΚΕΨΟΥ

.,.,πραγματικά χαίρομαι .,
για τις απαντήσεις σας και την συμμετοχή σας
σε αυτή τη γωνιά του φόρουμ.,.,
ας δούμε σήμερα.,
και πάλι τα πράγματα
λίγο ποιο σφαιρικά


.,.,.η σπειροειδή.,.,
,





Reply With Quote
  #30  
Παλιό 22-02-2012, 15:37
tattoopanther Ο/Η tattoopanther βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Chalkidiki
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 3,100
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΛΕΥΘΕΡΩΣΕ ΤΟ ΜΥΑΛΛΟ ΣΟΥ και ΣΚΕΨΟΥ

τον αγάπησα απο μικρό παιδί.,
τον Carl Sagan 1934-1996
οι εκπομπές του πάντα με μάγευαν
απο τους
αγαπημένους Αστρονόμους
.,..
υπέρμαχος του σκεπτικισμού
τις επιστήμης .
γαλαξιακός ταξιδιώτης.
αγνωστικιστής.,
αναζητητής της αλήθειας.,.
γεννημένος θα έλεγα σε λάθος εποχή.,.,





Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:32.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!